آخرین اخبار
خانه » ازدواج و زناشویی » روابط: ۱۰ پیش شرط مهم جهت ازدواج

روابط: ۱۰ پیش شرط مهم جهت ازدواج

مطلب: ۱۰ پیش شرط مهم جهت ازدواج در تاریخ ۲۵ September 2015 | 6:54 am نشر یافته شده شده می باشد.
به به گفته ۸ ثانیه:

bartarinha ir روابط: 10 پیش شرط مهم جهت ازدواج

هفته نامه سلامت: بسیاری از اشخاص، به خصوص جوون ها، تنها شرط مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری جهت ازدواج را علاقه و همچنین عشق می دانند، در حالی که علاقه، تنها گزینه جهت انتخاب همسر نیست و همچنین نقطه های خیلی زیاد ظریفی وجود دارد که در صورتی که قبل از ازدواج به آنها توجه نشود، می تواند در بعدی دردسرساز می شود. آن مطلب به نکاتی می پردازد که بهتر می باشد همه افرادی که نیت و اراده ازدواج دارند، به آن نقطه ها توجه کنند.

۱- سلامت جسم و همچنین روان

پسرها و همچنین دخترها قبل از ازدواج بایستی و حتما اطلاعاتی را در مورد سلامت روانی و همچنین جسمانی همسر بعدی خود کسب کنند. در صورتی که سلامت جسمانی هر یک از آنها مشکلی داشته باشد، حتما بایستی و حتما در آن باره به توافق برسند. در مورد سلامت روان نیز معمولا روان شناسی از تست های سنجش شخصیت و همچنین ویژگی های شخصیتی بهره بری و استفاده می کند. در صورتی که یکی از طرفین اختلال شخصیتی داشته باشد ازدواج با مشکل جدی روبرو خواهدشد.

635332 885 روابط: 10 پیش شرط مهم جهت ازدواج

۲- تناسب فرهنگی خانواده ها

هنگام و زمانی که دو فرد یا شخص می خواهند با هم ازدواج کنند، بایستی و حتما خانواده های یکدیگر را بشناسند و همچنین تناسب فرهنگی طرفین و همچنین شباهت های بین دو خانواده را بسنجند. آنکه پسر یا دختر بگوید ما دیگر با خانواده هایمان زندگی نمی کنیم، حرف کاملا غلطی می باشد. خانواده های ایرانی هنوز سنتی زندگی می کنند و همچنین پسرها و همچنین دخترها گرچه در منزل و خانه های مجزا زندگی می کنند ولی کامل از بدنه خانواده کنده نمی شوند. ایرانی ها بعد از ازدواج ارتباط خود را با خانواده و همچنین بستگانشان قطع نمی کنند و همچنین در صورتی که ارتباط بین دو خانواده مشکل داشته باشد، ارتباط و رابطه زوج نیز تحت تاثیر قرار خواهدگرفت. بنابراین رضایت خانواده ها و همچنین حضور آنها در زندگی را نباید نادیده گرفت

۳- سوابق خانوادگی

خانواده های طرفین نیز بایستی و حتما از نظر سلامت روان بررسی کردن شوند. پسر و همچنین دختری که خانواده خوبی دارند و همچنین ارتباط افراد خانواده شفاف می باشد، گرم و همچنین صمیمی خواهند بود و همچنین در آن هم خشونت، طلاق و همچنین اعتیاد وجود ندارد، موردهای مناسبی جهت ازدواجند در حالی که ازدواج با فرزندان خانواده های آشفته که مدام در حال نزاع، جر و همچنین بحث و همچنین درگیری اند و همچنین معظلات و مسائل و مشکلات خانوادگی بسیاری دارند پرخطر محسوب می می شود.

۴- سطح تحصیلات

سطح تحصیلات و همچنین تقعات از یکدیگر بایستی و حتما در نظر گرفته می شود. بهتر می باشد تفاوت سطح تحصیلات زوج چندان زیاد نباشد زیرا و به درستی که ممکن می باشد در بعدی با مشکل مواجه شوند.

635333 304 روابط: 10 پیش شرط مهم جهت ازدواج


۵- سطح دخل و درآمد

سطح دخل و درآمد و همچنین حتی نحوه پول خرج کردن طرفین نیز بایستی و حتما قبل از ازدواج مشخص می شود و همچنین در مورد آنکه هرکدام چقدر از درآمدشان را صرف خرج منزل و خانه خواهندکرد، بایستی و حتما دقیق و همچنین شفاف صحبت می شود.

۶- مبانی اعتقادی

طرفین بایستی و حتما در مورد اعتقادات مذهبی خود به روشنی با هم صحبت کنند. در صورتی که یکی از طرفین مذهبی می باشد و همچنین برایش به جا آوردن مناسک مذهبی خیلی مهم می باشد، نمی تواند با یک فرد غیرمذهبی ازدواج کند.

۷- مکان زندگی

در صورتی که زوج تمایل دارند در خارج از کشور زندگی کنند، آن تمایل بایستی و حتما دوطرفه باشد. در صورتی که از دو شهرستان متنوع و گوناگون و مختلف خواهند بود هم بایستی و حتما در مورد شهرستان محل سکونت به تفاهم برسند. زندگی زن و همچنین شوهر دور از هم معنا ندارد و همچنین به تدریج باعث سست شدن ارتباط و رابطه خواهدشد.

