آخرین اخبار
خانه » تفریحی » بازیگران جدید: گارینشا، پرنده کوچک بدبختی!

بازیگران جدید: گارینشا، پرنده کوچک بدبختی!

مطلب: گارینشا، پرنده کوچک بدبختی! در تاریخ ۲۰ January 2016 | 2:53 pm نشر یافته شده شده می باشد.
به نقل از ۸ ثانیه:

روزنامه شرق: در صورتی که سوار بر اتومبیل به مقدار و اندازه یک ساعت از ریودوژانیرو دور شوید، به پائوگرانده و همچنین قبر گارینشا می رسید. یک قبر خیلی زیاد معمولی و همچنین پیش پا افتاده و همچنین رنگ و همچنین رورفته در میان قبور پاک و همچنین شیک تر ولی باید توجه داشت روی سنگ قبر نوشته شده می باشد: «اینجا کسی آرمیده می باشد که مایه شادمانی شهروندان و مردم شهر بود؛ مانه گارینشا.»آن یک آرامگاه محقر جهت یکی از بهترین و همچنین فنی ترین فوتبالیست های تاریخاست. ولی باید توجه داشت گارینشا هیچ گاه از اصل و همچنین ریشه های خود دور نشد و همچنین فقیرانهزیست.

759061 988 بازیگران جدید: گارینشا، پرنده کوچک بدبختی!

او یکی از «مردان بد فوتبال» هم بود. کسی که داستان زندگی اش می تواند درسی عبرت آموز جهت بعضی ستاره های نسل فعلی باشد که مشکلات عدیده ای دارند و همچنین رفتار آنها نمونه و همچنین سالم نیست.در صورتی که بخواهیم خلاصه بگوییم گارینشا صاحب روابطی مذموم در زندگی خصوصی اش بود، مادر زن خود را در یک تصادف رانندگی به کشتن داد، پول و همچنین ثروتش را دود کرد و همچنین در سال شمسی ۱۹۸۳ در ۴۹ سالگی درگذشت و همچنین به واقع قبر خود را با دست خود کند.

در نقطه مقابل، گارینشا در دوران آخر بازیگری خود یک فوتبالیست استثنایی و همچنین دست نیافتنی بود و همچنین همگان از دیدن استعداد ها و همچنین تجربه و مهارت بالا های فوق العاده او در پست گوش راست به وجد می آمدند و همچنین آن چنین و همچنین بر پایه کارآیی او بود که برزیل در جام های جهانی ۱۹۵۸ و همچنین ۱۹۶۲ به رتبه نخست رسید و همچنین اولین قهرمانی هایش را در آن مسابقات تجربه کرد. برزیل هیچ گاه هنگام و زمانی که او و همچنین پله کنار هم بازی می کردند، شکست نخورد. خورگه داسوزا کارگر آرامگاه پائو گرانده می گوید: «باشگاه گارینشا (بوتافوگو) بایستی و حتما سنگ قبر خیلی زیاد بهتری را جهت او فراهم می کرد.

یادم می آید در روز تشییع جنازه چنان جمعیتی در خیابان به راه افتاده بود که نمی شد آنها را کنترل کرد. آنها به پائو گرانده ریختند و همچنین سنگ قبرها زیر پاهایشان خرد شد.» تمامی آن هم داستان ها و همچنین زندگی پرفراز و همچنین نشیب حالا دوباره در برابر چشم شهروندان و مردم شهر می باشد. چرا که یک فیلم دیدنی و جذاب سینمایی جدید و تو و تازه به نام «ستاره تنها» در مورد زندگی او در برزیل اکران شده می باشد.

759062 661 بازیگران جدید: گارینشا، پرنده کوچک بدبختی!

از سوی دیگر در بریتانیا نیز یک کتاب در مورد گارینشا به قلم «رای کاسترو» چاپ شده می باشد که نام آن هم را «پیروزی و همچنین تراژدی ستاره فراموش شده فوتبال» گذاشته اند. «مالوی نیا» دوست قدیمی گارینشا که ۷۱ ساله می باشد و همچنین در منطقه پائو گرانده زندگی می کند، گفت: «شهروندان و مردم شهر دائماً راجع به سلطان پله حرف می زنند، حال آنکه سلطان حقیقی گارینشا بود.»

