آخرین اخبار
خانه » تفریحی » چهرها: سالگرد درگذشت «اوا گاردنر»، زیباترین بازیگر تاریخ هالیوود

چهرها: سالگرد درگذشت «اوا گاردنر»، زیباترین بازیگر تاریخ هالیوود

مطلب: سالگرد درگذشت «اوا گاردنر»، زیباترین بازیگر تاریخ هالیوود در تاریخ ۲۵ January 2016 | 3:36 pm نشر یافته شده شده می باشد.
به نقل از ۸ ثانیه:

وبسایت و مرکز خبرهای جدید یک پزشک: اوا گاردنر در ۲۴ دسامبر ۱۹۲۲ در‌ یک‌ شهرستان‌ جنوبی ایالت کـارولینا بـه‌نام گـراب‌تاو، به دنیا آمد. نام او دو ماه پیش‌ از تولدش انتخاب شده بود :اوا لاوینیا گاردنر.
اوا فرزند یـک زوج کشاورز‌ بود و همچنین دوران کودکی خود‌ را‌ در مزارع تنباکو سپری کرده او کوچکترین عضو یک خانواده پرجـمعیت نه نفری بود.

541254 754 چهرها: سالگرد درگذشت «اوا گاردنر»، زیباترین بازیگر تاریخ هالیوود

در دوران رکـود اقـتصادی دهه بیست و همچنین سی، اوا به‌همراه خانواده‌اش دوران سختی را سپری کرد. طوری که گاهی‌ مجبور می‌شد یک شبانه‌روز را تنها با یک شلغم یا هویج سر کند.

هنگامی‌که او هجده ساله شد یک عکاس نیویورکی که بـه‌روش اتفاقی از شهرستان گذر می‌کرد عکسی از او‌ گرفت‌ و همچنین در بازگشت، آن هم را پهناور و بزرگ کرد و همچنین در ویترین مغازه‌اش گذاشت.یکی از مسئولین متروگلدوین مه‌یر با دیدن عکس «اوا»، چهره فتوژنیک او را پسندید و همچنین از «اوا» جهت بستن قرارداد جهت‌ بازی‌ در نقش‌های کوچک دعوت بـه کـار کرد.

541255 388 چهرها: سالگرد درگذشت «اوا گاردنر»، زیباترین بازیگر تاریخ هالیوود

در فاصله ۱۹۴۲ تا ۱۹۴۶، «اوا» در هفده فیلم دیدنی و جذاب در نقش‌های کوچک ظاهر شد. اولین آن فیلم دیدنی و جذاب‌ها «ما می‌رقصیدیم»(۱۹۴۲) نام داشت‌.

با‌ فیلم دیدنی و جذاب« تجدید دیدار در فرانسه» (۱۹۴۴)، «اوا» بعد از دو سال شمسی سکوت و همچنین ایفای نقش‌هایی که حتی یک دیالوگ هـم نـداشتند، لب به سخن گشود.آن دیالوگ‌ها چنین بود «ببخشید‌ آقا‌- امروز‌ غذا چی میل دارید؟»

۱۹۴۶ سال شمسی‌ مهمی‌ جهت‌ اوا بود.آغاز سال شمسی همراه با ایفای نخستین نقش اول او در یک فیلم دیدنی و جذاب رده «ب» وسترن با عنوان «سـوت تـوقف» بود. و همچنین پایان‌ آن هم‌ بازی‌ در شاهکار کلاسیک «قاتلین» (۱۹۴۶).

ایفای نقش او‌ در‌ نقش زن شریر فیلم دیدنی و جذاب قاتلین چندان قدرتمند و همچنین تأثیرگذار بود که مسؤولین کمپانی متروگلدوین مه‌یر جهت پیشگیری از تاثیرات و همچنین اثرات مضر و همچنین بد‌ آن هم‌ بر‌ سـلامت اخـلاقی جـوانان آمریکایی قسمت اعظم صـحنه‌های بـا حـضور‌ او را از فیلم دیدنی و جذاب بیرون کشیدند!

541256 572 چهرها: سالگرد درگذشت «اوا گاردنر»، زیباترین بازیگر تاریخ هالیوود

کار بعدی که اوا را به شناخته شدن و شهرت رساند حضور در کنار کلارک‌ گیبل‌ افسانه‌ای‌ در«دوره گردان» (۱۹۴۷) در نقش یک خواننده از خود متشکر‌ بـود‌.

