آخرین اخبار
خانه » ازدواج و زناشویی » ارتباط: با قوانین دعوای زن و همچنین شوهر‌ها آشنا شوید

ارتباط: با قوانین دعوای زن و همچنین شوهر‌ها آشنا شوید

مطلب: با قوانین دعوای زن و همچنین شوهر‌ها آشنا شوید در تاریخ ۲ October 2015 | 6:18 am نشر یافته شده شده می باشد.
به به گفته ۸ ثانیه:

ideal ارتباط: با قوانین دعوای زن و همچنین شوهر‌ها آشنا شوید
مجله زندگی ایده آل: دانستن اصول قهر و همچنین آشتی یک تجربه و مهارت بالا می باشد؛ مهارتی که در طی سال شمسی‌های جنسی و زناشویی ساخته یا ایجاد می‌می شود. اینکه چگونه و چطوری دعوا کنید که پس‌فردا روی آن هم را داشته باشید تا از همسرتان عذرخواهی کنید، خیلی زیاد مهم می باشد! دعوای جنسی و زناشویی مسلما با درگیری خیابانی ناشی از یک تصادف متغایر و متفاوت می باشد. پس مکالمه بین اشخاص در دعواهای متنوع و گوناگون و مختلف فرق می‌کند به‌طوری که در صورتی که اصول آن هم را ندانید، دعوای جنسی و زناشویی که قرار می باشد نمک زندگی‌تان باشد، بسیاری به شوری خواهد زد!

جهت اینکه با اصول دعوای جنسی و زناشویی آشنا شویم سراغ سهیل رضایی، مدرس حوزه روانشناسی یونگ و همچنین مدیر انجمن بنیاد فرهنگ زندگی رفته‌ایم. رضایی می‌گوید: «به‌ندرت پیش می‌آید زوجی در فضای مشترک دچار تنش نشوند و همچنین در صورتی که به خود و همچنین غیره ای چنین قولی را بدهند خود به خود فضای زندگی را تحت فشاری آزاردهنده قرار می‌دهند. پس چه خوب که در دعوا قوانینی را رعایت کنیم که فضا متشنج و همچنین آزاردهنده نشود.»

سبک دعوای زن و همچنین شوهر با باقی دعواها متغایر و متفاوت می باشد

حتی در جنگ هم که تنش و همچنین درگیری در سطح ملی می باشد به هر سبک و همچنین سیاقی نمی‌قدرت جنگید. مسلما در بسیاری از موارد نمی‌قدرت جلوی تنش را گرفت؛ تنها و فقط بایستی و حتما روش مواجهه درست با آن هم را بدانید. هیچ‌وقت نباید بین زن و همچنین شوهر چنین قسمی خورده می شود که بیا ما هیچ‌وقت با هم دعوا نکنیم! مگر می‌می شود؟! زن و همچنین مرد در یک ارتباط و رابطه جنسی و زناشویی بایستی و حتما آن را بدانند که دعوا وجود دارد؛ تنها و فقط بایستی و حتما درست و همچنین پخته دعوا کنند.

653165 186 ارتباط: با قوانین دعوای زن و همچنین شوهر‌ها آشنا شوید

در غیر آن صورت آن درگیری وسعت پیدا می‌کند و همچنین حل هم نمی‌می شود. در آن صورت فضای غمگینی در سطح خانواده ساخته یا ایجاد می‌می شود و همچنین در پی آن هم خانواده دچار مشکلات عدیده‌ای می‌می شود. پس در وهله اول خانواده‌ها بایستی و حتما با قوانین درگیری آشنایی پیدا کنند زیرا و به درستی که دعوای بین زن و همچنین شوهر با دعوای بین دو فرد غریبه کاملا متغایر و متفاوت می باشد. حواس‌تان به مکالمه‌ای که بین تو و همچنین همسرتان حین دعوا رد و همچنین بدل می‌می شود، باشد و همچنین هرچه به ذهن‌تان رسید را در لحظه گفتن نکنید. در گام اول قانون اول را بپذیرید که هیچ فردی تمام رفتارهایش ناپسند نیست و همچنین حتی فکر هم نکنید با تغییر آن هم رفتارها، قرار می باشد تغییر شگرفی اتفاق بیفتد.