● کج و همچنین معوج

گارینشا با نام حقیقی و همچنین کامل مانوئل دوس سانتوز در آن هم شهرستان پائو گرانده که یک شهرستان سرشار از کارخانه ها و همچنین محصور بین کوه های زیبا و همچنین سبز می باشد به دنیا آمد. او پاهایی کج و همچنین معوج داشت که یکی از غیره ای کوتاه تر بود و همچنین در کودکی لقب «پرنده کوچک» را به او داده بودند که آن عنوان بعدها در سطح جهان نیز زبان به زبان گشت و همچنین جهت او به یادگار ماند.

او ابتدا در آن هم تیم های کارگری به بازی پرداخت تا آن که بوتافوگو او را نشان کرد. او از فرط عشق و همچنین علاقه به فوتبال همسر و همچنین خانواده اش را جا گذاشت و همچنین به ریودوژانیرو رفت و همچنین زیرا و به درستی که سواد نداشت، پای یک قرارداد سفید را با بوتافوگو امضا کرد.
از آن هم پس می شد زندگی او را به دو قسمت و بخش تقسیم کرد: یکی درخشش خیره کننده در زمین و همچنین در هیأت مهاجمی بی مهار که هر دریبل و همچنین حرکتش چشم ها را نوازش می داد و همچنین غیره ای بی عقلی و همچنین بی مسؤولیتی صرف در خارج از میدان که باعث فزونی گرفتن مشکلات او می شد و همچنین اعتیاد او هم بحران ساز بود.

تماشاگران از آغاز او را دوست داشتند زیرا با دریبل های ریز و همچنین زیبایش در سمت راست از هر خط دفاعی ای عبور می کرد و همچنین واقعاً یک جادوگر بود و همچنین شاید هنوز هم هیچ بازیکنی فراتر از او در پست گوش راست ظهور نکرده باشد. باز هم به حرف های «مالوی نیا» بازگردیم. «گارینشا جهت عشق و همچنین شادی به فوتبال می پرداخت.

759063 139 بازیگران جدید: گارینشا، پرنده کوچک بدبختی!

او زندگی ساده ای داشت ولی باید توجه داشت هنگام و زمانی که قدم به استادیوم می گذاشت و همچنین مسابقه شروع می شد بی مهار بود. هیچ کس باور نمی کرد که او بعد از اتمام مسابقه چقدر ساده و همچنین بی پیرایش بر محیط معمولی زندگی اشباز می گشت.»

اندرو داونی، یک روزنامه نگار که کتاب کاسترو را به زبان انگلیسی ترجمه کرده می باشد، می گوید: «آیا می توانید تصور کنید که دیوید بکهام بعد از هر مسابقه به شهرستان و همچنین محل خود باز گردد و همچنین با دوستان و همچنین خانواده اش چای بنوشد و همچنین یا با اهالی محل نیز فوتبال بازی کند؟ گارینشا چنین آدمی بود. همه به تماشای بازی او می رفتند، زیرا می دانستند که به بهترین شکل آنها را سرگرم خواهد کرد.»

پهناور و بزرگ ترین موفقیت های گارینشا در جام های جهانی ۱۹۵۸ و همچنین ۱۹۶۲ شکل گرفت.در جام ۱۹۵۸ و همچنین در مرحله تیمی برزیل یک بازی به یادماندنی را مقابل اتحاد شوروی عرضه کرد که آن هم را از زیباترین بازی های تهاجمی آن هم سال شمسی های جهان توصیف کرده اند، هر چند برزیل اکثرا و بیشتر از۲ گل در آن هم میدان نزد.

آن تیم بعدها مقابل سوئد در بازی فینال سنگ تمام گذاشت و همچنین ۵ گل به ثمر رساند و همچنین با اینکه پله در ۱۷ سالگی«ستاره جمع» بود ولی باید توجه داشت هیچ کس پاس های گلساز گارینشا را فراموش نکرد. ۴ سال شمسی بعد از آنکه پله تعدادی از بازی ها را به دلیل آسیب دیدگی از دست داد، گارینشا اکثرا و بیشتر به چشم آمدو سهم او در دومین قهرمانی متوالی زرد و همچنین آبی پوشان در جام جهانی زیادتر شد.

