آخرین اخبار
خانه » ازدواج و زناشویی » همسرداری: شک در زندگی جنسی و زناشویی

همسرداری: شک در زندگی جنسی و زناشویی

مطلب: شک در زندگی جنسی و زناشویی در تاریخ ۲۸ May 2016 | 11:19 pm نشر یافته شده شده می باشد.
به نقل از ۸ ثانیه:


tahmasebi همسرداری: شک در زندگی جنسی و زناشویی


tel tanzim همسرداری: شک در زندگی جنسی و زناشویی

شک در زندگی جنسی و زناشویی

3044 همسرداری: شک در زندگی جنسی و زناشویی

شک در ارتباط و رابطه جنسی و زناشویی شک به همسر

با حسن عشایری پژوهشگر مسائل فرهنگی و اجتماعی در مورد شک در زندگی جنسی و زناشویی به گفت‌و همچنین‌گو نشستیم که در ادامه می خوانید:

شک در زندگی مشترک و همچنین بین زوجین از کجا شروع می می شود و همچنین آن شک چه پیامدهایی دارد؟

زندگی مشترک با یک همسفر ارتباطی توام با اعتماد می باشد که آن اعتماد دائما نیازمند اثبات و یا تایید می باشد. آن اثبات و یا تایید اعتماد و همچنین عشق متقابل به منزله شک نیست بلکه علامت دلبستگی می باشد. در آن میان دو مساله مطرح می باشد:‌ بعضی اشخاص از ابتدا شکاک خواهند بود و همچنین آن موضوع به آسیب شناسی روانی مستلزم و نیاز دارد. منظورم افرادی که اسکیزوفرنی یا اختلالات حاد روانی دارند نیست بلکه بعضی از اشخاص کلا به دلایل تجربیات قبل شان و همچنین مسائلی از آن دست شکاک خواهند بود و همچنین همه چیز را خیلی سریع زیر سوال می برند. آن اشخاص در صورتی که در ارتباط توام با دلبستگی قرار بگیرند ممکن می باشد دچار شک شوند. به هر حال همه جا مزاحمت ها وجود دارد و همچنین بعضی اشخاص هم به سرک کشیدن در زندگی دیگران عادت دارند. در صورتی که شکی پایدار باشد خطرناک می باشد، شاهد آن هستیم که بعضی شکشان آن هم‌قدر قوی می‌می شود که تغییر پیدا کردن به یک استرس مزمن یا اختلالات شدید روانی شده و همچنین زندگی آنها تغییر پیدا کردن به یک زجرگاه می می شود. آن در همه دنیا وجود دارد و همچنین ما در ایران هم شاهد آن هم هستیم. حتی ارگانیزاسیون‌هایی وجود دارند که پول در می‌آورند تا اشخاص را کنترل کنند که با چه افرادی صحبت می کنند و همچنین کجا می روند. من جهت مثال در بین بیمارانم شاهد آن هستم که افرادی رفت و آمد و مراجعه می‌کنند و همچنین می‌گویند هنگام و زمانی که جهت دوش گرفتن داخل حمام می روم متوجه می‌شوم همسرم جیب لباس مرا گشته می باشد و همچنین دلیل آن کنترل کردن ها مشخص نیست. اینها نشان دهنده یک اختلال جدی روانشناختی در خانواده و همچنین فقدان علاقه و همچنین عشق واقعی و همچنین منطقی بین زوجین می باشد. آن خانواده در سایه شک و همچنین دودلی نمی تواند خوشبخت باشد و همچنین فرزندان خوشبخت تربیت کند.

