آخرین اخبار
خانه » ازدواج و زناشویی » ارتباط: در صورتی که همسرم ترکم کند چه!

ارتباط: در صورتی که همسرم ترکم کند چه!

مطلب: در صورتی که همسرم ترکم کند چه! در تاریخ ۳۱ December 2015 | 9:22 am نشر یافته شده شده می باشد.
به نقل از ۸ ثانیه:

مجله سیب سبز – بهاره اسلامی: هنوز داغ شکست قبلی‌تان در عشق خشک نشده که دوباره کار تمام می‌می شود و همچنین تنها می‌مانید. تا جایی که به یاد می‌آورید، کارنامه عاطفی‌تان پر بوده از شکست‌های عشقی و همچنین آدم‌های بی‌رحمی که قدر محبت‌های‌تان را ندانسته‌اند. به یاد می‌آورید که حتی هنگام و زمانی که دوشادوش کسی که دوستش داشتید و همچنین جهت یک عمر در کنارش بودن برنامه جذاب و جالب و خوب می‌ریختید،‌ احساس خوب آرامش را تجربه نمی‌کردید و همچنین دائما می‌دانستید که عشقی که از قلب‌تان سرریز می‌کرده، قرار نیست جهت‌تان ارتباط و رابطه‌ای همیشگی را بسازد.

738200 530 ارتباط: در صورتی که همسرم ترکم کند چه!

شاید شمایی که بارها و همچنین بارها طعم شکست عاطفی را چشیده‌اید، توپ را توی زمین افرادی بیندازید که لایق محبت‌های‌تان نبوده‌اند. ولی باید توجه داشت واقعیت آن می باشد که خود تو اکثرا و بیشتر از هر کسی باعث تنها ماندن‌های‌تان شده‌اید. شمایی که احساس «ناامنی» را با خود به ارتباط و رابطه‌تان با همسرتان برده‌اید، نه تنها خود را از لذت تجربه کردن «عشق آرام و همچنین برابر» محروم کرده‌اید، بلکه باوجود همه دست و همچنین پا زدن‌های‌تان نتوانسته‌اید با احساس‌تان ارتباط و رابطه‌ جنسی و زناشویی ماندگاری را بسازید. در صورتی که تو هم ویژگی‌های زیر را دارید، معنایش آن می باشد که دلبستگی را با چاشنی احساس ناامنی تجربه می‌کنید و همچنین آن بار هم نمی‌توانید مردی که در کنار‌تان ایستاده را صددرصد متعلق به خود کنید.

چرا اینقدر احساس ناامنی می‌کنید؟

هرقدر هم که پهناور و بزرگ شوید، کودکی‌تان رهای‌تان نمی‌کند. همه ما در سال شمسی‌های کودکی، در شرایطی قرار گرفته‌ایم که بر ارتباط و رابطه‌مان با والدین و همچنین اطرافیانی که تاثیری انکارناپذیر بر زندگی و همچنین شخصیت‌مان گذاشته‌اند، اثر گذاشته‌اند. شاید تصور کنید حالا که از آن هم روابط بیرون آمده‌اید و همچنین خودتان در حال شکل دادن به زندگی‌تان هستید، می‌توانید اثرشان را هم خنثی کنید و همچنین آن هم‌روش که دوست دارید زندگی کنید؛ ولی باید توجه داشت واقعیت آن می باشد که قبل تو به‌راحتی دست از سرتان برنمی‌دارد.

در صورتی که در سال شمسی‌های کودکی، الگوی دلبستگی ایمن در تو شکل نگرفته باشد و همچنین به هر دلیل دوست داشتن، دلبستگی و همچنین وابستگی را همراه با اضطراب، احساس ناامنی و همچنین ترس از طرد شدن تجربه کرده باشید، بعید می باشد که امروز بتوانید بدون آن احساس‌ها یک ارتباط و رابطه عاطفی را تجربه کنید.

