آخرین اخبار
خانه » ازدواج و زناشویی » همسران: چرا مردها شب‌ها با تو دعوا نمی‌کنند؟!

همسران: چرا مردها شب‌ها با تو دعوا نمی‌کنند؟!

مطلب: چرا مردها شب‌ها با تو دعوا نمی‌کنند؟! در تاریخ ۲۷ September 2015 | 2:03 pm نشر یافته شده شده می باشد.
به به گفته ۸ ثانیه:

sibesabz همسران: چرا مردها شب‌ها با تو دعوا نمي‌كنند؟!
مجله سیب سبز: همه چیز از یک تفاوت اساسی شروع می‌می شود. از اینکه تو و همچنین همسرتان در دو دنیای متغایر و متفاوت پرورش یافته‌اید و همچنین به همین دلیل دنیا را به شیوه‌های متفاوتی می‌بینید؛ شیوه‌هایی که باعث می‌می شود تحلیل تو از واقعیت‌ها و همچنین نحوه مواجهه‌تان با آنها، زمین تا آسمان با هم فرق کند. تفاوت‌های میان تو و همچنین همسرتان ممکن می باشد تو را برای پهن کردن دام‌هایی در جریان بحث، وسوسه کند و همچنین خیال شکست دادن همسرتان از مسیر نقطه‌ضعف‌هایش را به ذهن‌تان بیندازد.

البته زیاد احساس عذاب وجدان نکنید. مردها هم برای پیروز شدن در جریان بحث‌ها از همین راه می‌روند و همچنین بی‌آنکه بدانید چگونه و چطوری و همچنین چرا، به‌راحتی همه چیز را به نفع خود تمام می‌کنند. ما در این صفحه دام‌هایی را که همسرتان در بحث‌های زن و همچنین شوهری برای‌تان پهن می‌کند معرفی می‌کنیم و همچنین به تو یاد می‌دهیم از مسیر‌های میانبر و همچنین امن‌تری برای رسیدن به نتیجه دلخواه‌تان بروید.

می‌ترسند ببازند

هنگامی که مردها احساس می‌کنند مورد تهدید واقع شده‌اند، می‌ترسند و همچنین احساس آسیب‌پذیری می‌کنند. در این مواقع سعی می‌کنند تو را از احساسات‌تان دور کنند تا شاید شانس بیشتری برای برنده بودن پیدا کنند. واقعیت این می باشد که مردها میانه‌ای با احساسات و همچنین ابراز‌‌آنها ندارند. آنها در همه سال شمسی‌های زندگی‌شان یاد گرفته‌اند با منطق و همچنین جدیت به همه چیز نگاه کنند و همچنین قبل از بررسی هر واقعیتی، احساسات‌شان را از آن هم بیرون بکشند.

642223 234 همسران: چرا مردها شب‌ها با تو دعوا نمي‌كنند؟!

مردها هنگام  بهره بری و استفاده از مغز و همچنین قوه تفکر خود، در مقایسه با هنگامی که از قلب و همچنین احساسات‌شان صحبت می‌کنند، احساس مسلط بودن و تسلط داشتن بیشتری دارند؛ چراکه تمرین بیشتری در این زمینه داشته‌اند. به همین دلیل می باشد آنها هنگامی که تو به ابراز احساسات می‌پردازید، احساس ضعف می‌کنند و همچنین برای موازنه اقتدار و قدرت، سعی می‌کنند مکالمه را از «احساسات» به سمت «داده‌ها» سوق دهند و همچنین در این راه سوال‌های زیادی از تو می‌پرسند.

از کدام راه می‌روند

گفتیم مردها همیشه دنبال این خواهند بود که تو را به تله منطق بیندازند و همچنین از همین راه پیروز بحث‌های زن و همچنین شوهری شوند. آنها به جای اینکه احساسات خود را در این باره ابراز کنند، همه چیز را به دقت و همچنین با به خدمت گرفتن همه اقتدار و قدرت منطق‌شان دیدن کرده و همچنین سعی می‌کنند با گفتن جملاتی نظیر جملات زیر احساسات تو را زیر سوال ببرند.

• کمی عصبی به نظر می‌رسی! خیلی احساساتی برخورد می‌کنی. . .

• نمی‌فهمم چرا اینطور به هم ریختی. . .

• آرام باش! خیلی عصبی شدی!

• به خودت بیا! بیش از حد احساساتی هستی و همچنین نق‌می‌زنی!

