آخرین اخبار
خانه » ازدواج و زناشویی » روابط: تجربه و مهارت بالا های زندگی با همسر عصبانی

روابط: تجربه و مهارت بالا های زندگی با همسر عصبانی

مطلب: تجربه و مهارت بالا های زندگی با همسر عصبانی در تاریخ ۲۰ January 2016 | 12:00 am نشر یافته شده شده می باشد.
به نقل از ۸ ثانیه:

تجربه و مهارت بالا های زندگی با همسر عصبانی

 

2772 روابط: تجربه و مهارت بالا های زندگی با همسر عصبانی

 

یکی از مهمترین تجربه و مهارت بالا ها جهت زندگی با همسر عصبانی، آن می باشد که بتوانید از سرایت عصبانیت او به خودتان پیشگیری کنید. جهت آن کار چند توصیه زیر می تواند به تو کمک کند.

تجربه و مهارت بالا اول: خودمان به نقطه جوش نرسیم

۱٫ خودتان را واکسینه کنید. خودتان را عادت بدهید به آنکه در موقعیت های روزمره ی برانگیزاننده ی خشم بتوانید آرامش و همچنین عقلانیت تان را حفظ کنید.

در صورتی که عصبانیت همسر تو مکرر و همچنین به شدتی می باشد که به شکستن وسایل منزل و خانه و همچنین کتک زدن به تو می انجامد، او را متقاعد کنید که به همراه هم به یک متخصص رفت و آمد و مراجعه کنید

۲٫ به خودتان حق ندهید. هنگام و زمانی که همسرتان عصبانی می می شود، تو آزرده می شوید و همچنین دلتان می خواهد یک جوری جواب آن آزردگی را بدهید. به همین خاطر به خودتان حق می دهید که در برابر عصبانیت او تو هم عصبانی شوید و همچنین تلخی رفتارش را به او بچشانید.

ولی باید توجه داشت باور کنید که با آن کارِ تو نه تنها او متوجه اشتباه بودن رفتارش نمی می شود بلکه تو هم خودتان را به فردی تابع رفتارهای او تغییر پیدا کردن می کنید. پس در مواجهه با عصبانیت همسر ، به خودتان حق عصبانی شدن ندهید. جهت رسیدن به آن هدف به خودتان یادآوری کنید که «هر کس مسئول رفتار خودش می باشد».

۳٫ مراقب فکرتان باشید. هنگام و زمانی که با عصبانیت همسرتان مواجه می شوید، هزار و همچنین یک فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن به سراغتان می آید. مثلاً به ذهنتان می رسد که «نباید کم بیاوری»، «نباید بگذاری اینطوری تحقیرت کند»، «جلویش بایست وگرنه فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن می کند حق با او می باشد»، «الآن جلویش نایستی، دفعه بعد بدتر می کند» و همچنین غیره.
جهت مقابله با آن فکرها چند تا کار می توانید بکنید: اول، فکرهایی را که در آن موقعیت به ذهن تان می آید یادداشت کنید. بعد آنها را به چالش بکشید؛ مثلاً از خودتان بپرسید «خیلی خب من نباید کم بیاورم، ولی باید توجه داشت آیا هنگام و زمانی که که از عصبانیت او من هم عصبانی می شوم اکثرا و بیشتر کم آورده ام یا هنگام و زمانی که که اجازه نمی دهم عصبانیتش مرا عصبانی کند؟». سپس سعی کنید بفهمید که چرا آن فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن به ذهن تان رسیده می باشد. مثلاً آیا به آن دلیل به تحقیر شدن فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن کردید که از تحقیر شدن می ترسید؟ چرا از تحقیر شدن می ترسید؟ وغیره. هنگام و زمانی که ماهیت و همچنین هدف آن فکرها برایتان مشخص شد گام های بعدی را بردارید. مثلاً در موقعیت مواجهه با عصبانیت همسر، به خودتان بگویید «من آن فکرهای موذی را می شناسم و همچنین اجازه نمی دهم من را عصبانی کنند».

