آخرین اخبار
خانه » ازدواج و زناشویی » همسران: حیاتی‌ترین سال شمسی‌های جنسی و زناشویی را دریابید

همسران: حیاتی‌ترین سال شمسی‌های جنسی و زناشویی را دریابید

مطلب: حیاتی‌ترین سال شمسی‌های جنسی و زناشویی را دریابید در تاریخ ۱۵ January 2016 | 7:17 am نشر یافته شده شده می باشد.
به نقل از ۸ ثانیه:

مجله زندگی ایده آل: موضوع فیلم دیدنی و جذاب «شیفت شب» آخرین ساخته نیکی کریمی تعارفات جنسی و زناشویی می باشد. مشکلاتی که ممکن می باشد جهت هر زوجی پیش بیاید. مشکلاتی که قبلا و همچنین در دوران آشنایی و همچنین عقد وجود نداشته ناگهان سر باز می‌کنند و همچنین در صورتی که به موقع حل نشوند، می‌توانند روزهای ابتدایی یا حتی چند سال شمسی بعد از ازدواج را با چالشی جدید و تو و تازه روبه‌رو سازند و همچنین همین مسائل به ظاهر ساده گاهی باعث اختلاف‌هایی پهناور و بزرگ در زندگی می‌می شود. دکتر نوید نوری، دکترای تخصصی مشاوره روانشناسی، مدرس دانشگاه و همچنین عضور انجمن خانواده و همچنین ازدواج به بررسی کردن آن موضوع می‌پردازد. او می‌گوید تحقیقات نشان می‌دهد که سال شمسی اول، دوم و همچنین پنجم زندگی مهم‌ترین سال شمسی‌های زندگی همه زوج‌هاست.

749725 886 همسران: حیاتی‌ترین سال شمسی‌های جنسی و زناشویی را دریابید

حیاتی‌ترین سال شمسی‌های جنسی و زناشویی

در دوران بعد از ازدواج سه خط قرمز کلی داریم: سال شمسی اول، دوم و همچنین پنجم که حیاتی‌ترین سال شمسی‌های زندگی یک زن و همچنین شوهر به لحاظ ساخته یا ایجاد تعارض یا حل نشدن آنهاست که متاسفانه منجر به جدایی می‌می شود. گاهی زوج‌ها در ۵ سال شمسی ابتدایی و اولیه زندگی مشکلاتشان به حدی جدی می باشد که از هم جدا می‌شوندِ؛ بنابراین در عین اینکه آن سال شمسی‌ها می‌تواند بهترین دوره جهت زوج‌ها باشد (زیرا و به درستی که شالوده زندگی‌شان را می‌سازند) از جنبه دیگر بدترین دوره هم می باشد زیرا و به درستی که در صورتی که تعارض‌های ساخته یا ایجاد شده در آن دوران حل نشود منجر به مشکلات بزرگی در بعدی می‌می شود.

بر اساس آمار بعد از سال شمسی پنجم قسمت و بخش جدایی‌ها نسبت به سال شمسی‌های اول خیلی زیاد کاهش پیدا می‌کند زیرا و به درستی که ارزش‌های یکسانی که بین زوج‌ها شکل گرفته و همچنین تناسب‌ها و همچنین تفاهم‌هایی که وجود داشته اکثرا و بیشتر می‌می شود. مهم‌ترین مساله در روابط زن و همچنین شوهر که بعد از ازدواج ساخته یا ایجاد مشکل می‌کند، مفهوم تعارض می باشد. تعارض از چه چیزی به وجود می‌آید؟ از نیازهای حل نشده در روابط.

معقولانه در کنار هم بجنگید!

زوج‌ها در طول زندگی رفتارهای متفاوتی در پیش می‌گیرند. یک تیم زوج‌هایی خواهند بود که هم می‌توانند کنار هم زندگی کنند هم می‌توانند بجنگند. آن زوج‌ها  می‌دانند که چگونه و چطوری معقولانه در کنار جنگیدن، مشکلاتشان را حل کنند. دسته دیگر زوج‌هایی خواهند بود که نمی‌توانند جهت حل مشکلاتشان بجنگند. زوج‌هایی با آن رفتار، به لحاظ هیجانی و همچنین عاطفی کم‌کم از هم فاصله می‌گیرند. پس زوج‌هایی موفق خواهند بود که در کنار جنگیدن به تناسب و همچنین تعادل هم برسند.

