آخرین اخبار
خانه » ازدواج و زناشویی » روابط: راه های درست بحث کردن با همسر!

روابط: راه های درست بحث کردن با همسر!

راه های درست بحث کردن با همسر!

|راه های درست بحث کردن با همسر! از یافوم|

برترین ها – ترجمه از هدی بانکی: یک ازدواج موفق نیازمند کار و همچنین تلاش می باشد و همچنین ناچارا جر و همچنین بحث‌هایی با همسرتان خواهید داشت. جر و همچنین بحث بخشی طبیعی از هر ارتباط و رابطه‌ای می باشد، آنکه چگونه و چطوری با همسرتان بحث کنید می‌تواند مشخص کردن کند ارتباط و رابطه‌تان دوام خواهد داشت یا در دراز مدت به جدایی خواهد انجامید. درست بحث کردن به تو و همچنین همسرتان کمک می‌کند معظلات و مسائل و مشکلات‌تان را راحت‌تر حل کنید و همچنین به عنوان یک زوج، رشد کرده و همچنین کامل‌تر شوید.
 

جهت گفتگوهای‌تان برنامه جذاب و جالب و خوب ریزی کنید

دکتر بتی فیلیپس، روانشناس بالینی و همچنین درمانگر در کتابش به نام «چگونه و چطوری هم بحث کنیم و همچنین هم ارتباط و رابطه‌مان را حفظ کنیم» می‌نویسد: تو بایستی و حتما سعی کنید زمانی را جهت بحث و همچنین گفتگو با همسرتان پیرامون مشکلی که دارید مشخص کردن کنید، زمانی که هر دوی تو وقت داشته باشید تا بنشینید و همچنین در خلوت خودتان، در مورد مسائل‌تان حرف بزنید.
 
 1363140 289 روابط: راه های درست بحث کردن با همسر!
قبل از آنکه پای بحث با همسرتان بنشینید، راه حل‌ها را بررسی کردن کنید
 به آن فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن کنید که دوست دارید چه اتفاقی بیفتد و همچنین اراده و تصمیم راسخ بگیرید چه پس نتیجه آن می شود که‌ای مطلوب شماست. به راه حل‌های گوناگون فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن کنید، ابتکار به خرج بدهید، جوانب را بررسی کردن کنید و همچنین مشخص کنید کدام‌ راه حل، جهت‌تان قابل قبول می باشد.
خوب به حرف‌های همسرتان گوش دهید
هنگام و زمانی که همسرتان نظرش را می‌گوید، اجازه دهید کاملا حرفش را بزند و همچنین کلامش را قطع نکنید. واقعا و همچنین با تمام توجه به حرف‌هایش گوش بسپارید. خیلی از روانشاسان عقیده دارند، بسیاری از اشخاص واقعا به حرف‌های همسرشان گوش نمی‌دهند و همچنین درک نمی‌کنند او در مورد‌ی چه چیزی حرف می‌زند.
 
بلکه اکثرا و بیشتر مشغول تدوین یک واکنش به حرف‌های همسرشان خواهند بود. بعد از آنکه همسرتان احساسات و همچنین افکارش را کاملا گفتن کرد و همچنین نگرانی‌ها و همچنین دل مشغولی‌هایش را جهت‌تان روشن کرد، گفته‌های او را با کلمات خودتان خلاصه و همچنین بازگو کنید تا خودتان هم مطمئن شوید او چه منظوری دارد و همچنین چه گفته می باشد.
 
 1363142 230 روابط: راه های درست بحث کردن با همسر!
انظار و افکار، احساسات و همچنین نیازهای‌تان را ابراز کنید
هنگام و زمانی که احساسات خود را گفتن می‌کنید به جای آنکه جملات خود را با «تو» شروع کنید، آنها را با «من» آغاز کنید؛ یعنی در مورد احساسات خودتان حرف بزنید. معمولا جملاتی که با تو شروع می‌شوند ممکن می باشد آن احساس را به همسرتان بدهند که دارید او را سرزنش می‌کنید در حالیکه جملاتی که با من شروع می‌شوند، به همسرتان آن امکان را می‌دهند که بفهمد و همچنین درک کند تو در مورد مشکل پیش آمده چه حسی دارید.
 
مثلا در صورتی که دلگیر هستید زیرا و به درستی که احساس می‌کنید همسرتان به تو توجه ندارد، نگویید: تو هرگز به من توجه نمی‌کنی؛ آن جمله سرزنش‌بار و همچنین اتهام آمیز می باشد. در عوض بگویید: تو نسبت به خواسته‌های من واکنشی نشان نمی‌دهی و همچنین جهت همین من احساس می‌کنم نادیده گرفته می‌شوم. در صورتی که با کلامت به من نشان بدهی حرف‌هایم را شنیده‌ای یا خواسته‌ام را درک کرده‌ای، از تو ممنون خواهم بود.
یادتان نرود که روی موضوع مورد بحث‌تان متمرکز بمانید و همچنین از اصل موضوع منحرف نشوید و همچنین با به یاد آوردن قبل، بحث جدید و همچنین بی‌ربطی را پیش نکشید.
مشکل را حل کنید
راه‌ حل‌های گوناگون را ارائه دهید و همچنین فکرهای‌تان را روی هم بریزید. سعی کنید ذهن‌تان را باز نگه دارید و همچنین به روش اتوماتیک نظرات و همچنین پیشنهادهای همسرتان را رد نکنید. هر کدام از تو ممکن می باشد مستلزم و نیاز به مدارا و همچنین سازش داشته باشد تا بتوانید به یک راه ‌حل قابل قبول در مورد پیشامد جدید‌تان برسید.
 
 1363141 625 روابط: راه های درست بحث کردن با همسر!
راه ‌حل‌تان را ارزیابی کنید
با هم قرار غیره ای بگذارید تا راه حل بکار گرفته شده را بسنجید و همچنین تاثیرات آن هم را ارزیابی کنید. در صورتی که دیدید راه حل بکار گرفته شده، جواب نمی‌دهد و همچنین آنطوری که پیش بینی کرده بودید کارآمد نیست، در همین جلسه‌ی بررسی کردن، راه غیره ای پیدا کنید که ایردهای راه حل اول در آن هم برطرف شده باشد.
نقطه
در صورتی که احساسات و همچنین هیجانات‌تان حین جر و همچنین بحث، شدید شد و همچنین احساس کردید کنترل خوبی ندارید، بحث را متوقف کنید. بهتر می باشد حداقل ۲۴ ساعت دیگر، جلسه‌ی غیره ای جهت ادامه‌ی بحث‌تان در نظر بگیرید. ضمنا زمان بحث را قبل از خواب یا قبل از رفتن به محل کار، نگذارید. آن را هم فراموش نکنید که بد خطاب کردن، تهمت زدن و همچنین یا تهدید کردن باعث می‌می شود فرد مقابل‌تان موضع دفاعی بگیرد و همچنین بحث‌تان بی‌پس نتیجه آن می شود که و همچنین حتی اختلاف برانگیزتر بشود.

راه های درست بحث کردن با همسر! در تاریخ ۲۰۱۷-۰۸-۱۸ ۰۶:۳۷:۴۴ نشر یافته شده شده می باشد

لینک منبع

سوپروب close
خرید بک لینک