آخرین اخبار
خانه » سلامت و زیبایی » سلامتی: خشکی پوست‌تان را ضربه‌ فنی کنید

سلامتی: خشکی پوست‌تان را ضربه‌ فنی کنید

مطلب: خشکی پوست‌تان را ضربه‌ فنی کنید در تاریخ ۲۷ December 2015 | 7:14 am نشر یافته شده شده می باشد.
به نقل از ۸ ثانیه:

مجله سیب سبز – رزیتا اشتری: زمستان با همه زیبایی‌هایش از راه رسیده، ولی باید توجه داشت آن فصل سرما معایبی هم دارد که  نمی‌قدرت از آن هم گریز و فرار کرد و همچنین تنها و فقط بایستی و حتما دنبال راه چاره بود. پانگار ارتباط و رابطه مستقیمی بین فصل سرما و همچنین خشکی پوست بدن و همچنین دست و همچنین پا وجود دارد، شاید کسی دنبال خشک شدن رگ‌ها نباشد ولی باید توجه داشت خیلی‌ها دنبال درمان و همچنین برطرف کردن آن خشکی‌های پوست خواهند بود. در صورتی که تو هم پوست خشکی دارید و همچنین مدام بایستی و حتما دست و همچنین صورت‌تان را چرب کنید آن مطلب را حتما بخوانید. دکتر مسعود داوودی، متخصص پوست و همچنین مو و همچنین عضو هیات علمی دانشگاه علوم علم پزشکی جدید بقیه‌الله در مورد درمان خشکی پوست در فصل سرما توضیح می‌دهد.

منشا خشکی پوست از کجاست؟

 خیلی‌ها فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن می‌کنند خشکی پوست ناشی از نوع پوست می باشد و همچنین عوامل غیره ای در تغییر نوع آن هم نقش ندارند. ولی باید توجه داشت عوامل مختلفی در خشکی پوست دخیل‌اند که ممکن می باشد تا امروز از کنار آنها ساده عبور کرده باشیم:

735811 720 سلامتی: خشکی پوست‌تان را ضربه‌ فنی کنید

غدد چربی تو چگونه کار می‌کند؟

عملکرد غدد چربی روی نوع پوست تاثیر می‌گذارد. غددی که پهناور و بزرگ و همچنین فعال‌تر خواهند بود، اکثرا و بیشتر باعث چربی پوست می‌شوند. برعکس آن بحث و داستان، غددی خواهند بود که ظریف و همچنین فعالیت کمتری دارند؛ درنتیجه پوست آن اشخاص خشک‌تر می باشد.

چند ساله هستید؟

 غیر از عملکرد غدد، عوامل غیره ای مثل سن روی نوع پوست تاثیر می‌گذارند. بچه‌هایی که هنوز به سن بلوغ نرسیده‌اند ترشح هورمونی ندارند و همچنین به‌دنبال آن هم غدد چربی‌سازشان فعال نشده می باشد، جهت همین پوست خشکی دارند. ولی باید توجه داشت بعد از دوره بلوغ ممکن می باشد نوع پوست آنها از خشک به چرب تغییر کند. حتی آن رویکرد در سنین بالا هم رخ می‌دهد. هرچه سن بالاتر برود فعالیت غدد چربی‌ساز کمتر می‌می شود.

کدام نقطه از کشور زندگی می‌کنید؟

عوامل محیطی مثل فصل در نوع پوست نقش دارد. بعضی‌ها در فصل زمستان پوست خشک‌تری نسبت به  فصل بهار و همچنین تابستان دارند. یکی از دلایل عدم خشکی پوست در فصل گرم، ترشح عرق می باشد. ولی باید توجه داشت در فصول سرد به‌دلیل عدم ترشح عرق و همچنین وجود وسیله‌های گرمازا مثل بخاری، شومینه، شوفاژ و همچنین… (به آن دلیل که رطوبت محیط را از بین می‌برند) خشکی پوست اکثرا و بیشتر می‌می شود. جهت همین می‌قدرت شرایط آب‌وهوایی را به آن دلایل اضافه کرد. در جنوب یا شمال ایران خشکی پوست کمتر به چشم می‌خورد، زیرا و به درستی که آب‌وهوا شرجی می باشد و همچنین در هوا رطوبت وجود دارد.  

