آخرین اخبار
خانه » سلامت و زیبایی » زیبایی: ورژن و نسخه‌ هایی طبیعی جهت درمان شوره سر

زیبایی: ورژن و نسخه‌ هایی طبیعی جهت درمان شوره سر

مطلب: ورژن و نسخه‌ هایی طبیعی جهت درمان شوره سر در تاریخ ۲۹ August 2015 | 8:41 am نشر یافته شده شده می باشد.
به به گفته ۸ ثانیه:

sibesabz زیبایی: ورژن و نسخه‌ هایی طبیعی جهت درمان شوره سر
مجله سیب سبز – شقایق جعفری شاید در صورتی که بگوییم این مشکل یکی از رایج‌ترین مشکلات بعد از ریزش مو در میان خانم‌ها و همچنین به ویژه مردهاست، بیراه نباشد. این را دکتر فرهاد ملک‌زاده، متخصص پوست، مو و همچنین زیبایی می‌گوید و همچنین اینکه بیماران زیادی به خاطر خشکی پوست سر و همچنین در نهایت پوسته پوسته شدن و همچنین برای گریز و فرار از شوره به مهندسین و متخصصین رفت و آمد و مراجعه می‌کنند ولی باید توجه داشت به آن هم مقدار و اندازه که پوسته‌های جا خوش کرده روی شانه و همچنین لابه‌لای موها آزار‌دهنده به نظر می‌رسند، راه‌حل‌های درمان آن هم ساده و همچنین قابل دسترس می باشد. نگران نباشید در این مطلب با کمک دکتر ملک‌زاده مشکل تو را ریشه‌یابی و همچنین درمان خواهیم کرد.

این پوسته‌ها اعتماد به نفس تو را گرفته؟

تمام افرادی که به دلایل متنوع و گوناگون و مختلف به ریزش، نازک و همچنین شوره زدن و همچنین. . . مبتلا می‌شوند، نیاز اساسی به رفت و آمد و مراجعه به متخصص دارند چرا که ریشه‌یابی مشکل به وجود آمده و همچنین از همه مهم‌تر ریشه کن کردن آن هم باید تحت نظر پزشک باشد ولی باید توجه داشت گاهی برطرف کردن مشکل ما به دست خودمان می باشد؛ مشکلاتی که ارتباطی با قارچ و همچنین بیماری‌های پوستی ندارد و همچنین تنها به خاطر اشتباهات ما در بهره بری و استفاده از مواد آرایشی مو، شامپو زدن و همچنین حتی تغذیه به این روز درآمده‌اند. پوسته‌های سر یا به اصطلاح شوره‌ها که در مقدار و اندازه‌های متنوع و گوناگون و مختلف روی سر، گردن و همچنین شانه‌های ما می‌ریزند، فارغ از هر تاثیری ما را در برخوردهای اجتماعی و همچنین احساس نگرانی و همچنین نداشتن اعتماد به نفس دچار مشکل می‌کنند تا جایی که گاهی ترجیح می‌دهیم در جمع و همچنین بحث‌ها شرکت نداشته باشیم و همچنین با هزار و همچنین یک روش دیگر ظاهرمان را از دیگران بپوشانیم.

617381 404 زیبایی: ورژن و نسخه‌ هایی طبیعی جهت درمان شوره سر

قدیم‌تر‌ها که تنها از روش‌های سنتی برای رفع مشکلات اینچنینی بهره بری و استفاده می‌شد، علت پوسته پوسته شدن پوست سر را گرم بودن مزاج آن هم فرد می‌دانستند و همچنین توصیه می‌کردند که خورد و همچنین خوراک شخص مبتلا باید تا مدت‌ها از خنکی‌ها باشد ولی باید توجه داشت امروز که سلامت پوست و همچنین موی سر تو وابستگی زیادی به عوامل بیرونی، تغذیه و همچنین بهره بری و استفاده از روش‌های شیمیایی آرایش مو دارد، پیش از هر اقدامی مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری می باشد نگاهی به سبک زندگی و همچنین اشتباهات ریز و همچنین درشت خود در برخورد با سلامت موها داشته باشید.

می‌خواهـید سـرتـان پوسته پوسته نشود ؟

شاید اشتباهات تو در لابه‌لای این علت‌ها پنهان شده باشند پس بهتراست با پیشگیری از آنها از بروز مشکلات خطرناک‌تر و همچنین گاه عفونت‌های وخیم و همچنین غیر قابل جبران پیشگیری کنید.

