آخرین اخبار
خانه » ازدواج و زناشویی » ارتباط: هرگز آن انتظارات را از شوهرتان نداشته باشید

ارتباط: هرگز آن انتظارات را از شوهرتان نداشته باشید

هرگز آن انتظارات را از شوهرتان نداشته باشید

|هرگز آن انتظارات را از شوهرتان نداشته باشید از یافوم|

برترین ها – ترجمه از هدی بانکی: در زندگی مشترک، همسران دائما به هم مستلزم و نیاز دارند، چه از نظر حمایت عاطفی حین سختی‌ها و همچنین یا حتی انجام یک کار کسل کننده! ولی باید توجه داشت بعضی از انتظارهایی که از شوهرتان دارید، غیر واقعی خواهند بود. در آن مطلب، جهت‌تان توضیح می‌دهیم حد و همچنین مرز ِ قابل قبول بودن و همچنین توقع بی‌جا داشتن کجاست.
 

۱. که بین تو و همچنین مادرش یکی را انتخاب کند
فرقی نمی‌کند مشکل تو با مادرشوهرتان چیست، شاید همسرتان گاهی طرف مادرش را بگیرد یا اصلا واکنشی نشان ندهد. بهتر می باشد به خاطر شوهرتان ( و همچنین ارتباط و رابطه‌‌تان) هم که شده آن مسائل را رها کنید. مادر همسرتان، به هرحال، دلیل وجود همسرتان می باشد! هنگام و زمانی که همسرتان رانندگی می‌کند، دل‌تان می‌خواهد بمیرید ولی باید توجه داشت مادرشوهرتان کنار همسرتان ننشیند و همچنین تو روی صندلی عقب؟ بله درست می باشد که احساس کوچک شدن می‌کنید، ولی باید توجه داشت بهتر می باشد از آن منظر نگاه کنید؛ فشار مشکلاتی را که با مادرشوهرتان دارید، روی دوش همسرتان نگذارید. آن تنش‌ها، ارتباط و رابطه‌ی تو و همچنین همسرتان را آشفته می کند، نه ارتباط و رابطه‌ی همسرتان را با مادرش!
۲. که مثل دوست‌تان (یک خانم) به تو گوش بدهد

هنگام و زمانی که ناخوش و غمگین و همچنین دلخور هستید یا در شرایط سختی قرار دارید، شوهرتان بایستی و حتما به درد دل‌های‌ تو گوش بدهد، ولی باید توجه داشت توقع نداشته باشید بنشیند و همچنین مانند فلان دوست تان، به تمام دلخوری‌ها و همچنین خشم‌تان گوش بدهد. مردها و همچنین زنها از ارتباط برقرار کردن، هدف‌های متفاوتی دارند؛ مردها به شناسایی و همچنین حل معظلات و مسائل و مشکلات اهمیت می‌دهند ولی زنها ابراز احساسات کرده و همچنین ارتباط عاطفی برقرار می‌کنند.
 
در صورتی که انتظار داشته باشید بنشیند و همچنین به حرف‌های خاله زنکی تو گوش بدهد، خسته و همچنین کسل خواهد شد و همچنین تو هم هنگام و زمانی که ببینید شوهرتان توقعی را که دارید برآورده نمی‌کند، دلزده و همچنین عصبانی خواهید شد.
 
 1426110 497 ارتباط: هرگز آن انتظارات را از شوهرتان نداشته باشید
۳. که به هیچ زن غیره ای نگاه نکند

مردها (و همچنین البته خیلی وقت‌ها همسران‌شان) نمی‌توانند به یک زن زیبا نگاه نکنند! و همچنین آن غیر واقعی می باشد که انتظار داشته باشید هر وقت با زن زیبایی روبرو می‌شوید شوهر تو نگاهش را برگرداند و همچنین توجهی نکند. نگاه کردن، طبیعی می باشد، ولی باید توجه داشت بدیهی می باشد که در صورتی که متوجه شدید شوهرتان رفتاری غیرعادی یا توجه بیش از حد به یک زن دیگر (چه زیبا باشد چه نباشد) دارد، بایستی و حتما به او هشدار دهید و همچنین با رفتارش مقابله کنید.
۴. که خواسته‌هایش را رها کند، چه شغلی و همچنین چه فردی

