آخرین اخبار
خانه » تفریحی » چهره: ستاره‌هایی که در سال شمسی ۲۰۱۵ جهت دائما رفتند

چهره: ستاره‌هایی که در سال شمسی ۲۰۱۵ جهت دائما رفتند

مطلب: ستاره‌هایی که در سال شمسی ۲۰۱۵ جهت دائما رفتند در تاریخ ۱ January 2016 | 8:10 am نشر یافته شده شده می باشد.
به به گفته ۸ ثانیه:

وب وبسایت و مرکز خبرهای جدید آی سینما – آیدا تدین: سال شمسی ۲۰۱۵ به روزهای پایانی خود نزدیک می‌می شود و همچنین مثل هر سال شمسی، سینمای جهان تعدادی از ستاره‌های قدیمی و همچنین جدیدش را در ماه‌های قبل از دست داده می باشد.

 بعضی از آن ستاره‌ها مانند آنیتا اکبرگ و همچنین مارین اوهارا چهره‌های نمادین دهه ۱۹۵۰ و همچنین آخرین بازماندگان عصر طلایی هالیوود بودند و همچنین بعضی هم مانند وس کریون و همچنین کریستوفر لی با وحشتی که بر پرده سینما خلق کردند، در یاد و همچنین خاطره علاقمندان سینمای وحشت ماندگار شدند.

737450 367 چهره: ستاره‌هایی که در سال شمسی 2015 جهت دائما رفتند

جیمز هورنر آهنگساز محبوب «تایتانیک» در حادثه‌ای تراژیک درگذشت و همچنین عده‌ای از ستاره‌ها هم به دلیل از کار افتادگی و همچنین کهولت سن از دنیا رفتند. به همین بهانه، نگاهی انداخته‌ایم به مطرح‌ترین چهره‌های معروف و مشهور دنیای سینما که در سال شمسی ۲۰۱۵ جهت دائما از میان ما رفتند.

راد تیلور

آن بازیگر استرالیایی‌تبار که بیش از همه جهت بازی در «پرندگانِ» آلفرد هیچکاک و همچنین «ماشین زمان» اچ. جی. ولز به شناخته شدن و شهرت رسیده بود، ۷ ژانویه در سن ۸۴ سالگی و همچنین بر اثر حمله قلبی در لس آنجلس درگذشت.

 او از اواسط دهه ۱۹۹۰ به بعد، به ورطه کم‌کاری افتاد ولی باید توجه داشت در سال شمسی ۲۰۱۰، تیلور با بازی در نقش وینستون چرچیل در «حرامزاده‌های بی‌آبرو» ساخته کوئنتین تارانتینو اجرایی درخشان و همچنین به‌یادماندنی از خود به جا گذاشت.

737451 698 چهره: ستاره‌هایی که در سال شمسی 2015 جهت دائما رفتند


آنیتا اکبرگ

آن بازیگر سوئدی که بیش از همه جهت بازی در «زندگی شیرینِ» فدریکو فلینی شناخته می‌می شود ۱۱ ژانویه در سن ۸۳ سالگی درگذشت.

 او در سال شمسی ۱۹۵۶، جهت بازی در فیلم دیدنی و جذاب کلاسیک «کوچه خون» ساخته ویلیام ای. ولمن جایزه گلدن گلوب را به عنوان نویدبخش‌ترین ستاره نوظهور سینما گرفتن کرد. اکبرگ یکی از نمادین‌ترین چهره‌های زن سینمای کلاسیک بود.

همچنین و علاوه‌بر «زندگی شیرین» که شهرتی جهانی را جهت آن بازیگر سوئدی رقم زد، او در طول سال شمسی‌های فعالیتش در سینما در فیلم دیدنی و جذاب‌های معروفی مانند «جنگ و همچنین صلح» به همراه ادری هپبورن، «هنرمندان و همچنین مدل‌ها» به همراه جری لوییس و همچنین دین مارتین و همچنین «تعطیلات پاریس» به همراه باب هوپ ایفای نقش کرده می باشد.

737921 276 چهره: ستاره‌هایی که در سال شمسی 2015 جهت دائما رفتند


مارین اوهارا

آن بازیگر ایرلندی در بسیاری از فیلم دیدنی و جذاب‌های شاخص عصر طلایی هالیوود مانند «معجزه در خیابان سی و همچنین چهارم»، «مرد آرام» و همچنین «ریو گرانده» ساخته جان فورد ایفای نقش کرده می باشد.

 اوهارا یکی از آخرین ستاره‌های بازمانده از عصر طلایی هالیوود به شمار می‌رفت که ۲۴ اکتبر در سن ۹۵ سالگی در منزل و خانه‌اش واقع در آیداهوی امریکا درگذشت. او بازیگری بود که قابلیت‌های حقیقی‌اش را در فیلم دیدنی و جذاب‌هایی همچون «دره من چه سرسبز بودِ» جان فورد و همچنین «مامور ما در هاوانا» ساخته کارول رید به دیدن کردن و نمایش گذاشت.