قوانین دعوا به مرور زمان جامی‌افتد!

حفظ پیوند جنسی و زناشویی در آخر تنش الزامی می باشد. قرار نیست اصول دعوا کردن را از آن هم سال شمسی اول ازدواج یاد بگیرید. شاید در سال شمسی چهارم ازدواج به یک‌سری قوانین دعوا متناسب با سبک زندگی خودتان دست پیدا کنید و همچنین شاید سال شمسی هشتم جدید و تو و تازه بتوانید به تمام قوانینی که خودتان گذاشته‌اید، عمل کنید! قبله دائما به یک سمت می باشد. اصول دعوا هم به نوعی یک قبله ارتباطی می باشد و همچنین بایستی و حتما جهت درست آن هم را شناسایی کنید. در صورتی که بین تو و همچنین همسرتان چه در باور، چه در نظر و همچنین هر موضوع غیره ای دعوایی صورت گرفت،

آن را بدانید که نباید با همسرتان به آن هم شکلی که با دیگران دعوا می‌کنید، مشاجره کنید. فرض کنید در خیابان تصادف کرده‌اید یا با فردی در پارک دعوای‌تان شده و همچنین چهار تا ناسزا هم بر زبان آورده‌اید، هرگز نباید اجازه دهید چنین فضایی در دعوای جنسی و زناشویی به وجود آید.

در دعوا هیچ موضوعی را صرفا به خاطر اینکه کم نیاورید، مطرح نکنید!

یکی از قوانین دعوای جنسی و زناشویی آن می باشد که به خانواده‌های هم توهین نکنید. زن و همچنین مرد با هم محرم خواهند بود، آن محرمیت معنای عمیقی دارد. آن محرمیت می باشد که باعث می‌می شود همسر تو از اسرار خودش و همچنین خانواده‌اش به تو بگوید. پس حواس‌تان باشد آن اسرار در دعوا تغییر پیدا کردن به گروکشی نشود. چیزی که ربطی به موضوع دعوا ندارد را صرفا به خاطر اینکه کم نیاورید، مطرح نکنید! زمانی که همسران در ارتباط و رابطه با خانواده‌شان با هم صحبت می‌کنند، یعنی همدیگر را محرم اسرار می‌دانند.

پس در آخر درگیری هنگام و زمانی که حرفی جهت گفتن پیدا نمی‌کنید به نقطه‌ضعف‌های طرف مقابل متوسل نشوید. آن موضوع باعث می‌می شود در آخر دعوا همسرتان دو بار ضربه بخورد؛ یک‌بار به خاطر دعوا و همچنین بار دیگر به خاطر یادآوری موضوعی که نباید عنوان می‌شد. در چنین شرایطی همسر تو فکر می‌کند آنقدرها هم که فکر می‌کرده تو محرم اسرارش نیستید! بعضی اشخاص به دلیل اینکه قدرت گفت‌وگو حین دعوا را ندارند به زور متوسل می‌شوند.

موضوع دعوا را عوض نکنید

در مورد آن هم موضوع خاص بحث کنید و همچنین نه هیچ چیز دیگر. به‌روش مثال شاید از آن موضوع شاکی باشید که چرا پیراهنی که دوستش داشتید را بیرون گذاشته می باشد؟ آن درست که پیراهن کهنه بوده ولی باید توجه داشت زمانی که فوتبال بازی می‌کردید، آن پیراهن را می‌پوشیدید و همچنین حس خیلی خوبی نسبت به آن هم داشتید. خیلی زیاد اشتباه نادرستی می باشد که خانم منزل و خانه در پاسخ به آن گفت‌وگو بگوید: تو خانوادگی کلا آدم‌های خسیسی هستید! پس در حین دعوا تنها و فقط بایستی و حتما در ارتباط و رابطه با آن هم پیراهن بحث کنید و همچنین نه چیزی دیگر.

