آخرین اخبار
خانه » ازدواج و زناشویی » ارتباط: خطر بدهی اقتصادی و مالی را از سر ازدواج کم کنید

ارتباط: خطر بدهی اقتصادی و مالی را از سر ازدواج کم کنید

مطلب: خطر بدهی اقتصادی و مالی را از سر ازدواج کم کنید در تاریخ ۲۴ January 2016 | 12:19 pm نشر یافته شده شده می باشد.
به به گفته ۸ ثانیه:

ماهنامه معیشت: گفت و همچنین گو کردن در مورد پول آسان نیست. آن دشواری به روش عمومی در اغلب موقعیت ها وجود دارد، ولی بحث های اقتصادی و مالی با شریک زندگی شامل سخت ترین اقداماتی می باشد که در چهارچوب زندگی مشترک وجود دارد. ملاحظات گوناگون و همچنین احتیاط باعث می می شود که زوجین نتواند به سادگی و همچنین با شفافیت کامل از مسائل پولی سخن بگویند؛ غافل از آنکه نتایج حاصل از آن سهل انگاری می تواند فاجعه بار باشد.

753489 563 ارتباط: خطر بدهی اقتصادی و مالی را از سر ازدواج کم کنید

۱- نهایت صداقت را به کار بگیرید

بدهی شامل مقولاتی می باشد که گاه باعث ساخته یا ایجاد نوعی از احساس خجالت یا سرافکندگی در فرد می می شود. همین احساس انگیزه ای می باشد که مانع طرح شفاف مساله می می شود. آن مساله به ویژه در صورتی که حجم بدهی ساخته یا ایجاد شده بالا باشد، نمود بیشتری پیدا می کند.

در صورتی که تو نیز شامل افرادی هستید که در زمان بحث در مورد بدهی دچار شرمساری می شوید، پیوسته به خود یادآوری کنید که پنهان کردن بدهی ها می تواند عواقب بدتری داشته باشد و همچنین احساس گناهی خیلی زیاد شدیدتر از خجالت زدگی به همراه داشته باشد.

پیشنهاد اغلب مهندسین و متخصصین آن هم می باشد که به صورت دائمی و همچنین بر اساس زمان بندی منظم، از آنچه «دارید» و همچنین آنچه «بدهکارید» با همسر خود بگویید و همچنین او را در جریان کامل مسائل قرار دهید.

آن کار باعث می می شود تا حجم بدهی های هر یک از زوجین مشخص شده و همچنین مسئولیت آنها معین گردد. فراموش نکنید که بدهی چیزی نیست که بتوان تا پایان عمر آن هم را مخفی کرد. بالاخره روزی فرا می رسد که مسائل آشکار خواهد شد و همچنین در صورتی که با صداقت رفتار نکرده باشید، شرمساری تو شدید و همچنین عمیق خواهد بود. به همچنین و علاوه طرح شفاف بدهی ها، هرچند ممکن می باشد در ابتدا باعث رنجیدگی و همچنین تنش می شود، ولی باید توجه داشت یقینا در بلندمدت به احساس اعتماد متقابل کمک کرده و همچنین پایه های زندگی مشترک را مستحکم می سازد.

۲- محدودیت های قوانین و قانونی را مدنظر قرار دهید

در صورتی که در شرف ازدواج هستید، خبر خوش جهت تو آن می باشد که ناچار نیستید مسئولیت بدهی های همسرتان را بر عهده داشته باشید. از آن رو گرفتاری های اقتصادی و مالی پیش از ازدواج نمی تواند اوضاع اقتصادی و مالی تو را به مخاطره بیندازد. البته آن مساله نافی همکاری و همچنین مشارکت میان تو و همچنین همسرتان نیست و همچنین همچنان می توانید جهت غلبه بر دشواری ها با تمام قدرت کنار او باشید. با آن حال، در صورتی که از بدهی های قبلی نامزد خود آگاهی پیدا کردید، بر او خرده نگیرید و همچنین آرامش خود را حفظ کنید، زیرا و به درستی که در نهایت خطری متوجه تو نخواهد بود.

753490 844 ارتباط: خطر بدهی اقتصادی و مالی را از سر ازدواج کم کنید

۳- احساسات مشترک یا متغایر و متفاوت در مورد بدهی را شناسایی کنید

بحث در مورد پول و همچنین به ویژه بدهی آن قابلیت را دارد که به سرعت احساسی شده و همچنین به مشاجره بینجامد. اغلب آن مشاجرات زمانی روی می دهند که شخصیت اقتصادی و مالی دو طرف بحث با یکدیگر متغایر و متفاوت باشد. به روش مثال، مرد منزل و خانه اهل ولخرجی و همچنین همسر او مقتصد و همچنین پس اندازگر باشد.