 اوهارا در طول سال شمسی‌ها فعالیت حرفه‌ایش با کارگردان‌های مختلفی شامل آلفرد هیچکاک و همچنین کریس کلمبوس کار کرد ولی باید توجه داشت بیش از همه، همکاری با جان فورد بود که او را به چهره‌ای شناخته‌شده بدل ساخت، به ویژه فیلمی مانند «مرد آرام» که در آن هم نقش مقابل جان وین را بازی کرده می باشد.

737453 957 چهره: ستاره‌هایی که در سال شمسی 2015 جهت دائما رفتند


کریستوفر لی

او دومین «دراکولا»ی معروف قرن بیستم بود که به عنوان ستاره سینمای وحشت و همچنین علمی-تخیلی شناخته می‌شد.

 آن بازیگر انگلیسی ۱۱ ژوئن در سن ۹۳ سالگی درگذشت، در حالی که بازی‌های به‌یادماندنی‌اش در نقش‌هایی مانند کاراکتر شرور فیلم دیدنی و جذاب جیمز باند «مردی با تپانچه طلایی» جهت دائما در خاطر هوادارانش می‌ماند.

 او در سری فیلم دیدنی و جذاب‌های «جنگ‌های ستاره‌ای» در نقش شخصیتی به نام «کنت دوکو» ظاهر شده و همچنین در سری فیلم دیدنی و جذاب‌های «ارباب حلقه‌ها» در نقش سارامون جادوگر سفید بازی کرده می باشد.

 ولی باید توجه داشت لی بیش از همه با نقش «کنت دراکولا» به شناخته شدن و شهرت رسید. او در ۱۰ فیلم دیدنی و جذاب در نقش کنت دراکولا جلوی دوربین رفته که اولین حضور او در نقش آن کاراکتر افسانه‌ای به فیلم دیدنی و جذاب «وحشت دراکولا» (۱۹۵۸) باز می‌گردد. با آن حال، او سابقه‌ای طولانی‌تر در ایفای نقش‌های ترسناک داشت و همچنین اولین حضور ترسناکش بر پرده سینما با بازی در فیلم دیدنی و جذاب «نفرین فرانکشتاین» (۱۹۵۷) رقم خورد.  

737454 688 چهره: ستاره‌هایی که در سال شمسی 2015 جهت دائما رفتند


عمر شریف

آن بازیگر جسور و همچنین دوست داشتنی و جذاب مصری یکی از معروف و مشهور‌ترین ستاره‌های دنیای سینما در سال شمسی‌های دهه ۱۹۶۰ به شمار می‌رفت. شریف با بازی‌های ماندگارش در فیلم دیدنی و جذاب‌های کلاسیک «دکتر ژیواگو»، «لارنس عربستان» و همچنین «دختر شوخ» به شهرتی بین‌المللی دست یافت. در واقع همه چیز از سال شمسی ۱۹۶۲ و همچنین همزمان با دیدن کردن و نمایش «لارنس عربستان» با بازی پیتر اُتول آغاز شد.

 فیلم دیدنی و جذاب موفقیتی جهانی جهت سازندگانش به ارمغان آورد و همچنین شریف را به نخستین بازیگر عرب تغییر پیدا کردن ساخت که شهرتش زبانزد خاص و همچنین عام شده بود. حضور کاریزماتیک او در آن فیلم دیدنی و جذاب حماسی، نامزدی اسکار بهترین بازیگری را در سال شمسی ۱۹۶۳ برایش به همراه داشت. شریف خیلی زود تغییر پیدا کردن به یکی از پرمشغله‌ترین بازیگران جدید هالیوود شد.

اولین نقش اصلی او در سینما به فیلم دیدنی و جذاب انگلیسی‌زبان «دکتر ژیواگو» (۱۹۶۵) باز می‌گردد که بعد از «لارنس عربستان» دومین جایزه گلدن گلوب بهترین بازیگری را برایش به ارمغان آورد. آن بازیگر برجسته در روز ۱۰ ژوییه در بیمارستانی در قاهره مصر بر اثر حمله قلبی در گذشت. در ماه مه اعلام شد که شریف از بیماری آلزایمر رنج می‌برد.

737455 484 چهره: ستاره‌هایی که در سال شمسی 2015 جهت دائما رفتند


جیمز هورنر

هورنر آهنگساز موفق فیلم دیدنی و جذاب‌های معروفی مانند «تایتانیک» و همچنین «آواتار» در روز ۲۲ ژوئن در سن ۶۱ سالگی درگذشت. آن آهنگساز برنده اسکار در یک سانحه هوایی جان باخت و همچنین به آن ترتیب با مرگی تراژیک از دنیا رفت.

هورنر که یک خلبان تعلیم‌دیده بود در زمان وقوع حادثه در هواپیمای تک‌موتوره‌اش تنها بود. او ساخت موسیقی متن فیلم دیدنی و جذاب‌های موفق غیره ای مانند «بیگانه»، «آپولو ۱۳» و همچنین «ذهن زیبا» را در کارنامه حرفه‌ای خود دارد.