 شستن زیاد موها: این مورد از دلایل شایعی می باشد که نه تنها باعث بروز خشکی پوست سر و همچنین در نهایت شوره زدن می‌می شود بلکه به تخریب ساختمان مو و همچنین در نهایت ریزش و همچنین نازک شدن آن هم هم دامن می‌زند. پس نیازی نیست موها را هر روز خدا بشویید. شست‌وشوی موها دوبار در هفته هم به نظافت و همچنین هم به حفظ چربی طبیعی آن هم برای جلوگیری از قارچ و همچنین پوسته پوسته شدن کمک ویژه‌ای می‌کند.

 شامپـوی نـامناسب: بعضی ازشامپوهای رنگارنگی که این روزها پشت ویترین مغازه‌ها قرار دارند، سرشار از مواد شیمیایی خواهند بود که مصرف زیاد و همچنین نامناسب از آنها مشکل‌ساز می‌می شود. پس در وهله اول با تهیه شامپو مناسب با جنس موی خود، از آن هم به میزان مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری بهره بری و استفاده و همچنین با هر بار مصرف به خوبی آن هم را از روی موها بشویید. چرا که باقی ماندن شامپو در سر خود باعث ایجاد شوره می‌می شود.

سرتان را نخراشید: خاراندن مداوم کف سر در طولانی مدت باعث تحریک پوست و همچنین جدا شدن لایه‌های سطحی آن هم می‌می شود. خانم‌هایی که با ناخن‌های بلند شروع به خاراندن سر خود می‌کنند، خود به خود با ایجاد زخم محیط مناسبی را برای رشد میکروب و همچنین قارچ‌ها فراهم می‌کنند به بروز عفونت‌های جدید و همچنین در نهایت پوسته‌های پهناور و بزرگ‌تر لابه‌لای موها کمک می‌کنند.

 بهره بری و استفاده از مواد آرایش مو: تمام موادی که برای حالت دادن و همچنین تغییر شکل طبیعی موها بهره بری و استفاده می‌شوند باعث خشکی پوست سر و همچنین ایجاد شوره‌های فراوان می‌می شود. بهره بری و استفاده بی‌رویه از ژل و همچنین مواد حالت‌دهنده مو، صاف یا فر کردن موها با مواد شیمیایی و همچنین بهره بری و استفاده مکرر از رنگ موها و همچنین دکلره غیر استاندارد می باشد بنابراین از بهره بری و استفاده از موادی که به ریشه موها آسیب می‌رساند، خودداری و همچنین از نرم‌کننده‌ها و همچنین حالت‌دهنده‌ها برای نرمی و همچنین رطوبت‌رسانی به موها بهره بری و استفاده کنید.

 اصول شانه زدن: در صورتی که حتی نشانه‌های کمی از وجود پوسته‌ها روی سرتان وجود دارد باید مراقب برس و همچنین شانه کشیدن به موهای خود باشید. برس‌هایی با دندانه‌های تیز و همچنین آهنین به کنده شدن پوسته‌ها از سطح پوست تو کمک کرده و همچنین به مرور پوسته‌ها را افزایش و همچنین گاه تبدیل به یک زخم مزمن می‌کنند، بنابراین بهتر می باشد از برس‌های طبیعی با دندانه‌های چوبی بهره بری و استفاده کنید. از طرفی برس تو نباید مورد بهره بری و استفاده دیگران قرار بگیرد. پس برای کاهش این پوسته‌ها موها را از قسمت پایین به آرامی شانه کنید و همچنین با رسیدن به ریشه با لطافت بیشتری با موها برخورد کنید.

 ماساژ درمانی: این روزها روش‌های جدیدتری هم برای درمان شوره‌های سر وجود دارد. ماساژ دادن پوست سر برای به گردش درآوردن خون در آن هم باعث از بین رفتن خشکی و همچنین در نهایت پوسته پوسته نشدن سر می‌می شود ولی باید توجه داشت نکته مهم اینجاست که این کار تنها باید توسط ماساژورهای حرفه‌ای انجام می شود چرا که ماساژهای غیر اصولی به تشدید این شوره‌ها کمک می‌کند.

 عادات بد غذایی: نخوردن غذاهای پر ادویه و همچنین چرب و همچنین پرهیز از مصرف بی‌مقدار و اندازه شیرینی‌ و همچنین شکلات‌ها، سلامت موهای تو را تضمین می‌کند بنابراین افرادی که از شوره و همچنین پوسته‌های سر خود رنج می‌برند باید با مصرف میوه‌، سبزی و همچنین موادغذایی ویتامین و همچنین پروتئین‌دار به راحتی رطوبت و همچنین سلامت را به موهای خود تزریق کنند.