علاقه مندی‌های شوهرتان، به احتمال زیاد بخشی از دلیل علاقه مند شدن تو به او بوده می باشد، پس بابت انرژی و همچنین هنگام و زمانی که که جهت علاقه مندی‌هایش صرف می‌کند دلخور و همچنین عصبانی نشوید. هنگام و زمانی که همسرتان غرق کارش می باشد یا به تفریحی و سرگرم شدن که دوست دارد می‌پردازد به معنی نادیده گرفتن خانواده‌اش نیست. توجه داشته باشید که تعادل دائما شرط اول می باشد؛ خواسته‌ها و همچنین تفریحی و سرگرم شدن‌های همسرتان نباید همیشگی شده و همچنین مانع وقت گذاشتن او جهت تو و همچنین خانواده‌اش بشود.
 
 1426111 435 ارتباط: هرگز آن انتظارات را از شوهرتان نداشته باشید
۵. که مرد متفاوتی باشد

آن طبیعی می باشد که بعد از سالها باهم بودن گاهی تعجب کنید که «اصلا من چرا با آن مرد ازدواج کردم؟!»، ولی باید توجه داشت یادتان باشد رفتاری از شوهرتان که تو از آن هم بیزارید، ممکن می باشد پهناور و بزرگ‌ترین نقطه ضعف او باشد و همچنین سایر ویژگی‌های او آن هم چیزهایی باشد که عاشقش هستید. پس ارزش آن را دارد که کمی هم چشم پوشی کنید. در صورتی که شوهر تو معمولا نمی‌تواند سر موقع جایی برسید، خیلی زیاد خب، اصرار نداشته باشید برگرداندن بچه‌ها از مدرسه وظیفه‌ی او باشد، بهتر می باشد فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن غیره ای بکنید.
گاهی کارهای مهمی خواهند بود که به راحتی نمی‌تواند از انجام‌شان صرفنظر کرد، پس جهت او توضیح دهید وظیفه‌اش در خانواده و همچنین برنامه جذاب و جالب و خوب‌هایی که جهت بچه‌ها دارید چیست. کاری کنید که شوهرتان احساس کند بخشی از مسئولیت‌های مرتبط به بچه‌ها بی زیرا و به درستی که و همچنین چرا مرتبط به اوست، نه آنکه تنها و فقط سرش غُر بزنید و همچنین او هم احساس کند، از خیر وظایفش قبل‌اید.
۶. که با دوستانش ملاقات نکند

شوهر تو هم درست مثل خود تو به دوستانش مستلزم و نیاز دارد، دوستانی از جنس خودش که بتواند با آنها حرف‌های مردانه بزند، تو هم دوستانی دارید که با آنها حرف‌های مخصوص زنان و دختران جوان بزنید و همچنین خوش بگذرانید و همچنین درددل کنید، اینطور نیست؟ در صورتی که ارتباط شوهرتان را با دوستانش قطع کنید، سلامت او هم تحت تاثیر قرار گرفته و همچنین کمتر احساس شادی می کند و همچنین احتمالا تو را باعث احساسات منفی خود خواهد دانست.
۷. که تمام لحظات مشترک‌تان را که جهت تو خاص بوده به یاد داشته باشد

زنها، بهتر از مردها خاطرات رمانتیک و همچنین هیجانی‌شان را به خاطر می‌سپارند، در واقع آن یک تفاوت کاملا طبیعی بین زن و همچنین مرد می باشد. تو حتما تاریخ و همچنین زمان دقیق نامزدی‌تان را به یاد دارید ولی باید توجه داشت ممکن می باشد شوهرتان آن هم را فراموش کرده باشد. در صورتی که رویدادی هست که جهت تو خیلی اهمیت دارد، آن موضوع را مستقیما به شوهرتان بگویید، قبل از آنکه با فراموش کردن او برآشفته شوید. با خونسردی برایش توضیح دهید که چرا از فراموش کردن او ناامید و همچنین دلخور می‌شوید.
 
فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن نکنید برایش مهم نیستید یا خواسته‌های تو جهت او مهم نیستند، و همچنین انتظار هم نداشته باشید او بداند فراموش کردن او چه تاثیری روی تو می‌گذارد، هنگام و زمانی که خودتان برایش توضیح نداده‌اید و همچنین احساس‌تان را نگفته‌اید. آن واقعا غیر منطقی می باشد که توقع داشته باشید او اعماق فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن و همچنین نظر تو را تفسیر کند.
 
 1426112 350 ارتباط: هرگز آن انتظارات را از شوهرتان نداشته باشید
۸. که به تمام علاقه مندی‌های تو، علاقه نشان دهد

از شوهرتان نخواهید دائما در تمام فعالیت‌هایی که تو دوست دارید ولی باید توجه داشت جهت او جذاب و جالب نیست شرکت کند. گذراندن زمان بیکاری و اوقات تفریح با تفریحی و سرگرم شدن‌های خاص خودتان، پیوند تو را تقویت می کند. به او فرصت بدهید هرازگاهی نبودن‌تان را احساس کند، مطمئن باشید عشق تو و همچنین تمایلش به تو پررنگ‌تر شده و همچنین با رفتارهایش به تو ابراز می کند که چقدر دوست‌تان دارد و همچنین برایش عزیز هستید. آن هم وقت می‌توانید کاری انجام دهید که هر دوی تو از آن هم لذت ببرید، خاطرات شیرینی بسازید و همچنین جهت هم دوست داشتنی و جذاب‌تر شوید.
۹. هنگام و زمانی که رفتار بچه‌گانه‌ای انجام می‌دهید، مثل پهناور و بزرگ‌ترتان با تو رفتار کند

قهر کردن و همچنین اجتناب از محبت (مخصوصا ارتباط و رابطه‌ی جنسی و زناشویی و جنسی) به عنوان تنبیه، رفتاری بچه‌گانه و همچنین به دور از عقل می باشد؛ شوهرتان هم به جای آنکه واکنش نشان دهد، عقب نشینی می‌کند. منفعل – تهاجمی رفتار کردن، یکی از مخرب‌ترین شکل‌های ارتباطی می باشد که چرخه‌ی معیوبی ساخته یا ایجاد کرده و همچنین تنها کاری که می‌کند بدتر کردن شرایط و همچنین ساخته یا ایجاد خشم و همچنین نارضایتی می باشد.
 
در صورتی که فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن می‌کنید شوهرتان یک عذر خواهی به تو بدهکار می باشد، کاری نکنید که احساسات‌تان جهت خود تو هم اهمیتش را از دست بدهد (منفعل) و همچنین به او حمله نکنید (تهاجمی). در عوض با گفتن احساسات خود از خودتان دفاع کنید، مثلا «هنگام و زمانی که به من بی‌اعتنایی می‌کنی، من دلخور می‌شوم زیرا و به درستی که به من آن حس را می‌دهد که تو اهمیتی به چیزی که گفته‌ام نمی‌دهد، فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن می‌کنم بابت بدقولی دیروزت، آن حق را دارم که از من عذرخواهی کنی، بار بعد ممکن می باشد لطفا من را در جریان بگذاری و همچنین از قبل اطلاع بدهی؟»

هرگز آن انتظارات را از شوهرتان نداشته باشید در تاریخ ۲۰۱۷-۱۰-۰۸ ۱۰:۲۲:۲۹ نشر یافته شده شده می باشد

لینک منبع

سوپروب close
خرید بک لینک