آخرین اخبار
خانه » تفریحی » چهرها: ماگنوس کارلسن، قوی ترین مغز جهان چه می‌گوید

چهرها: ماگنوس کارلسن، قوی ترین مغز جهان چه می‌گوید

مطلب: ماگنوس کارلسن، قوی ترین مغز جهان چه می‌گوید در تاریخ ۲۵ December 2015 | 6:58 am نشر یافته شده شده می باشد.
به به گفته ۸ ثانیه:

وب وبسایت و مرکز خبرهای جدید فرادید: اغلب اوقات چهار یا پنج حرکت. در صورتی که اکثرا و بیشتر پیش‌بینی کنی، هم احتمالش ضعیف‌تر می‌می شود و همچنین هم وقت‌گیرتر می باشد. همچنین احتمال اشتباه نیز اکثرا و بیشتر می‌می شود. البته در صورتی که حریف آسان باشد، تا جایی که بخواهم پیش‌بینی می‌کنم!

733126 361 چهرها: ماگنوس کارلسن، قوی ترین مغز جهان چه می‌گوید

ماگنوس کارلسن (Magnus Carlsen) به شکستن رکوردها عادت دارد. او در ۱۳ سالگی به جوانترین استاد پهناور و بزرگ جهان تغییر پیدا کردن شد. کارلسن شش سال شمسی و همچنین بعد در سن ۱۹ سالگی به مرد شماره یک رتبه‌بندی جهانی شطرنج نائل آمد و همچنین باری دیگر، به جوانترین بازیکنی تغییر پیدا کردن شد که به چنین مقامی دست یافته می باشد.
 
 او حالا ۲۵ ساله شده ولی باید توجه داشت به احتمال فراوان باز هم یکی از جوانترین شطرنج بازها در مسابقات شطرنج کلاسیک لندن باشد؛ البته سن پایین هرگز مانع رسیدن او به موفقیت نشده و همچنین نخواهد شد.
 
ما با آن نابغه به گفتگو پرداختیم و همچنین سوالات تو را از آن هم‌ها پرسیدیم. سوالات کاربران بازه گسترده‌ای داشت و همچنین از عادات غذایی گرفته تا رقیب مورد علاقه‌اش را شامل می‌شد.

در ادامه بعضی از پرسش و همچنین پاسخ‌های جذاب و جالب با او را بخوانید. هر سوال مرتبط به یک کاربر می باشد.
 
گابریل سم، یکی از کاربران: در صورتی که قرار باشد به جای یکی از قویترین شطرنج‌بازهای تاریخ باشی، او که خواهد بود؟
 
کارلسن: شک نکنید او «بابی فیشر» خواهد بود، آن هم هم در دوران اوجش. زیرا دقت و همچنین انرژی بازی او در تاریخ مسابقات شطرنج بی‌نظیر بود. بنابراین او بابی فیشر خواهد بود، بین سال شمسی‌ها ۷۰ تا ۷۲ میلادی.
 
یک کاربر دیگر: قبل از مسابقه چه می‌خوری؟ (مدرس شطرنج هستم.)
 
کارلسن: معمولا یک سالاد یا املت. چیز سنگینی نمی‌خورم.
 
یک کاربر خانم: چرا مردان بر شطرنج سلطه دارند و همچنین چه کاری می‌قدرت در آن مورد انجام داد؟
 
کارلسن: به نظرم دلایل آن هم فرهنگی می باشد. شطرنج از دیرباز بازی مردانه‌ای بوده و همچنین تعداد بازیکنان مرد در آن هم به مراتب اکثرا و بیشتر بوده می باشد. بایستی و حتما انجمن‌های شطرنج فضا را جهت وارد شدن دخترک های جوان و ازدواج نکرده جوون مهیا کنند تا جو مردانه‌ی حاکم بر آن هم از بین برود.

733127 506 چهرها: ماگنوس کارلسن، قوی ترین مغز جهان چه می‌گوید

به نظرت رایانه تاثیر مثبتی بر بازی شطرنج داشته یا تاثیر منفی؟ (از نظر آماده سازی، تئوری و همچنین نادیده گرفتن خطاها)
 
کارلسن: رایانه جزو جدایی ناپذیر زندگی امروز می باشد، ولی باید توجه داشت من خودم را از نظر سبک بخشی از نسل قبل می‌دانم.

من اکثرا و بیشتر شبیه شطرنج بازهای ۳۵ تا ۴۰ ساله بازی می‌کنم. بازی رایانه‌ای مستلزم و نیاز به امکانات فیزیکی زمین بازی را از بین می‌برد، ولی باید توجه داشت جهت خلاقیت در بازی شطرنج خیلی خوب نیست.

بازی رایانه‌ای تئوری شطرنج را نیرو بخشیده می باشد. ولی باید توجه داشت از نگاه اسپورت و ورزشی و همچنین از نگاه هنری، چندان کمکی نکرده می باشد.»
 