قـرارداد ۱۷ سـاله‌ای که مسئولین کمپانی با زیرکی و همچنین سوءاستفاده از ساده‌لوحی اوا، با او‌ بسته‌ بودند‌ و همچنین او را مجبور به حضور در شمار بسیاری از فیلم دیدنی و جذاب‌های ضعیف و همچنین بی‌ارزش‌ کرد‌. آثاری‌ که تنها به مدد حضور اوا گـاردنر مـوفق شـدند در گیشه به فروش خوبی‌ دست‌ پیدا‌ کنند.

اوا گاردنر هیچگاه از سـوی مسئولین کمپانی به‌عنوان یک بازیگر واقعی جدی گرفته‌ نشد‌ و همچنین همین امر باعث عدم اعتماد به‌نفس و همچنین رضایت او به حـضور در هـر فـیلمی‌ چه‌ پیش‌ از شناخته شدن و شهرت جهانی و همچنین چه بعد از آن هم شد. ولی باید توجه داشت در معدود آثاری زیرا و به درستی که مـوگامبو‌(۱۹۵۳‌،جـان فورد)، تقاطع بهوانی (جرج کیوکر ۱۹۵۶)و همچنین کنتس پابرهنه (جوزف ال‌منکیه‌ویچ ۱۹۵۷) او‌ به‌خوبی‌ قریحه‌ سرشارش را در باره بازیگری به نـمایش گـذاشت.

بعد از سـه شکست پیاپی در ازدواج‌ با‌ سه مرد مشهور میکی رونی (۱۹۴۳-۱۹۴۱)، آرتی شاو (۴۶-۱۹۴۵) و همچنین فـرانک‌ سـیناتر‌ا (۱۹۵۷‌-۱۹۴۸)، او دلزده و همچنین خـسته از روابط حاکم بر هالیوود و همچنین فضای مسموم آن هم آمریکا را به‌ مقصد‌ اسپانیا‌ ترک کرد.

او پیش از وارد شدن بـه هـالیوود، تـحصیلات ابتدایی داشت و همچنین آن هم‌طوری‌ که‌ خودش روایت کرده تا بیست سالگی تنها و فقط دو کتاب را توانسته بـود کـه بخواند: «انجیل و همچنین بربادرفته‌»!

در‌ اکثر فیلم دیدنی و جذاب‌ها، نقش اوا، زائد و همچنین تنها جنبه دکوری داشت ولی باید توجه داشت او در‌ کارنامه‌ بـازیگریش ایـفای نـقش‌های تماشایی و همچنین به یاد ماندنی هم به چشم می‌خورد:

‌- بازی‌ در نقش جولی در قایق دیدن کردن و نمایش: او‌ در‌ آن فیلم دیدنی و جذاب چند ترانه از جـروم کـرن را اجرا کرد ولی باید توجه داشت هنگام اکران‌ بنا‌ به صلاحدید مسؤولین کمپانی و همچنین به‌خاطر‌ لهجه‌ جـنوبی اوا‌ ایـن‌ تـرانه‌ها‌ مجددا صداگذاری شد)

– بازی در نقش‌ لارا‌ در موگامبو (۱۹۵۳)، در نقش مقابل گیبل. آن فیلم دیدنی و جذاب بازسازی یک اثر‌ کـلاسیک‌ بـا عنوان شنهای سرخ بود که‌ در آن هم جین هارلو‌ نقشی‌ مشابه را ایفا کرد

– فیلم دیدنی و جذاب کنتس پابرهنه (۱۹۵۴)، در نقشی که به‌نظر می‌رسید او جهت بازی در‌ آن هم‌ زاده شده می باشد: یک رقاص‌ گمنام اسپانیایی که تغییر پیدا کردن بـه الهـه سینما می‌می شود ولی باید توجه داشت تقدیر چنین مـعین کرده که هیچگاه در زنـدگیش بـه خوشبختی و همچنین شادی واقعی نرسد.

541257 777 چهرها: سالگرد درگذشت «اوا گاردنر»، زیباترین بازیگر تاریخ هالیوود

اوا بعد از جـدایی از فـرانک سیناترا در‌ ۱۹۵۷‌، در واپسین فیلمش در آمریکا در نقش برت اشلی کتاب «خورشید همچنان می‌درخشد» ظاهر شـده ایـفای نقشی عالی که به‌خاطر عـدم تـطابق فـیزیک کاراکتر داستان بـا اوا گـاردنر هیچگاه‌ مورد‌ توجه قـرار نـگرفت.