دنبال اثبات و یا تایید می‌گردید؟

در صورتی که در ارتباط و رابطه‌تان احساس ناامنی کنید، دائما نگران قضاوتی که همسر یا نامزدتان روی حرف‌ها و همچنین رفتارهای‌تان دارد، خواهید بود و همچنین بعد از هر کار یا حرفی، دنبال مهر تاییدی که او می‌تواند بر رفتارهای تو بزند، خواهید بود. مثلا هنگام و زمانی که تصمیمی درمورد خرج کردن پول‌های‌تان را با او در میان می‌گذارید، فورا می‌پرسید «فکرم احمقانه بود؟» یا هنگام و زمانی که برایش درمورد فعالیت‌های هر روز خدا‌تان حرف می‌زنید، هنوز حرف‌های‌تان کامل نشده می‌گویید «با حرف‌های تکراری‌ام حوصله‌ات را سر بردم؟» آن تلاش حتی جهت اثبات و یا تایید شدن ظاهری هم ادامه خواهد داشت. مثلا وقت رفتن به مهمانی بارها از او می‌خواهید درمورد لباس و همچنین آرایش‌تان نظر دهد و همچنین تو را از آنکه به نظرش ایده‌آل هستید مطمئن کند.

مثل سریش می‌چسبید؟

نمی‌توانیم باور کنیم که عشق بیش از مقدار و اندازه دلیل اصرار تو به تمام وقت با هم بودن می باشد. شاید خودتان هم ندانید که تلاش‌تان جهت وقت گذراندن ۲۴ساعته با او، نشانه احساس ناامنی می باشد که در وجود تو ریشه دوانده می باشد. تو کنار هم زندگی می‌کنید، در ساعات کاری مدام با هم حرف می‌زنید و همچنین تلگرام بازی می‌کنید، بدون هم نه تنها سفر نمی‌روید که حتی پاساژگردی هم نمی‌کنید. تو با هم‌جنس‌های‌تان قرار نمی‌گذارید و همچنین کافه نمی‌روید و همچنین در صورتی که همسر یا نامزدتان در یک مهمانی نباشد، تو هم فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن رفتن به آن هم را از سرتان بیرون می‌کنید.

738201 206 ارتباط: در صورتی که همسرم ترکم کند چه!

شرلوک هولمز هستید؟

آدم‌هایی که عشق‌شان با چاشنی احساس ناامنی همراه می باشد، دائما نگران اتفاق‌هایی که در پشت پرده ارتباط و رابطه عاطفی‌شان می‌افتد، خواهند بود. آنها با تماس‌های لحظه‌به‌لحظه همسر یا نامزد‌شان را کنترل می‌کنند، گوشی تلفن همراه و همچنین حتی جیب‌هایش را چک می‌کنند و همچنین هنگام و زمانی که در مهمانی او را کنار فردی که از نظر خودشان می‌تواند یک رقیب بالقوه باشد می‌بینند، حتی در صورتی که واکنش ظاهری نشان ندهند، ذهن‌شان به‌هم می‌ریزد و همچنین مثل یک کارآگاه به‌دنبال نشانه‌هایی جهت اثبات و یا تایید فرضیه‌شان می‌گردند یا جهت دور کردن کسی که دوستش دارند از آن رقیب فرضی تلاش می‌کنند.

فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن می‌کنید کاسه‌ای زیر نیم‌کاسه می باشد؟

بی‌اعتمادی یکی از مشخصه‌های اصلی آن اشخاص می باشد. آنها در یک ارتباط و رابطه عاطفی هیچ وقت معنای واقعی آرامش و همچنین عشق را نمی‌فهمند، چراکه در بهترین لحظات با هم بودن‌شان تصور می‌کنند دل و همچنین ذهن همسر یا نامزد‌شان جای غیره ای می باشد. در صورتی که تو هم به درد آن اشخاص مبتلا باشید، نمی‌توانید به حرف‌ها، ادعا‌های عاشقانه یا قول‌هایی که شریک زندگی‌تان به تو می‌دهد، اعتماد کنید و همچنین مدام با آن تصور که «همه ‌چیز به‌زودی از هم می‌پاشد» دست به گریبانید.