طبیعی می باشد که در چنین موقعیتی، بحث در مورد دلایل بروز بدهی و همچنین شیوه بازگرداندن آن هم می تواند به افزایش تنش، عصبانیت و همچنین حتی معظلات و مسائل و مشکلات جدی تر منتهی می شود. از آن رو شناسایی دقیق تفاوت ها و همچنین شباهت های موجود در نسبت با پول جهت پی ریزی زندگی اقتصادی و مالی و همچنین خانوادگی آرام و همچنین مطمئن ضروری می باشد.

یکی از راه های موثر جهت غلبه بر آن مشکل، صرف زمان کافی و همچنین گفتگو در مورد پول و همچنین بدهی می باشد. می توانید در آن بحث پرسش های زیر را در مقابل یکدیگر قرار دهید و همچنین با پیدا کردن و یافتن پاسخ های دقیق، شناخت مناسبی از رویکرد شریک زندگی خود نسبت به پول پیدا کنید.

• رویکرد والدین تو در مورد پول یا بدهی چه بوده می باشد؟

• آیا اتفاقات ویژه ای در قبل وجود دارد که دیدگاه ات را در مورد پول تغییر داده باشد؟

• چه رویکردها و همچنین دیدگاه هایی در مورد پول داری که می قدرت جهت بهبود آنها تلاش کرد؟

• ترس و همچنین امید اصلی تو در مورد بعدی اقتصادی و مالی مشترکمان چیست؟

هر دو زوج بایستی و حتما پاسخ های صادقانه و همچنین شفافی را در مورد آن سوالات ارائه کنند. از آن طریق، تصویر نسبتا روشنی از آنچه در ذهن هر یک از زوجین می گذرد پیش روی طرف مقابل قرار می گیرد و همچنین نه تنها حرکت مشترک و همچنین هم سو در جهت اهداف مشترک ممکن می می شود، بلکه در زمان گفت و همچنین گو در مورد پول یا بدهی، خطر مشاجره کاهش پیدا می کند.

753491 639 ارتباط: خطر بدهی اقتصادی و مالی را از سر ازدواج کم کنید

۴- برنامه جذاب و جالب و خوب ریزی کنید

حتما می دانید که برنامه جذاب و جالب و خوب ریزی کلید هر نوع پیشرفت می باشد. در باره بدهی نیز، بعد از آنکه صادقانه و همچنین شفاف مسائل طرح شدند، بایستی و حتما در اولین فرصت جهت بازگرداندن بدهی ها برنامه جذاب و جالب و خوب ریزی نمایید. می توانید بدهی مشترک را در یک قسمت و بخش از برنامه جذاب و جالب و خوب مورد توجه قرار دهید و همچنین بدهی خاص هر فرد را نیز بر عهده خود او بگذارید.

 با آنکه تمام بدهی ها را به صورت مجموع محاسبه کرده و همچنین براساس دخل و درآمد و همچنین توانایی اقتصادی و مالی خانواده نسبت به بازپرداخت آنها اقدام کنید. دقت برنامه جذاب و جالب و خوب ریزی تو با دانستن حداقل و همچنین حداکثر بازپرداخت ممکن ماهانه، نرخ بهره هر یک از آنها و همچنین مدت زمان بازگرداندن بدهی ارتقا پیدا می کند.

در زمان برنامه جذاب و جالب و خوب ریزی، اهداف اصلی مشترک خود (مانند خرید خودرو یا منزل و خانه) را فراموش نکنید. به روش طبیعی، تلاش جهت تامین آن نیازها در کنار بازپرداخت منظم بدهی ها دشوار خواهد بود و همچنین مستلزم و نیاز به دقت عمل بسیاری دارد.

۵- بازبینی را فراموش نکنید

افراط و همچنین زیاده روی حتی در اقدامات مثبت نیز آسیب رسان خواهد بود. جهت بازپرداخت بدهی ها نباید تعلل کنید، ولی باید توجه داشت عجله نیز مانع بهره وری خواهد بود. براساس برنامه جذاب و جالب و خوب ریزی قبلی خود، به صورت ماهانه مبالغی را جهت بازپرداخت بدهی در نظر بگیرید.

بعد از گذشت چند ماه، مجددا مقدار و اندازه و میزان بدهی ها و همچنین نرخ بهره آنها را بررسی کردن کنید و همچنین تغییرات احتمالی و همچنین مورد مستلزم و نیاز را در برنامه جذاب و جالب و خوب اقتصادی و مالی خود اعمال نمایید. در صورتی که در اهداف یا نیازهای خانواده نیز دگرگونی و تغییری به وجود آمده باشد (مثلا با وارد شدن عضوی جدید به خانواده) برنامه جذاب و جالب و خوب پیشین به تغییرات متناسب مستلزم و نیاز خواهد داشت تا بازپرداخت بدهی ها مانع ادامه مسیر طبیعی خانواده نشود.


لینک منبع

سوپروب close
خرید بک لینک