احساس‌تان را گفتن کنید ولی تنها و فقط در ارتباط و رابطه با آن هم موضوع؛ مثلا اینکه خانم منزل و خانه بگوید: من فکر می‌کردم آن پیراهن به درد تو نمی‌خورد و همچنین عذر می‌خواهم بابت اینکه پیراهن را بدون اجازه تو بیرون دادم. مسائل کهنه را هم مطرح نکنید. در صورتی که در ارتباط و رابطه با موضوعی که ۱۰ سال شمسی پیش دعوا می‌کردید، امروز دعوا نمی‌کنید یعنی رشد کرده‌اید.

دعواهای کهنه پرونده‌اش بسته شده می باشد. پس موضوع دعوا را زنده نگه ندارید. در صورتی که مدام بحث‌های قدیمی را یادآوری کنید، زندگی‌تان مثل مین هر لحظه در انتظار انفجار خواهد بود. دلخوری هم دائما بین آن زوج‌ها باقی می‌ماند. بعضی‌ها دوست دارند آن درگیری‌ها را مدام احیا کنند. در آخر دعوا هم آن را به خاطر داشته باشید که در نهایت قرار می باشد با هم زندگی کنید. در آخر خشم هم بایستی و حتما حواس‌تان باشد با کسی که سال شمسی‌ها و همچنین ماه‌ها خاطره دارید قرار نیست مثل دیگران درگیری پیدا کنید .

به دنبال گل زدن به هم نباشید

فراتر از تجربه و مهارت بالا حل مساله آن می باشد که زوج‌ها تجربه و مهارت بالا درگیری و همچنین دعوا را بلد باشند. در آخر درگیری هم بایستی و حتما حواس‌تان به آن موضوع باشد که با چه کسی دعوا می‌کنید؟ بعضی‌ها مشکل غریب‌پنداری دارند؛ یعنی یادشان می‌رود فرد مقابل، همسرشان می باشد!

آن اشخاص به یک‌باره آلزایمر عاطفی می‌گیرند. دوست دارند همسرشان را جوری مغلوب کنند که دائما خودشان برنده دعوا باشند! چشم‌های‌تان را نبندید و همچنین بگویید من هنگام و زمانی که دعوا می‌کنم هیچ چیزی متوجه نمی‌شوم! تمرین کنید در حین دعوا دچار آلزایمر عاطفی نشوید و همچنین در دعوا دنبال گل زدن به هم نباشید.

قهر نشانه اقتدار و قدرت نیست

همه افراد خانواده بایستی و حتما مثل قبل در کنار هم باشند؛ مرد منزل و خانه بایستی و حتما خرید را انجام دهد و همچنین زن منزل و خانه بایستی و حتما غذا را آماده کند. اجازه ندهید با وجود دعوا، سرما منزل و خانه تو را فرا بگیرد. تو در آخر درگیری نباید اجازه دهید ریزترین پیوندها قطع می شود. غذا را بایستی و حتما با هم بخورید. تنها و فقط بعد از دعوا چند روزی از هم فاصله بگیرید و همچنین با خودتان کنار بیایید تا فشار روانی کمتر می شود. با هم مکالمه کنید و همچنین مثل قبل به زندگی ادامه دهید.

نگذارید از درون ارتباط و رابطه پوسیده می شود. در صورتی که زن یا شوهر خطایی کرده بایستی و حتما طرف مقابل تنها و فقط آن هم بعد خطاکارش را درنظر بگیرد و همچنین کل زندگی‌اش را زیر سوال نبرد. صحبت کردن و همچنین امتداد ارتباط و رابطه در حین قهر و همچنین دعوا قرار نیست با روی خوش و همچنین گشاده باشد. شاید با اخم به هم سلام کنید ولی باید توجه داشت حتما آن کار را انجام دهید. نگذارید نخ امتداد ارتباط و رابطه قطع می شود زیرا و به درستی که در صورتی که آن نخ قطع می شود، احیای ارتباط و رابطه سخت می‌می شود. به قهر کردن عادت نکرده و همچنین مدام به عنوان ابزاری جهت اقتدار و قدرت‌نمایی از آن هم بهره بری و استفاده نکنید.

در آن صورت قهر می‌می شود اقتدار و قدرت و همچنین مدت زمان قهر هم مقدار و اندازه و میزان اقتدار و قدرت را مشخص کردن می‌کند. هرقدر در آن استراتژی موفق‌تر شوید در زندگی ناکام‌تر خواهید بود. قهر هرگز نشانه اقتدار و قدرت نیست.

