آخرین اخبار
خانه » ازدواج و زناشویی » همسران: خواستگاری ۳۰ هزار تومانی در تلگرام!

همسران: خواستگاری ۳۰ هزار تومانی در تلگرام!

مطلب: خواستگاری ۳۰ هزار تومانی در تلگرام! در تاریخ ۳۰ May 2016 | 10:34 am نشر یافته شده شده می باشد.
به به گفته ۸ ثانیه:

خبرگزاری مهر – ناصر جعفرزاده: ظهور وبسایت و مرکز خبرهای جدید های همسریابی درکشورمان سابقه چندین ساله دارد ولی باید توجه داشت مدتی می باشد فعالیت دلالان ازدواج به شبکه های موبایلی همچون تلگرام کشیده شده می باشد وامروز دهها کانال تلگرامی همسریابی درحال فعالیت خواهند بود.

آشنایی و همچنین ازدواج اینترنتی در ایران موضوع جدیدی نیست. از حدود دو دهه پیش به فراخور زمان، ایمیل، نرم افزارهای چت، شبکه های فرهنگی و اجتماعی مجازی و همچنین امروز شبکه های ارتباطی مبتنی بر تلفن همراه هر کدام ابزاری جهت پر کردن خلاء ارتباطات فرهنگی و اجتماعی در جامعه ای شده اند که میان سنت و همچنین مدرنیته گرفتار مانده می باشد. از بین رفتن روش های سنتی آشنایی و همچنین ازدواج و همچنین عدم جایگزینی آن هم با روش های منطبق با نیازهای روز جامعه سبب شده تا اشخاص و همچنین تیم هایی از اوضاع موجود بهره بری و استفاده کرده و همچنین با شیوه هایی که مطلوب خانواده های ایرانی نیست به موضوع ازدواج جوانان وارد شدن کنند.

866883 280 همسران: خواستگاری ۳۰ هزار تومانی در تلگرام!

حدود یک ماه پیش بود که مدیرکل دفتر ازدواج و همچنین تعالی خانواده وزارت ورزش و همچنین جوانان با انتقاد از فعالیت کانال های تلگرامی با موضوع همسریابی، تمامی آنها را فاقد مجوز خواند و همچنین گفت: ۱۰ کانال تلگرامی در باره همسریابی فعالیت دارند که وارد شدن آنها به مسائل تخصصی ازدواج، معظلات و مسائل و مشکلات بسیاری را پدید می آورد.

ارسال اطلاعات مجانی و رایگان، ویرایش ۱۰ هزار تومان

کانال های تلگرامی «خواستاگرام آقایان» و همچنین «خواستاگرام بانوان»، تنها دو نمونه از کانال هایی خواهند بود که از چند ماه پیش در آن نرم افزار موبایلی فعالیت خود را آغاز کرده اند. آن کانال ها امروز در مجموع بیش از ۴۰ هزار عضو دارند. اعضایی که به امید پیدا کردن همسر مناسب، عکس و همچنین اطلاعات فردی یا شخصی خود را با دیگران به اشتراک می گذارند. یک پیغام که به روش مداوم در آن کانال ها نشر یافته شده می می شود، اساسنامه ۱۳ ماده ای آن هم را به اعضا گوشزد می کند. در آن اساسنامه آمده می باشد که آن کانال تنها در باره ازدواج دائم فعالیت دارد و همچنین در موضوع ازدواج موقت یا ازدواج اشخاص متاهل فعالیتی ندارد. در قسمت و بخش های دیگر اساسنامه بر راستی آزمایی اطلاعات وارده متقاضیان تاکید شده می باشد، اطلاعاتی که از سن و همچنین قد و همچنین وزن آغاز می می شود و همچنین تا خصوصی ترین مسائل شامل اعتقادات مذهبی، سبک زندگی، کارو بار یا کسب و کار یا همان شغل پدر و همچنین مادر و همچنین … را در بر می گیرد.

