آخرین اخبار
خانه » تفریحی » چهرها: حاشیه های زندگی یک قهرمان دهه هفتادی

چهرها: حاشیه های زندگی یک قهرمان دهه هفتادی

مطلب: حاشیه های زندگی یک قهرمان دهه هفتادی در تاریخ ۲۲ January 2016 | 7:38 am نشر یافته شده شده می باشد.
به به گفته ۸ ثانیه:

هفته نامه همشهری جوون – زهرا صادقیان: ۱۷ سالگی جهت خیلی از جوون ها روزهای استرس کنکور و همچنین دغدغه های سربازی می باشد. در آن سن انگار دوران نوجوانی ناگهان به پایان می رسد و همچنین خیلی از ۱۷ ساله ها جدید و تو و تازه می خواهند راه بعدی شان را انتخاب کنند. عده ای می روند سراغ کار و همچنین مشغله های زندگی وعده اکثرا و بیشتر هم با همه قدرت از دنیا می برند و همچنین می نشینند پای درس تا جهت کنکور آماده شوند. معمولا کمتر پیش می آید نوجوانی در ۱۷ سالگی به آخر برسد و همچنین آن هم قدر پیشرفت کند که عضو تیم ملی کشورش می شود و همچنین حتی مدل طلای قهرمانی آسیا و همچنین جهان را بگیرد.

قهرمانی و همچنین افتخار در آن سن جهت خیلی از نوجوان ها شبیه داستان های تخیلی و همچنین فیلم دیدنی و جذاب های سینمایی پرزرق و همچنین برق هالیوودی می باشد. آنکه در آن سن به تیم ملی تکواندو و همچنین بزرگسالان برسی و همچنین در ماراتن سخت رقابت های آسیایی مقابل حریفان قدرتمند کره ای و همچنین تایوانی با پیروزی از زمین بیرون بیایی، اکثرا و بیشتر شبیه رویاست. ولی باید توجه داشت همه آن اتفاقات شیرین جهت فرزان عاشورزاده، تکواندوکار تیم ملی ایران رخ داده می باشد؛ نابغه ای که با وجود دروکردن سه مدال طلا، یک نقره و همچنین یک برنز در همین شروع راه، هنوز هم راه درازی جهت حک کردن اسمش در کتاب رکوردها دارد.

757737 330 چهرها: حاشیه های زندگی یک قهرمان دهه هفتادی

تو در شهرستان سلمانشهر از توابع تنکابن متولد شدی؛ جایی که همه بچه ها انتخاب  اولشان کشتی می باشد؛ ته ته اش هم فوتبال. چگونه و چطوری شد در چنین اتمسفری به تکواندو علاقه مند شدی؟

شش ساله بودم و همچنین تابستان رسیده بود و همچنین بیکاری. مادرم جهت آنکه در منزل و خانه بیکار نباشم، مرا به کلاس های تابستانی تکواندو فرستاد و همچنین باور کنید همین قدر ساده همه چیز شروع شد. در روزها و همچنین هفته های اول تنها و فقط جهت پر کردن اوقات فراغتم می رفتم باشگاه، ولی باید توجه داشت آن هم قدر جو صمیمی و همچنین دوستانه ای در باشگاه وجود داشت که کم کم به تکواندو علاقه مند شدم. خصوصا آنکه اولین مربی ام یعنی آقای مهرداد ساعدی خیلی پدرانه و همچنین مهربان با من برخورد می کرد و همچنین جهت ادامه تکواندو تشویقم می کرد.

معمولا در مسابقات خارج از کشور تماشاگران خارجی علاقه بسیاری به گرفتن عکس یادگاری با تو دارند. انگار به سلبریتی تیم ملی تغییر پیدا کردن شده ای؟

خودم هم دلیلش را نمی دانم. به نظرم همه چیز در علاقه آنها دخیل می باشد. شاید سن و همچنین سال شمسی و همچنین تعداد موفقیت ها و همچنین عملکردم جهت آنها دوست داشتنی و جذاب می باشد. مسلما آنها هم به کسی که در رشته و همچنین کارش موفق می باشد، علاقه دارند.

