آخرین اخبار
خانه » سلامت و زیبایی » زیبایی: بهترین درمان‌های طبیعی جهت آکنه

زیبایی: بهترین درمان‌های طبیعی جهت آکنه

مطلب: بهترین درمان‌های طبیعی جهت آکنه در تاریخ ۲۳ January 2016 | 6:47 am نشر یافته شده شده می باشد.
به به گفته ۸ ثانیه:

وب وبسایت و مرکز خبرهای جدید تناسب اندام: گزینه‌های بسیاری جهت درمان‌های طبیعی آکنه وجود دارند. ولی باید توجه داشت چگونه و چطوری بین گزینه‌های موجود انتخاب می‌کنید؟ مواردی که من در آن مطلب فهرست کرده‌ام، آنهایی خواهند بود که متوجه شده‌ام بهترین تاثیر را دارند و همچنین از بقیه قوی‌ترند.
هر کسی متغایر و متفاوت می باشد. شاید پیدا کردن راه حلی که جهت تو بهتر جواب می‌دهد، به کمی سعی و همچنین خطا مستلزم و نیاز داشته باشد. ولی باید توجه داشت مهم‌تر از همه آن می باشد که تسلیم نشوید.

در طول سال شمسی‌های بسیاری که با آکنه درگیر بودم، تقریبا هر دوا و همچنین درمانی را امتحان کردم. متاسفانه درمان‌های ورژن و نسخه‌ای را نیز امتحان کردم، ولی باید توجه داشت پیشامد جدید‌ی عجیب آن می باشد که بعد از امتحان کردن همه چیز، متوجه شدم که درمان‌های گیاهی جهت آکنه، بهترین تاثیر را دارند. جدی می‌گویم!

757159 267 زیبایی: بهترین درمان‌های طبیعی جهت آکنه

آکنه‌ی من در حدود ۱۳ سالگی شروع، و همچنین روز به روز هم بدتر می‌شد. مادرم دائما به من می‌گفت «تنها و فقط تا بعد از دبیرستان صبر کن، بهتر خواهد شد.» ولی باید توجه داشت آنها سال شمسی‌ها آمدند و همچنین رفتند، بدون آنکه چیزی تغییر کند. بعد از آن هم من امیدوار بودم که تا پایان دوران دانشکده، قطعا بهتر می‌شوم. ولی باید توجه داشت همانطور که حدس می‌زنید، ۴ سال شمسی بعد هم هیچ چیز عوض نشد.

در طول تمام مدت دبیرستان و همچنین کالج، من به دنبال کمک بودم ولی باید توجه داشت هیچ چیز موثر نبود. آن عادلانه بنظر نمی‌رسید، زیرا و به درستی که آکنه‌ی بعضی اشخاص با بالا رفتن سنشان بهتر می‌می شود. دلیلش آن می باشد که بنظر می‌رسد گاهی اوقات، آکنه یک اتفاق موقت می باشد که بعلت تغییرات هورمون‌ها رخ می‌دهد، ولی باید توجه داشت جهت من و همچنین بسیاری دیگر، اینطور نیست.

بعضی از علل آکنه که پزشکان هرگز به تو نخواهند گفت اینها خواهند بود:

۱. اول از همه، به هیچکس اعتماد نکنید. منظورم آن می باشد که پزشکان و همچنین مهندسین و متخصصین پوست به تو خواهند گفت که رژیم غذایی مهم نیست و همچنین درمان‌های طبیعی جهت آکنه موثر نیستند، پیشامد جدید تنها و فقط مرتبط به هورمون‌هاست و همچنین تو بجز مصرف داروهای ورژن و نسخه‌ای آنها، نمی‌توانید کار غیره ای انجام دهید.

۲. چیزی که می‌خورید، مهم می باشد. خیلی زیاد مهم می باشد که مراقب چیزی باشید که وارد بدنتان می‌کنید. از تمام غذاهای فراوری شده اجتناب کنید و همچنین غذاهای طبیعی بخورید و همچنین مطمئن شوید که در رژیم غذایی‌تان، چربی‌های کافی وجود دارد. مانند آووکادو و همچنین روغن نارگیل. گاهی اوقات لبنیات می‌توانند مشکل‌ساز شوند و همچنین بایستی و حتما همچنین و علاوه بر آنها از قند تصفیه شده نیز اجتناب می شود.

۳. یک آزمایش خون انجام دهید. خونتان را از نظر ویتامین‌ها و همچنین مواد معدنی آزمایش کنید تا مطمئن شوید دچار هیچ نوع کمبودی نیستید. چند مورد اصلی که بایستی و حتما در آزمایشتان وجود داشته باشد، ویتامین A و همچنین زینک می باشد. همچنین ممکن می باشد ایده‌ی خوبی باشد که تیروئید و همچنین سطوح هورمونی‌تان (پروژسترون و همچنین تستوسترون) را هم بررسی کردن کنید.

