آخرین اخبار
خانه » ازدواج و زناشویی » روابط: بهبود ارتباط و رابطه با همسر؛ نه اغراق نه تحقیر نه توجیه

روابط: بهبود ارتباط و رابطه با همسر؛ نه اغراق نه تحقیر نه توجیه

مطلب: بهبود ارتباط و رابطه با همسر؛ نه اغراق نه تحقیر نه توجیه در تاریخ ۲۴ May 2016 | 10:07 am نشر یافته شده شده می باشد.
به نقل از ۸ ثانیه:

ماهنامه سپیده دانایی – نرگس عزیزی*: شاید تو با خود فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن کنید که «آن همه اختلاف نظر بین زن و همچنین مرد و همچنین معظلات و مسائل و مشکلات در زندگی مشترک امری طبیعی می باشد؛ اصلا زندگی آرام داشتن کنار فردی که آن همه با ما تفاوت دارد، عجیب می باشد.» ولی باید توجه داشت آیا واقعا آن تفاوت ها و همچنین آگاهی داشتن از آن هم ها می تواند تنها تهدیدکننده زندگی مشترک باشد و همچنین یا می تواند فرصتی خوب جهت زندگی هیجان انگیز ساخته یا ایجاد کند؟

830510 723 روابط: بهبود ارتباط و رابطه با همسر؛ نه اغراق نه تحقیر نه توجیه

تغییر پیدا کردن کردن موقعیت هایی زیرا و به درستی که تفاوت های بین دو جنس به وضعیتی دشوار و همچنین تهدیدی جهت زندگی مشترک کار چندان دشواری نیست. از سویی تغییر پیدا کردن چنین موقعیت هایی به فرصت هایی جهت لذت بردن اکثرا و بیشتر از ارتباط و رابطه با همسر و همچنین البته تقویت ارتباط و رابطه با همسر نیز کار چندان دشواری نیست. درواقع آن تو هستید که می توانید انتخاب کنید که آن تفاوت ها چه نقشی در زندگی تو داشته باشند. می توانید از پیشنهادهای ما جهت تغییر پیدا کردن آن موقعیت ها به فرصت هایی جهت بهبود بهره گیرید.

نباید ۱: اغراق در تفاوت ها ممنوع!

تا صحبت از تفاوت می می شود، اشخاص توجه شان به سمت تفاوت هایی از جنس تفاوت بین سیاه و همچنین سفید می رود. به عنوان مثال آن که گفته می می شود زنان اکثرا و بیشتر از مردان صحبت می کنند، آن تصور را ساخته یا ایجاد می کند که دائما همین روش می باشد یا در صورتی که گفته می می شود نقش احساسات در اراده و تصمیم راسخ گیری های زنان اکثرا و بیشتر از مردان می باشد، آن به آن هم معناست که مردان هیچ وقت احساسات خود را در تصمیمات خود دخالت نمی دهند و همچنین دائما خداوند تبارک و تعالی منطق خشک می باشد که حرف آخر را می زند.

آن روش سیاه و همچنین سفیددیدن و همچنین یا برآورد کردن زیاد تفاوت ها می تواند منشا سوءتفاهم ها و همچنین معظلات و مسائل و مشکلات متعددی باشد. یادتان باشد گاهی اوقات که صحبت از تفاوت بین دو جنس می باشد، حرف از تفاوتی اندک بین میانگین دو جنس در عملکرد می باشد، موضوعی که در زندگی روزمره و همچنین به صورت معمول ممکن می باشد نقش چندانی در روابط فرهنگی و اجتماعی ما نداشته باشد. پس هم تفاوت ها را به درستی بشناسید و همچنین هم از اغراق و همچنین پهناور و بزرگ نمایی آن هم ها خودداری کنید.

830508 427 روابط: بهبود ارتباط و رابطه با همسر؛ نه اغراق نه تحقیر نه توجیه


نباید ۲: بهره بری و استفاده از تحقیر ممنوع!

مرد: «توقعی هم از تو نبود که بتونی آن کار رو به سرانجام برسونی آخه تو که مردنیستی! می دونی که خانم ها اقتدار و قدرت ساماندهی ضعیف تری دارند!»

زن: «از اول هم می دونستم نباید جهت آن کار روی تو حساب کنم، آخه کدوم مردی قدرت انجام دو تا کار با هم رو داده که تو داشته باشی؟!»

