آخرین اخبار
خانه » ازدواج و زناشویی » روابط: رایج ترین دلایل جدایی زوج ها از هم چیست؟

روابط: رایج ترین دلایل جدایی زوج ها از هم چیست؟

رایج ترین دلایل جدایی زوج ها از هم چیست؟

|رایج ترین دلایل جدایی زوج ها از هم چیست؟ از یافوم|

برترین ها – ترجمه از پردیس بختیاری: در صورتی که چه هر اختلاف نظر و همچنین جدایی در ارتباط و رابطه عاطفی، شبیه به یکدیگر نیست و همچنین علل مخصوص به خود را دارد ولی باید توجه داشت بعد از انجام تحقیقات، کارشناسان رایج ترین علت های جدایی زوج ها را شناسایی کرده اند که در ادامه به آنها اشاره کرده ایم.
 

شرایط اقتصادی و مالی
 
 1413199 800 روابط: رایج ترین دلایل جدایی زوج ها از هم چیست؟
 

شرایط اقتصادی و مالی، رایج ترین علت دعوا میان زوجین می باشد. طبق تحقیقات انجام شده، در دنیای مدرن نسبت به قبل، زن و همچنین مرد هر دو در پول در آوردن و همچنین خرج کردن آن هم دخیل اند، به همین علت درگیری های آنها در آن مورد نیز اکثرا و بیشتر شده می باشد.
 
طبیعی می باشد که هر کدام از ما در خانواده ای با شرایط اقتصادی و مالی مختلفی پهناور و بزرگ شده ایم، بنابراین به وجود آمدن اختلاف نظر در آن باره در زندگی مشترک، طبیعی می باشد. ولی باید توجه داشت آن ماییم که بایستی و حتما آن هم را مدیریت کنیم. بهترین شیوه حل آن اختلاف آن هم می باشد که به صورت توافقی تنها یک فرد یا شخص مدیریت آن امر را به عهده بگیرد.
 
عدم صمیمیت
 
 1413200 203 روابط: رایج ترین دلایل جدایی زوج ها از هم چیست؟
 

شاید تو بعد از سالها زندگی مشترک در کنار همسرتان، احساس کنید که دیگر مانند قبل اشتیاق مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری را جهت برقراری ارتباط با همسرتان ندارید و همچنین حتی گاهی تنهایی را ترجیح دهید. شاید فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن کنید که ساعات، روزها، ماهها و همچنین حتی سالهای بسیاری را در کنار او سپری کرده اید و همچنین حال زمان آن هم می باشد که کمی هم در تنهایی به سر برید. ولی باید توجه داشت آیا واقعا تمام روزهایی که در کنار همسرتان بوده اید، با او ارتباطی موثر داشته اید؟ آیا به کیفیت ارتباط و رابطه تان فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن کرده اید یا تنها کمیت را در نظر گرفته اید؟
 
در صورتی که تو با وجود آن که در کنار همسرتان هستید ولی باید توجه داشت صمیمیت مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری را با او نداشته باشید، بعد از مدتی احساس تنش و همچنین ناآرامی در کنار او خواهید داشت. بنابراین در صورتی که می خواهید که ارتباط و رابطه بلند مدت تان به اینجا کشیده نشود، بهتر می باشد که زاویه دیدتان نسبت به یک ارتباط و رابطه سالم و همچنین صمیمی را با شریک زندگی تان در میان بگذارید. به او بگویید که چه نوع ارتباط و رابطه ای ایده آل شماست؟ ارتباط و رابطه درست مانند یک گیاه می باشد، به تغذیه و همچنین آب احتیاج دارد، بعد از آن هم غافل نشوید.
 
تنها خوش گذراندن
 

مهم نیست که در چه مرحله ای از ارتباط و رابطه تان تان به سر می برید، تو بایستی و حتما به مقدار و اندازه کافی جهت شریک زندگی تان زمان بگذارید. مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری نیست که دائما و همچنین در همه جا در کنار او باشید ولی باید توجه داشت کیفیت زمان با هم بودن از اهمیت بسیاری برخوردار می باشد.
 