درمان‌های خانگی و همچنین سنتی

جز در موارد خاص و همچنین ضروری هیچ روشی جای درمان‌های طبیعی و همچنین خانگی را نمی‌گیرد پس با این روش‌های ساده در منزل سلامت موهای‌تان را بازگردانید.

روش اول؛ معجزه روغن‌های گیاهی

 از موثرترین و همچنین بهترین روش‌ها برای مبارزه با پوسته پوسته شدن سر بهره بری و استفاده از مزایا و خاصیت های روغن‌های گیاهی می باشد. روغن نارگیل، بادام و همچنین زیتون از آن هم معجزه‌هایی می باشد که پوست و همچنین موی تو را جلا می‌بخشد. پس هر کدام از این روغن‌ها را به صورت مخلوط یا جداگانه به کف سر آغشته و همچنین خوب ماساژ دهید. ۳۰ تا ۴۵ دقیقه بعد می‌توانید در حمام موها را با کمی شامپو شست‌وشو دهید.

روش اول؛ معجزه روغن‌های گیاهی

 از موثرترین و همچنین بهترین روش‌ها برای مبارزه با پوسته پوسته شدن سر بهره بری و استفاده از مزایا و خاصیت های روغن‌های گیاهی می باشد. روغن نارگیل، بادام و همچنین زیتون از آن هم معجزه‌هایی می باشد که پوست و همچنین موی تو را جلا می‌بخشد. پس هر کدام از این روغن‌ها را به صورت مخلوط یا جداگانه به کف سر آغشته و همچنین خوب ماساژ دهید. ۳۰ تا ۴۵ دقیقه بعد می‌توانید در حمام موها را با کمی شامپو شست‌وشو دهید.

روش سوم؛ ماساژ سرکه

مخلوط آب و همچنین سرکه طبیعی روش دیگری می باشد. با مخلوط آب وسرکه می‌توانید جلوی پوسته پوسته شدن پوست سرتان را بگیرید. تنها و فقط کافی می باشد سرکه را با مقداری آب مخلوط کنید. جهت تهیه آن مخلوط نیازی نیست وقت بسیاری صرف کنید؛ کمتر از چند ثانیه محلول تو آماده می باشد. یک روز در میان با نوک انگشتان روی کف سرتان ماساژ دهید. بهتر می باشد آن مخلوط را قبل از استحمام بهره بری و استفاده کنید.

سر و همچنین کله این برف از کجا پیدا شد؟

یکی از دلایل مهم و همچنین گاه خطرناک پوسته پوسته شدن لایه سطحی پوست سر وجود قارچ‌های کوچکی می باشد که روی سر رشد می‌کنند. این قارچ‌ها در مدت کوتاهی تمام سلول‌هایی را که در پوست سر مانع رشدشان باشد، از بین می‌برند و همچنین در نهایت با ایجاد التهاب‌های پوستی و همچنین تخریب سلول‌های پوست سر باعث تقسیم سریع‌تر سلول‌های پوست سر و همچنین در نهایت پوسته پوسته شدن و همچنین ایجاد شوره می‌شوند ولی باید توجه داشت در صورتی که می‌خواهید بدانید که سر و همچنین کله این قارچ‌ها از کجا پیدا می‌می شود و همچنین آنها در چه بستری بهتر رشد می‌کنند باید بدانید که عوامل مختلفی مانند گرم‌ و همچنین مرطوب‌ یا سرد و همچنین خشک‌ شدن هوا، پوست‌های چرب، تعرق زیاد در طول روز، سبک زندگی و همچنین تغذیه نامناسب، عدم تعادل هورمون‌های بدن، اضطراب و همچنین نگرانی‌های جاری زندگی و همچنین رعایت نکردن نظافت مو و همچنین بهره بری و استفاده زیاد و همچنین نابجا از مواد آرایشی مو در ایجاد پوسته سر و همچنین رشد قارچ‌های پوستی موثرند.

اگرچه گاهی بروز این مشکل به خاطر عوامل ژنتیکی و همچنین مادرزادی می باشد و همچنین درمان آن هم تنها به دست مهندسین و متخصصین میسر می‌می شود. از طرفی ممکن می باشد این التهاب‌ها تا مدت‌ها خاموش بماند و همچنین قارچ‌ها به شکل پنهان به دنبال شرایط مناسب‌تری برای تجزیه بگردند پس بهتر می باشد با کشف تمام این علت‌ها به سرعت ریشه به وجود آمدن این پوسته‌ها را با روش‌های درمان ارائه شده در این مطلب بخشکانید.


لینک منبع

سوپروب close
خرید بک لینک