یادتان باشد در صورتی که قرار باشد از تفاوت ها بهره بری و استفاده ابزاری کرده و همچنین از آن هم ها به عنوان مواردی جهت تحقیر همسرتان بهره بری و استفاده کنید، مطمئن باشید که موضوع تفاوت های بین دو جنس آرام آرام به بحثی داغی، بی انتها و همچنین البته حساسیت برانگیز ین تو و همچنین همسرتان تغییر پیدا کردن خواهدشد. پس در عوض بهره بری و استفاده های آن چنینی و همچنین تفسیر و همچنین تعببرهای اغراق شده تلاش کنید از قسمت و بخش فرصت ها جهت ایده گرفتن بهره بگیرید تا آن تفاوت ها تو را به همسرتان نزدیک تر کند.

نباید ۳: ابزاری جهت توجیه اشتباه های خود ممنوع!

در صورتی که قرار باشد با خود بگویید که «خب من یک زن هستم و همچنین همه زن ها عاطفی خواهند بود، پس من حق دارم دائما برمبنای احساسات خودم عمل کنم» و همچنین یا «من یک مرد هستم و همچنین همه مردها روش تحلیل منطقی را در فکر کردن و اندیشیدن خود در پیش می گیرند، پس در صورتی که من احساسات همسرم را در نظر نگیرم، ایرادی ندارد.» مطمئن باشید که به زودی بایستی و حتما سراغ مشاور و همچنین یا دادگاه خانواده بروید. پس در عوض اسفاده از آن تفاوت ها جهت توجیه رفتارهایی که می دانید باعث دوری تو و همچنین همسرتان می می شود، تلاش کنید از روش  هایی بهره بگیرید که بتواند تو را از نظر عاطفی و همچنین هیجانی به همسرتان نزدیک تر کند.

830509 198 روابط: بهبود ارتباط و رابطه با همسر؛ نه اغراق نه تحقیر نه توجیه


بایستی و حتما ۱: کمک جهت پیش بینی نیازهای همسر

در صورتی که تو تفاوت های بین دو جنس را به درستی بشناسید و همچنین البته در مورد آن که همسرتان نیز در ارتباط با هر ویژگی چه وضعیتی دارد، شناخت درستی پیدا کنید، به احتمال زیاد می توانید از آن موضوع جهت پیش بینی رفتار و همچنین حالات همسرتان بهره بگیرید. به عنوان مثال در صورتی که همسر تو (خانم منزل و خانه) تمایل به برقراری روابط فرهنگی و اجتماعی بسیاری دارد و همچنین به عبارتی احساس پیوندجویی در او بالاست، پس پیش بینی آن که همسرتان از مسافرت دسته جمعی لذت بیشتری می برد تا مسافرت دونفره چندان دشوار نخواهدبود و همچنین یا آن که در صورتی که می دانید همسرتان (مرد منزل و خانه) از نظر رمزگشایی توانایی بالایی ندارد، از او انتظار نخواهید داشت که از تغییرات رفتاری اندک تو، متوجه تغییر حالات روانی تو می شود و همچنین در عوض سعی خواهید کرد تا راحت تر و همچنین مستقیم تر با او وارد گفت و همچنین گو شوید.

بایستی و حتما ۲: کمک جنت ارضای نیازهای روانی همسر

یکی دیگر از کاربردهای آن تفاوت ها آن می باشد که می تواند فرصت خیلی زیاد مناسبی جهت نشان دادن توجه و همچنین محبت همسران نسبت به یکدیگر، به رسمیت شناختن آن هم ها و همچنین ساخته یا ایجاد فرصت هایی جهت دستیابی به ارضای روانی در آن هم باره در اختیار آن هم ها قرار دهد. به عنوان مثال در صورتی که می دانید همسرتان (مرد منزل و خانه) تمایل بسیاری به رقابت با دیگران دارد و همچنین جهت او برنده شدن معنایی خاص دارد، بهتر از هرکسی می دانید که نباید با او وارد مسابقه شده و همچنین سعی کنید که شکستش بدهید، بلکه درعوض می توانید موفقیت های همسرتان را جهت او پررنگ کرده و همچنین جلوی دیگران از او تعریف کرده و همچنین احساس موفقیت و همچنین برنده بودن را در او تقویت کنید.