در صورتی که شک و همچنین دودلی در ارتباط و رابطه ای ساخته یا ایجاد می می شود دلیش آن می باشد که نقطه یا نقاط تاریکی در ارتباط و رابطه وجود دارد که حل نشده باقی مانده و همچنین آن شک ها یک علامت هشدار می باشد. یعنی آنکه آن شک ها چه در واقعیت ریشه داشته باشد و همچنین چه بر اساس اوهام باشد نشان دهنده یک هشدار جدی در ارتباط و رابطه می باشد و همچنین آن ارتباط و رابطه نیازمند بررسی کردن و همچنین آسیب شناسی بوده و همچنین حتما مشکلی جایی وجود دارد. کسی که در زندگی خانوادگی نتواند ارتباطات سالم برقرار کند ممکن می باشد شخصیت ضعیفی داشته و همچنین خارج از خانواده و همچنین با رفتارهای غیراجتماعی بخواهد آن خلا را جبران کند. در صورتی که بخواهیم در مورد آنکه شک از کجا شروع می می شود آسیب شناسی انجام دهیم، بررسی کردن های مختصری در آن باره داشته‌ام. جهت مثال زوجی که دچار مشکل شک در زندگی مشترک شده‌اند در درجه اول اطرافیان و همچنین محیط پیرامون در آن مساله نقش دارد. پچ‌پچ‌ها و همچنین حرف های درگوشی و همچنین دخالت ها و همچنین سرک کشیدن های بی دلیل بعضی از ما در زندگی دیگران هم نقش بی بدیلی در به هم خوردن زندگی مشترک دیگران دارد. بعضی کارشان تنها و فقط تخریب می باشد و همچنین جهت افرادی که شخصیتی ضعیف دارند آن دخالت های بی دلیل می تواند معظلات و مسائل و مشکلات بسیاری ساخته یا ایجاد کند. در آن میان رسانه ها و همچنین سریال های ترکی که در سال شمسی های اخیر ساخته شده هم تاثیر بسیاری بر ساخته یا ایجاد آن شک و همچنین دودلی بین زوجین دارد. اشخاص از کلاهبرداری ها به ویژه کلاهبرداری های عشقی که اشخاص در آن سریال ها از هم می کنند الگو می گیرند و همچنین تصور می کنند دائما بایستی و حتما آن گونه باشند. در کنار همه اینها ارتباط و رابطه ضعیف و همچنین متزلزل و همچنین فردی که شخصیت متزلزل دارد اکثرا و بیشتر در معرض شک و همچنین پایدار ماندن آن هم شک می می شود.

با نرم افزارهای جدید موبایلی و همچنین گوشی‌های آندروید اشخاص به تازگی می‌توانند با وارد کردن یک کد در گوشی یک فرد بفهمند آن هم فرد کجاست که آن نرم‌افزار در صدا و همچنین سیما هم تبلیغ می می شود. به نظر تو آن درجه از تجسس و همچنین دخالت در حریم فردی یا شخصی درست می باشد؟