خیلی دوپهلو جواب دادی… نکنه از کمیته اخلاقی می ترسی؟

بعضی وقت ها آدم می ماند چه کار کند. در صورتی که بخواهم جواب طرفداران را جهت عکس انداختن ندهم و همچنین با آنها عکس نیندازم، به مغرور بودن و همچنین بی اعتنایی به شهروندان و مردم شهر متهم می شوم، هنگام و زمانی که هم که به درخواست شان جواب مثبت می دهم، ممکن می باشد چنین بحث هایی مطرح می شود.

تکواندو علی رغم بسیاری ار رشته ها ورزش سخت و همچنین سنگینی می باشد و همچنین ممکن می باشد مصدومیت های بسیاری به همراه داشته باشد. به همین خاطر ممکن می باشد یک ورزشکار تا مدت ها در کسب مدال ناکام بماند. چگونه و چطوری در چنین جوی از ادامه تکواندو ناامید نشدی؟

خب، اکثرا و بیشتر رشته های انفرادی مثل تکواندو یا کشتی خیلی زیاد سخت خواهند بود. موفقیت در آن رشته ها و همچنین رسیدن به مدال به سال شمسی ها تمرین و همچنین تلاش مستلزم و نیاز دارد. ممکن می باشد بارها در آن مسیر مصدوم و همچنین مایوس شوید. اتفاق من هم در سال شمسی های ابتدایی حضورم در آن رشته کاملا ناکام بودم.اولین بار که به تیم ملی جوانان و نوجوانان رسیدم، به رقابت های قهرمانی آسیا اعزام شدیم و همچنین هشت فرد یا شخص از افراد تیم در آن رقابت ها موفق به کسب مدال شدند، ولی باید توجه داشت من دست خالی برگشتم. با آن وجود حتی یک لحظه هم ناامید نشدم.

معمولا ورزشکاران رشته های غیرفوتبالی مثل تکواندو از نظر اقتصادی و مالی مدام خودشان را با فوتبالی ها مقایسه می کنند و همچنین از نظر اقتصادی و مالی، مبلغ دندان گیری نصیب شان نمی می شود. تا به حال شده از نظر اقتصادی و مالی بابت انتخاب تکواندو پشیمان شوی؟

خب مسلما درآمدی که ما از تکواندو داریم، با رشته های تیمی مثل فوتبال، والیبال و همچنین بسکتبال قابل مقایسه نیست. البته در آن شرایط بد و همچنین بدتر، اعتراف می کنم شرایط اقتصادی و مالی در تکواندو، از رشته هایی مثل بوکس و همچنین کاراته بهتر می باشد. معمولا منابع دخل و درآمد در رشته تکواندو به جوایز قهرمانی های بین المللی و همچنین قراردادهای لیگ وابسته اند. البته نمی توانیم تنها و فقط از فدراسیون توقع اقتصادی و مالی داشته باشیم؛ را که منابع اقتصادی و مالی فدراسیون محدود می باشد و همچنین اکثرا و بیشتر به نهاد هایی مثل کمیته ملی المپیک و همچنین وزارت ورزش و همچنین جوانان وابسته می باشد.

چند سالی می باشد بعضی از فدراسیون ها مانند والیبال با کمک اسپانسر اکثرا و بیشتر هزینه های خود را پوشش داده اند. آن اتفاق در تکواندو رخ نداد؟

نه، متاسفانه در دو سال شمسی قبل شرایط لیگ خیلی زیاد بد بود و همچنین تیم ها افت فاحشی داشتند. به همین خاطر اسپانسرها تمایلی جهت وارد شدن به تکواندو نداشتند. ولی باید توجه داشت خوشبختانه امسال اوضاع فنی تیم ها بهتر از سال شمسی های قبل شده که اتفاقا تاثیر آن بهبود عملکرد را در نتایج تیم ملی هم دیدیم. امیدوارم با آن شرایط اسپانسرها جهت حضور مجدد در تکواندو ترغیب شوند. مسلما حضور اسپانسرهای قوی می تواند اقتدار و قدرت تکواندوی ایران را چند برابر کند.