759064 473 بازیگران جدید: گارینشا، پرنده کوچک بدبختی!

● نفرت انگیز

با آن حال جنجال هرگز از زندگی گارینشا دوری نجست و همچنین در بازگشت تیم برزیل از سانتیاگو (محل نمایش جام جهانی ۱۹۶۲) او، همسر و همچنین فرزندانش را در پائوگرانده رها کرد و همچنین خود در ریودوژانیرو وزرق و همچنین برق آن هم به زندگی پرداخت.کار او به قدری نفرت انگیز بود که برزیلی ها علیه او شوریدند و همچنین او منفور شد و همچنین خیلی ها حرکات ضد خانوادگی او را محکوم کردند.

با اینکه مصدومیت های گارینشا دائماً اکثرا و بیشتر و همچنین وسیع تر می شد، بوتافوگو به بهره بری و استفاده از او همچنان ادامه داد و همچنین اعتیاد او همچنان ادامه یافت و همچنین زیرا و به درستی که نتوانست قراردادهای خوب و همچنین پولسازی را ببندد، مشکلات زندگی خصوصی اش به آخر رسید.

او که با زن غیره ای به نام الزا سوارز آشنا شده بود، هرگاه با او در مجامع ظاهر می شد، مورد اعتراض شهروندان و مردم شهر قرار می گرفت و همچنین هنگام و زمانی که با او به پائو گرانده رفت، شهرستان به هم ریخت و همچنین شهروندان و مردم شهر هجوم شدیدی به سمت آنها بردند.زمانی که دیکتاتوری نظامی بر برزیل حاکم شد سربازان به منزل و خانه او ریختند و همچنین او از خیر ادامه زندگی در ریودوژانیرو گذشت و همچنین به رم پناه برد.

در سال شمسی ۱۹۸۰ یک آموزشگاه در مانگوئریای ریو خواستار شرکت گارینشا در کارناوال سالانه برزیل شد. ولی باید توجه داشت گارینشا در طول مراسم مثل یک موجود کاملاً مسخ شده نشسته بود و همچنین مانند مجسمه ای بود که هیچ احساسی ندارد و همچنین زندگی از وجودش رخت بربسته می باشد. ۳ سال شمسی بعد از آن هم گارینشا مرد ولی باید توجه داشت تمامی آنچه گفتیم و همچنین سایر مسایل زندگی پرماجرای او در فیلم دیدنی و جذاب سینمایی ای که در ابتدای مطلب از آن هم یاد کردیم، به تصویر کشیده شده می باشد.

759065 112 بازیگران جدید: گارینشا، پرنده کوچک بدبختی!

با آن حال و همچنین با وجود تمام مشکلات و همچنین ایراد هایی که گفتیم، گارینشا دائما «قهرمان شهروندان و مردم شهر» باقی خواهد ماند. داونی می گوید: «او هیچ گاه فراموش نکرد که از کجا برخاسته می باشد. شهروندان و مردم شهر به پله احتراممی گذارند ولی باید توجه داشت او را از خود نمی دانند، در حالی که گارینشا یکی از خود آنها بود.» امروز بر خلاف قبل شهروندان و مردم شهر پائو گرانده از دست او ناخوش و غمگین نیستند و همچنین دوباره به نیکی از او یاد می کنند. یک مجسمه از او در میدان مرکزی شهرستان نصب شده می باشد و همچنین استادیوم شهرستان به نام او نام گذاری شده می باشد و همچنین عکس های او بر در و همچنین دیوار بسیاری از نقاط شهرستان دیده می می شود. زازا یک نجار محلی می گوید: «گارینشا آدم ساده ای بود و همچنین بداندیش نبود. گارینشای غیره ای تا به حال متولد نشده می باشد.»


لینک منبع

سوپروب close
خرید بک لینک