۴٫ حواستان را به جایی دور، پرت کنید. تمرکزتان را به هر چیزی به جز عصبانیت همسرتان معطوف کنید. مثلاً صلوات بفرستید، اعداد را بشمارید، کمی آب بخورید و همچنین…

تجربه و مهارت بالا دوم: دلایل عصبانیت همسر را بشناسیم

قبل از آنکه قضاوت های فردی یا شخصی در مورد دلایل عصبانیت همسر به سراغتان بیاید، علت را مستقیماً از خود او جویا شوید. در آن موارد بهتر می باشد از کلمه «چرا» که احساس بازجویی را جهت همسر ساخته یا ایجاد می کند، پرهیز کنید و همچنین به جای آن هم از «چیزی شده؟» بهره بری و استفاده کنید.

به روش کلی عصبانیت دلایل بسیاری دارد: رایج ترین دلایل آن هم احساس بی عدالتی، نادیده گرفته شدن، افسردگی، یادگیری و همچنین عادت، و همچنین احساس ناامنی می باشد. به جز آن ها احساس مستلزم و نیاز به کنترل همسر و همچنین انتظارات نامعقول هم می توانند موجب بروز عصبانیت بشوند.

تجربه و مهارت بالا سوم: رفتار درست را بلد باشیم

۱٫ پیشگیری کنید. تا حد مقدور مواردی که همسرتان را عصبانی می کنند دستکاری نکنید. هر چه تعداد عصبانیت های او کم تر می شود، او همچنین فرصت بیشتری جهت یادگیری شیوه های سالم ابراز هیجان و همچنین رسیدن به خودباوری در باره تنظیم رفتارهای خود، خواهد داشت.

۲٫ واسطه، بی واسطه. بدون واسطه با همسرتان صحبت کنید. از او بخواهید دلایل عصبانیتش را جهت تو بگوید. هنگام و زمانی که حرف می زند  به چشمهای او نگاه کنید، حرف هایش را خلاصه کنید و همچنین چیزهایی را که از حرفهای او می فهمید به او بازتاب بدهید. حرفش را قطع نکنید و همچنین هر چیزی را که می گوید فوراً به خودتان نگیرید. هنگام و زمانی که نوبت حرف زدن تو شد، بدون قضاوت و همچنین تهاجم، احساساتتان را بگویید.

۳٫ همدلی کنید. هنگام و زمانی که دلیل واقعی عصبانیت همسرتان را فهمیدید، سعی کنید خودتان را جای او بگذارید و همچنین احساساتش را درک کنید.

پس در مواجهه با عصبانیت همسر، به خودتان حق عصبانی شدن ندهید. جهت رسیدن به آن هدف به خودتان یادآوری کنید که «هر کس مسئول رفتار خودش می باشد»

۴٫ امنیت ساخته یا ایجاد کنید. انتقاد های نابجا و همچنین مکرر، تمسخر، دروغ ،کم توجهی و همچنین … رفتارهایی خواهند بود که احساس امنیت عاطفی همسر را از بین می برند. حرف های خوب و همچنین ابراز احترام و همچنین توجه کافی را جایگزین کنید.

۵٫ یک سوزن به خود، یک جوال دوز به همسر. قبل از آن که به فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن تغییر رفتار همسرتان باشید، خودتان را تغییر بدهید.

۶٫ بلا نگو، بگو همسر. به همسرتان به چشم یک دشمن نگاه نکنید. بلکه او را به عنوان کسی ببینید که به دلایلی احساساتش جریحه دار شده می باشد و همچنین نمی داند درد آن جراحت را چگونه و چطوری بایستی و حتما بروز دهد.

۷٫ در کوره باقی بمانید. اجازه ندهید عصبانیت، احترام بین تو را از بین ببرد. آرامش و همچنین عقلانیت خود را حفظ کنید و همچنین از شخم زدن بیهوده قبل و همچنین گفتن حرف های غیر محترمانه پرهیز کنید تا احترام خودتان حفظ بشود.

