آخرین اخبار
خانه » سلامت و زیبایی » زیبایی: بهترین روش گونه گذاری چیست؟

زیبایی: بهترین روش گونه گذاری چیست؟

مطلب: بهترین روش گونه گذاری چیست؟ در تاریخ ۲۴ August 2015 | 9:06 am نشر یافته شده شده می باشد.
به به گفته ۸ ثانیه:

sibesabz زیبایی: بهترین روش گونه گذاری چیست؟
مجله سیب سب – ستاره محمد: گونه‌های لاغر و همچنین تکیده، چهره تو را پیرتر، خسته و همچنین بیمار نشان می‌دهد. تلاش برای برجسته‌سازی گونه اغلب با افزایش وزن هم شکست می‌خورد،  زیرا و به درستی که صورت آخرین ناحیه‌ای می باشد که با چاق شدن حجم اضافه می‌کند و همچنین با لاغر شدن نیز اولین منطقه‌ای که حجم کم می‌کند، صورت و همچنین گونه می باشد! پس چاره چیست؟ به گفته مهندسین و متخصصین زیبایی، تنها سه روش برای گونه‌گذاری وجود دارد: تزریق فیلر، قرار دادن پروتز و همچنین جراحی استخوان گونه. بعضی‌ها معتقدند تزریق چربی گزینه بهتری می باشد زیرا از بدن خود فرد گرفته می‌می شود و همچنین بیشترین سازگاری را با بافت پوست دارد. در مقابل، گروهی معتقدند چربی و همچنین ژل خیلی سریع جذب می‌شوند و همچنین ممکن می باشد عدم تقارن ایجاد کنند.

بعضی‌ها هم پروتز را بهترین گزینه می‌دانند چراکه بیشترین میزان تقارن را ایجاد کرده و همچنین ماندگاری مادام‌العمر دارد. از طرف دیگر تعدادی از بیماران با جراحی فک و همچنین جلو کشیدن استخوان گونه به بهترین نتیجه می‌رسند. ولی باید توجه داشت بهترین روش کدام می باشد؟ دکتر سامان کلباسی، متخصص جراحی فک و همچنین صورت تو را با تمامی مزایا، معایب و همچنین هزینه‌های این سه روش آشنا می‌کند.

585975 802 زیبایی: بهترین روش گونه گذاری چیست؟

گونه‌گذاری با چربی و همچنین ژل

تقارن گونه‌ها صددرصد نمی‌می شود

تزریق می‌تواند با بهره بری و استفاده از چربی یا ژل انجام می شود که هر یک مزایا و همچنین معایب خاص خود را دارند. از مزایای هر دو این روش‌ها می‌قدرت به سرپایی بودن آنها و همچنین عدم نیاز به بیهوشی و همچنین اتاق عمل اشاره کرد. ولی باید توجه داشت از آنجایی که برای تزریق از نسج نرم و همچنین مایع بهره بری و استفاده می‌می شود شاید نتوان قرینگی صددرصد در دو طرف صورت ایجاد کرد. از لحاظ ماندگاری نیز باید بدانید که حدود دوسوم از حجم چربی ظرف چند هفته تا چند ماه جذب بدن می‌می شود.

مدت ماندگاری باقی‌مانده آن هم را هم نمی‌قدرت به‌روش دقیق پیش‌بینی کرد. ژل نیز که از هیالورونیک اسید یا مایع میان‌بافتی بدن انسان تشکیل شده می باشد، بعد از ۸ تا ۱۰ ماه کاملا جذب می‌می شود. همچنین و علاوه براینها، ژل و همچنین چربی موقع جذب ممکن می باشد غیرمتقارن جذب شوند. به عبارتی برجستگی یک طرف صورت شاید زودتر از طرف دیگر کاهش یابد. یکی دیگر از محدودیت‌های این روش، سنگین شدن و همچنین افتادگی پوست با بالا رفتن سن می باشد. در این صورت فیلر در جایی که باید قرار نمی‌گیرد. خطر عفونت نیز در هر دوی این روش‌ها مطرح می باشد.

نکته: تزریق فیلر اصولا نباید باعث کبودی و همچنین تورم قابل توجه می شود مگر اینکه حین تزریق سوزن ناخواسته وارد رگ یا یک منبع خون‌دهنده می شود؛ در این صورت زیر بافت خونریزی رخ می‌دهد و همچنین هماتوم تشکیل می‌می شود، ولی باید توجه داشت در حالت طبیعی، تورم بسیار مختصر می باشد. نتیجه نهایی تزریق را هم می‌قدرت یک تا دو ماه بعد دیدن کرد.

گونه‌گذاری با پروتز

پروتز از تزریق فیلر بهتر می باشد

پروتز گونه بر تزریق فیلر ارجحیت دارد زیرا در این روش قرینگی گونه‌ها دقیق‌تر می باشد. پروتزها از نسج سخت خواهند بود و همچنین قوام‌شان کمی نرم‌تر از استخوان می باشد، همچنین شکل‌ها و همچنین سایزهای مختلفی دارند؛ بعضی از آنها تنها باعث برجستگی گونه می‌شوند ولی باید توجه داشت بعضی دیگر ناحیه استخوان کف چشم و همچنین گودی پلک پایین را هم پوشش می‌دهند. گروهی هم باعث برجستگی گونه به همچنین و علاوه قوس گونه می‌شوند. مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری به ذکر می باشد که این پروتزها در لمس بسیار طبیعی بوده و همچنین درست مانند استخوان گونه خواهند بود.