خرسند هستید یا ناخرسند؟!

دو دسته زوج داریم: زوج‌های خرسند و همچنین زوج‌های ناخرسند. زوج‌های خرسند هم مسلما با هم مشکلاتی دارند ولی باید توجه داشت نحوه آن را که چگونه و چطوری معقولانه کنار هم بجنگند، زندگی کنند و همچنین مسائل شان را صریح مطرح کنند بلدند. پس مشکلاتشان را به زمان بعد موکول نمی‌کنند. متاسفانه تفکرات عموم شهروندان و مردم شهر آن می باشد که آن زوج‌ها با هم مشکلی ندارند.

تعارض‌ها چگونه و چطوری به وجود می‌آیند؟

*اولین عامل به وجود آورنده تعارض، مبادله وقایع روزمره و همچنین خبرهای جدید و همچنین مسائلی می باشد که در طول روز جهت هر زن و همچنین شوهری اتفاق می‌افتد. آن مساله شاید از نظر خیلی اشخاص به عنوان یک عامل کنترل کننده و همچنین منفی به نظر برسد ولی باید توجه داشت اهمیت گفت‌وگوی روزمره زمانی مشخص می‌می شود که بعضی از اطلاعات خیلی زیاد مهم را در طول روز به همسرمان نداده‌ایم و همچنین او بعد از مدت زمانی که متوجه مساله‌ای می‌می شود احساس عدم ارزشمندی می‌کند زیرا و به درستی که در جریان بعضی مسائل روزمره قرار نگرفته و همچنین مدام ذهن‌اش را تحلیل می‌کند. زمانی آن گفت‌وگو اهمیت پیدا می‌کند که ارتباط و رابطه رو به سردی می‌رود یا زمانی که به دلیل مشغله زیاد یا ناراحتی که به وجود آمده نتوانند مسائل‌شان را گفتن کنند.

*دومین عاملی که ساخته یا ایجاد تعارض می‌کند گفتن احساسات می باشد. عموما حتی در شرایط متنوع و گوناگون و مختلف زندگی ما یاد نگرفته‌ایم احساسات بد و همچنین احساسات خوبمان را در موقعیت‌های تنش‌آور و همچنین مثبت به طرف مقابل گفتن کنیم.

*سومین عامل مهم در هرم تعارض‌ها آن می باشد که نمی‌توانیم در مورد عقایدی که داریم نظراتمان را به طرف مقابل بگوییم.

ناهید و همچنین فرهاد توانایی حل مشکلاتشان را ندارند؟

کسانی زوج ناخرسند خواهند بود که توانایی حل مشکلاتشان را ندارند ولی باید توجه داشت به چه دلیل؟ اولین مشکلی که بعد از دوره عقد ممکن می باشد به ارتباط و رابطه آسیب بزند مستلزم و نیاز به مراقبت و همچنین اهمیت دادن به طرف مقابل می باشد؛ یعنی چگونگی احساس تو از مقدار و اندازه و میزان دوست داشته شدن و همچنین مهم پنداشته شدن از جانب همسر. افرادی که آن احساس را از طرف مقابل نمی‌گیرند مطمئنا با مشکلاتی درگیر می‌شوند. پس آن عامل باعث می‌می شود یکی از طرفین مستلزم و نیاز‌های مهم هیجانی و همچنین عاطفی‌اش از جانب طرف مقابل برآورده نشود.

دومین مشکل پهناور و بزرگ که جزو تعارض‌های پنهان می باشد مستلزم و نیاز به احساس اقتدار و قدرت و همچنین کنترل می باشد. اینکه نیازهای من در منزل و خانه به مقدار و اندازه کافی برآورده می‌می شود یا تنها و فقط جهت همسرم؟ آیا مشارکت من مهم می باشد و همچنین تصمیمات من در منزل و خانه مهم می باشد یا تصمیمات طرف مقابلم؟ زمانی زن یا شوهر به احساس کنترل شدن در زندگی می‌رسند که بعد از ازدواج می‌خواهند بر سر اقتدار و قدرت در مورد کوچک‌ترین موضوعات زندگی کشمکش کنند؛ آن مسائل از خریدن یک لباس گرفته تا رفتن به ‌مهمانی خودش را نشان دهد.