بعد از وارد شدن به اسپانیا، فلامینکو و همچنین گاوبازی بدل به دو تفریحی و سرگرم شدن اصلی اوا گاردنر شد.

اوا آخرین نقش مهمش را‌ در‌ فـیلم شـب ایگوانا (۱۹۶۴) و همچنین در‌ مقابل‌ ریچارد برتون بازی کـرد.او در هـنگام بازی در ایـن فـیلم چـهل و همچنین هشت سال شمسی داشت، ولی باید توجه داشت زندگی تلخ عاطفی که‌ پشت‌ سر گذاشته او را‌ به‌ شکل یک زن شـصت سـاله درآورده بود.

کارهای بعدی اوا، همگی آثار بـی‌ارزش مـشترک اروپایـی-از هـمان قـماش محصولات سینمایی مـعمول اسـپانیایی-ایتالیایی-بود. اوا شخصا از تمامی آنها به‌عنوان‌ کارهایی‌ که به‌خاطر درآوردن یک لقمه نان انجام داده می باشد نام بـرده.

در ۱۹۶۸ بعد از مـشکلات مـالی که در اسپانیا جهت او به‌وجود آمد، او به لنـدن نـقل مـکان کـرد‌ جـایی‌ کـه تا ‌ ۲۲سال بعد و همچنین زمان مرگش زندگی آرام و همچنین بی‌هیاهویی را داشت.

در لندن، و همچنین در پنج سال شمسی آخر عمرش‌ همنشین اوا، تنها یک خدمتکار پیر اسپانیایی و همچنین سگ‌ سفید‌ ولزی‌اش -مارنی- بـود. بعد از سکته مغزی اوا، در ۱۹۸۹ که منجر به فلج قستی از بدن او ‌‌شد‌. فرانک سیناترا، همسر سابق او هزینه معالجاتش را به دست گرفت. اوا یک سال شمسی‌ بعد‌ در‌ ژانویه ۱۹۹۰ درگذشت. خدمتکارش جنازه او را جهت دفن به کارولینای جنوبی بـرد.

هـنگام تشییع‌ جنازهء اوا از میان چهره‌های معروف و مشهور هالیوود، تنها گریگوری پک-همبازی سابق او‌ -بر مزارش حضور داشت‌. هیچ‌ یک از شوهران «اوا» نیز در مراسم شرکت نکردند. «اوا» از هیچ یک از ازدواج‌هایش کودکی نداشت.

در ۱۹۹۵ اوا گاردنر به‌عنوان زیـباترین هـنرپیشه تاریخ هالیوود از سوی مجله امپایر انتخاب‌ شد. پیش از آن هم مجله پیپل او را به‌عنوان «زیباترین جاندار قرن بیستم»انتخاب کرده بود.

541258 306 چهرها: سالگرد درگذشت «اوا گاردنر»، زیباترین بازیگر تاریخ هالیوود

اوا پیش از مردن و مرگ، اتوبیوگرافی خود را بـا عـنوان «اوا ،داستان من» در لندن چاپ‌ و همچنین مـنتشر‌ کـرد.

گفته‌های اوا گاردنر:

– من یک دختر دهاتی بود. هنوز هم یک دختر دهاتی‌‌ام که ارزش‌‌های ساده و همچنین معمولی را ترجیح می‌‌دهم.

– چیزی که واقعاً دلم می‌‌خواهد در مورد ستاره‌‌‌‌بودن بگویم آن می باشد که به من چیزهای داده که هیچ‌‌وقت نخواسته‌‌ام.

– بعد از اولین تست بازیگری‌‌ام، کارگردان دست زد و همچنین با خوشحالی فریاد زد: «او نمی‌تونه صحبت کنه! نمی‌‌تونه بازی کنه! (ولی باید توجه داشت) اون شورانگیزه!».

– من بایستی و حتما طلوع‌‌های آفتاب بیشتری از هر بازیگر زن غیره ای در تاریخ هالیوود ببینم.

– من در بازیگری تنها و فقط یک قانون دارم: اعتماد به کارگردان و همچنین دل و همچنین جان دادن به او.


لینک منبع

سوپروب close
خرید بک لینک