آخرین اخبار
خانه » ازدواج و زناشویی » جنسی و زناشویی: رفتار با همسر بد دهن

جنسی و زناشویی: رفتار با همسر بد دهن

مطلب: رفتار با همسر بد دهن در تاریخ ۳۰ May 2016 | 11:10 pm نشر یافته شده شده می باشد.
به به گفته ۸ ثانیه:

3050 جنسی و زناشویی: رفتار با همسر بد دهن

مردی سی و همچنین سه ساله هستم. همسری دارم که خیلی زیاد عصبی و همچنین پرخاشگر می باشد و همچنین با کوچک ‌ ترین موضوعی ‌ شروع به بددهنی می ‌ کند و همچنین فحش ‌ های رکیک و همچنین زشت می ‌ دهد. هر چه در آن مورد با او حرف زده ‌ ام فایده ‌ ای ندارد. خیلی مغرور می باشد و همچنین دائما جهت رفتارهایش توجیه فردی یا شخصی دارد. ولی باید توجه داشت از نظر موقعیت فرهنگی و اجتماعی خیلی زیاد موفق می باشد. واقعاً خسته شده ‌ ام، نمی ‌ دانم چکار کنم. لطفاً راهنمایی کنید.

سارا وکیلیان – روان‌شناس و همچنین مشاور کلینیک بیدار در پاسخ به آن سئوال نوشت: معمولاً براساس تربیت خانواده و همچنین خصوصیات شخصیتی فرد، اشخاص جهت کنترل خشم خود یا دست به رفتار پرخاشگری می‌زنند یا آن هم را سرکوب می‌کنند و همچنین به اصطلاح خشم خود را فرو می‌خورند‌. که هیچ‌کدام از آن راهکارها، روشی مناسب نیست. فحاشی، فریاد زدن و همچنین پرخاشگری کلامی اکثرا و بیشتر در زنان دیده شده می باشد و همچنین مردان اکثرا و بیشتر دچار پرخاشگری‌های فیزیکی می‌شوند.

در کنترل خشم، شناخت مرحله پیش از خشم خیلی زیاد مهم و همچنین ضروری می باشد. در آن مرحله فرد معمولاً برانگیخته می‌می شود ‌(تنفس شدیدتر، ضربان قلب اکثرا و بیشتر و همچنین…). در صورتی که به همسرتان کمک کنید تا بتواند در همین مرحله رفتار خود را کنترل کند، آن احساس تغییر پیدا کردن به رفتار پرخاشگرانه و همچنین فحاشی نخواهد شد. شامل راهکارهای پیشنهادی در موقع عصبانیت می‌قدرت به موارد زیر اشاره کرد:

به او یادآوری کنید عصبانی ‌شدن و همچنین فحاشی نه‌تنها کاری را درست ‌نمی‌کند، بلکه حالش را نیز بدترخواهد کرد.

از به‌کار بردن کلماتی مثل دائما و همچنین هیچ‌وقت خودداری می شود، تا باعث اکثرا و بیشتر شدن عصبانیت نشود.

از بحث و همچنین متهم‌ کردن یکدیگر در حین عصبانیت بپرهیزید.

بعد از فروکش‌ کردن عصبانیت همسرتان، با بهره بری و استفاده از جملات معقول، بدون تحقیر و همچنین متهم‌ کردن فرد مقابل، علت ناراحتی و همچنین خشم او همچنین را جویا شوید و همچنین به گفت‌وگوی منطقی بپردازند.

معمولاً فحاشی و همچنین عصبانیت در اثر ناکامی یا مشکلی ساخته یا ایجاد شده می باشد. بهتر می باشد به‌جای تمرکز صرف روی راه‌حل، ببینید چگونه می‌توانید مشکل را مدیریت کنید و همچنین با آن هم روبه‌رو شوید؛ برنامه جذاب و جالب و خوب بریزید و همچنین تلاش خود را بـــرای حل مشـکل به کار ببرید.

به آن‌که زیر‌بنای خشم همسرتان چیست گوش فرا‌دهید؛ هنگام و زمانی که تو را نقد می‌کند طبیعی می باشد حالت دفاعی به خود بگیرید، امادعوای متقابل نکنید و همچنین تلاش کنید حرف‌های پنهان را بشنوید؛ جهت مثال در مواردی که فرد مقابل‌تان از تو گله می‌کند، آن پیام که فرد مقابل‌تان حس‌کرده نادیده گرفته شده می باشد و همچنین تو دوستش ندارید را گرفتن کنید.

سعی کنید محیط اطراف‌تان را در هنگام عصبانیت تغییر دهید؛ از اتاق خارج شوید و همچنین کمی قدم بزنید.

سعی کنید حل معظلات و مسائل و مشکلات را جهت شرایط غیر‌عصبانیت بگذارید و همچنین با آن جمله بحث را خاتمه دهید «هم اکنون تو عصبانی هستی بهتر می باشد بعداً راجع به آن موضوع صحبت کنیم.»

فراموش نکنید فرمان آتش‌بس بایستی و حتما به دست تو که عصبانی نیستید صادر می شود و همچنین کنترل اوضاع را به دســت بگیرید.

مقاله از : سارا وکیلیان – روان‌شناس و همچنین مشاور کلینیک بیدار

بازنشر : سلامت نیوز


لینک منبع

سوپروب close
خرید بک لینک