۸٫ وسط دعوا، حلوا خیرات کنید. جواب هر «هایی» «هوی» نیست، گاهی سکوت بهترین پاسخ می باشد. آن به معنی آن نیست که حق را به طرف مقابل می دهید بلکه به معنی آن می باشد که به او فرصتی می دهید تا بدون هیچ مزاحمتی صدای بلند خودش را بشنود و همچنین به چیزهایی که می گوید کمی فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن کند.

۹٫ چوب در لانه زنبور نکنید. موقع عصبانیت همسر، وقت خوبی جهت به رخ کشیدن نقطه ضعف های او نیست. با آن کار هیزم در آتشی می ریزید که قبل از هر کس، دامن خودتان را می گیرد.

۱۰٫  همسری کنید. مسئولیت عصبانیت همسرتان را به عهده نگیرید، بلکه با مهربانی و همچنین قاطعیت از او بخواهید که خودش مسئول رفتارهایش باشد. جهت او پدری و همچنین مادری نکنید و همچنین تنها و فقط شوهر یا همسر خود باشید.

۱۱٫  عقل سالم در بدن سالم. با هم به پیاده روی بروید. افزایش تحرک و همچنین فعالیت دو نفره ضمن آن که فرصت خوبی جهت آشنا شدن با احساسات همدیگر می باشد به تو و همچنین همسرتان کمک می کند تا اقتدار و قدرت فکر کردن و اندیشیدن و همچنین اراده و تصمیم راسخ گیری بهتری پیدا کنید.

۱۲٫ منطقی هدف گذاری کنید. جهت تغییر رفتارتان، هدف گذاری و همچنین جهت هدف هایتان، زمانبندی داشته باشید. یادتان باشد هیچ دگرگونی و تغییری یک شبه اتفاق نمی افتد.

۱۳٫ از یک متخصص کمک بگیرید. در صورتی که عصبانیت همسر تو مکرر و همچنین به شدتی می باشد که به شکستن وسایل منزل و خانه و همچنین کتک زدن به تو می انجامد، او را متقاعد کنید که به همراه هم به یک متخصص رفت و آمد و مراجعه کنید. آن رفتارهای او می توانند دلایل بسیاری داشته باشند مثلاً عادتی باشند که از پدر و همچنین مادر آموخته شده یا علامتی از یک بیماری پنهان باشند که با اغلب دارو و همچنین درمان برطرف می شوند.

۱۴٫ مهربان باشید. در صورتی که مهربان نباشید، همسرتان به هیچ یک از حرف هایتان گوش نمی کند و همچنین در پس نتیجه آن می شود که دگرگونی و تغییری هم اتفاق نمی افتد. پس گذشت های قبلی خود را به سر او نکوبید. یادتان باشد عصبانیتِ همسر تو علامتی از یک کمبود در زندگی او می باشد. و همچنین تنها راه تسکین و همچنین شاید درمان آن کمبود، مهربانی تو می باشد

مقاله از : راحله فلاح/کارشناسی ارشد روانشناسی

منبع : تبیان

9 روابط: تجربه و مهارت بالا های زندگی با همسر عصبانی

1 روابط: تجربه و مهارت بالا های زندگی با همسر عصبانی


2 روابط: تجربه و مهارت بالا های زندگی با همسر عصبانی

3 روابط: تجربه و مهارت بالا های زندگی با همسر عصبانی

4 روابط: تجربه و مهارت بالا های زندگی با همسر عصبانی

5 روابط: تجربه و مهارت بالا های زندگی با همسر عصبانی

6 روابط: تجربه و مهارت بالا های زندگی با همسر عصبانی

7 روابط: تجربه و مهارت بالا های زندگی با همسر عصبانی

8 روابط: تجربه و مهارت بالا های زندگی با همسر عصبانی

sabt روابط: تجربه و مهارت بالا های زندگی با همسر عصبانی


امکانات فوق شامل خریدارای سی دی مقالات وبسایت و مرکز خبرهای جدید و همچنین مجموعه آموزشی زوج خوشبخت نیز می می شودلینک منبع

سوپروب close
خرید بک لینک