757736 418 چهرها: حاشیه های زندگی یک قهرمان دهه هفتادی

بعد از سه طلای متوالی در رقابت های آسیایی و همچنین جهانی، در گرند پریکس مکزیک در آخرین لحظه طلا را از دست دادی و همچنین به مدال نقره رسیدی، نگران نیستی در المپیک آن ماجرا باز هم تکرار می شود؟

در صورتی که بخواهیم به قبل نگاه کنیم، پس من بایستی و حتما از طلای المپیکم صددرصد مطمئن باشم؛ چرا که سه مدال طلا گرفته ام. کسی که در المپیک شرکت کند، بایستی و حتما ذهنیت خاص آن رقابت ها را داشته باشد. نمی قدرت در همه تورنمنت ها به مدال طلا رسید و همچنین کسب قهرمانی در هر رقابتی ممکن نیست. البته هدف اصلی من کسب پس نتیجه آن می شود که در المپیک می باشد و همچنین از همه باخت هایم درس عبرت گرفتم و همچنین همه تلاشم را می کنم تا باخت هایم در المپیک تکرار نشود.

در المپیک اصلی ترین رقبایت از چه کشورهایی خواهند بود؟

من در وزن اول المپیک یعنی ۵۸- کیلوگرم به میدان می روم و همچنین هنوز همه المپیکی های آن وزن مشخص نشده اند. فعلا تنها و فقط شش فرد یا شخص سهمیه آن وزن را گرفته اند و همچنین من پنج فرد یا شخص از آنها را بارها شکست داده ام. البته باز هم می گویم نمی قدرت در المپیک هیچ چیز را پیش بینی کرد.

با توجه به سن و همچنین سالت در صورتی که مدال بگیری، احتمالا جزء جوون ترین مدال آوران تاریخ ایران خواهی بود. خودت تا به حال به آن پیشامد جدید فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن کرده ای؟

رقابت های المپیک ۲۰۱۶ برزیل مرداد سال شمسی بعدی برگزار می می شود و همچنین تا آن هم زمان ۱۹ ساله می شوم. بله، در صورتی که بتوانم مدال بگیرم، جزء جوون ترین ها خواهم بود. البته قبل از من آقای علیرضا دبیر هم در ۱۹ سالگی طلای المپیک گرفت و همچنین قبلا رکورد جوون ترین مدال توسط آقای دبیر شکسته شده می باشد.

در هفته های اخیر یک جنگ لفظی شدید بین رضا مهماندوست، سرمربی آذربایجان و همچنین بیژن مقانلو سرمربی تیم ملی ایران به وجود آمده می باشد. بعضی از چهره های قدیم تکواندو، مثل یوسف کرمی و همچنین بهزاد خداداد هم وارد گود شده اند و همچنین از یکی از دو طرف دعوا حمایت کرده اند. نظر تو در مورد آن حواشی چیست. به نظرت آن رفتارها به ضرر تکواندو نیست؟

کدام دعوا؟ واقعا خبر چندانی از آن اتفاقات نداشتم، ولی باید توجه داشت آنکه آن ماجراها رخ داده، بایستی و حتما بگویم خب در هر رشته ای معمولا آن اختلاف نظرها وجود دارد. البته واقعا در حدی نیستم که بخواهم در مورد بزرگان آن رشته نظری بدهم. هم آقای مقانلو و همچنین هم آقای مهماندوست از بزرگان تکواندوی ایران خواهند بود و همچنین من نمی توانم در مورد اختلاف عقیده آنها نظری بدهم.