در آن شرایط می توانید مطمئن باشید که با توجه به روحیه رقابت جویی همسرتان یکی از بهترین انتخاب ها را در بهره بری و استفاده از آن موضوع کرده اید. یا مثلا زمانی که می دانید همسرتان توانایی ویژه ای در توجه به جزییات داد، در صورتی که پیش از مهمانی از او بخواهید تا ایرادهای احتمالی در پوشش تو را متذکر می شود، می توانید مطمئن باشید که باعث خوش هنگام و زمانی که او خواهدبود تا به تو در آن مورد کمک کند و همچنین البته از آن کمک لذت ببرد.

بایستی و حتما ۳: کمک جهت خودشناسی

ممکن می باشد جهت تو نیز پیش آمده باشد که با خواندن بعضی یافته ها در مورد تفاوت های بین دو جنس پیش خود فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن کنید که «عجب پس بگو من چرا با فلان چیز نمی توانستم ارتباط خوبی برقرار کنم و همچنین یا چرا به نظرم دیدگاه همسرم عجیب بود.»

867651 716 روابط: بهبود ارتباط و رابطه با همسر؛ نه اغراق نه تحقیر نه توجیه

می توانیم بگوییم که آگاهی از آن تفاوت ها به تو کمک می کند تا نسبت به خودتان نیز شناخت بهتری پیدا کنید. البته صرف آشنایی با ویژگی های فردی یا شخصی، تمام آن هم کاری نیست که تو می توانید در آن باره انجام دهید، قدم بعدی می تواند بهره گیری از توانایی های همسرتان به عنوان امری مکمل در زندگی روزمره باشد. مثلا در صورتی که در محیط کار با همکارتان به مشکل برخورده اید و همچنین تصور می کنید نمی توانید به خوبی اراده و تصمیم راسخ بگیرید که با او چه برخوردی داشته باشید، شاید بد نباشد دیدگاه همسرتان (مرد منزل و خانه) را در آن باره جویا شوید، چرا که گاهی اوقات داشتن فضاوتی برمبنای تحلیل منطقی مسائل در محیط های کاری و همچنین یا تحصیلی، گزینه های مناسب تری محسوب می شوند. مثلا در صورتی که می دانید آن روزها سرتان خیلی زیاد شلوغ می باشد و همچنین ناچار از پیگیری چند کار به صورت همزمان هستید، شاید بهتر باشد از همسرتان (خانم منزل و خانه) جهت مدیریت بهتر آن موارد کمک بگیرید، به ویژه در صورتی که می دانید او توانایی ویژه ای در پیش بردن چندین  کار با همدیگر دارد.

منحنی زنگوله ای را به خاطر بسپارید

توزیع آماری غالب ویژگی ها در اشخاص به صورت معمول به شکل منحنی زنگوله ای می باشد. آن موضوع به آن هم معناست که اکثرا و بیشتر اشخاص از نظر آن هم ویژگی در حد وسط قرار دارند، قسمت و بخش کوچکی از جمعیت در سطوح بالاتر آن ویژگی و همچنین قسمت و بخش کوچکی نیز در سطوح پایین تر قرار دارند. به عنوان مثال اکثرا و بیشتر اشخاص قدشان متوسط می باشد، تعداد کمی کوتاه و همچنین بعضی نیز بلند خواهند بود.

در مورد غالب ویژگی های روانی نیز همین اوضاع حکم فرماست. به عنوان مثال اکثرا و بیشتر خانم ها از نظر دقت در جزییات در حد متوسط قرار دارند، ولی باید توجه داشت در عین حال جمعیت اندکی نیز در سطوح بالاتر آن ویژگی و همچنین جمعیت اندکی نیز در سطوح پایین تر قرار دارند.در زمان مقایسه بین دو جنس نیز به صورت معمول میانگین ها مقایسه می شوند. توجه به چنین مباحثی از آن هم جهت اهمیت دارد که همسر تو ممکن می باشد در بعضی ویژگی ها نه جزو جمعیت حداکثری میانه نمودار که در یکی از دو سر طیف قرار گرفته باشد. مثلا ممکن می باشد همسر تو با وجود مرد بودن، از نظر پیوندجویی در سطح بالایی قرار داشته باشد و همچنین درواقع جزو آن هم چند قسمت و بخش بالای منحنی باشد، توجه به چنین نقطه ای می تواند مانع پی داوری تو نسبت به همسرتان می شود. به ویژه در صورتی که به تازگی ازدواج کرده اید.            

* کارشناس ارشد مشاوره                  


لینک منبع

سوپروب close
خرید بک لینک