آخرین اخبار
خانه » ازدواج و زناشویی » همسران: در آن زندگی بمانم؟

همسران: در آن زندگی بمانم؟

مطلب: در آن زندگی بمانم؟ در تاریخ ۱۶ January 2016 | 3:25 pm نشر یافته شده شده می باشد.
به نقل از ۸ ثانیه:

مجله زندگی ایده آل – زینب رئوفی: عده بسیاری از زن و همچنین شوهرهایی که جدید و تو و تازه زندگی مشترک‌شان را شروع کرده‌اند، گمان می‌کنند تمام زندگی بایستی و حتما ماه عسل باشد و همچنین هیچ درگیری و همچنین اختلافی قرار نیست به وجود بیاید. بعضی از آنها به محض اینکه اولین اختلاف‌نظر و همچنین مشکل در زندگی‌شان رخ می‌دهد، همه‌چیز دل‌شان را می‌زند، احساس می‌کنند که ادامه زندگی هیچ فایده‌ای ندارد، از همسر و همچنین زندگی مشترک‌شان ناامید می‌شوند، به طلاق و همچنین جدایی فکر می‌کنند و همچنین در آخر نسنجیده و همچنین عجولانه دست به اقدامات جبران‌ناپذیری می‌زنند. گاهی هم آن طرز فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن در قبل فرد ریشه دارد که معظلات و مسائل و مشکلات را دوچندان می‌کند. درست مثل کیمیا که بعد از رویارویی با اولین مشکل به فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن طلاق و همچنین جدایی افتاد. ولی باید توجه داشت آن چاره کار می باشد؟ دکتر بهزاد تریوه، روانشناس و همچنین مشاور خانواده در‌ آن ‌باره توضیحات و همچنین راهکارهای مفیدی را ارائه می‌دهد که در ادامه می‌خوانید.

749722 758 همسران: در آن زندگی بمانم؟

طلاق دائما بهترین راه‌حل نیست

یکی از مسائلی که در حل مشکلات و همچنین بحران‌ها در روابط ـ که زندگی جنسی و زناشویی را هم تحت‌الشعاع قرار می‌دهدـ اهمیت خیلی زیاد بسیاری دارد، آن می باشد که طرفین هنگام عصبانیت هیچ اقدامی جهت حل مشکل نکنند. اینکه زن و همچنین شوهرها به محض مواجهه با اولین مشکل در زندگی مشترک به جدایی و همچنین طلاق فکر کنند، نه‌تنها راهکار مناسبی نیست بلکه مشکلات پیش‌بینی نشده بسیاری را هم به بار خواهد آورد. در چنین شرایطی اشخاص به جای فکر کردن زیاد به مشکل و همچنین پافشاری جهت حل آن هم به هر قیمتی مثل طلاق گرفتن، بهتر می باشد مدتی صبر کنند و همچنین به خود، طرف مقابل و همچنین ارتباط و رابطه‌شان فرصت دهند تا آتش خشم‌شان فروکش کند و همچنین سپس به مسائل جدی و همچنین مهمی از قبیل ادامه دادن ارتباط و رابطه یا ترک کردن، طلاق و همچنین جدایی فکر کنند.

چه افرادی سریعا به طلاق فکر می‌کنند؟

بسیاری از اشخاص به علت ویژگی‌های شخصیتی و همچنین شیوه‌‌ تربیتی‌شان ذهن راهکارمدار ندارند و همچنین هنگام مواجهه با مشکلات هیچ تلاشی جهت حل مشکل‌شان نمی‌کنند و همچنین سعی در پاک کردن صورت مسأله دارند. ذهن راهکار‌مدار ذهنی می باشد که به جای اینکه بدون هیچ بررسی کردن، تلاش و همچنین کوششی از کنار مشکلات رد می شود واقع‌بینانه و همچنین شجاعانه با مشکل روبه‌رو ‌می شود، جوانب را بررسی کردن و همچنین جهت حل آن هم تلاش ‌کند. داشتن یک ذهن راهکارمدار مهارتی می باشد که اشخاص از کودکی و همچنین در طول زندگی آن هم را یاد می‌گیرند. دسته‌ای از اشخاص به‌گونه‌ای تربیت می‌شوند که از کودکی یاد نمی‌گیرند با مشکلات بجنگند؛ از آن رو در بزرگسالی هنگام مواجهه با مسائل زندگی به جای حل مشکل صورت مسأله را پاک می‌کنند.

