آخرین اخبار
خانه » ازدواج و زناشویی » همسران: چه روش اختلاف نظرمان را با همسرمان حل کنیم؟

همسران: چه روش اختلاف نظرمان را با همسرمان حل کنیم؟

مطلب: چه روش اختلاف نظرمان را با همسرمان حل کنیم؟ در تاریخ ۱ October 2015 | 9:19 am نشر یافته شده شده می باشد.
به نقل از ۸ ثانیه:

bartarinha ir همسران: چه روش اختلاف نظرمان را با همسرمان حل کنیم؟

ماهنامه سپیده دانایی – طاهره مهدوی*: در صورتی که از اشخاص متنوع و گوناگون و مختلف بخواهید که صادقانه در مورد زندگی جنسی و زناشویی خود صحبت کنند، حتما برایتان خواهند گفت که سازگارشدن با همسر و همچنین تلاش جهت حفظ و همچنین دوام زندگی جنسی و زناشویی از سخت ترین کارهایی بوده که در زندگی انجام داده اند. مقدار و اندازه و میزان صمیمیت و همچنین اشتراکاتی که در یک ارتباط و رابطه جنسی و زناشویی وجود دارد، بسیاری از نیازها و همچنین معظلات و مسائل و مشکلات همسران را برطرف می کند ولی باید توجه داشت در عین حال تعارض های قابل توجهی را نیز با خودش به همراه دارد.

 همسر تو نزدیک ترین فرد به شماست و همچنین هر کاری که می کند یا انتخابی که انجام می دهد، غالبا روی زندگی تو هم اثر می گذارد و همچنین همین تاثیر متقابل، ممکن می باشد سرمنشا اختلافات و همچنین ناسازگاری ها می شود. در آن جا نیت و اراده دارم تا با توصیه هایی تو را جهت رویارویی با آن تعارض ها آماده تر کنم.

645168 713 همسران: چه روش اختلاف نظرمان را با همسرمان حل کنیم؟

۱- عاشقانه آرام و همچنین دائمی یک افسانه می باشد

در هر مقطعی از زندگی در صورتی که بدانید که قرار می باشد با چه حوادثی رو به رو شوید، حتما جهت مقابله با آن هم ها آماده تر خواهید بود. در مورد ازدواج افسانه هایی وجود دارد که ممکن می باشد انتظارات و همچنین توقعات اشخاص را غیرواقع بینانه و همچنین مخدوش کند. آن فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن که من نیمه گمشده خود را پیدا کرده ام و همچنین قرار می باشد تنهاییم را با او قسمت کنم و همچنین از آن به بعد در آرامش با او زندگی کنم، محصول همین افسانه هاست. زندگی واقعی پر از چاله، چاه و همچنین دست انداز می باشد که بایستی و حتما با چشم باز از کنار آن هم ها عبور کنید.

۲- دعوا نمک زندگی نیست

دعواکردن و همچنین درگیری بین زن و همچنین شوهر ممکن می باشد دلخوری هایی ساخته یا ایجاد کند که به مرور باعث فاصله گرفتن آن هم ها از یکدیگر می شود. دعواها ممکن می باشد اشخاص را سرخورده کند و همچنین آن هم ها را به سمت نارضایتی از زندگی سوق دهد. تا جای ممکن از دعوا کردن، جر و همچنین بحث های بی پس نتیجه آن می شود که و همچنین غیرسازنده پرهیز کنید.

۳- آن بازی یک برنده و همچنین یک بازنده ندارد

از روزی که در محضر تعهد دادید که تا آخر عمر در کنار یکدیگر باشید و همچنین همه برایتان کف زدند و همچنین هورا کشیدند، تو دو فرد یا شخص به یک واحد مستقل تغییر پیدا کردن شدید. نمی توانید همسرتان را جدا از خودتان ببینید و همچنین کاری کنید که توی دعواها شکست بخورد و همچنین تو برنده شوید.

تو هیچ وقت نمی توانید زن و همچنین شوهری را پیدا کنید که یکی از آن هم ها احساس خوشبختی کند و همچنین با رضایت از زندگی فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن کند که زندگی را برده و همچنین غیره ای احساس بدبختی و همچنین شکست داشته باشد. در واقع تو یا یک واحد برنده هستید یا یک واحد بازنده. به تو قول می دهم از روزی که جهت خوشبخت کردن، خوشحال کردن و همچنین ساخته یا ایجاد احساس برنده بودن در همسرتان تلاش کردید، می توانید احساس خوشبختی و همچنین رضایت را در آغوش بکشید.

۴- دوربین را بچرخانید

در جلسات مشاوره از لحظه ای که زوج ها روی صندلی می نشینند، شروع می کنند به بدگویی از طرف مقابل و همچنین گفتن خوبی ها، سادگی و همچنین مهربانی های خود. به نظر من آن شکایت ها (در اکثرا و بیشتر مواقع درست و همچنین به جا) می تواند تا ابد ادامه پیدا کند. آن هم ها می توانند تا ابد دوربین ذهن خود را روی همسر خود نگه دارند و همچنین خطاهایش را ثبت و همچنین ضبط کنند. ولی باید توجه داشت حل تعارض از نقطه ای شروع می می شود که عدسی دوربین را به سمت خودتان بچرخانید و همچنین صادقانه مقدار و اندازه و میزان نقش خود در ساخته یا ایجاد و همچنین تداوم و همچنین تعارضات را بررسی کردن کنید:

645166 492 همسران: چه روش اختلاف نظرمان را با همسرمان حل کنیم؟

چه کارهایی (هر چند کوچک و همچنین معمولی) می توانم جهت بهتر شدن ارتباط و رابطه مان انجام دهم؟ دست کشیدن از چه رفتارهایی می تواند همسرم را خوشحال کند؟ تا چه حد به مسئولیت خود در آن زندگی عمل کرده ام؟ نقش قربانی را رها کنید و همچنین بپذیرید که تو هم در ساخته یا ایجاد شرایط فعلی نقش داشته اید.