جذاب و جالب اینجاست که این تاکتیک‌ها که اغلب مردها با به کار بردن‌شان می‌خواهند عنان بحث را به دست بگیرند، در مورد اغلب زن‌ها موثر واقع می‌می شود. زن‌هایی که با این سرکوب‌ها مواجه می‌شوند، قدرت خود را از دست می‌دهند و همچنین بی‌آنکه بخواهند یا توانش را داشته باشند، به یک نبرد منطقی کشیده می‌شوند. درست در همین زمان که پای منطق به میان می‌آید، مردها شانس بیشتری پیدا می‌کنند. در این موقع مشکل اصلی همچنان حل و همچنین فصل نشده باقی می‌ماند و همچنین تو سرخورده و همچنین گیج با بحث منطقی‌ای که همسرتان به راه انداخته دست و همچنین پنجه نرم می‌کنید و همچنین او پیروزمندانه بازی را در دست می‌گیرد.

شاید تصور کنید همسرتان نمی‌داند چه می‌کند، ولی باید توجه داشت واقعیت این می باشد که اغلب مردها این بازی را با آگاهی کامل طراحی و همچنین شروع می‌کنند و همچنین زیرا و به درستی که می‌دانند در آن هم پیروز می‌شوند، همیشه سراغش می‌روند. برای یک مرد، همین که در جریان بحث با کاستی‌ها و همچنین ناتوانی‌های احساسی و همچنین عاطفی‌اش روبه‌رو نشود، کافی می باشد.

چه باید کرد؟

اجازه ندهید نامزد یا همسرتان با تو چنین برخورد کند و همچنین هیچ‌وقت با تله‌هایی که او سر راه بحث‌های‌تان چیده‌ می باشد، تماس خود را با احساسات‌تان از دست ندهید و همچنین به خاطر داشته باشید احساساتی شدن، نقطه ضعف تو نیست بلکه برای همه خانم‌ها نقطه اقتدار و قدرت به شمار می‌آید.

از طرف دیگر، برای حل یک بحران چاره‌ای جز کندوکاو ریشه‌های آن هم ندارید. در صورتی که واقعا احساس می‌کنید دل‌تان شکسته یا ناخوش و غمگین شده‌اید، دلیلی ندارد با شمشیر منطق سر احساسات‌تان را ببرید و همچنین این واقعیت را به گوش همسرتان نرسانید. از طرف دیگر، تو باید این فرصت را برای شریک زندگی‌تان ایجاد کنید که از احساساتش باخبر می شود.

بسیاری از مردها آگاهانه یا ناآگاهانه از احساسات‌شان فاصله می‌گیرند و همچنین نمی‌توانند احساس امنیتی را که درنتیجه شناخت احساسات و همچنین کندوکاو‌شان ایجاد می‌می شود تجربه کنند. در صورتی که برای آشتی دادن همسرتان با احساساتش تلاش کنید، دیگر شاهد سرکوب‌های او نخواهید بود.

چرا مردها شب‌ها با تو بحث نمی‌کنند؟

برای تو هم پیش آمده که حدود ۱۱ شب که همسرتان کمی از خستگی کارش رها شده و همچنین مشغول تماشای تلویزیون می باشد با او در مورد چیزی که فکرتان را مشغول کرده صحبت کنید؟ احتمالا تو هم در این شرایط شنیده‌اید که «خسته‌ام! وقت گیر آوردی؟» یا «بگذار فردا در موردش حرف می‌زنیم!» تکرار چنین طفره رفتن‌هایی می‌تواند تو را کلافه کند ولی باید توجه داشت در صورتی که واقعیت این موضوع را بدانید، بهتر می‌توانید حلش کنید.

واقعیت این می باشد که مردها شب‌ها هنگامی که خسته خواهند بود، احساس مسلط بودن و تسلط داشتن کمتری بر تفکرشان و همچنین بحثی که با تو راه افتاده می‌کنند. مردها اغلب به مکالمه، به چشم یک «نبرد اقتدار و قدرت» کوچک می‌نگرند و همچنین به همین دلیل دوست دارند زمانی که لباس رزم پوشیده‌اند و همچنین در آخر آمادگی خواهند بود، گفت‌وگو را شروع کنند.