قرار دادن عکس متقاضی ازدواج در آن کانال ها مجانی و رایگان می باشد ولی باید توجه داشت ویرایش اطلاعات یا حذف عکس ۱۰۰ هزار ریال هزینه دارد. هزینه ای که مشخص نیست جهت چه گرفتن می می شود و همچنین ظاهرا تنها و فقط به آن دلیل می باشد که فرد در اثر عواملی تمایل ندارد عکس او همچنین در فضای مجازی دست به دست می شود و همچنین در آن موقیعت ناچار می باشد بعد از متوجه شدن از آثار گذاشتن عکس در آن شبکه ها، مبلغ ۱۰۰ هزار ریال و همچنین حتی اکثرا و بیشتر را جهت حفظ موقعیت فرهنگی و اجتماعی و همچنین خانوادگی و همچنین آبروی خود پرداخت کند.

۳۰ هزار تومان جهت هر آشنایی دختر و همچنین پسر

شیوه آشنایی جوانان جهت ازدواج در آن کانال هم در نوع خود جذاب و جالب توجه می باشد. زمانی که یکی از اعضا، اطلاعات پروفایل عضوی دیگر را دیدن کند و همچنین تمایل داشته باشد با او همچنین ارتباط بگیرد، در آن مرحله بایستی و حتما مبلغ ۳۰۰ هزار ریال به عنوان هزینه برقراری ارتباط به گردانندگان کانال بپردازد. هزینه ای که جهت آشنایی با دیگر اشخاص، تکرار می می شود. به عنوان مثال در صورتی که جوانی بخواهد با ۱۰ فرد متقاضی ازدواج ارتباط بگیرد تا از میان آنها کسی را که به شرایط او همچنین نزدیک تر می باشد برگزیند، بایستی و حتما ۳ میلیون ریال به حساب گرداننده کانال بپردازد تا یک کانال خصوصی با عنوان «اتاق مذاکره» جهت آشنایی اکثرا و بیشتر آنها اختصاص یابد.

پشت آن کانال های تلگرامی همسریابی، موسسه ای به نام «سایه های ماندگار» قرار دارد که مدیریت آن هم بر عهده فردی به نام «آرمان داوری» می باشد. جهت کسب اطلاعات اکثرا و بیشتر در خصوص فعالیت کانالهای تلگرامی خواستاگرام به سراغ او همچنین رفتیم.

866884 516 همسران: خواستگاری ۳۰ هزار تومانی در تلگرام!

مدیر موسسه سایه های ماندگار که در باره ازدواج جوانان و همچنین همسریابی فعالیت دارد به ما می گوید: ما یک نهاد شهروندان و مردم شهر نهاد هستیم که مجوز فعالیت از وزارت کشور داریم. در اساسنامه نامه موسسه سایه های ماندگار مواردی آمده که یکی از آنها «کمک به جوانان از طریق شبکه جهانی اینترنت» می باشد. آن یعنی کار ما از لحاظ حقوقی مورد اثبات و یا تایید می باشد.

او همچنین در مورد اخذ مجوز جهت انجام فعالیت همسریابی در تلگرام می افزاید: موسسه ما طبق اساس نامه کار می کند و همچنین ما از تلگرام به عنوان یک ابزار جهت پیشبرد اهداف موسسه بهره بری و استفاده می کنیم. هیچ قوانین و قانونی از سوی هیچ وزارت خانه یا دستگاهی در مورد تلگرام وجود ندارد که بخواهند فعالیت ما را به استناد آن هم تحدید کنند.

