آخرین اخبار
خانه » تفریحی » بازیگران جدید: ماجراهای آن خانواده محترم، خانواده امام و پیشوا خمینی (ره)

بازیگران جدید: ماجراهای آن خانواده محترم، خانواده امام و پیشوا خمینی (ره)

مطلب: ماجراهای آن خانواده محترم، خانواده امام و پیشوا خمینی (ره) در تاریخ ۲ January 2016 | 1:59 pm نشر یافته شده شده می باشد.
به نقل از ۸ ثانیه:

هفته نامه تماشاگران امروز: از یک جایی به بعد، همه سیاستمدارها اکثرا و بیشتر از آنکه متعلق به خانواده خودشان باشند متعلق به خانواده پهناور و بزرگ شهروندان و مردم شهر یک کشور خواهند بود. آنها از ظرف روابط محدود خانوادگی فراتر می روند تا روی سرنوشت تیم بسیاری از آدم ها تاثیر بگذارند.

در پایان دوران کاری آنها عملکرد افراد خانواده شان اکثرا و بیشتر از دائما زیر ذره بین قرار می گیرد و همچنین بهانه ای جهت قضاوت دوباره آنها فراهم می کند.

در حال و همچنین هوای سیاسی آن روزهای جامعه ایران، شاید خانواده امام و پیشوا خمینی (ره)، خبرسازترین خانواده ایرانی باشند. آنها که در دهه شصت زیر سایه بلند روح الله به چشم نمی آمدند، حالا با نسل های جدید و تو و تازه ای فرصت وارد شدن به دنیای سیاست را به دست آورده اند.

740664 142 بازیگران جدید: ماجراهای آن خانواده محترم، خانواده امام و پیشوا خمینی (ره)

روی کار آمدن حکومت اصلاحات در نیمه دوم دهه هفتاد سلیقه سیاسی بیت امام و پیشوا (ره) را آشکار کرد. امام و پیشوا خمینی (ره) دائما ترجیح می دادند عقیده شان را درگیر انتخاب یکی از دو طیف اصلاح طلبی و همچنین اصول گرایی نکنند ولی باید توجه داشت حالا خانواده ایشان امیان حکومت اصلاحات خواهند بود و همچنین پست هایی را نیز در آن حکومت بر عهده داشته اند.

آنها در پایان دوران هشت ساله اصلاحات و همچنین شروع دوره ریاست جمهوری احمدی نژاد به خاطر واکنش های منفی شان به بعضی تندروها، مورد انتقاد جدی راستگرایان افراطی قرار گرفتند و همچنین تا حدودی از فضای اراده و تصمیم راسخ سازی طرد شدند ولی باید توجه داشت به نظر می رسد اولین انتخابات از زمان تغییر حکومت، شرایط را جهت بازگشت آنها فراهم کرده می باشد.

نسل سوم خانواده خمینی (ره)، حالا اکثرا و بیشتر از دائما مورد توجه خواهند بود. سید حسن که قبل از همه رأی گیری های مجلس و همچنین حکومت حضورش را به عنوان کاندیدا تکذیب کرده، حالا هواداران بسیاری جهت رسیدن به مجلس خبرگان دارد و همچنین اشراقی ها، با فعالیت گسترده در شبکه های فرهنگی و اجتماعی بارها به تیتر اول رسانه ها تغییر پیدا کردن شده اند.

آن خانواده که با ابزارهایی به روز به حیاتش ادامه می دهد، حالا تغییر پیدا کردن به نقطه تلاقی دو جریان متنوع و گوناگون و مختلف در ایران شده می باشد. آنها از طرفی به خاطر تفکرات اصلاح طلبانه، مورد انتقاد تیم مقابل خواهند بود و همچنین از طرف دیگر، مورد حمایت همفکران خود قرار می گیرند.

جذاب و جالب اینجاست که تیم اول، بنا را بر کمرنگ کردن نسبت های خانوادگی آنها گذاشته اند و همچنین تیم دوم اکثرا و بیشتر روی آن نسبت ها پافشاری می کنند ولی باید توجه داشت هر چه هست واضح به نظر می رسد که اهمیت امروز آنها، در درجه اول مرهون تجربه حضور در بیت امام و پیشوا (ره) می باشد. حتی در صورتی که به میراث بر جای مانده از پدربزرگ به چشم یک غنیمت بدون نقص و همچنین ایراد نگاه نکنند.

