آخرین اخبار
خانه » سلامت و زیبایی » زیبایی: تمیز بخوابید تا چین نخورید!

زیبایی: تمیز بخوابید تا چین نخورید!

مطلب: تمیز بخوابید تا چین نخورید! در تاریخ ۱ January 2016 | 8:04 am نشر یافته شده شده می باشد.
به نقل از ۸ ثانیه:

مجله سیب سبز: زیبایی هیچ‌وقت نمی‌خوابد ولی باید توجه داشت با خواب بد آن زیبایی ازبین خواهد رفت. شاید آن جمله بسیاری رمانتیک باشد ولی باید توجه داشت واقعیت و حقیقت دارد. واقعیت و حقیقت آن می باشد که هنگام و زمانی که می‌خواهید یک سفر هشت ساعته به سرزمین خواب و همچنین رویا داشته باشید نباید بی‌خیال زیبایی صورت و همچنین موهای‌تان شوید. خیلی از ما طی روز زمان بسیاری جهت زیباتر کردن و همچنین سلامت پوست و همچنین موهای‌مان می‌گذاریم ولی باید توجه داشت زمان خواب همه چیز را فراموش می‌کنیم و همچنین همه آن هم کارهایی که در روز انجام داده‌ایم، خنثی می‌می شود.

مهندسین و متخصصین زیبایی معتقدند پوست و همچنین مو در خواب احتیاج به ریکاوری و همچنین تنفس دارند و همچنین در صورتی که بدون هیچ توجهی به آنها به تختخواب برویم انگار در را به روی یک طاعون پهناور و بزرگ زیبایی باز کرده‌ایم. در آن مطلب ۸ اشتباه شایع که بسیاری از خانم‌ها قبل از خواب انجام می‌دهند جمع شده تا نشان دهد خودمان چه بلاهایی سر زیبایی پوست و همچنین موهای‌مان می‌آوریم. اشتباه‌هایی که باعث می‌می شود زیبایی و همچنین طراوت پوست از بین‌برود، چین‌و همچنین چروک‌ها سرو کله‌شان پیدا می‌می شود و همچنین موها کم‌کم شروع به ریزش می‌کنند. قطعا هیچ‌کس دلش نمی‌خواهد با چند اشتباه چنین بلایی سر صورت‌و همچنین موهایش ‌بیاورد.

728295 199 زیبایی: تمیز بخوابید تا چین نخورید!

با شیر پاک‌کن آشتی کنید

جمله  «اول صورتت را بشوی و همچنین بعد بخواب» را حتما در دوران نوجوانی از مادرتان زیاد شنیده‌اید. آنکه با صورتی تمیز به تختخواب بروید شاید در آن هم زمان نوجوانی کافی بود ولی باید توجه داشت حالا تنها و فقط شستن صورت به  تنهایی به مراقبت پوست صورت‌تان کمکی نمی‌کند. مهندسین و متخصصین زیبایی معتقدند بهتر می باشد آرایش را با شیرپاک‌کن یا دستمال‌های آرایشی پاک کنید و همچنین بعد از آن هم با کرم مرطوب‌کننده و همچنین با ضربات آرام انگشت پوست را ماساژ دهید.

ضربه‌های دایره‌ای روی پوست بهترین کمک بعد از پاک کردن آرایش می باشد. مهندسین و متخصصین پوست معتقدند در صورتی که با آرایش بخوابید آلودگی‌ها و همچنین گرد و همچنین غبار روی صورت و همچنین باکتری‌هایی که روی رو بالشی خواهند بود با هم ترکیب می‌شوند و همچنین می‌توانند باعث به‌وجود آمدن جوش‌های ریز سر قرمز و همچنین سرسیاه شوند.

هفته‌ای دو بار عوض کنید

روبالشی‌تان را حداقل هفته‌ای یک یا دو بار عوض کنید. پارچه‌های رو بالشی مستعد جذب هرگونه آلودگی و همچنین گرد و همچنین غبار و همچنین باکتری‌های اطراف خواهند بود. البته در صورتی که به لباسشویی علاقه بسیاری دارید بهتر می باشد در شستن روبالشی، آن دستگاه محبوب را فراموش کنید و همچنین روبالشی‌تان را با دست بشویید.