وزارت ورزش: مجوز ندارند/ مدیر کانال: با وزارت ورزش ارتباط خوبی داریم

در حالی که ناصر صبحی، مدیرکل دفتر برنامه جذاب و جالب و خوب ریزی ازدواج و همچنین تعالی خانواده وزارت ورزش و همچنین جوانان معتقد می باشد هیچ کانال تلگرامی که در حوزه ازدواج فعالیت می کنند، مجوزی از وزارت ورزش و همچنین جوانان ندارد، مدیر تلگرام خواستاگرام در مورد آن انتقاد می گوید: در صورتی که وزارت خانه ای متولی ارائه مجوز فعالیت در تلگرام می باشد، بگویند تا اقدام کنیم و همچنین آمادگی داریم در چارچوب مدون قوانین و قانونی عمل کنیم. در خصوص اظهارات مدیرکل دفتر ازدواج و همچنین تعالی خانواده بایستی و حتما بگویم که شخصا در جلسات وزارت ورزش شرکت دارم و همچنین به روش مکرر به بنده و همچنین همسرم که همکار من می باشد زنگ می زنند و همچنین ارتباط داریم. وزارت ورزش به جای انتقاد از سامانه های همسریابی، بایستی و حتما چابک تر باشد و همچنین راهکار ارائه دهد. بایستی و حتما ایده های جدید را شناسایی و همچنین کمک فکری و همچنین عملی ارائه دهند.

از میان حدود ۲۰ کانال با فعالیت همسریابی در تلگرام، موسسه تحت مدیریت داوری به تا حال ۳ کانال تلگرامی در باره ازدواج پیاده سازی و راه اندازی کرده می باشد. یکی از آنها مرتبط به ارائه آموزش های ازدواج می باشد و همچنین دو کانال به فعالیت همسریابی می پردازند. اگرچه از آغاز فعالیت کانال های خواستاگرام تنها ۲ ماه می گذرد ولی باید توجه داشت آمار بیش از ۴۰ هزار عضو نشان گر وجود کاستی هایی در پروسه انتخاب همسر در کشور می باشد. به نظر گرداننده آن کانال ها، هر روز خدا حدود هزار فرد یا شخص به افراد آن کانال افزوده می می شود اگرچه مشاهدات نشان می دهد روند افزایش تعداد افراد آن کانال کند شده می باشد.

داوری در توجیه گرفتن هزینه جهت ویرایش اطلاعات کاربران یا معرفی متقاضیان به یکدیگر می گوید: اداره موسسه ای با آن حجم کار هزینه های بالایی دارد و همچنین همچنین فرایند راستی آزمایی متضمن هزینه هایی می باشد که بایستی و حتما کاربران بپردازند. از همه اینها قبل رقم دریافتی ما در مقایسه با هزینه های انجام یک خواستگاری سنتی ناچیز می باشد زیرا انجام یک خواستگاری در دنیای واقعی مشتمل بر خرید گل و همچنین شیرینی و همچنین میوه و همچنین سایر هزینه های جانبی بیش از ۳ میلیون ریال می می شود. در صورتی که به جای کانال و همچنین انجام نظارت بر روند مسائل، یک تیم تلگرامی با امکان چت می ساختیم، آن هزینه ای نداشت ولی باید توجه داشت قوه انسانی مخارج خود را دارد.

او همچنین تاکید می کند: با وجود گرفتن وجه از متقاضیان، آن کانال هیچ سودآوری جهت مجموعه ندارد و همچنین درصدد جمع آوری آن هم بودیم ولی باید توجه داشت به دلیل امید به بعدی و همچنین احتمال سودآوری در گذر زمان، آن کانال ها را حفظ کرده ایم زیرا فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن می کنیم در بعدی کانال خواستاگرام از کانال های پرطرفدار فارسی می می شود.