۴. مواد آلرژی زا! آکنه‌ی تو ممکن می باشد پس نتیجه آن می شود که‌ی یک آلرژی باشد. مشخص کنید که آیا هر گونه ماده‌ی آلرژی‌زایی وجود دارد که احتمال داشته باشد باعث آکنه‌ی تو می شود یا نه، مانند گلوتن که ممکن می باشد مقدار و اندازه و میزان جذب مواد مغذی را کاهش دهد. سایر مواد آلرژی‌زای رواج پیدا کرده عبارتند از لبنیات، مخمر و همچنین تخم مرغ. ممکن می باشد آلرژی‌های غذایی، با تاخیر بر تو تاثیر بگذارند، بخصوص در صورتی که مبتلا به سندرم روده چکه کن باشید.
مطلب مرتبط:  قواعد کلی بهره بری و استفاده از ماسک‌های صورت و همچنین مو

و همچنین ولی باید توجه داشت ۱۰ مورد از بهترین درمان‌های کاملا طبیعی جهت آکنه:

۱٫ سرکه سیب

سرکه سیب یک درمان قدرتمند دیگر جهت آکنه می باشد که شامل مزایا و خاصیت های ضد باکتری و همچنین ضد قارچی می‌باشد. جهت شروع، چند قاشق چایخوری سرکه سیب را با نصف یا یک چهارم فنجان آب رقیق کنید، زیرا هنگامیکه بطور مستقیم روی پوست بهره بری و استفاده می شود، می‌تواند خیلی زیاد قوی باشد. مطمئن شوید از سرکه سیبی بهره بری و استفاده می‌کنید که خام و همچنین تصفیه نشده بوده و همچنین حاوی بچه سرکه باشد، زیرا شامل بیشترین مواد مغذی می باشد.

۲٫ روغن نارگیل

روغن نارگیل، یک ماده ضد باکتری و همچنین ضد قارچ می باشد، همچنین خیلی زیاد مرطوب کننده و همچنین ملایم می‌باشد. آن ماده به مبارزه با باکتری‌ها و همچنین کاهش قرمزی کمک می‌کند. روغن نارگیل را به پوستتان بزنید و همچنین آن هم را ماساژ دهید. تو می‌توانید اینکار را چند بار در روز تکرار کنید. با روغن نارگیل، هیچ نیازی به بهره بری و استفاده از مرطوب کننده نیست. آن روغن خیلی زیاد موثر می باشد و همچنین منافذ تو را مسدود نمی‌کند. جهت آنکه کاملا از مزایای آن هم بهره‌مند شوید، از روغن نارگیل ارگانیک که تصفیه نشده باشد، بهره بری و استفاده کنید.

۳٫ سفیده تخم مرغ

من در مورد خوردن آنها صحبت نمی‌کنم! هنگام و زمانی که سفیده‌های تخم مرغ بعنوان ماسک صورت بهره بری و استفاده شوند، یک درمان طبیعی عالی جهت آکنه خواهند بود. سفیده‌های تخم مرغ، چربی را کاهش می‌دهند و همچنین همچنین و علاوه بر بیرون کشیدن آلودگی‌ها، منافذ را به حداقل می‌رسانند.

757160 475 زیبایی: بهترین درمان‌های طبیعی جهت آکنه

۴. روغن درخت چای

روغن درخت چای، یک اسانس می باشد و همچنین می‌تواند یک درمان کاملا طبیعی و همچنین خیلی زیاد قدرتمند جهت آکنه باشد، زیرا ضد باکتری می باشد. جهت بهره بری و استفاده از آن هم، مقدار کمی (۵ تا ۱۰ قطره) از روغن درخت چای را با یک چهارم فنجان آب مخلوط کنید. یک پنبه‌ی توپی را در آن مخلوط خیس کنید و همچنین به پوستتان بزنید. تو می‌توانید اینکار را چند بار در طول روز تکرار کنید یا در زیر آرایشتان از آن هم بهره بری و استفاده کنید.

۵.  جوش شیرین

آن، درمان طبیعی مورد علاقه من جهت آکنه می باشد. با کمال تعجب، من ماسک جوش شیرین را چند سال شمسی قبل کشف کردم و همچنین بایستی و حتما بگویم که آن ماده در پاکسازی پوست، فوق العاده قوی می باشد. جوش شیرین، نه تنها به از بین بردن جوش‌ها و همچنین کاهش التهاب کمک می‌کند بلکه یک لایه بردار نیز هست و همچنین به حذف سلول‌های مرده‌ی پوست کمک می‌کند.

به آن دلیل، در کاهش هرگونه آثار زخم‌های قدیمی یا جای جوش‌ها، خیلی زیاد موثر می باشد. جهت بهره بری و استفاده از آن هم، تنها و فقط چند قاشق چایخوری جوش شیرین بردارید و همچنین آن هم را با آب گرم مخلوط کنید تا به شکل خمیر در آید. آن خمیر را به پوستتان بزنید. شاید بهتر باشد که در چند بار اول، آن هم را تنها و فقط ۱۰ تا ۱۵ دقیقه روی پوستتان بگذارید، زیرا ممکن می باشد بیش از حد قوی باشد.