مورد بعد مستلزم و نیاز به قدرشناسی و همچنین اثبات و یا تایید شدن می باشد. اکثر زن و همچنین شوهرها بعد از ازدواج نگران آن خواهند بود که آیا مثل روز اول جهت طرف مقابل مهم و همچنین دوست داشتنی خواهند بود یا خیر. قدرشناسی و همچنین اثبات و یا تایید شدن به‌شدت بستگی به احساس ارزشمند بودن از جانب همسر دارد. اینکه آیا طرف مقابل جهت فعالیت‌های تو ارزش قائل می باشد؟ آیا احساس می‌کنید که تلاش‌تان نادیده گرفته شده؟ پس سومین مشکل پهناور و بزرگ آن می باشد که یکی از طرفین احساس قدرشناسی را که شامل مهم و همچنین دوست داشتنی بودن هست در زندگی نداشته باشد. عموما آن مستلزم و نیاز پاسخ داده نمی‌می شود؛ گرچه خیلی زیاد هم ساده می باشد.

749726 773 همسران: حیاتی‌ترین سال شمسی‌های جنسی و زناشویی را دریابید

یکی دیگر از نیازهایی که متاسفانه به دلیل عدم تجربه و مهارت بالا ارتباطی در زندگی جنسی و زناشویی وجود دارد مفهوم تمامیت می باشد؛ یعنی هر کدام از ما فکر می‌کنیم طرف مقابل احساسات ما را قضاوت و همچنین آنها را زیر سوال می‌برد. آن مساله میل به دفاع کردن از خودمان را زیاد می‌کند.

امکان دارد دائم نگران آن مساله باشیم که طرف مقابلمان حس امنیت بلندمدت در کنار ما دارد؟ زندگی ما تا پایان به همین شکل پیش خواهد رفت؟ تعهد یعنی حس امنیت بلندمدتی که زن و همچنین شوهرها در ارتباط‌شان دارند.

پذیرش داشته باشیم؛ یعنی در صورتی که در مورد مسائل متنوع و گوناگون و مختلف نظر و همچنین احساسات خودم را گفتن کنم طرف مقابلم در مورد ابعاد رفتاری و همچنین ویژگی‌های جنسی و زناشویی و جنسی و همچنین. . . تا چه مقدار و اندازه من را می‌پذیرد.

فرض کنید زن و همچنین شوهری با سبک کناره‌گیر و همچنین غیره ای ارتباط‌خواه چه مشکلی برایشان به وجود می‌آید؟ ارتباط‌خواه مدام می‌خواهد ارتباط بگیرد و همچنین با چسبندگی مشکلش را حل کند و همچنین کناره‌گیر با جدا شدن. فرد کناره‌گیر می‌خواهد آرام باشد و همچنین در آن شرایط احساس عدم ارزشمندی می‌کند. آگاهی به آن موضوع و همچنین شناخت مهم‌ترین عامل جهت حل اختلافاتی می باشد که ممکن می باشد بین آن زوج به وجود بیاید. ولی باید توجه داشت مسلما بهترین سبک ارتباط خواه می باشد که در مورد مشکلات و همچنین گفتن احساساتش عکس العمل نشان می‌دهد.

مسائل زندگی تان پنهان می باشد یا آشکار؟

چند عامل وجود دارد که اشخاص می‌توانند بررسی کردن کنند که مشکلاتشان پنهان می باشد یا آشکار؛ یعنی در صورتی که در مورد مساله‌ای مثل پول صحبت می‌کنند آن نشانه‌ها را دارند یا نه؟ در صورتی که دارند مطمئن باشند که مشکل آشکار پول می باشد ولی باید توجه داشت در عمق آن بحث و داستان مشکلات پنهانی وجود دارد که باعث می‌می شود آن هم مساله آشکار حل نشود؛ به عنوان مثال در صورتی که دائما در مورد یک موضوع مشخص با طرف مقابل دچار تعارض می‌شویم و همچنین می‌گوییم ‌ای بابا دوباره مساله قبلی، دوباره شروع شد و همچنین. . . گاهی در ارتباط و رابطه با مساله‌ای صحبت می‌کنید که هیچ وقت جایی جهت توافق با آن هم ندارید و همچنین احساس ناامیدی سراغ تان می‌آید. پس اولین نشانه آن می باشد.

 دومین مورد آن می باشد که احساس کنید یک مساله جزیی در زندگی تغییر پیدا کردن به یک بحث مهم می‌می شود. پس بایستی و حتما شک کنید که آن مشکل به دلیل مسائل پنهان می باشد و همچنین نه مسائل آشکار. زیرا و به درستی که هر چقدر تلاش می‌کنید مشکلات را کم کنید اکثرا و بیشتر دچار مساله می‌شوید.