۸- سابقه ازدواج قبلی

گاهی دیده می می شود فرد ازدواج قبلی خود را از طرف مقابل پنهان می کند. آن کار خیلی زیاد اشتباه می باشد. در آن مورد بایستی و حتما شفاف صحبت کنند. گاهی نیز از ازدواج قبلی فرزندی دارند، همسر بعدی حق دارد از نقش خود در زندگی و همچنین نقش شوهر یا همسر خود اطلاع داشته باشد.

۹- اختلاف سنی

اختلاف سنی در زوج بهتر می باشد بیش از ۱۰ سال شمسی نباشد. اختلاف سنی زیاد می تواند در تفاهم و همچنین تعاملات بین فردی معظلات و مسائل و مشکلات بسیاری را ساخته یا ایجاد کند.

635334 738 روابط: 10 پیش شرط مهم جهت ازدواج

۱۰- تفکیک موارد قابل مذاکره از موارد غیرقابل مذاکره

بعضی از موارد مثل اختلاف سنی، خانوادگی و همچنین ازدواج مجدد قابل مذاکره و همچنین گفت و همچنین گو خواهند بود و همچنین اغلب هم می قدرت راه حلی جهت آن هم پیدا کرد. در حالی که مواردی مانند اختلاف سلامت روانی و همچنین شخصیتی تا هنگام و زمانی که فرد کاملا درمان نشده قابل مذاکره نیست. اکثرا و بیشتر افرادی که دچار اختلال شخصیتی خواهند بود، از بیماری خود اطلاع ندارند و همچنین رفتارشان را طبیعی می دانند در حالی که رفتارهایی مانند سوءظن و همچنین شک جهت همسر کاملا غیرقابل تحمل می باشد. مشاور ازدواج، مواردی را که ممکن می باشد منبع اختلاف و همچنین تعارض ها باشد، به زوج معرفی می کند تا در مورد آن هم اکثرا و بیشتر فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن کنند. مشاور ازدواج هرگز مستقیم به زن و همچنین مرد نمی گوید که تو جهت هم مناسب نیستید بلکه با نشان دادن موانع سعی در برطرف کردن مشکل یا آگاه کردن طرفین را دارد. مشاور عوامل خطرسازی را که ممکن می باشد به ارتباط و رابطه خدشه وارد کند تشریح می کند.

نگویید خودش مهم می باشد، نه خانواده اش!

گاهی طی تحقیقاتی که قبل از ازدواج انجام می گیرد، معلوم می می شود در یکی از خانواده ها معظلات و مسائل و مشکلات رفتاری نابهنجاری وجود دارد؛ مثلا برادر پسر یا دختر بزهکار یا معتاد می باشد یا به فرض پدر دختر در زندان به سر می برد. در آن مواقع معمولا خانواده عروس یا داماد دچار تردید می شوند که آیا آن وصلت درست می باشد یا نه؟

آن نگرانی اصلا نابجا نیست و همچنین طبیعی می باشد که به ناسالم بودن الگوهای تربیتی شک کرد. زیرا و به درستی که برداشت انسان ها از چنین خانواده هایی آن می باشد که قادر به تربیت فرزندشان نبوده اند. پس اختلالات تربیتی در عروس یا داماد بعدی نیز ممکن می باشد وجود داشته باشد که هنوز بروز نکرده می باشد ولی باید توجه داشت در صورتی که از نظر علمی و همچنین روان شناختی به آن موضوع نگاه کنیم، لزوما نباید اشتباه یک فرد از خانواده را به همه نسبت داد.

در آن موارد بایستی و حتما به مشاور رفت و آمد و مراجعه کرد. در جلسات مشاوره می قدرت تا حدودی به شخصیت فرد و همچنین خانواده اش پی برد. البته انسان ها شخصیت متغیری دارند و همچنین پیش بینی قطعی در آن موارد وجود ندارد ولی باید توجه داشت هنگام و زمانی که می بینیم که در خانواده ای چند معتاد وجود دارد یا مقدار و اندازه و میزان طلاق در افراد خانواده و همچنین حتی بستگان درجه اول خیلی زیاد بالاست، در وصلت با چنین خانواده ای بایستی و حتما تامل بیشتری کرد و همچنین ازدواج را به تاخیر انداخت. ازدواج بایستی و حتما آگاهانه و همچنین عاقلانه باشد. وصلت با چنین خانواده هایی پرخطر محسوب می می شود و همچنین در صورتی که آن عوامل مهم نادیده گرفته شوند، احتمال بروز معظلات و مسائل و مشکلات عدیده ای در بعدی وجود دارد.

دکتر مهدی زارع بهرام آبادی، روان شناس و همچنین عضو هیات علمی مرکز بررسی و همچنین توسعه علوم انسانی

دکتر پرویز رزاقی، مشاور خانواده و همچنین مدرس دانشگاه آزاد اسلامی


لینک منبع

سوپروب close
خرید بک لینک