تو می‌توانید آن زمان را به تدریج به یک ساعت افزایش دهید یا حتی آن هم را در طول شب (کاری که من انجام می‌دهم) روی پوستتان بگذارید. بعد از یکبار بهره بری و استفاده، تو می‌توانید تفاوت قابل توجهی در پوستتان ببینید.

جهت بهره بری و استفاده از آن هم، سفیده‌ی تخم مرغ را از زرده‌ی آن هم جدا کنید و همچنین سپس با یک پنبه‌ی توپی یا انگشتانتان، سفیده‌ی تخم مرغ را به پوستتان بزنید. بعد از چند دقیقه، احساس می‌کنید که سفت می‌می شود. تو می‌توانید سفیده‌ی تخم مرغ را از ۱۰ دقیقه تا یک ساعت روی پوستتان قرار دهید. بعد از آن هم، پوستتان درخشندگی شگفت انگیزی پیدا می کند.

۶. آب لیمو

جهت آن یکی، تو می‌توانید از آبلیمو، و همچنین یا یک لیموی جدید و تو و تازه آبگرفته بهره بری و استفاده کنید. لیمو شامل مزایا و خاصیت های ضدباکتری و همچنین قابض طبیعی می باشد که به تمیز کردن پوستتان کمک می‌کند. آب لیمو را به پوستتان بزنید و همچنین بگذارید بمدت ۱۵ دقیقه تا یک ساعت روی پوستتان بماند.

۷. سیر

سیر نه تنها بصورت مصرف خوراکی، شامل مزایا و خاصیت های ضد باکتری طبیعی و همچنین عالی می‌باشد، بلکه بصورت موضعی نیز فوق العاده می باشد. جهت بهره بری و استفاده از آن هم، یک حبه سیر بردارید و همچنین آن هم را بصورت نازک برش دهید. برش‌های سیر را روی پوستتان مالش دهید، مخصوصا روی همه‌ی نواحی مشکل دار. مطمئن شوید که آب سیر به پوستتان مالیده می‌می شود. بگذارید بمدت ۱۵ تا ۳۰ دقیقه روی پوستتان بماند.

۸. قالب‌های یخ

جهت کمک به کاهش التهاب، یک قالب یخ را روی نواحی مشکل دار مالش دهید. سرمای آن هم، نه تنها منافذ تو را می‌بندد بلکه باکتری‌ها را نیز بیرون می‌راند. تو می‌توانید با ریختن آب سرد روی صورتتان نیز به تاثیرات و همچنین اثرات مشابهی دست یابید.

۹. نشاسته ذرت

نشاسته ذرت، خیلی زیاد تسکین دهنده و همچنین ملایم می باشد. هنگامیکه دچار قرمزی و همچنین تحریکات پوستی هستید، آن ماده یک درمان طبیعی عالی جهت آکنه‌ی تو محسوب می‌می شود. تو می‌توانید نشاسته‌ی ذرت را تنها و فقط روی جوش‌هایتان بزنید یا روی کل صورتتان بمالید. من گاهی اوقات، آنرا در تمام شب روی پوستم می‌گذارم و همچنین در صبح، متوجه تغییر قابل توجهی در پوستم می‌شوم.

757161 162 زیبایی: بهترین درمان‌های طبیعی جهت آکنه

۱۰. آلوئه ورا

آلوئه ورا، خیلی زیاد تسکین دهنده می باشد و همچنین التهاب و همچنین قرمزی را کاهش می‌دهد. جهت بهره بری و استفاده از آن هم، ژل آن هم را با بهره بری و استفاده از انگشتانتان به پوستتان بزنید. می‌توانید روزی چند بار از آن هم بهره بری و استفاده کنید. در صورتی که گیاه آلوئه ورا داشته باشید، بهتر می‌می شود. زیرا می‌توانید به آلوئه ورای جدید و تو و تازه دسترسی داشته باشید، بدون هیچ گونه ماده‌ی افزودنی. یا می‌توانید ژل آلوئه ورای ارگانیک تهیه کنید.

من هنوز هم به بهره بری و استفاده از آن درمان‌های طبیعی جهت آکنه ادامه می‌دهم. معمولا روزی یکبار از ماسک جوش شیرین و همچنین روغن نارگیل بهره بری و استفاده می‌کنم. حالا پوست من صاف‌تر می باشد. با اینحال در صورتی که هفته‌ای خیلی زیاد پر استرس داشته باشم یا چند هفته از جوش شیرین بهره بری و استفاده نکنم، ممکن می باشد دوباره جوش بزنم.

مهم نیست که علت جوش تو چیست، اکنون بهترین زمان جهت امتحان کردن آن درمان‌های طبیعی آکنه و همچنین تلاش جهت بهبودی پوستتان به بهترین شکل ممکن می باشد. خبر خوب آن می باشد که چیزهای بسیاری جهت امتحان کردن وجود دارد.


لینک منبع

سوپروب close
خرید بک لینک