 هورنر یکی از محبوب‌ترین و همچنین شناخته‌شده‌ترین آهنگسازان فیلم دیدنی و جذاب در سه دهه قبل محسوب می‌می شود و همچنین قطعه به‌یادماندنی او در فیلم دیدنی و جذاب «تایتانیک» که با صدای سلن دیون اجرا شده، تغییر پیدا کردن به پرفروش‌ترین آلبوم موسیقی فیلم دیدنی و جذاب تمام دوران‌ها شد و همچنین ۳۰ میلیون ورژن و نسخه از آن هم در سراسر دنیا به فروش رسید.

 او جهت بیش از ۱۰۰ فیلم دیدنی و جذاب سینمایی آهنگسازی کرد و همچنین سازندگان فیلم دیدنی و جذاب‌های بلاک‌باستری اغلب در پی جلب رضایت او جهت همکاری بودند.   

737456 455 چهره: ستاره‌هایی که در سال شمسی 2015 جهت دائما رفتند


رابرت لاجا

او را با بازی در نقش رییس مافیای مواد اعتیاد آور و مخدر و همچنین تبهکار در فیلم دیدنی و جذاب‌های گانگستری مانند «صورت‌زخمی» و همچنین «شرف خانواده پریتزی» می‌شناختند. رابرت لاجا یکی از درخشان‌ترین اجراهای خود را در کمدی «پهناور و بزرگ» و همچنین با بازی در برابر تام هنکس به دیدن کردن و نمایش گذاشت.

چهره خشت و همچنین صدای زمخت لاجا باعث شده بود در نقش شخصیت‌های تبهکار یا مرموز بر پرده سینما ظاهر می شود. او در درام جنایی «صورت‌زخمی» ساخته برایان دی‌پالما نقش شخصیتی به نام فرانک لوپز سرکرده باند قاچاقچیان مواد اعتیاد آور و مخدر میامی را ایفا کرده می باشد.

لاجا در سال شمسی ۱۹۸۵ جهت در تریلر «Jagged Edge» نامزد گرفتن جایزه اسکار شد. او با بازی در درام «یک‌فرد یا شخص آن هم بالا مرا دوست دارد» وارد دنیای سینما شد و همچنین در طول سال شمسی‌ها فعالیت حرفه‌ایش در بیش از ۶۰ اثر تصویری و تلویزیونی و همچنین سینمایی ظاهر شد. لاجا در روز ۴ دسامبر در سن ۸۵ سالگی درگذشت.

737457 149 چهره: ستاره‌هایی که در سال شمسی 2015 جهت دائما رفتند


جک لارسن

او با بازی در نقش جیمی اولسن روزنامه نویس و خبرنگار در اولین سریال تصویری و تلویزیونی «سوپرمن» به شناخته شدن و شهرت رسید. لارسن از سال شمسی ۱۹۵۲ تا ۱۹۵۸ در شش فصل از «سوپرمن» جلوی دوربین رفت. لارسن ۲۱ سپتامبر قبل در سن ۸۷ سالگی در منزل و خانه‌اش واقع در لس‌ آنجلس امریکا از دنیا رفت.

737458 326 چهره: ستاره‌هایی که در سال شمسی 2015 جهت دائما رفتند


وس کریون

کریون استاد سینمای وحشت و همچنین کارگردان فیلم دیدنی و جذاب‌های موفقی مانند «جیغ» و همچنین «کابوس در خیابان الم» بود که ۳۰ اوت در سن ۷۶ سالگی از دنیا رفت. آن کارگردان اسطوره‌ای ژانر وحشت جهت خلق کاراکتر نمادین و همچنین ماندگار «فردی کروگر» و همچنین همچنین «صورت‌روح» در فیلم دیدنی و جذاب «جیغ» به شناخته شدن و شهرت رسید.

کریون در طول سال شمسی‌ها فعالیت حرفه‌ایش خیلی زیاد پرکار بود. او همچنین و علاوه‌بر کارگردانی و همچنین نویسندگی، تهیه‌کنندگی فیلم دیدنی و جذاب‌های سینمایی، کارگردانی سریال و همچنین رمان‌نویسی را در کارنامه حرفه‌ای خود دارد.

کریون پیش از آن که پا به دنیای سینما بگذارد و همچنین کارش را در مرحله پس‌تولید فیلم دیدنی و جذاب‌ها آغاز کند، به تدریس علوم انسانی در دانشگاه مشغول بود.

او در سال شمسی ۱۹۸۴، «کابوس در خیابان الم» را نویسندگی و همچنین کارگردانی کرد. رابرت انگلاند در نقش کروگر در آن فیلم دیدنی و جذاب ظاهر شد و همچنین جانی دپ با بازی در آن فیلم دیدنی و جذاب رفته‌رفته پا به دنیای سینما گذاشت.

 آن فیلم دیدنی و جذاب اسلشر سوررئال پایه‌گذار سبک «واقعیت رویایی» بود که توسط فیلمسازان ژانر وحشت در سال شمسی‌های دهه ۱۹۸۰ به کار می‌رفت و همچنین به تاسیس استودیوی فیلمسازی مستقل «نیو لاین سینما» کمک شایانی کرد.

737459 217 چهره: ستاره‌هایی که در سال شمسی 2015 جهت دائما رفتند


لینک منبع

سوپروب close
خرید بک لینک