آخرین اخبار
خانه » سلامت و زیبایی » سلامتی: فیس آف؛ تغییر چهره با تیغ جراحی

سلامتی: فیس آف؛ تغییر چهره با تیغ جراحی

مطلب: فیس آف؛ تغییر چهره با تیغ جراحی در تاریخ ۲۴ January 2016 | 7:33 am نشر یافته شده شده می باشد.
به نقل از ۸ ثانیه:

ماهنامه دانشمند – سمیرا مصطفی نژاد: داشتن صورت زیبا و همچنین حفظ آن زیبایی آرزوی بسیاری از انسان ها در جهان می باشد، ولی باید توجه داشت گاه زمانی که زندگی روی ظالمانه اش را نشان می دهد، چنین آرزویی تغییر پیدا کردن به رویای داشتن تنها و فقط یک چهره عادی می می شود. حوادث غم بار و همچنین وحشتناک ممکن می باشد در هر لحظه، زندگی انسان های بسیاری را در گوشه و همچنین کنار جهان تحت تاثیر خود قرار دهد و همچنین زندگی اشخاص و همچنین خانواده آنها را از روند عادی خارج کرده و همچنین زیر و همچنین رو کند. اگرچه در یک دهه اخیر، امکان ترمیم بخشی از چنین آسیب هایی به واسطه جراحی پلاستیک، ترمیمی و همچنین پیوند صورت در کنار فناوری های پیشرفته رایانه ای به وجود آمده می باشد، ولی باید توجه داشت با آن وجود، نباید از درمان پرهزینه و همچنین پیچیده آن هم که نیازمند تخصص فراوان می باشد، غافل بود.

جراحی های تغییر چهره، یا پیوند کامل یا نیمه کامل چهره، قدمت چندانی ندارد، اولین پیوند صورت جزئی در سال شمسی ۱۳۸۴/۲۰۰۵ روی زنی به نام ایزابل دینوآر انجام شد و همچنین اولین جراحی پیوند صورت کامل در جهان نیز در سال شمسی ۱۳۸۹/ ۲۰۱۰ به همت تیمی از جراحان اسپانیایی روی مردی انجام گرفت که قربانی یک سانحه تیراندازی شده بود. آخرین و همچنین مهم ترین نمونه آن هم نیز در ۲۵ آبان ۱۳۹۴ در نیویورک به دست جراحی به نام ادوارد رودریگرز، روی آتش نشانی که در عملیات دچار سانحه شده بود و همچنین کل صورتش را از دست داده بود، انجام شد. در آن جراحی پیوند کامل که عنوان پیچیده ترین جراحی پیوند صورت در جهان را یدک می کشد، صورت کامل و همچنین جمجمه مرد جوانی که دچار مردن و مرگ مغزی شده بود به صورت پاتریک هاردیسون، آتش نشان ۴۱ ساله آمریکایی پیوند زده شد.

760405 820 سلامتی: فیس آف؛ تغییر چهره با تیغ جراحی


فناوری، دستیار جراح

چنین جراحی هایی به دلیل آنکه انجام آنها در دوران شکوفایی فناوری های رایانه ای بررسی کننده و پروهشگر شده می باشد؛ از ابزارهایی حیاتی زیرا و به درستی که مدل سازی سه بعدی پیشرفته، مدل سازی رایانه ای و همچنین چاپ سه بعدی به عنوان ابزارهای راهنما در پیش از جراحی و همچنین حین ن بهره می برند. در آن جراحی نیز رودریگرز، برنامه جذاب و جالب و خوب جراحی پیوند ویژه ای را با حضور ۱۰۰ متخصص تنظیم کرد. در آن برنامه جذاب و جالب و خوب با بهره بری و استفاده از تصاویر اسکن صورت اهدا کننده و همچنین گیرنده، مدل سازی های رایانه ای و همچنین همچنین مدل های سه بعدی از صورت ها به عنوان راهنمای جراحی با بهره بری و استفاده از چاپگر سه بعدی آماده شدند تا تیم جراحان با بهره بری و استفاده از آن هم بتواند صورت ها و همچنین استخوان ها را به دقت با یکدیگر تنظیم و همچنین پیوند دهند.

در جراحی های پیوند صورت چه قرار باشد بخشی از اسکلت صورت به فرد گیرنده پیوند بخورد و همچنین چه قرار باشد تنها پوست و همچنین ماهیچه ها پیوند زده شوند، اسکلت صورت گیرنده و همچنین اهداکننده پیش از آغاز جراحی بایستی و حتما به روش دقیق درک می شود زیرا در نهایت، آن برجستگی ها و همچنین بی نظمی های اسکلت صورت خواهند بود که ظاهر نهایی و همچنین عملکرد بافت نرم چهره را مشخص کردن می کنند. در آن مدل سازی ها به شبکه اعصاب صورت نیز توجه می می شود، زیرا آن اعصاب خواهند بود که حرکت و همچنین احساس را در صورت ساخته یا ایجاد می کنند، از آن رو با بهره بری و استفاده از فناوری نوظهوری که از آن هم جهت تصویربرداری مسیرهای عصبی مغزی بهره بری و استفاده می می شود، مدل سازی شبکه عصبی صورت اهداکننده و همچنین گرفتن کننده انجام می می شود.