در سال شمسی های اخیر بعضی از تکواندوکاران وطنی با تغییر تابعیت جهت جمهوری آذربایجان به میدان می روند. خودت تا به حال وسوسه نشده ای پا در راه میلاد بیگی بگذاری و همچنین جهت پول و همچنین موقعیت بهتر ایران را ترک کنی؟

تا به حال چنین پیشنهادی نداشته ام. در مورد بچه هایی که ایران را ترک کرده اند، بایستی و حتما بگویم هر کس ذهنیت خودش را دارد و همچنین می تواند راهش را انتخاب کند. واقعیتش آن می باشد که من خیلی به شناخته شدن و شهرت و همچنین پول فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن نمی کنم و همچنین سعی می کنم به تکواندو و همچنین ورزش، نگاه حرفه ای تری داشته باشم. هنگام و زمانی که حرفه ای ورزش کنی؛ پول هم در کنارش می آید.

تا امروز هم سختی های بسیاری را تحمل کرده ام، ولی باید توجه داشت دائما از شرایطم راضی بوده ام؛ چرا که همین حالا خیلی ها دوست دارند در جایگاه فعلی فرزان عاشورزاده باشند. دائما سعی کردم تا جایی که می توانم درست و همچنین اصولی زندگی کنم تا الگوی خوبی جهت بقیه باشم. به نظرم پول و همچنین شناخته شدن و شهرت اهمیت چندانی ندارد. خداوند تبارک و تعالی در صورتی که خواهان موفقیت آدم باشد، در هر جا و همچنین نقطه ای تو را به رویایت می رساند.

757734 350 چهرها: حاشیه های زندگی یک قهرمان دهه هفتادی

هدف اصلی ات در تکواندو چیست؟ نیت و اراده داری تا کجا به آن ورزش ادامه بدهی؟

فعلا همه چیز به نتایج المپیک بستگی دارد. همه توانم را صرف می کنم تا به مدال طلا برسم. البته جهت بعد از المپیک هم برنامه جذاب و جالب و خوب دارم و همچنین می خواهم در چهار سال شمسی بعدی در رقابت های جهانی و همچنین آسیایی به مدال های رنگارنگی برسم. دائما سعی می کنم با خودم صادق باشم و همچنین در صورتی که روزی احساس کنم نمی توانم تکواندو و همچنین ورزش حرفه ای را ادامه دهم، به کلی از ورزش حرفه ای را ادامه دهم، به کلی از ورزش خداحافظی می کنم.

خیلی هم به مربیگری فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن نمی کنم. البته هنوز اول راه هستم و همچنین خوشبختانه شروع خیلی خوبی هم داشته ام. امیدوارم روزهای آخر حضورم در تکواندو هم مثل سال شمسی های شروع آن هم باشد، ولی باید توجه داشت در پایان دوران عمر اسپورت و ورزشی ام آن هم را به روش کامل کنار می گذارم و همچنین در صورتی که هم ورزش کنم، جهت تفریحی و سرگرم شدن خواهد بود.

از اولین باشگاه اسپورت و ورزشی و همچنین مربی ات خیلی راضی بودی. آن روزها که کلی مدال و همچنین عنوان قهرمانی در کارنامه داری، باز هم سراغ اولین باشگاهت می روی؟

هم اکنون که به خاطر تمرینات ملی مدام در تهران هستم، ولی باید توجه داشت هر وقت به سلمانشهر می روم، حتما به آن هم باشگاه سر می زنم. سعی می کنم هنگام و زمانی که در باشگاه هستم، تجربیاتم را در اختیار بچه های جدید و تو و تازه کاری که تکواندو را آغاز کرده اند، بگذارم.

حاشیه های زندگی یک قهرمان دهه هفتادی

عاشق مایکل فلپس ام

فرزان عاشورزاده متولد آذر ۱۳۷۵ جزء جوون هایی می باشد که اصطلاحا به آنها دهه هفتادی می نامند. مسلما عاشورزاده هم شبیه همه دهه هفتادی های دیگر، تفریحی و سرگرم شدن، عقاید و همچنین تفریحات خاص آنها را دارد.