۵- هرچه خودت می پسندی، جهت او هم بپسند

در صورتی که قرار باشد تنها یک توصیه اصولی و کاربردی جهت حل معظلات و مسائل و مشکلات بین فردی وجود داشته باشد، همین یک جمله می باشد و همچنین در صورتی که انسان قادر به عملی کردن آن هم در زندگی خود باشند، دنیا جای خیلی بهتری جهت زندگی می می شود. قبل از هر حرف یا رفتاری در قبال همسرتان یک لحظه خودتان را به جای او بگذارید. در شرایط حاضر در صورتی که تو جای او بودید دوست داشتید با تو چگونه رفتار می شود؟

۶- به عواقبش فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن کنید

پرخاشگری، توهین، تحقیر و همچنین سرزنش کار ساده ای ست؛ مثل فشار دادن پدال گاز در رانندگی. هر کسی می تواند آن کارها را انجام دهد. ولی باید توجه داشت درست مانند رانندگی با دقت و همچنین ظرافت، عکس العمل به موقع و همچنین مناسب در مواقع بحرانی و همچنین انتخاب بهترین راه جهت حل تعارض توانمندی می خواهد و همچنین تجربه و مهارت بالا هر وقت در زندگی جنسی و زناشویی خود با مشکل رو به رو شدید، به جای آن که پایتان را روی پدال گاز فشار دهید و همچنین بی مهابا تا آخرش بتازید، چند لحظه صبر کنید و همچنین به عواقب انتخابتان فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن کنید. دست خودم نبود و همچنین اعصابم به هم ریخته بود و همچنین نمی توانستم خودم را کنترل کنم؛ همگی بهانه هایی جهت توجیه انتخاب های اشتباه خواهند بود. در مواجهه با تعارضات، واکنشی را انتخاب کنید که یک ساعت بعد هم بتوانید از آن هم دفاع کنید.

۷- مذاکره کنید، مذاکره خوب جواب می دهد

اصول مذاکره یعنی آن که یک چیزهایی بدهید و همچنین یک چیزهایی به دست بیاورید. حل سازگارانه تعارض به آن معنی نیست که در پایان کار همسر تو آن هم کسی بشود که تو آرزو داشتید. جهت آن که بتوانید با هم بر سر موضوعات چالش برانگیز به توافق برسید، بایستی و حتما از مواضع خود کوتاه بیایید. درواقع گذشت کردن به نفع حفظ زندگی مشترک و همچنین بهبود ارتباط و رابطه، از آن هم ارزش هایی می باشد که آن روزها در جامعه ما کم رنگ شده می باشد.

645167 587 همسران: چه روش اختلاف نظرمان را با همسرمان حل کنیم؟

خیلی از زوج های جان آن هم قدر به فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن نیازهای فردی یا شخصی خود بوده و همچنین بر سر خواسته های خود پافشاری می کنند که خود را از لذت یک ارتباط و رابطه رضایت قسمت و بخش محروم می کنند. در صورتی که جهت حفظ ارتباط و رابطه تان گذشت کنید، خواهید دید که آن ارتباط و رابطه خوب، سودهایی به تو می رساند که دائما در انتظارش بودید. ولی باید توجه داشت مراقب باشید که گذشت کردن را تا جایی ادامه بدهید که در تو احساس قربانی شدن یا نادیده انگاشته شدن ساخته یا ایجاد نکند.

۸- قدردان خوبی هایش باشید

فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن کردن به موارد و نکات مثبت همسر و همچنین موهبت های زندگی مشترکتان باعث می می شود روح جدید و تو و تازه ای به ارتباط و رابطه تان دمیده می شود. تلاش کنید از همسرتان به خاطر خوبی هایش تشکر کنید. بعضی اشخاص خیال می کنند که قدردانی و همچنین سپاسگزاری باعث سوءاستفاده همسر یا کوچک شدن خودشان می می شود. بعضی ها هم فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن می کنند لزومی ندارد از همسرشان به خاطر انجام وظایفش قدردانی کنند. بعضی ها هم قدردانی کلامی را مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری نمی دانند.

ولی باید توجه داشت نتایج پژوهش های حوزه روان شناسی مثبت نشان داده می باشد که یکی از فن های مفید جهت شادمانه زیستن آن می باشد که خود را موظف کنید هر روز فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن کنید و همچنین خوبی های اطرافیانتان را پیدا کرده و همچنین به خاطر آن هم ها از ایشان قدردانی کنید. آن کار تاثیر بسزایی در بهبود روابطتان خواهدداشت. با آن کار می توانید از بروز جر و همچنین بحث و همچنین مشاجره های شدید در هنگام بروز تعارض پیشگیری کنید. در واقعیت و حقیقت با آن کسب و کار خود و همچنین همسرتان را برابر بروز معظلات و مسائل و مشکلات شدید واکسینه کرده اید.

*کارشناس ارشد روان شناسی بالینی


لینک منبع

سوپروب close
خرید بک لینک