بعضی باکتری‌ها در لباسشویی منزل و خانه می‌کنند و همچنین با شستن لباس‌ها دوباره روی آنها می‌نشینند، پس بهتر می باشد روبالشی‌تان را حتما با دست بشویید و همچنین بعد در معرض مستقیم نور آفتاب خشک کنید. تجمع باکتری‌ها می‌تواند باعث به‌وجود آوردن منافذ باز روی پوست صورت می شود و همچنین آکنه را مهمان پوست‌های مستعد کند.

چربی‌ها را از خود دور کنید

در صورتی که در طول روز به موهای‌تان روغن، ماسک یا ژل زده‌اید حتما آن هم را بشویید، چراکه روغن مو با باکتری‌های روی بالش ترکیب می‌می شود و همچنین مواد خطرناکی جهت پوست صورت می‌سازند.  باکتری‌ها هم باعث به‌وجود آمدن منافذ باز و همچنین جوش‌های روی صورت می‌شوند. در صورتی که خسته هستید و همچنین نمی‌خواهید موهای‌تان را بشویید حتما آنها را به‌صورت شل ببافید و همچنین روی آن هم را با یک روسری نخی بپوشانید. بافت موها هم خیلی مهم می باشد. موها را نباید خیلی سفت به هم ببافید چراکه آن عمل خودش باعث شکستگی در موها می‌می شود.

728296 526 زیبایی: تمیز بخوابید تا چین نخورید!

بالش‌های خشن را از دور خارج کنید

پارچه‌های ضخیم و همچنین نایلونی با بافت سفت و همچنین متراکم بدترین انتخاب جهت روبالشی می است و خواهد بود.مهندسین و متخصصین پوست معتقدند بهره بری و استفاده طولانی‌مدت از روبالشی خشن و همچنین ضخیم باعث تجزیه کلاژن و همچنین جوش می‌می شود. بهترین پارچه از نظر مهندسین و متخصصین ابریشم یا ساتن می باشد که به‌دلیل بافت نرمی که دارند هیچ اثری از فشرده‌سازی در پوست به‌جای نمی‌گذارند. روبالشی پنبه‌ای به‌دلیل بافت خیلی زیاد نرمی که دارد، باعث می‌می شود صورت در آن هم مچاله می شود و همچنین چین و همچنین چروک‌های زودرسی در آن هم به‌وجود بیاید. همچنین روبالشی ضخیم باعث شکستگی و همچنین ازبین رفتن کوتیکول مو هم می‌می شود. ساده‌ترین کاری که می‌توانید جهت داشتن موهای زیبا انجام بدهید خرید یک روبالشی ساتن می باشد.

بدون ماسک شب بخوابید

به هیچ عنوان در شب و همچنین در زمان خواب از کرم‌های چرب‌کننده یا ماسک‌های زیبایی و همچنین ترمیمی بهره بری و استفاده نکنید. شب زمان مناسبی جهت بازسازی بدن می باشد پس پوست صورت و همچنین مو بایستی و حتما تمیز باشد تا درست به کار اصلی‌اش برسد. مهندسین و متخصصین پوست معتقدند ۶ساعت قبل از خواب روی صورت‌تان ماسک نگذارید. در صورتی که به فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن تغذیه پوست هستید تنها و فقط بعد از پاک کردن آرایش به آن هم کمی کرم مرطوب‌کننده بزنید و همچنین ماساژ بدهید تا رطوبت مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری در شب به پوست‌تان برسد.

ماسک را نگذارید به مدت طولانی یا اکثرا و بیشتر از نیم ساعت روی پوست بماند. بعضی ماسک‌های صورت بایستی و حتما خیلی زود شسته شوند در غیر آن صورت جواب بدی از آن هم می‌گیرید. یادتان باشد همه ماسک‌ها در آن توضیح می‌گنجند و همچنین هیچ فرقی نمی‌کند ماسک گیاهی باشد یا شیمیایی، دست‌ساز باشد یا آزمایشگاهی. ماسک صورت بعد از زمان خاص خود بایستی و حتما شسته می شود و همچنین بعد از خشک کردن صورت بایستی و حتما با کرم مرطوب‌کننده رطوبت مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری را به پوست برسانید.