مصطفی خمینی و همچنین معصومه حائری

740636 974 بازیگران جدید: ماجراهای آن خانواده محترم، خانواده امام و پیشوا خمینی (ره)

سید حسین خمینی

در اولین سال شمسی های انقلاب به فعالیت سیاسی پرداخت ولی باید توجه داشت با انقلابیون حامی خط امام و پیشوا زاویه داشت. او در اولین دوره ریاست جمهوری از بنی صدر حمایت کرد و همچنین انتقادات بسیاری از دکتر بهشتی و همچنین اکبر هاشمی رفسنجانی کرد.

740635 195 بازیگران جدید: ماجراهای آن خانواده محترم، خانواده امام و پیشوا خمینی (ره)

 درگیری نظامی با مخالفان بنی صدر نزدیک شده بود. به دستور امام و پیشوا (ره) به تهران بازگردانده و همچنین از فعالیت سیاسی منع شد. سید حسین که مدتی به آمریکا رفته بود، ۱۰ سال شمسی قبل به تهران بازگشت و همچنین در قم ساکن شد.

مریم سادات خمینی

او هیچ وقت به فضای سیاست نزدیک نشده. مریم خمینی تحصیلات دکترا دارد و همچنین اکنون در سوییس به کار علم پزشکی جدید مشغول می باشد.


حاج احمد خمینی و همچنین فاطمه طباطبایی

740637 842 بازیگران جدید: ماجراهای آن خانواده محترم، خانواده امام و پیشوا خمینی (ره)

سید حسن خمینی

متولی بیت امام و پیشوا و همچنین موسسه حفظ آثار او، شناخته شده ترین نوه امام و پیشوا خمینی به شمار می رود. او که مورد علاقه رسانه های تندروی دلواپس نیست، در همه آن سال شمسی ها در مقابل شایعه ورودش به انتخابات سکوت کرده و همچنین بالاخره امسال اراده و تصمیم راسخ گرفت در انتخابات مجلس خبرگان ثبت نام کند.

740638 904 بازیگران جدید: ماجراهای آن خانواده محترم، خانواده امام و پیشوا خمینی (ره)

تحصیلات حوزوی سید حسن از سال شمسی ۶۸ آغاز شد و همچنین زیر نظر پدربزرگ مادری، سطوح عالی را نیز پشت سر گذاشت. سید حسن، یکی از سخنرانان ثابت مراسم سالگرد امام و پیشوا (ره) نیز هست.

سید یاسر خمینی

فرزند دوم سید احمد خمینی نیز لباس روحانیت به تن دارد. او با دختر سید محمد صدر، وزیر خارجه حکومت خاتمی ازدواج کرده می باشد.

740639 308 بازیگران جدید: ماجراهای آن خانواده محترم، خانواده امام و پیشوا خمینی (ره)

 او در سال شمسی ۸۸ با تعدادی از محکومان دادگاه های انقلاب دیدار کرد و همچنین موجب انتقاد تندروها از بیت امام و پیشوا (ره) شد.

سید علی خمینی

شناخته شدن و شهرت فرزند سوم سید احمد به عکسی برمی گردد که از او در کنار امام و پیشوا (ره) ثبت شده بود. عکسی که حتی به کتاب های درسی نیز رسید.

740690 465 بازیگران جدید: ماجراهای آن خانواده محترم، خانواده امام و پیشوا خمینی (ره)

سید علی کمتر از برادرانش به سیاست نزدیک شده ولی باید توجه داشت در شهرهای متنوع و گوناگون و مختلف ایران سخنرانی می کند.


زهرا مصطفوی و همچنین محمود بروجردی

740640 498 بازیگران جدید: ماجراهای آن خانواده محترم، خانواده امام و پیشوا خمینی (ره)

لیلی بروجردی

او مدرک دکترای حقوق دارد و همچنین شامل تالیفات و همچنین مقالات متعددی در آن باره می باشد. بعد از گرفتن مدرک مدتی راهی انگلیس شد و همچنین در سال شمسی ۱۳۷۴ به ایران بازگشت.

740641 340 بازیگران جدید: ماجراهای آن خانواده محترم، خانواده امام و پیشوا خمینی (ره)

 او وکیل دادگستری و همچنین رییس کمیته بانوان دبیرخانه مجمع تشخیص مصلحت نظام می باشد. در انتخابات ۸۸ مشاور محسن رضایی در مسائل بانوان بود و همچنین در صورت انتخاب رضایی قرار بود به عنوان وزیر خارجه برگزیده می شود.

مسیح بروجردی

او به صورت گمنام در جبهه های جنگ حاضر بود و همچنین در قرارگاه خاتم الانبیا فعالیت می کرد. خاطره هیا حضورش در جبهه بعدها توسط غلامعلی رجایی روایت شد.

740642 493 بازیگران جدید: ماجراهای آن خانواده محترم، خانواده امام و پیشوا خمینی (ره)

مسیح به سیاست علاقه چندانی نداشت و همچنین تحصیل در حوزه علمیه را ترجیح داده می باشد.