کارو بار یا کسب و کار یا همان شغل‌تان چیست؟

کارو بار یا کسب و کار یا همان شغل و همچنین شیوه زندگی اشخاص در خشکی پوست دخیل خواهند بود. جهت مثال بعضی مشاغل طوری می باشد که فرد مجبور می باشد بعد از اتمام کار دوش بگیرد. حتی اشخاصی که به‌دلیل وسواس مدام استحمام می‌کنند، خشکی پوست در آنها اکثرا و بیشتر دیدن می‌می شود. 

خشکی پوست را کنترل کنید

بعضی اشخاص به‌روش کلی پوست خشکی دارند، ولی باید توجه داشت اغلب اوقات از فصل سرما آن خشکی اکثرا و بیشتر شده و همچنین در فصل زمستان شدت پیدا می‌کند. جهت همین توصیه‌های عمومی وجود دارد که با کمک آن هم‌ها می‌قدرت شدت خشکی پوست را کاهش داد.

دستگاه بخور فراموش نشود

در فصل‌های خشک و همچنین سرد بهتر می باشد در منزل و خانه یا اتاق خواب از دستگاه بخور بهره بری و استفاده کنید. البته ممکن می باشد افرادی باشند که از وسایل گرمایی قدیمی بهره بری و استفاده می‌کنند که پیشنهاد ما آن می باشد یک کتری آب روی آن وسایل گرمازا قرار دهند تا فضای اتاق مرطوب می شود. ولی باید توجه داشت در آپارتمان که دستگاه تهویه مرکزی وجود دارد، بهتر می باشد از دستگاه بخور بهره بری و استفاده می شود. بخور سرد یا گرم از نظر رطوبتی با هم فرقی ندارند، تنها مزیتی که بخور سرد نسبت به گرم دارد آن می باشد که بخور سرد جهت افرادی که مشکل تنفسی دارند مناسب‌تر می باشد. افرادی که از آن مشکل رنج می‌برند ممکن می باشد بخور گرم به آن مشکل شدت ببخشد.

735812 439 سلامتی: خشکی پوست‌تان را ضربه‌ فنی کنید

با آن اصول به حمام بروید

افرادی که پوست خیلی زیاد خشکی دارند، توصیه می‌می شود که دفعات استحمام و همچنین شست‌وشوی‌شان را نسبت به ماه‌های گرم سال شمسی کمتر کنند. هرچه مقدار و اندازه و میزان شست‌وشو کمتر باشد، مقدار و اندازه و میزان چربی روی پوست ماندگاری بیشتری دارد، به‌همین دلیل خشکی پوست کمتر اذیت‌تان می‌کند. ولی باید توجه داشت بعضی‌ها به دلایل متنوع و گوناگون و مختلف مجبورند زیاد استحمام کنند؛ توصیه ما آن می باشد که در هر وعده از استحمام تمام بدن را صابون و همچنین شامپو نزنند و همچنین تنها و فقط قسمت‌هایی از بدن را که عرق می‌کنند مثل چین‌های بدن (زیر بغل، کشاله‌ها و همچنین…) با صابون یا شامپوی بدن بشویند.

به‌روش قطع، فرو رفتن در آب جوش بعد از فعالیت در هوای سرد، خیلی زیاد دل‌انگیز می باشد، ولی باید توجه داشت گرمای شدید یا حمام آب داغ درواقع باعث ازبین رفتن حفاظ چربی پوست می‌می شود که می‌تواند باعث کمبود رطوبت آن هم می شود.

