آخرین اخبار
خانه » مقالات » نحوه اجرای میکروپایل – نیلینگ آزمایش کشش (جکینگ)و شاتکریت

نحوه اجرای میکروپایل – نیلینگ آزمایش کشش (جکینگ)و شاتکریت

روش اجرای میکروپایل – نیلینگ تست کشش (جکینگ)و شاتکریت
33967693796409850534 نحوه اجرای میکروپایل   نیلینگ آزمایش کشش (جکینگ)و  شاتکریت
پیمانکار نیلینگ

روش میکروپایل

بطور کلی در مواجهه با خاکهای مسئله دار نظیر خاکهای سست با قابلیت باربری کم نشست‌پذیری زیاد ، روانگرا ، خاکهای دستی … دو راه پیش روی مهندسین ژئوتکنیک قرار دارد :

الف: مصرف از المانهای باربر در خاک

ب: بهسازی و اصلاح فوائد فیزیکی- مکانیکی توده خاک

هر یک از راه حل‌های فوق دارایروش ها و معین ات مربوط به می‌باشند که طی سالیان متمادی گسترش فراوانی یافته‌‌اند. برخی از تکنیک های ابداعی نیز ماهیتی ترکیبی از دو دسته فوق داشته مزایای هر دو دسته را تا حدودی بهمراه دارند. از آن دسته می‌توان به استفاده از میکروپایل ها به مراه تزریق دوغاب سیمان اشاره نمود.میکروپایل به شمع‌های با قطر کمتر از ۳۰۰ میلیمتر اطلاق می‌گردد که معمولا با تسلیح فولادی سبک تزریق دوغاب سیمان همراه می‌باشند. میکروپایل علاوه برآنکه به عنوان یک المان باربر و مقاوم در مساوی نشست عمل می‌کند بدلیل تزریق دوغاب سیمان ، سبب اصلاح معین ات مکانیکی (پایداری ی رفتاری) خاک اطراف نیز می‌گردد. در اینروش میکرپایل ها مانند ریشه های درخت باعث تثبیت تسلیح خاک می شود.میکروپایل ها بر اساسشیوه اجرای تزریق به ۴ دسته ” تزریق ثقلی+ تزریق تحت فشار چند وهله ای ” ” تزریق ثقلی+ تزریق تحت فشار وهله ای ” ” تزریق تحت فشار ” ” تزریق ثقلی دوغاب ” و بر طبق فلسفه رفتاری به ۲ دسته ” میکروپایل شبکه ای ” ” میکروپایل باربر ” تقسیم می شوند.

معین ه اصلی میکروپایل قطر کم حفاری آن است که مجوز تهیه آن را در هر زمینی با تجهیزات کوچکتر از تجهیزات مورد نیاز برای تهیه شمع های معمولی ، میسر می سازد. از دیگر ویژگی ها ی میکروپایل ها می توان به مسائل زیر اشاره نمود :

۱٫ تامین سیسـتم ی سازه ای با حداقل نشست
۲٫ قابیلیت اجرا در زمین های محدود
۳٫ سرعت اجرایی بالا
۴٫ قابلیت انعطاف پذیری اینروش در صورت هر گونه تغییرات سازه ای شبیه ارتقا طبقات و …
۵٫ ظرفیت باربری بالا بین ۳ تا ۵۰۰ تن
۶٫ کم شدن میزان صدا لرزه و ارتعاش ناشی از نصب
۷٫ مناسب برای یک دامنه تغییرات وسیع از شرایط خاک
۸٫ مناسب جهت استفاده در پی سازه ها در محیط های شهری
۹٫ارزان بودن سهولت انجام تست ات مختلف بر روی میکروپایل حاوی تست بارگذاری کششی ، فشاری جانبی

۱ -هدف

در اکثرا پروژه ها با توجه به نتایج مطالعات ژئوتکنیک انجام شده در ساختگاه شناسایی لایه‌های تحت‌الارضی، معین ات ژئوتکنیکی ساختگاه پروژه تعیین می گردد. پس با انجام تحلیل‌های روانگرایی در اعماق مختلف خاک محل، پتانسیل روانگرایی ساختگاه درصورت وقوع زلزله مورد ارزیابی قرار می گیرد. با وقوع روانگرایی و زائل شدن پایداری برشی خاک، نشستهای زیاد بزرگی به پی سطحی ساختمان تحمیل می شود که می‌تواند منجر به آسیب‌دیدگی جدی سازه و عناصر غیرسازه‌ای بنا در نهایت سبب تخریب آن گردد. از طرف دیگر در برخی از پروژه ها در بحث فنی، تأمین باربری ستونهای روی پی و انتقال بار به لایه‌های عمیق‌تر مورد نظر بوده علت تعیین کننده جهت انتخاب طرح، قدیم از بحث های اجرایی و اقتصادی می باشد.