بر چت های متقاضیان ازدواج نظارت داریم

مدیر کانال خواستاگرام در ارتباط و رابطه با نظارت موسسه بر نحوه آشنایی جوانان می افزاید: تمام مراحل معرفی و همچنین آشنایی جوانان زیر نظر گردانندگان کانال انجام می می شود و همچنین ما بر تمامی اطلاعات و همچنین صحبتهایی که بین طرفین رد و همچنین بدل می می شود نظارت داریم. هنگام و زمانی که کانال دو نفره جهت آشنایی متقاضیان در اختیارشان می گذاریم، در واقع ضلع سوم آن کانال خصوصی مدیران کانال خواستاگرام خواهند بود که تمامی صحبتها را رصد می کنند و همچنین می بینند. در صورتی که درمیان صحبتها مواردی خارج از عرف و همچنین اخلاق مطرح می شود وارد شدن می کنیم و همچنین ضمن تذکر به طرفین، ممکن می باشد آنها را از کانال بیرون کنیم. با همین روش مانع رد و همچنین بدل شماره تلفن بین متقاضیان ازدواج می شویم.

866889 284 همسران: خواستگاری ۳۰ هزار تومانی در تلگرام!

داوری در مورد آنکه آیا به تا حال فعالیت های کانال تلگرامی به مرحله ازدواج بین جوانان رسیده می باشد، می گوید: از آنجا که از آغاز فعالیت آن کانال بیش از ۶۰ روز نمی گذرد، هنوز جهت رسیدن به مرحله ازدواج خیلی زود می باشد. معتقدیم جهت ازدواج سالم، مرحله آشنایی بایستی و حتما دست کم ۶ ماه به طول بینجامد. با آن حال تا کنون چندین جفت که از طریق تلگرام آشنا شده اند، جهت راستی آزمایی و همچنین ادامه آشنایی به موسسه رفت و آمد و مراجعه کرده اند و همچنین حدود ۳۰۰ جفت هم آشنایی تلگرامی خود را آغاز کرده اند.

همچنین و علاوه بر انتقادات معاونت ساماندهی جوانان وزارت ورزش و همچنین جوانان به فعالیت وبسایت و مرکز خبرهای جدید ها و همچنین کانال های همسریابی، بسیاری از کارشناسان مسائل جوانان نیز فعالیت آن کانال ها را ناشی از نگاه ابزاری به جوانان و همچنین ازدواج می دانند.

فعالیت خواستاگرام علمی نیست

احمد رحیمی، عضو هیات مدیره کانون مددکاران در آن باره می گوید: بهره بری و استفاده از فضای مجازی در ترویج و همچنین کمک به ازدواج جوانان را نباید صفر و همچنین صدی ببینیم. از سویی کاربرد فضای مجازی در تمامی مسائل به روندی جهانی تغییر پیدا کردن شده و همچنین کشور ما از آن موضوع مستثنی نیست و همچنین از سویی دیگر اینترنتی شدن آشنایی و همچنین ازدواج جوانان موجب نگرانی عمیق خانواده ها و همچنین ترس از تزلزل بنیان های نظام خانوادگی شده می باشد. جامعه به سمت تکامل پیش می رود و همچنین در آن مسیر بایستی و حتما چالش های فضای مجازی جهت جوانان آموزش داده می شود. در صورتی که فضاهای آشنایی اینترنتی از طریق کارشناسان زبده و همچنین مجرب و همچنین ذی صلاح اداره می شود که به آزمون های شخصیت شناسی و همچنین روان شناسی مسلط باشند، آسیب های همسریابی اینترنتی و همچنین مجازی کمتر می می شود.