سومین نشانه اجتناب کردن می باشد. اینکه خیلی وقت‌ها احساس کنید دیگر جهت صحبت در مورد مسائل متنوع و گوناگون و مختلف حس و همچنین حال خوبی ندارید و همچنین بین خودتان دیوار کشیده اید و همچنین از صحبت کردن اجتناب می‌کنید.

مورد بعد رقابت و همچنین امتیاز‌گیری می باشد. یعنی زمانی که هر یک از زن و همچنین شوهر شروع به امتیاز گرفتن و همچنین رقابت کردن می‌کنند، یعنی موضوع پنهانی وجود دارد تا بعدا آن امتیازی که گرفته‌اند را در جای غیره ای سر طرف مقابل خراب کنند.

تجربه و مهارت بالا کنترل هیجانات منفی‌ را به دست آورید؟

یکی از دلایل اصلی که باعث می‌می شود آن تعارض‌ها حل نشوند عدم شناخت نسبت به آن تعارض‌هاست. دوم اینکه اکثرا و بیشتر ما اصلا تجربه و مهارت بالا ارتباط جنسی و زناشویی را نیاموخته‌ایم. سومین عاملی که باعث عدم حل آن مساله می‌می شود آن می باشد که ما هیچ مهارتی جهت کنترل و همچنین حل و همچنین فصل هیجانات منفی که با تعارض می‌آیند نداریم. پس اولین گام پیدا کردن آگاهی در ارتباط و رابطه با مشکل می باشد و همچنین در مرحله بعد بایستی و حتما تجربه و مهارت بالا ارتباط‌های جنسی و زناشویی را در خودمان به وجود بیاوریم.

سبک‌های مقابله با هیجاناتی که به همراه مشکل به وجود می‌آید:

سبک اول، ارتباط‌خواه: بعضی از آدم‌ها سبک‌شان ارتباط‌خواه می باشد؛ یعنی تمایل خیلی زیاد زیاد به صحبت کردن در مورد احساسات و همچنین مشکلات‌شان دارند و همچنین در صورتی که طرف مقابل هم به آن صورت باشد صحبت کردن گاهی وقت‌ها باعث حل مشکلات‌شان می‌می شود.

سبک دوم، کناره‌گیر: آن اشخاص هنگام و زمانی که دچار مشکلی می‌شوند تمایل به عدم درگیری دارند. کسانی که فشار ارتباط و رابطه‌شان زیاد می‌می شود عموما تنهایی را اکثرا و بیشتر دوست دارند و همچنین در لحظه نمی‌توانند کمک کنند.

مسائل پنهان زندگی را جدی بگیرید

زن و همچنین شوهر دو دسته تعارض دارند: تعارض آشکار و همچنین پنهان. بعضی زمان‌ها حوادثی که به دلیل مسائل بیرونی اتفاق می‌افتد، قابل تشخیص و همچنین شفاف می باشد و همچنین هر کسی می‌تواند آن هم را تشخیص دهد؛ مثل مشکلاتی که با خویشاوندان همسر پیدا می‌کنیم.

چه در مورد کار منزل و خانه، کار بیرون یا. . . ولی باید توجه داشت مهم‌ترین اختلاف زن و همچنین شوهرها که ارتباط و رابطه را به افت شدید و همچنین سردی عاطفی می‌کشاند مسائل آشکار نیستند زیرا و به درستی که در صورتی که مسائل آشکار باشند آنقدر واضح خواهند بود که با یک توانمندی محدود می‌قدرت آنها را حل و همچنین فصل کرد ولی باید توجه داشت چند نشانه وجود دارد که می‌توانید تشخیص دهید که در صورتی که به‌روش مثال با خانواده همسر مشکل دارید، آشکار می باشد یا آن مشکل نشان از یک مساله پنهانی می باشد که زیرا و به درستی که در درونتان وجود دارد به آن شکل بروز کرده. حالا چگونه و چطوری می‌قدرت فهمید چنین مشکلی وجود دارد؟ مسائل پنهان را  که خود اشخاص از آن هم بی اطلاع خواهند بود یا به صورت آشکار در مورد آن هم صحبت نمی‌کنند.


لینک منبع

سوپروب close
خرید بک لینک