760406 631 سلامتی: فیس آف؛ تغییر چهره با تیغ جراحی


آنها مردن و مرگ را ترجیح می دهند

بهمن گویورون، جراح پلاستیک ایرانی مقیم آمریکا و همچنین عضو انجمن جراحان پلاستیک و همچنین انجمن علم پزشکی جدید آمریکا، در مورد جراحی پیچیده می گوید: «افرادی که به آسیب دیدگی های شدید بدنی و همچنین صورت مبتلا نیستند، اهمیت کیفیت زندگی را دست کم می گیرند. بسیاری از قربانیان مبتلا به از شکل افتادگی شدید صورت، هنگام و زمانی که فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن می کنند که بایستی و حتما تا پایان زندگی شان به همین شکل باقی بمانند مردن و مرگ را به زندگی ترجیح می دهند. آن جراحی انقلابی در تکنیک های جراحی پلاستیک در جهان می باشد که در بعدی نزدیک به عملی روزمره و همچنین عادی عمل پیوند کلیه، قلب و همچنین دیگر اندام های بدن تغییر پیدا کردن خواهد شد.»

ترمیم یا زیبایی؟

گویورون که خود با بهره گیری از تکنیک جراحی جوون سازی و همچنین ترمیم پیشانی موفق به کشف درمانی جدید جهت میگرن شده می باشد، در مورد دلیل آنکه چرا اکثرا و بیشتر شهروندان و مردم شهر جراحی پلاستیک و همچنین ترمیمی و همچنین زیبایی را یکی می انگارند و همچنین روش ها و همچنین مواد به کار گرفته شده در جوون سازی صورت و همچنین بدن را تنها در انحصار زیباتر شدن و همچنین نه درمانگری می دانند، می گوید: «آن دیدگاه ریشه در علاقه عمومی انسان به زیبایی دارد، زیرا انسان ها به صورت طبیعی به هرچیزی که با ظاهر جوون تر و همچنین دوست داشتنی و جذاب تر سر و همچنین کار داشته باشد، علاقه بیشتری دارند.»

760407 749 سلامتی: فیس آف؛ تغییر چهره با تیغ جراحی

گویورون جهت مثال به کارآیی های درمانی داروی بوتاکس، یا سم بوتولینو A اشاره می کند. به گفته او آن ماده که همه آن هم را به عنوان ابزاری جهت از بین بردن چین و همچنین چروک صورت و همچنین بدن می شناسند، در درمان سردردهای میگرنی، اسپاسم های عضلانی، اسپاسم مثانه، تعریق شدید بدن، ترشح بیش از حد بزاق، اسپاسم مری و همچنین بسیاری از دیگر اختلالات و همچنین بیماری ها کارآیی دارد. ولی باید توجه داشت جراحی پلاستیک ترمیمی و همچنین تکنیک های بازسازی آن هم نقشی حیاتی تر از جوون سازی و همچنین زیباسازی در زندگی انسان ها دارد.

به گفته گویورون هر گونه تغییر شدید در ظاهر انسان زجرآور می باشد. همچنین و علاوه بر آن، در سوانح شدید ممکن می باشد همچنین و علاوه بر تغییر شکل و همچنین از بین رفتن ظاهر فرد، درد شدید نیز وجود داشته باشد که از بین بردن آن هم با کمک جراحی از دیگر جنبه های موثر جراحی ترمیمی به شمار می رود. گویورون در مورد روند پیشرفت تکنیک های جراحی ترمیمی و همچنین بازسازی متناسب با فناوری های روز جهان به کارآیی چاپ سه بعدی و همچنین شبیه سازی های رایانه ای اشاره می کند که توانسته اند در جراحی های پیوند جزئی یا کی صورت درک بهتری از حجم صورت و همچنین بدشکلی های ساخته یا ایجاد شده در آن هم را در اختیار جراحان قرار دهند. او همچنین شبیه سازی رایانه ای را ابزاری توصیف می کند که همچنین و علاوه بر آموزش بیمار در باره جراحی که قرار می باشد روی او انجام می شود، می تواند روند کلی عمل و همچنین جزییات آن هم را پیش از آغاز و همچنین حین اجرا در اختیار تیم جراحان قرار دهد.

گویورون معتقد می باشد جراحی مشابه آنچه روی آتش نشان آمریکایی انجام شده، با کشف روش های بهتر و همچنین پیشرفته تر فرونشانی سیستم ایمنی که جهت بیماران کمترین آسیب را خواهدداشت، به زودی به جراحی های رایج تر و همچنین ساده تر تغییر پیدا کردن خواهند شد. با آن همه، پیشرفت آن جراحی های ترمیمی تا حدی نخواهد بود که در بعدی ای نزدیک، پیوند اندام های پیچیده تری مانند سر را امکان پذیر کند.

او با اشاره به برنامه جذاب و جالب و خوب جراح ایتالیایی، سرجو کاناوارو که نیت و اراده دارد در سال شمسی ۲۰۱۷ اولین پیوند سر در جهان را انجام دهد، می گوید پیوند سر به معنی انتقال مغز و همچنین اندام های کامل و همچنین زنده صورت می باشد که آن کار در بعدی نزدیک عملی نخواهد بود.


لینک منبع

سوپروب close
خرید بک لینک