آخرین اخبار
خانه » ازدواج و زناشویی » جنسی و زناشویی: با دخالت خانواده همسر چکار کنیم

جنسی و زناشویی: با دخالت خانواده همسر چکار کنیم

مطلب: با دخالت خانواده همسر چکار کنیم در تاریخ ۱۸ January 2016 | 11:18 pm نشر یافته شده شده می باشد.
به نقل از ۸ ثانیه:

دیگر نمی توانم خانواده ات را تحمل کنم»، «از دست پدر و همچنین مادرت خسته شده ام»، «چرا مادرت به من گفت که آن هم کار را بکنم» و همچنین «چرا پدرت در مهمانی دیشب با من آن هم روش رفتار کرد» و همچنین … . آن ها بخشی از دیالوگ های زن و همچنین شوهرهایی می باشد که در مدیریت رفتارها و همچنین گفتارهای شان با خانواده همسر، موفق نبوده اند و همچنین گاهی به دلیل نداشتن مدیریت، باره دخالت خانواده های شان را در زندگی مشترک شان ساخته یا ایجاد کرده اند.

باتوجه به آن که پیامک و اس ام اس و پیامک های بسیاری در آن حوزه به دست ما می رسد، اراده و تصمیم راسخ گرفتیم یکی از آن هم ها را که موارد و نکات جالبی هم در آن هم اشاره شده می باشد با توضیحات کامل تر و همچنین کلی تری چاپ کنیم تا راهکارهایی را به همه زوجینی که در آن باره مشکل دارند، ارائه داده باشیم. متن آن پیامک و اس ام اس و پیامک به آن شرح می باشد: «آقایی هستم ۱۹ ساله. ۳ سال شمسی می باشد که ازدواج کرده ام و همچنین جدید و تو و تازه مجلس دامادی ام را گرفتم. همسرم به مادرش وابسته می باشد. به او می گویم برویم یک شهرستان دیگر زندگی کنیم تا شرایط زندگی مان خیلی بهتر می شود؛ ولی همسرم می گوید: «نه!» دائما هر اتفاقی در زندگی مان می افتد سریع آن هم را به مادرش و همچنین دیگران می گوید و همچنین من هر چه می گویم او بر خلاف من حرف می زند و همچنین دائما با هم جدال داریم و همچنین هرچه به مادرش می گویم در زندگی ما دخالت نکند، فایده ندارد.»

ازدواج هم پیش مستلزم و نیاز دارد

«زهره حسینی»؛ کارشناس ارشد مشاوره می گوید: خوب می باشد بدانیم جهت آن که فردی در زندگی مشترک موفق باشد بهتر می باشد قبل از ازدواج یکسری شرایط را در خود ارزیابی و همچنین در صورت وجود آن ویژگی ها و همچنین خصوصیات اقدام به ازدواج کند یعنی تا زمانی که فرد از وجود آن معیارها و همچنین آمادگی ها در خود مطمئن نشده جهت تشکیل زندگی دست نگه دارد. در تحقیقات اخیر روان شناسی ازدواج در سن زیر ۲۰ سال شمسی بایستی و حتما با احتیاط و همچنین بررسی کردن اکثرا و بیشتر و همچنین بهره مندی از مشاوره پیش از ازدواج انجام گیرد. یقینا در صورت نبود شرایط و همچنین تجربه و مهارت بالا های مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری، ازدواج در چنین سنی با تنش هایی همراه می می شود؛ بنابراین بهتر می باشد هر دختر و همچنین پسری در صورت ازدواج در آن سن ها به بررسی کردن آن شرایط بپردازند و همچنین در صورت فقدان آن هم ها، هرچه سریع تر به آن هم دسترسی یابند. شامل آن شرایط می قدرت به استقلال اقتصادی و مالی، استقلال عاطفی، مسئولیت پذیری، هویت یابی و همچنین … اشاره کرد.

علل فردی مرتبط به قبل از ازدواج

گاهی دیده شده می باشد اشخاص قبل از دستیابی به استقلال عاطفی و همچنین رسیدن به وابستگی سالم، متاهل می شوند که آثار و همچنین پیامدهای آن هم در زندگی مشترک به صورت انتقال اسرار، معظلات و مسائل و مشکلات و همچنین مسائل زوج به دیگران بروز می یابد؛ بنابراین مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری می باشد فرد قبل از رسیدن به استقلال و همچنین احساس توانمندی جهت جدایی عاطفی، ازدواج را تا زمانی که از آن مرحله با موفقیت گذر کند، به تأخیر اندازد. در واقع بعضی اشخاص به جای انتقال از دوره وابستگی به دوره استقلال در آن هم دوره وابستگی متوقف می شوند؛ همچنین وابستگی متقابل هم می تواند جزو علل دیگر آن مشکل باشد؛ جهت مثال در همین پیامک و اس ام اس و پیامک ممکن می باشد غیر از آن هم که خانم به مادرش وابسته می باشد، مادرش هم به شدت به دخترش وابستگی داشته باشد و همچنین قادر به جدایی عاطفی از فرزند و همچنین رها کردن او نباشد؛ بنابراین مدام جهت زندگی او نگران می باشد و همچنین با کنجکاوی یا ارتباط بیش از حد، سعی می کند وابستگی دو جانبه خود را حفظ کند و همچنین قادر نیست استقلال او را به رسمیت بشناسد. نهایتا کمبود اعتماد به نفس، ضعف در تجربه و مهارت بالا اراده و تصمیم راسخ گیری و همچنین حل پیشامد جدید نیز باعث حفظ وابستگی فرد و همچنین ترس از جدایی از دیگران می می شود.