در صورتی که فردی از کودکی تجربه و مهارت بالا داشتن ذهن راهکارمدار را نیاموخته می‌تواند با رفت و آمد و مراجعه به روانشناس و همچنین با انجام تمرینات مناسب آن تجربه و مهارت بالا را آموزش ببیند.

جهت حل مشکلات پافشاری کنید

زن و همچنین شوهر نباید به آن سادگی‌ها از پا بنشینند و همچنین بایستی و حتما جهت حل مشکلات‌شان پافشاری کنند. در ابتدا بایستی و حتما آن باور را در خود ساخته یا ایجاد کنید که در صورتی که راه صحیحی را پیش بگیرید، می‌توانید مشکل را از سر راه‌تان بردارید. سپس آن راهکارها را دنبال کنید:

۱- صادقانه اراده و تصمیم راسخ به حل مشکل بگیرید.

۲- همواره شناخت‌تان را نسبت به یکدیگر افزایش دهید.

۳- با دقت به صحبت‌های یکدیگر گوش دهید.

۴- هنگام گفت‌وگو هیجانات‌تان را کنترل کنید.

۵- احساسات‌تان را کامل و همچنین صادقانه ابراز کنید.

۶- به نظرات یکدیگر احترام بگذارید.

 7- با کمک همسرتان علت مشکل را ریشه‌یابی کنید.

۸- راهکارهای مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری را جهت حل مشکل شناسایی کنید.

۹- امیدتان را از دست ندهید و همچنین تلاش کنید.

چرا طلاق و همچنین جدایی؟

همچنین و علاوه بر آن، آستانه تحمل بعضی اشخاص هنگام رویارویی با مشکل و همچنین اختلاف‌نظر خیلی زیاد پایین می باشد؛ بنابراین هنگامی که به مشکلی برمی‌خورند، سریعا ناامید می‌شوند و همچنین گمان می‌کنند مشکلات پیش‌آمده حل‌نشدنی می باشد و همچنین بهتر می باشد همه‌چیز یک‌باره تمام می شود و همچنین جدایی را مناسب‌ترین و همچنین بهترین راه می‌پندارند.

از طرفی آن اشخاص باور دارند همه مشکلات و همچنین ناراحتی‌ها تقصیر طرف مقابل‌شان می باشد و همچنین هنگامی که مشکلی در ارتباط و رابطه‌شان ساخته یا ایجاد می‌می شود گمان می‌کنند با ترک کردن طرف مقابل و همچنین جدایی تمام مشکلات‌شان برطرف می‌می شود؛ از آن رو سریعا به جدایی و همچنین طلاق فکر می‌کنند. در صورتی که دو نفری که با هم ازدواج کرده‌اند بایستی و حتما آن باور را داشته باشند که هر دو فرد یا شخص به سهم خود در ساخته یا ایجاد مشکل پیش‌آمده سهیم خواهند بود.

یکی از بدترین تفکرات و همچنین باورها در زندگی جنسی و زناشویی آن می باشد که یکی از زوجین هنگام رویارویی با مشکل آن‌گونه بیندیشد که «من از آن زندگی خسته‌ام»، «او آن مشکلات را ساخته یا ایجاد می‌کند» و همچنین «من در آن ارتباط و رابطه حالم خوب نیست». در صورتی که فرد باور داشته باشد که مشکل از یک طرف نیست بلکه مشکل در ارتباط شکل گرفته و همچنین هر دوی آنها خواهند بود که آن ارتباط را شکل داده‌اند، بنابراین خود را در ساخته یا ایجاد مشکل سهیم می‌داند و همچنین نسبت به حل آن هم هم احساس مسوولیت می‌کند.