جراحی چگونه انجام می‌می شود؟

برای قرار دادن پروتز، ناحیه داخلی گونه از بین دندان‌ها و همچنین لپ برش داده می‌می شود، سپس پروتز را روی استخوان گونه قرار می‌دهند و همچنین با پیچ فیکس می‌کنند؛ بنابراین همه برش‌ها داخل دهانی خواهند بود. این جراحی بهتر می باشد تحت بیهوشی کامل انجام می شود. مدت زمان آن هم نیز حدود یک ساعت می باشد. با‌توجه به پیشرفت سیستم‌های بیهوشی و همچنین پمپ‌های درد می‌قدرت گفت میزان درد بعد از عمل بسیار خفیف می باشد.

دوران نقاهت این جراحی نهایتا یک هفته طول می‌کشد. در این مدت، شست‌وشو و همچنین بهداشت دهان بسیار مهم می باشد، بنابراین باید روزی چهار بار بخیه‌ها را با دهان‌شویه یا آب نمک شست‌وشو داد. مسواک زدن هم از اولین روز بعد از جراحی مجاز می باشد. درواقع مسواک با محل بخیه‌ها اصلا تماسی ندارد، همچنین بیمار باید برای یک هفته آنتی‌بیوتیک مصرف کند.

ماندگاری نتایج دائمی می باشد

در این جراحی معمولا از بخیه‌های جذبی بهره بری و استفاده می‌می شود. همچنین در صورتی که حین عمل مشکلی پیش نیاید و همچنین مدت زمان آن هم طولانی نشود، تورم خفیف می باشد. ماندگاری این روش دائمی می باشد و همچنین نیازی به تعویض پروتز وجود ندارد؛ مگر اینکه بدن نسبت به آن هم واکنش نشان دهد یا جراحی استریل نباشد و همچنین پروتز قبل از جایگذاری در محلول آنتی‌بیوتیک قرار داده نشود. در این صورت ممکن می باشد عفونت رخ دهد و همچنین پزشک مجبور می شود پروتز را خارج کند.

گونه‌گذاری با جراحی استخوان

این روش مناسب همه نیست

این روش معمولا برای افرادی انجام می‌می شود که قبلا گونه‌شان در یک سمت یا هر دو طرف شکستگی داشته و همچنین دچار فرورفتگی شده می باشد. در این جراحی استخوان گونه را مجددا از محلی که شکسته و همچنین به اشتباه جوش خورده جدا می‌کنند و همچنین در محل صحیح قرار می‌دهند.

585976 673 زیبایی: بهترین روش گونه گذاری چیست؟

البته در کسانی که فک بالا و همچنین ناحیه میانی صورت‌شان عقب و همچنین فک پایین‌شان جلو می باشد (کلاس ۳) نیز می‌قدرت همزمان با جراحی فک، استخوان‌های میانی صورت و همچنین پایه‌های گونه را برش داد و همچنین جلو آورد. این جراحی تحت بیهوشی عمومی انجام می‌می شود و همچنین مدت زمان آن هم بین دو تا دوونیم ساعت می باشد. همه برش‌ها هم داخل دهانی خواهند بود. در بعضی موارد، همچنین و علاوه بر تغییر محل استخوان می‌قدرت از پروتز نیز بهره بری و استفاده کرد.

به آن موارد و نکات توجه کنید

قبل از عمل خوب فکر کنید

برجسته سازی گونه تنها باید در موارد مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری انجام می شود. درواقع نیمی از آن مراجعان برجستگی گونه مناسبی دارند. این اشخاص اغلب یک سال شمسی بعد از عمل از انجام آن هم پشیمان می‌شوند چراکه گونه‌های‌شان بیش از حد برجسته می‌می شود. در این صورت خارج کردن پروتز و همچنین برگشت به حالت اولیه به راحتی انجام پذیر نیست زیرا پروتز تقریبا با استخوان یکی شده می باشد. خارج کردن ژل و همچنین چربی نیز کار خیلی سختی می باشد. البته با تزریق مواد به‌خصوصی می‌قدرت جذب آنها را تسریع بخشید ولی باید توجه داشت هیچ وقت نمی‌قدرت به یک باره تمامی فیلر را از بافت خارج کرد. بنابراین اشخاص باید حتما قبل از برجسته‌سازی گونه معاینه کلینیکی دقیق شوند تا از اعمال غیرضروری جلوگیری می شود.

یک جفت گونه چقدر هزینه برمی‌دارد؟

ژل به صورت آماده در حجم‌های متنوع و گوناگون و مختلف به فروش می‌رسد. هزینه یک بسته ژل باتوجه به برند آن هم می‌تواند از حدود ۸۰۰ تا یک میلیون و همچنین دویست هزار تومان باشد. هزینه نهایی تزریق دو گونه نیز (شامل دستمزد پزشک و همچنین هزینه ژل) معمولا بین یک‌و همچنین‌نیم تا دو میلیون تومان تمام می‌می شود. ساکشن و همچنین تزریق چربی هم در صورتی که در بیمارستان انجام می شود حدود یک‌و همچنین‌نیم تا دو میلیون تومان هزینه دارد. قیمت یک جفت پروتز نیز حدود یک میلیون تومان می باشد.

درکل، جراحی پروتز (شامل هزینه پروتز، بیمارستان و همچنین دستمزد پزشک) حدود سه تا چهار میلیون تومان تمام می‌می شود. هزینه جراحی استخوان فک بدون پروتز نیز بین سه تا چهار میلیون تومان می باشد. توجه داشته باشید که تمامی آن هزینه‌ها با در نظر گرفتن دستمزد پزشک می‌توانند متغیر باشند.


لینک منبع

سوپروب close
خرید بک لینک