صدیقه مصطفوی و همچنین شهاب الدین اشراقی

740643 483 بازیگران جدید: ماجراهای آن خانواده محترم، خانواده امام و پیشوا خمینی (ره)

زهرا اشراقی

بعد از سید حسن، شناخته شده ترین نوه حضرت امام و پیشوا (ره) می باشد. او در دوران ریاست جمهوری خاتمی حضور موثری در فضای عمومی داشت و همچنین نظراتی داد که بخشی از آنها همواره مورد بحث و همچنین جدل قرار می گرفتند.

740644 770 بازیگران جدید: ماجراهای آن خانواده محترم، خانواده امام و پیشوا خمینی (ره)

در آن دوران، مشاور معاونت فرهنگی و اجتماعی در مسائل جوانان وزارت کشور بود. آن چهره اصلاح طلب، حالا حضور فعالی در شبکه های فرهنگی و اجتماعی دارد. او همسر محمدرضا خاتمی می باشد.

نعیمه اشراقی

هفتمین نوه امام و پیشوا (ره)، مهندس پتروشیمی و همچنین کارشناس ارشد صنایع از دانشگاه امیر کبیر می باشد. اکثرا و بیشتر با مشکلاتی که در فیس بوک برایش ساخته یا ایجاد شد، به یاد آورده می می شود.

740645 860 بازیگران جدید: ماجراهای آن خانواده محترم، خانواده امام و پیشوا خمینی (ره)

 ابتدا دستکاری او جهت تصویر دخترش نعیما طاهری به هنگام جایزه گرفتن در کانادا خبرساز شد و همچنین سپس مطلبش در مورد شهدا حواشی بسیاری ساخت که اراده و تصمیم راسخ گرفت جهت عذرخواهی از خانواده شهید همت به اصفهان سفر کند و همچنین صفحه جنجالی فیس بوکش را ببندد. نقل او از هاشمی رفسنجانی در مورد بشار اسد نیز جهت مدتی خبرساز شده بود.

عاطفه اشراقی

در آن سال شمسی ها به همراه شوهر یا همسر خود در شهرستان لندن زندگی می کند.

نفیسه اشراقی

نفیسه اشراقی با پسر محمد صادق روحانی ازدواج کرد و همچنین در سال شمسی ۱۳۷۴ از او جدا شد و همچنین حضانت دخترش را نیز بر عهده گرفت. شهریور سال شمسی قبل داستان ازدواج دختر او با عماد، فرزند محسن هاشمی رفسنجانی، تغییر پیدا کردن به یک موضوع داغ جهت رسانه ها شد و همچنین شائبه های بسیاری ساخت.

علی اشراقی

او سال شمسی ها در شهرداری فعالیت می کرد و همچنین نیت و اراده وارد شدن به مجلس را نیز داشت. علی اشراقی در انتخابات مجلس هشتم ثبت نام کرد ولی باید توجه داشت شورای نگهبان صلاحیتش را اثبات و یا تایید نکرد.

740646 180 بازیگران جدید: ماجراهای آن خانواده محترم، خانواده امام و پیشوا خمینی (ره)

 رد صلاحیت نوه امام و پیشوا (ره) جهت انتخابات مجلس اتفاقی تعجب برانگیز بود که موج بشد اشراقی از فضای عمومی دور می شود.

محمد تقی اشراقی

او تحصیلاتی غیر حوزوی دارد و همچنین هرگز به سیاست وارد نشده می باشد.

مرتضی اشراقی

از سال شمسی ۷۴ وارد قم شد و همچنین دوران مقدماتی تحصیلات حوزوی را پشت سر گذاشت. او حالا درس خارج فقه و همچنین اصول می خواند و همچنین به تدریس در حوزه نیز می پردازد.

740647 190 بازیگران جدید: ماجراهای آن خانواده محترم، خانواده امام و پیشوا خمینی (ره)

گاهی در شهرهای متنوع و گوناگون و مختلف سخنرانی می کند. مرتضی اشراقی اخیرا نامزد انتخابات مجلس شورای اسلامی شده می باشد.


فریده خمینی و همچنین محمد حسن اعرابی

740648 518 بازیگران جدید: ماجراهای آن خانواده محترم، خانواده امام و پیشوا خمینی (ره)

فرشته اعرابی

با برادر همسر سید احمد آقا ازدواج کرده می باشد. فرشته اعرابی دو فرزند به نام های سید عمادالدین و همچنین سید حسین دارد که عمادالدین همسر مرضیه طالب زاده می باشد.


لینک منبع

سوپروب close
خرید بک لینک