749723 524 همسران: در آن زندگی بمانم؟

پیامدهای منفی تهدید به جدایی

۱٫ ساخته یا ایجاد  ذهنیت منفی

افرادی که هنگام رویارویی با مشکلات بدون هیچ تلاشی به جدایی فکر می‌کنند با آن عملکرد نوعی بی‌ثباتی را در ارتباط‌شان ساخته یا ایجاد می‌کنند. در آن مواقع طرف مقابل گمان می‌کند که هر قدر هم انگیزه داشته باشد و همچنین هر قدر هم جهت بهتر کردن ارتباط و رابطه تلاش کند و همچنین امید به بهبود اوضاع داشته باشد، گویی بی‌فایده می باشد زیرا و به درستی که طرف مقابلش هیچ تلاشی جهت آن کار نمی‌کند و همچنین جدایی و همچنین طلاق را تنها راه‌حل می‌داند. آن حالت یک ذهنیت منفی در او ساخته یا ایجاد می‌کند و همچنین نسبت به ارتباط و رابطه و همچنین طرف مقابل دچار و همچنین بی‌اعتمادی می‌‌می شود.

۲٫ ساخته یا ایجاد حس بی‌اعتمادی

ارتباط و رابطه جنسی و زناشویی یکی از مستحکم‌ترین روابط می باشد و همچنین طولانی‌مدت‌ترین قراردادی می باشد که بین دو فرد یا شخص بسته می‌می شود؛ بنابراین در صورتی که دو فرد یا شخص در آن ارتباط و رابطه احساس ضمانت و همچنین مسوولیت ملموس و همچنین شفافی را به یکدیگر ندهند، طبیعی می باشد که ارتباط و رابطه‌شان با مشکل مواجه می شود. هنگام و زمانی که در یک ارتباط یکی از طرفین سر هر مشکلی حرف از جدایی و همچنین طلاق به میان می‌آورد، نوعی حس بی‌اعتمادی را در طرف مقابلش ساخته یا ایجاد می‌کند. طبیعی می باشد که طرف مقابل چنین فردی از آن رفتار آن برداشت را کند که شاید آن هم‌قدر که بایستی و حتما جهت او دوست داشتنی و جذاب نیست و همچنین به همین دلیل تمایلی به ادامه ارتباط با او ندارد. همین‌روش ممکن می باشد فکر کند شاید او نیت و اراده دارد ارتباط جدیدی را با شخص غیره ای شروع کند و همچنین به همین دلیل به جای حل مشکل فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن جدایی دارد.

نوشدارو بعد از مردن و مرگ سهراب

دائما می‌گویند پیشگیری بهتر از درمان می باشد. بسیاری از دخترها و همچنین پسرهایی که با هم ازدواج می‌کنند، هنگام رویارویی با اولین مشکلات جنسی و زناشویی و همچنین تلاش جهت حل آن هم جدید و تو و تازه به آن پس نتیجه آن می شود که می‌رسند که جهت ازدواج با یکدیگر مناسب نبوده‌اند؛ بنابراین مشاوره پیش از ازدواج را جدی بگیرید و همچنین قبل از ازدواج جهت اینکه مطمئن شوید فردی را که انتخاب کرده‌اید جهت ازدواج با تو مناسب می باشد با روانشناسان و همچنین مشاوران پیش از ازدواج مشورت کنید و همچنین طی جلسات مشاوره پیش از ازدواج تجربه و مهارت بالا‌های مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری را جهت شروع یک زندگی مشترک موفق فرابگیرید.


لینک منبع

سوپروب close
خرید بک لینک