خودتان را زود می‌بازید؟

هر بار که می‌خواهید با نامزد‌تان بیرون بروید، چیزی در ذهن‌تان می‌گوید که زن رویایی او نیستید؟ ده‌ها بار لباس‌تان را عوض می‌کنید و همچنین دست آخر ذهن‌تان به شمایی که مقابل آینه ایستاده‌اید می‌گوید زشت‌تر، بدلباس‌تر و همچنین بدهیکل‌تر از آن هم هستید که مردی مثل او بتواند عاشق‌تان می شود؟ بی‌اعتمادی به خود یکی دیگر از ویژگی‌های چنین آدم‌هایی می باشد و همچنین در صورتی که تو یکی از آنها باشید، حتی در صورت اثبات و یا تایید نامزد یا همسرتان باز هم مطمئن نخواهید بود که شایسته‌ترین فرد جمع جهت مرد زندگی‌تان خود تو هستید.

آنکه چقدر ذهن تو واقعیت را به زبان می‌آورد را نمی‌دانیم، ولی باید توجه داشت می‌دانیم که تو هنگام و زمانی که مقابل نامزدتان قرار می‌گیرید، نمی‌توانید نسبت به چیزهایی که از آن ذهن بدگو شنیده‌اید بی‌تفاوت باشید و همچنین جلوی تاثیری که بر رفتار تو می‌گذارد را بگیرید. آن تاثیر گاهی با بی‌اعتماد به نفس بودن قابل‌توجه تو خود را نشان می‌دهد و همچنین گاهی هم با ترسی آزاردهنده که تو را به سمت کنترل شدید نامزدتان هل می‌دهد.

خودتان را آزاد کنید

واقعیت آن می باشد که قبل عاطفی تو نه تنها به شکل برقرار کردن ارتباط‌تان تاثیر می‌گذارد، بلکه در ناخود‌آگاه‌تان جهت تو مشخص کردن‌تکلیف می‌کند و همچنین بی‌آنکه بدانید تو را با کسی وارد ارتباط و رابطه عاطفی می‌کند که می‌تواند آن هم قبل را جهت‌تان تکرار کند.

738202 615 ارتباط: در صورتی که همسرم ترکم کند چه!

همین اتفاقاتی که به ظاهر خارج از خواست و همچنین برنامه جذاب و جالب و خوب‌ریزی تو می‌افتد، باعث می‌می شود که باوجود مستلزم و نیاز شدیدی که به داشتن یک تکیه‌گاه عاطفی دارید، بارها طعم جدایی و همچنین طرد شدن را بکشید یا در ارتباط و رابطه‌ای ماندگار شوید که در آن هم احساس امنیت نمی‌کنید. پس در صورتی که آن اتفاق‌ها اکثرا و بیشتر از دیگران جهت تو می‌افتد، به سهم قبل‌تان در ساخته یا ایجاد‌شان شک کرده و همچنین با کمک یک روانشناس جهت کند و همچنین کاو قبل و همچنین کم کردن تاثیرهای منفی‌اش در زندگی عاطفی‌تان تلاش کنید.

گره‌ها را باز کنید

چه تو خودتان را در آن ارتباط و رابطه باخته باشید و همچنین چه شریک زندگی‌تان به آن مشکل دچار باشد، نباید خیال کنید که همه جای جهان آسمان همین رنگ می باشد و همچنین همه آدم‌ها اینقدر سخت عاشقی می‌کنند. تو می‌توانید در هر یک از آن دو صورت،‌ مشکل را حل کنید و همچنین عاشقی را جهت خودتان و همچنین کسی که دوستش دارید آسان‌تر کنید.


لینک منبع

سوپروب close
خرید بک لینک