آن بدین معنی نیست که تو بایستی و حتما قید تمام دوستان خود را بزنید، بلکه بایستی و حتما گاهی بدون همسرتان با آنها قرار بگذارید و همچنین بیرون بروید. در واقع هم تو و همچنین هم شریک زندگی تان بایستی و حتما حامی یکدیگر در تمام مراحل زندگی تان باشید، به نظرات و همچنین رفتارهای هم احترام بگذارید و همچنین تعادل را در هر چیزی حفظ کنید. آن کار به تو کمک می کند تا کیفیت زمان های با هم بودن تان را بالا ببرید و همچنین در پس نتیجه آن می شود که در وقت هایی که از هم دور هستید، دلگیر نباشید.
 
عدم گفتگو
 
 1413201 299 روابط: رایج ترین دلایل جدایی زوج ها از هم چیست؟
 

 بسیاری از زوج ها از آن که نمی توانند با همسرشان ارتباطی موثر داشته باشند، می نالند. موضوعات مختلفی می باشد که بعضی از زوج ها از هم پنهان می کنند، زیرا نمی توانند به راحتی باهم صحبت کنند و همچنین ایده های ذهن شان را فاش کنند.
 
آن مشکل می تواند در شرایط مختلفی، از موضوعات ساده مانند برنامه جذاب و جالب و خوب ریزی جهت آخر هفته گرفته تا موضوعات پیچیده تر مانند اراده و تصمیم راسخ گیری در مورد بعدی، باشد. زن و همچنین مرد در همه مسائل مانند فرزند، دارایی ها، ارتباط و رابطه جنسی و زناشویی و جنسی و همچنین… شریک زندگی هم خواهند بود، بنابراین در صورتی که نتوانند به راحتی با یکدیگر گفتگو کنند، در واقع در تمام جنبه های زندگی دچار سوتفاهم شده یا به مشکل بر می خورند که پس نتیجه آن می شود که ای جز جدایی نخواهد داشت.
 
درک نکردن احساسات
 

همانگونه که برقراری ارتباط یا شریک زندگی تان از اهمیت بالایی برخوردار می باشد، درک کردن احساسات او نیز از لزومات یک ارتباط و رابطه می باشد. آیا تو یا شریک زندگی تان به راحتی می توانید احساسات خود را با هم در میان بگذارید؟ در صورتی که قادر به آن کار نباشید، در واقع صمیمت بین تان را از میان برده اید.
 

در صورتی که تو یا حتی طرف مقابل تان حس کنید که احساسات تان نادیده گرفته شده می باشد، به مرور ترجیح می دهید که ارتباط کمتری با همسرتان داشته باشید و همچنین به سمت آنهایی که تو را درک می کنند، کشیده خواهید شد. پس سعی کنید که جهت احساسات هم ارزش قائل شوید.
 

تقسیم نکردن وظایف
 
 1413202 381 روابط: رایج ترین دلایل جدایی زوج ها از هم چیست؟
 

تقسیم وظایف جهت همه زوج ها کار ساده ای نیست. آن که چه کسی ظرف ها را بشوید، آشغال ها را دم در بگذارد یا رخت ها را در لباسشویی بیاندازد… شاید در کلام پیشامد جدید مهمی نباشد ولی باید توجه داشت در صورتی که به درستی انجام نگیرد، معظلات و مسائل و مشکلات بزرگی را به وجود خواهند آورد. حتی دوستان هم منزل و خانه هم ممکن می باشد که با آن مشکل مواجه شوند.
 

جهت جلوگیری از آن مشکل، بهتر می باشد که فهرستی از وظایف هر فرد را تهیه و همچنین روی کاغذ بنویسید. در صورتی که به هر دلیلی هر کدام از آنها انجام نشد، بهتر می باشد که فرد غیره ای را جهت آن هم کار در نظر بگیرید. به عنوان مثال در صورتی که نتوانستید منزل و خانه را تمییز کنید، هر چند وقت یک بار کارگری استخدام کنید تا آن کار را جهت تو انجام دهد. قدری پول خرج کردن به دعوا و همچنین جدایی، می ارزد.
 