در درجه اول بایستی و حتما آن مساله را متذکر شوم که کنترلی که در مورد فرزندان از سوی پدر و همچنین مادر صورت می گیرد اسمش شک نیست و همچنین آن اصلا بد نیست ولی باید توجه داشت در ارتباط و رابطه جنسی و زناشویی اشخاص اجازه هیچ نوع تجسسی را در زندگی یکدیگر ندارند. در درجه دوم جهت برطرف شدن شک در یک ارتباط و رابطه بایستی و حتما همه چیز روشن باشد و همچنین هیچ نقطه تاریکی در ارتباط و رابطه وجود نداشته باشد. در صورتی که شکی ساخته یا ایجاد می می شود به دلیل آن می باشد که نقطه تاریکی در ارتباط و رابطه وجود دارد. از سوی دیگر هم در ایران ما هیچ تصور درستی از حوزه خصوصی یا حیطه فردی یا شخصی اشخاص نداریم. در کنار همه اینها نقطه ای که اینجا بایستی و حتما یادآور شوم آن می باشد که بعضی جاها در صورتی که شک در زندگی جنسی و زناشویی شکل بیمارگونه نداشته باشد و همچنین روابط سالم باشد و همچنین به شیوه درست آن شک مطرح می شود بد نیست و همچنین نشان دهنده استمرار علاقه می باشد. جمله ای زیبا در آن باره وجود دارد که گفته می می شود: نگران آنم که کسی نگرانم نباشد! ما بالاخره نیازداریم جهت اطرافیان خود مهم باشیم. ولی باید توجه داشت آن شک بایستی و حتما بلافاصله بعد از مطرح شدن برطرف شده و همچنین نباید باقی بماند زیرا باقی ماندن آن هم نشان‌دهنده ضعف ارتباط و رابطه می باشد. در کنار اینها در صورتی که بخواهیم صرف نظر از رفتار حکومت‌ها رفتار خودمان را بررسی کردن کنیم بایستی و حتما بگوییم اکثر ما در روابط خود با دیگران با دیدی طلبکارانه زیرا و به درستی که از حمایت غیره ای برخوردار نبودیم یا آن حمایت کم شد به آن هم فرد شک کردیم و همچنین آن نشان دهنده آن می باشد که ما خودمان هم اصلا نگران رفتارها و همچنین جملاتی که در مقابل دیگران به کار می بندیم نیستیم. ما آن هم‌قدر واقعیت را پررنگ و همچنین کمرنگ کردیم(نمی خواهم بگویم دروغ گفتیم) که باور ما به یکدیگر سست شده می باشد و همچنین آن در خانواده هم می تواند تشدید می شود. خانواده مانند آینه‌ای بایستی و حتما بازتاب بودن فرد باشد. در صورتی که از من پرسیده می شود در زندگی خود خوشبختی یا بدبخت؟ من صداقت رفتار خودم و همچنین همسرم که او هم روانشناس می باشد را نشان خوشبختی و همچنین پهناور و بزرگ‌ترین نعمت می دانم که آن صداقت رفتار به فرزندان ما هم سرایت کرده می باشد. بایستی و حتما در آموزش و همچنین پرورش ما آن صداقت در رفتار و همچنین گفتار به اشخاص آموخته می شود. مداخلات اطرافیان هم در زندگی اشخاص بایستی و حتما به حداقل برسد.

منبع: روزنامه آرمان /بازنشر : سلامت نیوز

دیدن دسته بندی :

بازدید :
۷۰


قسمت و بخش ویژه کاربران عضو سامانه سرویس ها و خدمات

tick همسرداری: شک در زندگی جنسی و زناشویی


مشاوره آنلاین

tick همسرداری: شک در زندگی جنسی و زناشویی


سفارش مقاله

tick همسرداری: شک در زندگی جنسی و زناشویی


مشاوره تلفنی

tick همسرداری: شک در زندگی جنسی و زناشویی


ویدئو های اموزشی و همچنین سلامت

tick همسرداری: شک در زندگی جنسی و زناشویی


مشاوره حضوری

tick همسرداری: شک در زندگی جنسی و زناشویی


قسمت و بخش آموزشی ویژه متاهلین

tick همسرداری: شک در زندگی جنسی و زناشویی


پرسش و همچنین پاسخ جنسی و زناشویی و جنسی

tick همسرداری: شک در زندگی جنسی و زناشویی


پرسش و همچنین پاسخ احکام شرعی

tick همسرداری: شک در زندگی جنسی و زناشویی


پرسش و همچنین پاسخ علم پزشکی جدید

tick همسرداری: شک در زندگی جنسی و زناشویی


پرسش و همچنین پاسخ پیامکی

tick همسرداری: شک در زندگی جنسی و زناشویی


آزمون آمادگی ازدواج

tick همسرداری: شک در زندگی جنسی و زناشویی


گرفتن بسته های آموزشی

tick همسرداری: شک در زندگی جنسی و زناشویی


کلاسها و همچنین دوره های آموزشی

tick همسرداری: شک در زندگی جنسی و زناشویی


گرفتن پیامکهای ا»وزشی

tick همسرداری: شک در زندگی جنسی و زناشویی


مشاوره ازدواج

tick همسرداری: شک در زندگی جنسی و زناشویی


مشاوره جنسی و زناشویی و جنسیmataleb همسرداری: شک در زندگی جنسی و زناشویی


لینک منبع

سوپروب close
خرید بک لینک