رحیمی که مصاحبه او همچنین با مدیر کانال تلگرامی خواستاگرام روی یکی از شبکه های ازدواج آن موسسه قرار داده شده می باشد، در خصوص فعالیت کانال های همسریابی در تلگرام معتقد می باشد: با بررسی کردن هایی که در باره فعالیت آن کانال ها داشته ایم خیلی بحث علمی و همچنین اصولی در آن هم شاهد نیستیم. جوانان در بهره بری و استفاده از سرویس ها و خدمات آن کانال ها بایستی و حتما مراقب باشند و همچنین در ابتدای امر، مجوز فعالیت آنها را درخواست کنند و همچنین از نهاد های مسئول نیز استعلامات مورد مستلزم و نیاز را انجام دهند. همچنین جوانان بایستی و حتما در ارائه اطلاعات به آن کانال ها نهایت احتیاط را داشته باشند. هر کسی فضایی را در اینترنت جهت همسریابی تاسیس کرده بایستی و حتما جواز به روز داشته باشد و همچنین پروانه خود را به دیدن کردن و نمایش بگذارد. همچنین بایستی و حتما نظارت دستگاه ها روی آن کانال ها قوی باشد نه براساس روابط و همچنین بایستی و حتما بین مجوز و همچنین مرامنامه انطباق وجود داشته باشد.

او همچنین در مورد هزینه های ویرایش اطلاعات و همچنین معرفی اشخاص در کانال های تلگرامی می افزاید: گرفتن وجه از سوی آن کانالها جهت معرفی اشخاص به یکدیگر، آن شائبه را به وجود می آورد که هدف نهایی از فعالیت آن کانالها کسب دخل و درآمد باشد.

شأن جوانان در کانال های همسریابی از بین می رود

سیدحیدر مرتضوی، قائم مقام موسسه تبیان نیز با انتقاد از وبسایت و مرکز خبرهای جدید ها و همچنین شبکه های غیر مجاز که در باره همسریابی فعالیت دارند معتقد می باشد: شیوه فعالیت آن وبسایت و مرکز خبرهای جدید ها و همچنین کانال های تلگرامی به نحوی می باشد که شأن جوانان به ویژه دخترک های جوان و ازدواج نکرده در آن هم به بدترین شکل از بین می رود.

مرتضوی به ما، می گوید: رعایت همه شئون دینی، اخلاقی و همچنین علمی اساس فعالیت سامانه های همسریابی می باشد که چنین شرایطی در هیچ یک از کانال های همسریابی دیده نمی می شود. آنکه فرد متقاضی ازدواج به ناچار خصوصی ترین اطلاعات فردی یا شخصی و همچنین خانوادگی را در معرض دید هزاران فرد یا شخص اشخاص غریبه قرار دهد یک اقدام غیرحرفه ایست که می تواند باره بروز مضر و همچنین بد بهره بری و استفاده هایی را سبب می شود.

در شرایطی که هنوز دستگاه ذی ربط در خصوص ارائه مجوز به وبسایت و مرکز خبرهای جدید ها و همچنین کانال های همسریابی مشخص نیست، روز به روز شاهد گسترش همسریابی اینترنتی هستیم. وزارت ارشاد که مسئول ارائه مجوز به تمامی وبسایت و مرکز خبرهای جدید های اینترنتی می باشد، در باره مجوز وبسایت و مرکز خبرهای جدید های همسریابی تعلل می کند و همچنین از سویی وزارت ورزش و همچنین جوانان به عنوان متولی اصلی مسائل ازدواج جوانان هیچ اختیاری در برخورد یا کنترل فضاهای مجازی همسریابی ندارد. مدیرکل دفتر ازدواج وزارت ورزش و همچنین جوانان به ما، می گوید: در باره برخورد با وبسایت و مرکز خبرهای جدید ها و همچنین شبکه های همسریابی وظیفه قوانین و قانونی نداریم ولی باید توجه داشت  نهادهای نظارتی بایستی و حتما به موضوع وبسایت و مرکز خبرهای جدید های همسریابی وارد شدن کنند زیرا اکثرا و بیشتر آن وبسایت و مرکز خبرهای جدید ها و همچنین کانال ها نه از دستگاه های مسئول مجوزی دارند و همچنین نه از اشخاص شامل صلاحیت بهره بری و استفاده می کنند و همچنین آن از معظلات و مسائل و مشکلات اساسی ما در ساماندهی وبسایت و مرکز خبرهای جدید های همسریابی می باشد


لینک منبع

سوپروب close
خرید بک لینک