 بهره بری و استفاده از قیدهای مطلق در ارتباط و رابطه ممنوع!

گفتن عباراتی مثل: تو دائما یا تو هیچ‌وقت آن کار را جهت من انجام ندادی و همچنین. . . در ارتباط و رابطه ممنوع می باشد. به جای آن جمله‌ها بگویید: یک روزهایی بوده که چنین کاری را جهت من انجام نداده‌اید. آن جمله قابل پذیرش‌تر می باشد. به یاد داشته باشید خشم حتی در آخر هم بایستی و حتما نگهبان داشته باشد. قرار نیست داد نزنید ولی باید توجه داشت صداقت را فراموش نکنید. بعضی وقت‌ها کافی می باشد یک لیوان آب جهت طرف مقابل بریزید تا دعوا خاتمه پیدا کند. احترام‌ها در هر شرایطی حتی در آخر دعوا هم بایستی و حتما حفظ می شود.

پیشقدم شدن جهت آشتی امتیاز منفی محسوب نمی‌می شود

هر کسی که جهت آشتی پیشقدم می شود، آن هم یکی بایستی و حتما برایش هدیه بخرد! با آن مفهوم که فردی که پیشقدم شده برنده می باشد. اینکه فکر کنید کسی که پیشقدم می‌می شود خودش را کوچک کرده و همچنین بازنده می باشد برداشت کاملا اشتباهی می باشد. اتفاقا آن قانون به تو می‌گوید در صورتی که تو اقدام به آشتی کنید بایستی و حتما از تو تقدیر هم می شود. آن را بدانید که گاهی کوتاه آمدن پاداش هم دارد و همچنین ابدا نشانه ضعف نیست.

653166 898 ارتباط: با قوانین دعوای زن و همچنین شوهر‌ها آشنا شوید

تنها و فقط بایستی و حتما فضای دعوا شکسته می شود. در قبل و همچنین زمانی که کودک بودیم در صورتی که با هم دعوا می‌کردیم آن هم فردی که پیشنهاد آشتی می‌داد، دائما فرد ضعیفی محسوب می‌شد و همچنین متاسفانه آن باور از کودکی در ما شکل گرفته فارغ از اینکه گاهی همین دعواهای به ظاهر کوچک در صورتی که حل نشود منجر به جدایی‌هایی جبران‌ناپذیر می‌می شود.

چند اصل در دعواهای جنسی و زناشویی

–  حق نداریم به خانواده‌های هم توهین کنیم.

–  حق نداریم مسائل و همچنین مشکلات کهنه را مطرح کنیم. در حین دعوا تنها و فقط راجع به آن هم موضوع بحث می‌کنیم.

–  شام و همچنین ناهار نپختن و همچنین نخوردن نداریم. همه اعضا بایستی و حتما مثل قبل جهت غذا خوردن حاضر باشند.

–  سلام و همچنین خداحافظی در هر صورت مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری می باشد.

–  هیچ‌کسی حق ندارد جای خودش را عوض کند.

–  هر کسی جهت آشتی پیشقدم می شود، فرد یا شخص دیگر بایستی و حتما برایش کادو بخرد.

 – حق نداریم اشتباه طرف مقابل را تعمیم دهیم؛ مثلا عبارت تو دائما. . . ممنوع می باشد زیرا و به درستی که آن کار دعوا را به آخر می‌رساند.

–  بایستی و حتما به هم فرصت دهیم که هر فردی راجع به دیدگاهش نسبت به موضوع دعوا پنج دقیقه صحبت کند و همچنین طرف دیگر هم پنج دقیقه فرصت پاسخگویی دارد. در صحبت همدیگر نمی‌پریم. در صورتی که حرفی هم باقی ماند بایستی و حتما به فردا موکول می شود تا سر و همچنین ته بحث مشخص می شود.

تنظیم کننده: شیرین کرمی

کارشناس: سهیل رضایی، مدرس حوزه روانشناسی یونگ و همچنین مدیر انجمن بنیاد فرهنگ زندگی


لینک منبع

سوپروب close
خرید بک لینک