صابون مناسب بخرید

اکثرا و بیشتر از شامپو و همچنین صابون‌های بدنی بهره بری و استفاده کنید که فرمول ساخت‌شان طوری می باشد که چربی اکثرا و بیشتر دارند. آن شوینده‌ها به شوینده‌های کرم‌دار معروف خواهند بود. بعد از بهره بری و استفاده از شوینده‌های کرم‌دار، یک لایه نازک چربی روی پوست باقی می‌ماند.

از دارو بهره بری و استفاده می‌کنید؟

بعضی داروها باعث کاهش عملکرد غدد چربی می‌شوند. مشهورترین دارو، خانواده ویتامینA خواهند بود که جهت  بیماری‌های متنوع و گوناگون و مختلف تجویز می‌شوند؛ ازجمله آن داروها تیگازون، نئوتیگازون و همچنین… خواهند بود. آن دسته از داروها به‌شدت باعث خشکی پوست در اشخاص می‌شوند.

زیرجامه‌های نخی را آماده کنید

افرادی که خشکی پوست دارند، ممکن می باشد ترک‌های ظریفی روی پوست‌شان ظاهر می شود. آن ترک‌ها منشا وارد شدن الیاف لباس یا جسم خارجی به زیر پوست خواهند بود. خارش، حساسیت، اگزما و همچنین آلرژی پوستی از عوارض وارد شدن جسم خارجی به داخل ترک‌هاست. توصیه می‌می شود افرادی که پوست خشکی دارند، به‌جای زیرلباس‌های ضخیم و همچنین خشن زمستانی از پوشش‌های ظریف و همچنین لطیف بهره بری و استفاده کنند؛ مثل زیرجامه‌های نخی و همچنین نازک که جلوی تماس الیاف را با پوست می‌گیرند و همچنین مانع حساسیت و همچنین آلرژی پوستی می‌شوند.

همچنین در صورتی که سوز سرما باعث خشکی پوست‌تان می‌می شود، می‌توانید از دستکش بهره بری و استفاده کنید، ولی باید توجه داشت درمورد بهره بری و استفاده از دستکش بایستی و حتما آن نقطه را رعایت کنید؛ یعنی یا از دستکش‌های نخی بهره بری و استفاده کنید یا اول دستکش نخی را دست کنید و همچنین بعد دستکش‌های پشمی را دست کنید.

کرم‌های مرطوب‌کننده همراه‌تان باشد

پیشنهاد بعدی ما بهره بری و استفاده از کرم‌های مرطوب‌کننده می باشد. عملکرد کرم‌های نرم‌کننده و همچنین مرطوب‌کننده جهت پوست‌های خشک را می‌توانیم به واکس کفش تشبیه کنیم. آن هم‌روش که واکس مانع ترک روی کفش‌ها می‌می شود، نرم‌کننده‌ها هم دقیقا همین نقش را روی پوست ایفا می‌کنند. آن دسته از کرم‌ها از خشکی و همچنین ترک پوست پیشگیری می‌کنند. بهترین شیوه بهره بری و استفاده از کرم‌های مرطوب‌کننده، زدن آنها روی پوست‌های مرطوب می باشد.

735813 849 سلامتی: خشکی پوست‌تان را ضربه‌ فنی کنید

بعد از آنکه خیسی و همچنین رطوبت پوست با حوله گرفته شد، بایستی و حتما بلافاصله زمانی که پوست هنوز نمناک می باشد کرم‌های نرم‌کننده و همچنین مرطوب‌کننده را بزنیم، چراکه آبی که وارد پوست شده، توسط کرم حفظ می‌می شود و همچنین پوست نرم می‌ماند. بعد از حمام و همچنین استخر بهتر می باشد از آن کرم‌ها بهره بری و استفاده می شود. خشک‌ترین قسمت‌های بدن دست‌ها و همچنین پاها خواهند بود جهت همین بایستی و حتما توجه ویژه ای از نظر خشکی به آن قسمت‌ها داشته باشیم. البته ممکن می باشد آن خشکی وسعت پیدا کند و همچنین غیر از دست‌ها و همچنین پاها قسمت‌های غیره ای از بدن مثل تنه، سینه و همچنین پشت بدن دچار خشکی شوند که بازهم توصیه می‌می شود توسط کرم‌های مرطوب‌کننده چرب شوند.