چقدر اهل کتاب و همچنین مطالعه یا سر زدن به وبسایت و مرکز خبرهای جدید های خبری هستی؟

خب وقت چندانی جهت آن کارها ندارم، ولی باید توجه داشت در زمان بیکاری سعی می کنم هر دو کار را انجام بدهم. البته خیلی اهل مطالعه و همچنین کتاب نیستم و همچنین در صورتی که چیزی بخوانم، همین خبرهای جدید هر روز خدا اسپورت و ورزشی و همچنین غیرورزشی در اینترنت می باشد. البته به شدت عاشق خواندن زندگینامه ورزشکاران اسطوره ای مثل مایک فلپس، مایکل جردن و همچنین محمدعلی کلی هستم. خصوصا فلپس که اسطوره شنای دنیاست و همچنین سعی می کنم با خواندن زندگینامه او موارد و نکات خوب زندگی و همچنین راه و همچنین روش موفقیتش را یاد بگیرم. واقعا عاشق مایکل فلپس ام. سعی می کنم تا جایی که بتوانم از زندگی آنها الگو بگیرم.

فیلم دیدنی و جذاب و همچنین سریال چگونه و چطوری؟ جوون های همسن و همچنین سال شمسی تو وقت بسیاری جهت تماشای فیلم دیدنی و جذاب و همچنین سریال های متنوع و گوناگون و مختلف می گذارند؟

فیلم دیدنی و جذاب ایرانی که نه، به ندرت نگاه می کنم و همچنین علاقه ای ندارم، ولی باید توجه داشت اخیرا فیلم دیدنی و جذاب «FURY» را دیدم و همچنین خیلی ارتباط برقرار کردم. باورتان نمی می شود؛ سه چهار بار تماشایش کرده ام. البته فیلم دیدنی و جذاب «سکوت» را هم دیدم که فیلم دیدنی و جذاب قشنگی بود.

تو هم مثل همسن و همچنین سال شمسی هایت حتما در شبکه های مجازی حضور پررنگی داری؟

نه چندان، تنها حضورم در شبکه های مجازی به اینستاگرام مرتبط می می شود. یک صفحه رسمی آنجا دارم که توسط خودم و همچنین ادمینم اداره می می شود. به جز اینستاگرام در شبکه غیره ای حضور ندارم.

پس در آن شبکه با هوادارانت ارتباط مستقیم داری. تا به حال شده از خواندن کامنت ها ناخوش و غمگین یا عصبی شوی؟

نه. اتفاقا اصلا کامنت ها را چک نمی کنم، زیرا و به درستی که مطمئنم حتما کامنت هایی بین شان هست که اذیتم می کند. اتفاقا بعضی از دوستانم از آن رفتارم راضی نیستند و همچنین می نامند بایستی و حتما به هوادارانت احترام بگذاری و همچنین با آنها ارتباط داشته باشی، ولی باید توجه داشت خودم ترجیح می دهم آن کار را نکنم. تمرکزم را به هم می ریزد.

757738 143 چهرها: حاشیه های زندگی یک قهرمان دهه هفتادی

تو یک تکواندوکار هستی و همچنین همه فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن می کنند قهرمانان رزمی، انسان های خشنی خواهند بود و همچنین کسی نمی تواند در دعوا حریف آنها می شود؟ تا به حال شده با کسی بیرون از فضای باشگاه دعوا کنی و همچنین با او درگیر شوی؟

باور کنید اهل دعوا نیستم. اصلا بگذارید آن روش بگویم که حتی ترسو هم هستم. مطمئن باشید در صورتی که روزی دعوایم می شود، گریز و فرار می کنم و همچنین اصلا درگیر نمی شوم.

حتی در صورتی که بخواهند پول یا کیفت را به زور بگیرند؟

بله، از آن هم آدم اصطلاحا «جون دوست» هستم و همچنین شک نکنید حتی جلوی یک زورگیر  هم مقاومت نمی کنم و همچنین هرچه بخواهند تقدیم اش می کنم. اصولا خیلی نمی می شود از فنون رزمی بیرون از باشگاه و همچنین تاتامی مسابقه بهره بری و استفاده کرد.