اکسیژن درمانی کنید

سعی کنید نیم ساعت قبل از خواب آب بخورید. مهندسین و متخصصین پوست معتقدند نوشیدن یک لیوان آب قبل از خواب  نمی‌گذارد چشم‌های‌تان پف کند. یکی دیگر از عواملی که باعث خرابی پوست می‌می شود کمبود اکسیژن می باشد. حواس‌تان به اکسیژن و همچنین مقدار و اندازه و میزان هوایی که به اتاق خواب‌تان وارد می‌می شود، باشد. هیچ‌وقت در یک اتاق با در و همچنین پنجره بسته نخوابید. قبل از خواب حتی در فصل زمستان پنجره را باز کنید و همچنین چند نفس عمیق بکشید. اجازه بدهید هوای مرده اتاق با هوای جدید و همچنین پر از اکسیژن عوض می شود.

بهتر می باشد قبل از خواب چند حرکت تنفسی انجام دهید تا ریه‌های‌تان از اکسیژن جدید و تو و تازه پر می شود. تمرینات تنفسی قبل از خواب تمرین فشرده نیست.خواب  بهترین زمان جهت تعمیر و همچنین جوون‌سازی  پوست می باشد. تنفس عمیق قبل از خواب باعث می‌می شود تحویل اکسیژن به مغز، ریه‌ها و همچنین هر سلولی در بدن بهتر و همچنین سریع‌تر انجام می شود. بدنی که اکسیژن مناسب گرفتن کند در طول شب کارش که بازسازی بدن می باشد را بهتر انجام می‌دهد.

آن عادت را ترک کنید

بدترین مدل خوابیدن جهت پوست آن می باشد که روی شکم یا به‌صورت دمر بخوابید. خوابیدن روی شکم باعث می‌می شود چین و همچنین چروک‌های ریز دور چشم فشرده‌تر می شود و همچنین باعث به‌وجود آمدن ترک‌های عمیق‌تری می شود. آن مدل خوابیدن باعث می‌می شود زیر چشم‌های‌تان هم پف کند انگار که در یک استخر پر از کلر خوابیده باشید. بهترین حالت در خواب آن می باشد که روی کمر یا پهلوها بخوابید و همچنین سرتان را هم بالا بگیرید.

در صورتی که سرتان رو به پایین باشد جاذبه زمین و همچنین فشرده شدن روی بالش باعث می‌می شود پوست‌تان شل و همچنین وارفته می شود. در صورتی که خوابیدن روی کمر و همچنین پهلو جهت‌تان سخت می باشد یک بالش بین زانوهای‌تان قرار دهید تا بهتر بخوابید. شاید در روزهای اول کمی آن مدل خوابیدن سخت باشد ولی باید توجه داشت با کمی تمرین و همچنین ممارست می‌توانید بهترین مدل خوابیدن را یاد بگیرید و همچنین با آن هم کنار بیایید.

728297 702 زیبایی: تمیز بخوابید تا چین نخورید!

خواب را درآغوش  ‌بگیرید

نداشتن خواب به مقدار و اندازه کافی یکی از دلایل نداشتن پوستی صاف و همچنین درخشان می باشد. در صورتی که دوست دارید پوستی سالم و همچنین درخشان داشته باشید حتما بین ۷ تا ۹ساعت در شب بخوابید. البته نه آنکه دیر به تختخواب بروید و همچنین تا ظهر در تختخواب باشید. بهترین زمان جهت استراحت بدن آن می باشد که ساعت۱۰ به تختخواب بروید و همچنین تا ۷ یا ۸صبح بخوابید. در صورتی که در تعطیلات آخر هفته دیر خوابیده‌اید هم بایستی و حتما کمبود خواب را فردای آن هم روز جبران کنید، یعنی یک چرت کوتاه در بعدازظهر و همچنین زودتر به تختخواب رفتن در شب. زیاد خوابیدن هم می‌تواند تاثیر بدی روی سلامت پوست‌تان بگذارد.

تغییر در ساعت‌های خواب هم اهمیت بسیاری دارد. در صورتی که یک شب ساعت۹ می‌خوابید و همچنین شب دیگر ساعت۱۰ و همچنین شب بعد ساعت۱۲ نباید از بدن‌تان توقع داشته باشید پوستی سالم به تو تحویل بدهد. نظم داشتن در خواب مهم‌ترین و همچنین راحت‌ترین نقطه‌ای می باشد که می‌توانید رعایت کنید. جهت خودتان یک برنامه جذاب و جالب و خوب بنویسید. مثلا نیم ساعت مشخص فیلم دیدنی و جذاب ببینید‌، در ساعت مشخصی کتاب بخوانید و همچنین در ساعت مشخصی هر شب چراغ اتاق را خاموش کنید و همچنین بخوابید.


لینک منبع

سوپروب close
خرید بک لینک