در بازی چند حرکت را از قبل پیش‌بینی می‌کنی؟

 
کارلسن: اغلب اوقات چهار یا پنج حرکت. در صورتی که اکثرا و بیشتر پیش‌بینی کنی، هم احتمالش ضعیف‌تر می‌می شود و همچنین هم وقت‌گیرتر می باشد. همچنین احتمال اشتباه نیز اکثرا و بیشتر می‌می شود. البته در صورتی که حریف آسان باشد، تا جایی که بخواهم پیش‌بینی می‌کنم!
 
جهت مبتدی‌ها چه توصیه‌ای داری؟
 
کارلسن: تمرین و همچنین یادگیری الگوهای ابتدایی بازی شطرنج. زیرا حتی در صورتی که بازی خوانی را هم خوب یاد بگیری، باز بایستی و حتما بدانی که چگونه او را کیش و همچنین مات کنی.
 
در صورتی که قرار باشد حریف آخرین مسابقه شطرنجت را خودت انتخاب کنی، از بین شطرنج بازهای زنده و همچنین مرده چه کسی را انتخاب می‌کنی؟

 
کارلسن: قطعا کاسپارف در زمان جوانی‌اش – یعنی قبل از سال شمسی ۱۹۸۴ میلادی.
 
به نظرت قویترین حریفت در سال شمسی‌های بعدی که خواهد بود؟
 
کارلسن: سوال سختی می باشد. چند بازیکن می باشد که بازی کردن در مقابلشان برایم دشوار می باشد، ولی باید توجه داشت قوی‌ترینشان مرد شماره شش جهان می باشد، یعنی لئون آرونیان. من چندین بار او را شکست داده‌ام، ولی باید توجه داشت او بیش از هر حریف غیره ای برایم مشکل ساز بوده می باشد.

733128 980 چهرها: ماگنوس کارلسن، قوی ترین مغز جهان چه می‌گوید

فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن می‌کنی که در صورتی که با کاسپارف در دوران اوجش بازی می‌کردی، او را شکست می‌دادی؟ بابی فیشر چگونه و چطوری؟
 
کارلسن: هم اکنون را نمی‌دانم، زیرا و به درستی که در حال حاضر خیلی خوب بازی نمی‌کنم. ولی باید توجه داشت به نظرم مسابقه بین من در دوران اوجم در مقابل گری کاسپارف در دوران اوجش خیلی زیاد هیجان انگیز خواهد بود.

فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن کنم که شانس بردم کم نباشد، ولی باید توجه داشت مقابل اقتدار و قدرت و همچنین انرژی او کار خیلی زیاد خیلی زیاد سختی را خواهم داشت… در مورد بابی فیشر نیز بایستی و حتما بگویم که شانس پیروزی من خیلی بالا می باشد، ولی هیچ چیزی غیرقابل پیش‌بینی نیست.
 
روزی چند ساعت شطرنج تمرین می‌کنی؟
 
کارلسن: من هیچ گاه برنامه جذاب و جالب و خوب ریزی ویژه ای نداشته‌ام. چه در شطرنج، چه در مدرسه. گاهی اوقات به جای جریمه‌های مدرسه می‌شستم و همچنین یک کتاب در مورد شطرنج می‌خواندم و همچنین به آن هم فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن می‌کردم. بنابراین در عمل هر روز بازی نمی‌کنم، ولی باید توجه داشت می‌توانم بگویم که دائما به آن هم فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن می‌کنم و همچنین در مورد آن هم می‌خوانم.
 
کتاب شطرنجی و همچنین غیر شطرنجی مورد علاقه‌ات چیست؟
 
کارلسن: هنگام و زمانی که ۱۰، ۱۱ ساله بودم، کتاب بازی‌های ولادیمیر کرامنیک را می‌خواندم. سبک بازی او را خیلی دوست داشتم. کتاب غیر شطرنجی هم… کتابی در مورد کشورهای جهان می باشد: پرچم، جمعیت، شهرستان ها و همچنین تمام اطلاعات مرتبط به هر کشور در آن هم وجود دارد.
 
دوران کودکی‌ات چگونه و چطوری بود؟ با دوستانت بازی می‌کردی؟
 
کارلسن: بله خیلی فعال بودم. فوتبال بازی می‌کردم، در زمستان‌ها به اسکی می‌رفتم، کوهنوردی را هم دوست داشتم. در دوران مدرسه، دائما وقت جهت دوستانم داشتم. زیاد بیکار نبودم. آن را هم بگویم که علاقه‌ای به بازی‌های کامپیوتری نداشتم. در کل بایستی و حتما بگویم که خیلی فعال بودم.


لینک منبع

سوپروب close
خرید بک لینک