هر محصول آرایشی-بهداشتی‌مصرف نکنید

جهت انتخاب کرم‌های مرطوب‌کننده بهتر می باشد سراغ کرم‌هایی بروید که عطر، بو و همچنین اسانس ندارند. آن عوامل ممکن می باشد باعث بروز حساسیت و همچنین اگزمای پوستی شوند. جهت همین توصیه می‌می شود از کرم‌های خنثی که برند معتبری دارند، بهره بری و استفاده می شود. البته در صورتی که سابقه اگزما و همچنین حساسیت پوستی ندارید، می‌توانید بدون محدودیت از کرم‌های مرطوب‌کننده بهره بری و استفاده کنید.

ماسک درمانی کنید

افرادی که پوست خشک دارند، بهره بری و استفاده از بعضی ماسک‌ها می‌تواند رطوبت پوست‌شان را افزایش دهد. ولی باید توجه داشت در صورتی که نتوانیم آن رطوبت وارد شده به پوست را حفظ کنیم، مشکلی ندارد زیرا و به درستی که پیشامد جدید مهمی نیست. ماسک‌های طبیعی مثل ماسک‌های میوه‌ای یا ماسک‌هایی که به شکل فرآورده‌های آماده که در داروخانه‌ها خواهند بود، تاحدودی باعث شادابی و همچنین طراوت پوست می‌شوند. ولی باید توجه داشت زیرا و به درستی که بعد از مدتی آب آن ماسک‌ها از پوست تبخیر می‌می شود، تاثیرگذاری‌شان موقتی می باشد و همچنین شرایط مجدد به اوضاع قبل برمی‌گردد.

همچنان بهره بری و استفاده از کرم‌های مرطوب‌کننده بعد از بهره بری و استفاده از ماسک‌ها توصیه می‌می شود، چراکه رطوبت زیر پوست را حفظ می‌کند. به‌روش کلی ماسک‌ها به تنهایی مشکل خشکی پوست را برطرف نمی‌کنند. خانم‌هایی که پوست خشکی دارند، بهتر می باشد از پاک‌کننده‌هایی که در آنها الکل وجود دارد و همچنین پاک‌کننده‌هایی که چربی پوست را از بین می‌برند، بهره بری و استفاده نکنند، در مقابل از شیرپاکن، شوینده‌های ملایم و همچنین پاک‌کننده‌های بدون الکل بهره بری و استفاده کنند.

تفکرهای  اشتباه درمورد خشکی پوست

تغذیه:

بعضی‌ها معتقدند نوع تغذیه روی خشکی پوست تاثیر می‌گذارد. جهت همین می‌پرسند چه موادغذایی مصرف کنیم که دچار خشکی پوست نشویم؟ آن سوال پاسخی ندارد، زیرا و به درستی که نوع تغذیه در خشکی پوست نقشی ندارد. ولی باید توجه داشت آن هم‌روش که گفته شد مصرف بعضی داروها باعث خشکی پوست می‌می شود. جهت همین بهتر می باشد در صورت امکان و همچنین با مشورت پزشک از داروی غیره ای به‌عنوان جایگزین بهره بری و استفاده می شود. در غیر آن صورت جهت پیشگیری از خشکی بهره بری و استفاده از کرم‌های مرطوب‌کننده توصیه می‌می شود.

کمبود آب:

بعضی‌ها با دیدن پوست خشک به تو پیشنهاد می‌دهند مقدار و اندازه و میزان مصرف آب هر روز خدا‌تان را اکثرا و بیشتر کنید. خوردن آب در طول روز به مقدار کافی خیلی زیاد مفید و همچنین موثر می باشد ولی باید توجه داشت نه در باره خشکی پوست. خشکی پوست ناشی از کمبود آب در بدن نیست، بلکه کمبود چربی مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری روی پوست می باشد که باعث آن خشکی‌می‌می شود.


لینک منبع

سوپروب close
خرید بک لینک