خانواده و همچنین دوستان
 

زمانی که تو تنها زندگی می کنید، می توانید اراده و تصمیم راسخ بگیرید که چه کسی و همچنین در چه هنگام و زمانی که به منزل و خانه تو بیاید ولی باید توجه داشت زمانی که زندگی مشترک تان آغاز می می شود، دیگر تو به تنهایی اراده و تصمیم راسخ گیرنده نیستید. ممکن می باشد تو بخواهید دوستان تان را به منزل و خانه دعوت کنید در حالی که همسرتان برنامه جذاب و جالب و خوب غیره ای داشته باشد. در آن شرایط، قبل از هر برنامه جذاب و جالب و خوب ریزی بایستی و حتما برنامه جذاب و جالب و خوب خود را با همسرتان مطابق و یکدست کنید. به نیازها و همچنین خواسته های همسرتان احترام بگذارید و همچنین به حریم هم تجاوز نکنید تا حرمت های بین تان از میان نرود.
 

زمان های خواب متغایر و متفاوت
 
 1413203 713 روابط: رایج ترین دلایل جدایی زوج ها از هم چیست؟
 

در صورتی که چه ممکن می باشد که زمان خواب تو شب به شب با هم تفاوت داشته باشد ولی باید توجه داشت تا حدودی می توانید آن هم را مشخص کنید. بعضی ها سحرخیزی را دوست دارند و همچنین بعضی دیگر شب زنده داری را ولی باید توجه داشت آیا می دانید که همین زمان خوابیدن ساده هم می تواند موجب دوری و همچنین یا بالعکس نزدیکی زوجین به هم می شود؟ بنابراین تا جای ممکن سعی کنید که برنامه جذاب و جالب و خوب خواب تان را با برنامه جذاب و جالب و خوب خواب همسرتان تطبیق دهید. با آن شیوه بعد از مدتی خواهید دید که چه صمیمیتی میان تو برقرار خواهد شد. 
 

معظلات و مسائل و مشکلات حل نشده
 

 1413204 219 روابط: رایج ترین دلایل جدایی زوج ها از هم چیست؟
 

هر فردی ممکن می باشد در زندگی اش از مشکلی که هنوز حل نشده، رنج ببرد. آن مشکل می تواند مرتبط به دوران قبل از آشنایی زوجین باشد یا حتی در حین ارتباط و رابطه با یکدیگر بوجود آید. آنچه اهمیت دارد زمان آن هم نیست بلکه برطرف کردن آن هم می باشد. در صورتی که تو نتوانید به کمک همسرتان مشکلی که از آن هم رنج می برید را حل کنید، نه تنها غم و همچنین غصه تان عمیق تر می می شود بلکه به مرور زمان ثبات و همچنین اعتمادتان را نیز نسبت به طرف مقابل از دست خواهید داد.
 

ارتباط و رابطه جنسی و زناشویی
 

بسیاری از زوج ها از ارتباط و رابطه جنسی و زناشویی خود ناراضی خواهند بود. آن اشخاص در صورتی که نارضایتی خود را گفتن نکنند و همچنین آن هم را در دل خود زیرا و به درستی که یک راز نگه دارند، بعد از مدتی دچار معظلات و مسائل و مشکلات پهناور و بزرگ تری خواهند شد. در واقع ارتباط و رابطه جنسی و زناشویی و جنسی یکی از مهمترین نیازهای هر زندگی مشترکی می باشد که بایستی و حتما برآورده می شود. بنابراین با خودتان صادق باشید، از همسرتان را نیز مقدار و اندازه و میزان رضایت اش از ارتباط و رابطه جنسی و زناشویی را بپرسید، در صورتی که نارضایتی وجود داشت، می توانید از یک مشاور کمک بگیرید و همچنین به سادگی آن هم را حل کنید.

رایج ترین دلایل جدایی زوج ها از هم چیست؟ در تاریخ ۲۰۱۷-۱۰-۱۲ ۰۷:۲۷:۲۲ نشر یافته شده شده می باشد

لینک منبع

سوپروب close
خرید بک لینک