گفتیم مردها هنگامی که مکالمه حول موضوع‌های احساسی و همچنین عاطفی دور ‌می‌زند، به‌مراتب احساس توانایی کمتری در خود می‌کنند و همچنین قطعا دنبال زمان ایده‌آلی برای شروع آن هم می‌گردند؛ بنابراین سعی خواهند کرد مکالمه را به زمان غیره ای موکول کنند تا شانس بیشتری برای پیروزی داشته باشند. البته عکس این حالت در مورد زن‌ها هم صدق می‌کند. ما خانم‌ها به شکلی غریزی دوست داریم هنگامی که مردها خسته خواهند بود راجع به چنین مسائلی صحبت کنیم تا شانس بیشتری برای پیروزی داشته باشیم؛ چراکه می‌دانیم هنگام خستگی و همچنین در انتهای روز، مقاومت‌شان پایین بوده و همچنین ذهن و همچنین فکرشان خیلی آماده نیست.

برابر بجنگید

به جای اینکه تو هم مثل همسرتان دنبال طراحی یک دام باشید، بهتر می باشد موقعیتی ایجاد کنید که هر دوی تو حرف‌های‌تان را به بهترین شکل‌مقابل هم بزنید. پس چاره‌ای جز این ندارید که با همسرتان صحبت کرده و همچنین سعی کنید راجع به زمانی که باید صحبت کنید، به توافق برسید. شاید مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری باشد تا فردا صبح صبر کنید ولی باید توجه داشت واضح می باشد که باید برای خود محدودیت زمانی در نظر بگیرید و همچنین گفت‌وگو را بیش از حد به تعویق نیندازید. برای نجات زندگی مشترک‌تان هرگز احساسات منفی را روزها و همچنین هفته‌ها در خود نگه ندارید تا یک‌باره همه آنها را روی سر همسرتان خالی کنید.

642222 708 همسران: چرا مردها شب‌ها با تو دعوا نمي‌كنند؟!

حرف هم را نمی‌فهمید؟

درحالی‌که تو و همچنین همسرتان همین‌روش مشغول دعوا هستید، احساس گیجی و همچنین سردرگمی هر دوی تو هر لحظه بیشتر شده و همچنین بحث از مسیری که بتوانید کنترلش کنید خارج می‌می شود. شاید از خود بپرسید یک گفت‌وگوی ساده چرا همیشه به بالا رفتن صداهای‌تان و همچنین تنش‌های آزار‌دهنده ختم می‌می شود. واقعیت از این قرار می باشد؛ تو و همچنین همسرتان چشم مشترکی برای دیدن و همچنین زبان مشترکی برای حرف زدن ندارید؛ برای مثال به آن هم مقدار و اندازه که زن‌ها به جزئیات دقت دارند، مردها ندارند. مردها آموزش دیده‌اند که بسیار هوشیار باشند و همچنین زن‌ها آموزش دیده‌اند به جزئیات توجه بیشتری داشته باشند. مردها دوردست‌ها را زیر نظر می‌گیرند و همچنین زن‌ها همیشه به اینجا و همچنین اکنون نگاه می‌کنند؛ به همین دلیل می باشد که تو و همچنین همسرتان همیشه در بحث‌ها قربانی این واقعیت می‌شوید که مردها و همچنین زن‌ها تنها به دو طریق متغایر و متفاوت دنیای اطراف خود را می‌بینند و همچنین درک می‌کنند.

زن‌ها این‌روش آموزش دیده‌اند که تمامی جزئیات را ببینند و همچنین در جریان بحث اغلب از اینکه همسرشان متوجه بسیاری از چیزهایی که آشفته و همچنین نگران‌شان کرده، نشده زجر می‌کشند. مشکل اینجاست که زن‌ها ناخودآگاه انتظار دارند مردها هم آن هم نوع ادراک را داشته باشند و همچنین مثل آنها به جزئیات توجه کنند؛ درحالی‌که چنین اتفاقی هرگز نمی‌افتد.

تنها چاره‌ای که برای بیرون آمدن از این وضعیت دارید، این می باشد که به همسر یا نامزدتان آموزش دهید به جزئیات توجه بیشتری نشان دهد. کار سختی می باشد و همچنین شاید ماه‌ها و همچنین سال شمسی‌ها زمان ببرد ولی باید توجه داشت وقتی همه چیز را با جزئیات بیشتری توصیف کنید، این عادت را در او ایجاد می‌کنید که به جزئیات بیشتر از قبل توجه کند. همین که بگویید «لباس سفیدت را که یقه ایستاده دارد  بپوش. . . »، «روی این صندلی که پارچه مخمل قرمز دارد، بنشینیم. . . »، «امروز آسمان چه رنگ سبز آبی عجیبی دارد. . . » و همچنین… کافی می باشد.


لینک منبع

سوپروب close
خرید بک لینک