تو یک دهه هفتادی تمام عیار هستی. معمولا بچه های نسل تو به تنبلی و همچنین بی تفاوتی معروف خواهند بود. خودت چگونه و چطوری؟ تو هم مثل آنهایی؟

اتفاقا فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن می کنم به های همسن و همچنین سال شمسی من چندان هم تنبل نیستند. هم اکنون کلی چهره موفق داریم که دهه هفتادی خواهند بود، پس آن بحث و داستان درست نیست. نمی توانم بگویم تنبلم زیرا و به درستی که در وقت های آزادم جهت همه چیز وقت می گذارم، از مطالعه گرفته تا استراحت. آنکه همه هم نسل های من و همچنین دهه هفتادی ها را تنبل بدانید، بی انصافی می باشد. اتفاقا به نظرم بچه های دهه ۷۰ خیلی بهتر از دهه هشتادی ها خواهند بود، زیرا و به درستی که آنها واقعا غیرقابل تحمل و همچنین روی اعصاب خواهند بود.

غیر از تکواندو به چه رشته غیره ای علاقه داری؟

در صورتی که علاقه ام به تکواندو ۹۹ باشد، یک قسمت و بخش باقیمانده متعلق به شناست. خیلی شنا را دوست دارم و همچنین شاید شناگر خوبی هم می شدم. خصوصا آنکه فیزیک بدنی ام هم جهت آن رشته کاملا مناسب می باشد. آن هم روش هم که قبلا گفتم، مایک فلپس شخصیت اسطوره ای و همچنین به نوعی الگوی زندگی ام می باشد. همین هم اکنون هم هر زمان وقت آزاد پیدا می کنم، سراغ شنا می روم.

757735 674 چهرها: حاشیه های زندگی یک قهرمان دهه هفتادی

طرفدار کدام باشگاه فوتبال هستی؟

عاشق بارسلونا هستم و همچنین خوشبختانه اخیرا هم قهرمان شدیم. ولی باید توجه داشت فوتبالیست مورد علاقه ام کریستیانو رونالدو می باشد. شاید جهت یک بارسایی علاقه به رونالدو کمی عجیب باشد، ولی باید توجه داشت دست خودم نیست، دلبستگی ویژه ای به آن بازیکن پرتغالی دارم و همچنین برایم مهم نیست که در تیم رقیب بازی می کند.

خاطره جذابی از برخوردت با شهروندان و مردم شهر نداری؟

خاطره و همچنین ماجرا که زیاد دارم. ولی باید توجه داشت بعد از بازی های اینچئون از کره که برگشتیم، با مهدی خدابخشی جمع و همچنین جور کردی که سریع برویم جهت حضور در رقابت های منچستر انگلیس. یادم می آید که دیروقت بود و همچنین هنگام و زمانی که تشریفات پرواز را انجام دادیم به سالن انتظار رفتیم. مرد نسبتا مسنی روی یکی از نیمکت ها خوابیده بود و همچنین من و همچنین مهدی اصلا حواسمان به آن هم بنده خداوند تبارک و تعالی نبود و همچنین خیلی محکم روی نیمکت نشستیم؛ طوری که آن هم آقا وحشت زده از خواب پرید.

 تا ما را دید شروع کرد به تشکر کردن که آفرین، خیلی ممنون، دستتان درد نکند. من و همچنین مهدی فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن کردیم آن هم آقا ما را شناخته و همچنین دارد به خاطر مدال هایی که در اینچئون گرفتیم از ما تشکر می کند و همچنین ما هم جوابش را دادیم و همچنین از او تشکر کردیم و همچنین گفتیم: «اختیار دارین مدال گرفتن وظیفه ما بود و همچنین از آن حرف ها.» ولی باید توجه داشت یکدفعه آن هم بنده خداوند تبارک و تعالی قاتی کرد که «یعنی چی که اختیار دارین… من رو از خواب بیدار کردین، دارین تشکر هم می کنین… برین بابا حال ندارم.»


لینک منبع

سوپروب close
خرید بک لینک