علل آسیب زا ی بعد از ازدواج

نبود مرز بندی صحیح و همچنین به موقع از طرف زوجین باعث بروز دخالت های والدین و همچنین دیگران در زندگی مشترک شان می می شود. زندگی مشترک زوجین بعد از ازدواج بایستی و حتما شامل مرز جنسی و زناشویی مشخص باشد تا از آن طریق زوجین از زندگی خود محافظت کنند. در صورتی که زن و همچنین شوهری بدون هیچ محدودیتی تمام اطلاعات و همچنین مسائل زندگی مشترک شان را به والدین خود انتقال دهند، نشانگر آن می باشد که آن هم ها هیچ گونه حریم فردی یا شخصی در زندگی جهت خود قائل نیستند و همچنین در منزل و خانه ای زندگی می کنند که دیوار های آن هم شیشه ای می باشد و همچنین همه اشخاص شاهد جریانات زندگی شان خواهند بود.

جهت کاهش دخالت ها چه بایستی و حتما کرد؟

در چنین مواقعی، یکی از زوجین بایستی و حتما در ابتدا سعی کند اعتماد به نفس شوهر یا همسر خود (که همه اطلاعات را به خانواده اش می دهد) تقویت می شود. از طریق گفتن عبارات و همچنین جملاتی از قبیل «تو آن هم قدر پخته هستی که خودت زندگی ات را مدیریت کنی»، بایستی و حتما به شوهر یا همسر خود بفهماند که بر توانایی های خود تمرکز کند. در واقع با تقویت رفتارهای مثبت او و همچنین چشم پوشی از رفتارهای غلطش خواهد توانسته بود به افزایش خود باوری او کمک کند.

او را در اراده و تصمیم راسخ گیری شریک کنید

تجربه و مهارت بالا اراده و تصمیم راسخ گیری و همچنین حل پیشامد جدید جزو تجربه و مهارت بالا های مورد مستلزم و نیاز در زندگی مشترک می باشد و همچنین زوجین بایستی و حتما تلاش کنند در موقعیت های بحرانی و همچنین تنش زا از توانمندی های یکدیگر جهت برطرف کردن مشکل بهره ببرند. جهت رسیدن به آن منظور از عباراتی مانند: «نظر تو برایم مهم می باشد!»، «می خواهم بدانم همسرم چه راه حلی دارد؟» یا «پیشنهاد تو در مورد آن پیشامد جدید چیست؟» بایستی و حتما بهره بری و استفاده کند و همچنین او را به اراده و تصمیم راسخ گیری به تنهایی یا فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن کردن به راه حل های یک پیشامد جدید تشویق کند.

جهت کاهش روابط، ضربتی عمل نکنید

راه حل مهاجرت به شهری دیگر نیز جهت کاهش وابستگی و همچنین دخالت پهناور و بزرگ ترها شاید موقتا موثر باشد؛ ولی باید توجه داشت در صورت وابستگی خانمی به مادرش احتمال دارد جدایی از او به افسردگی در غربت یا پرخاشگری و همچنین لجبازی منجر می شود؛ بنابراین بهتر می باشد از نظر مکانی منزل و خانه ای دورتر از والدین در نظر گرفته می شود و همچنین از نظر زمانی فاصله دیدار یا دفعات ارتباط با آن هم ها به هفته ای یک بار و همچنین در مدت زمان کمتر از ۳ ساعت محدود باشد تا فرد امکان جدایی را کم کم جهت خود فراهم آورد.

شنونده خوبی باشید

در آن مواقع یکی از زوجین با مذاکره با شوهر یا همسر خود بایستی و حتما به آسیب های زندگی بدون مرزبندی اشاره و همچنین اراده و تصمیم راسخ جدی خود را مبنی بر محدود کردن نقل و همچنین انتقال مسائل زندگی مشترک به دیگران مطرح کند و همچنین به صورت مشترک هر دو جهت بنا کردن فرهنگ جدید متناسب با اهداف و همچنین توانمندی های خود تلاش کنند؛ همچنین و همچنین با توجه به آن که احترام والدین واجب و همچنین ضروری می باشد، بهتر می باشد در برابر پیشنهادهای آن هم ها سکوت کنید و همچنین شنونده خوبی باشید؛ ولی باید توجه داشت اجرای آن هم ها را به توافق و همچنین هم فکری با همسر موکول کنید تا به مرور زمان آن هم ها هم استقلال و همچنین توانمندی تو را جهت مدیریت زندگی جدید به رسمیت بشناسند

منبع : روزنامه خراسان


لینک منبع

سوپروب close
خرید بک لینک