۲- کاربردها

پس در حالت کلی میکروپایل در بعد فنی در دو رویکرد جلوگیری از وقوع روانگرایی تأمین باربری ستونهای روی پی انتقال بار به لایه‌های عمیق‌تر مفید واقع می شود و به عنوان یک گزینه مطلوب بوسیله مهندسان ژئوتکنیک پیشنهاد می گردد . بطور کلی کاربرد میکروپایل ها در مهندسی ژئوتکنیک مشتمل بر دو بخش ” مصرف در بستر پی سازه‌ها ” ” اصلاح بهسازی خاک ” می‌باشد .

الف : اصلاح و بهسازی خاک

۱. پایدارسازی شیب ها

۲٫ تهیه دیواره‌های نگهبان

۳. مواجهه با روانگرایی

۴. افزایش پایداری توده خاک با اهداف‌ویِژگزینشه نظیر تونل سازی و….

۵.حفاظت شیمیایی بخشهای مدفون سازه‌ها

ب : پی سازه ها

سازه های موجود :

۱٫ کنترل نشست پی‌ ۲٫ کنترل باربری پی‌ ۳٫ تعمیر یا جایگزینی پی‌ ۴٫ کنترل شستگی پی‌ ۵٫ مقاوم سازی لرزه‌ای پی

سازه های :

۱٫ کاهش نشست ۲٫ افزایش باربری فشاری ۳٫ تامین باربری کششی ۴٫ افزایش باربری جانبی

۳ – نحوه اجرا

روش اجرای میکروپایل حاوی چهار وهله حفاری ، لوله‌کوبی تزریق و تسلیح می‌باشد که مراحل اجرای آن در زیر تشریح شده است .

۳– ۱- حفاری

حفاری بوسیله دستگاه حفاری به صورت خشک انجام می شود. عمق حفاری در وهله طراحی معین شده تا عمق مورد نظر، حفاری باید انجام شود. دستگاه های حفاری بایستی قادر به حفاری گمانه به قطر تا ۱۰۰ میلی متر باشند. عملیات حفاری به روش‌های مختلف نظیر حفاری زمان ی (Rotary) یا زمان ی- ضربه‌ای (D.T.H) صورت می‌پذیرد.حفاری طبق نقشه های اجرایی می تواند بصورت قائم یا مایل صورت بپذیرد.

۳-۲- لوله‌کوبی

بعد از حفاری، لوله های میکروپایل در محل های معین شده و توسط دستگاههای لوله کوب کوبیده می شود. لوله قطعه اول به صورت سرنیزه بوده قطعات بعدی به ترتیب بوسیله بوشن و جوش کاملا بهم متصل می شوند. عملیات کوبش تا زمانی که امکان کوبیدن لوله ها میسر باشد ادامه می‌یابد اگر در ازای ۳۰ ضربه متوالی لوله‌کوب ، لوله بیشتر از ۱۰سانتی‌متر فرو نرود، عملیات کوبش لوله میکروپایل متوقف می گردد. در این حالت تا تحقق عمق طراحی حفاری انجام شده و پس لوله های مربوط به ریزشمع در داخل گمانه نصب می گردد.لوله های میکروپایل به قطر خارجی ۷۶ میلیمتر و قطر داخلی ۶۸ میلیمتر در قطعات دو متری می‌باشند. این لوله‌ها به وسیله بوشن جوش به یکدیگر متصل می‌شوند. هر میکروپایل دارای ۸۰ سوراخ به قطر ۸ میلیمتر در هر مترطول می باشد . محیط داخلی لوله ها بایستی برقوزده‌ باشد تا در تزریق دوغاب اثرات منفی نداشته باشد .

۳-۳- تزریق

دستگاههای تزریق از سه بخش میکسر اولیه، میکسر ثانویه و پمپ تزریق تشکیل می‌گردد . اختلاط در میکسر اولیه از نوع سیسـتم چرخش سریع آب (circulation) است میکسر ثانویه از نوع پره ای است . تهیه دوغاب تزریق در میکسر اولیه صورت می گیرد بدین صورت که ابتدا آب به میزان مورد نظر در میکسر ریخته شده و پس متناسب با نسبت آب به سیمان مورد نیاز، سیمان به آن افزوده می شود . زمان حداقل زدن دوغاب سیمان، ۳۰ ثانیه می باشد. نسبت آب به سیمان مورد مصرف با توجه به شرایط زمین بین ۵/۰ تا ۵/۱مطلوب می باشد. بعد از آماده شدن دوغاب ، جهت نگهداری ، دوغاب در داخل میکسر ثانویه ریخته شده پس بوسیله پمپ های تزریق ویژه تزریق می گردد . جهت تزریق دوغاب در لوله های میکروپایل از شیلنگ های مخصوصی به نام پکر مصرف می شود که تزریق پکر به جداره لوله می چسبد مانع از خروج دوغاب می شود .بطور مثال وهله اول بستن پکر جهت میکرو پایل ۸-۱۰ متری در عمق ۶ متری گمانه بوده و بعد از اتمام عملیات تزریق عمق ۶ متری، پکر در عمق ۴ متری بسته می‌شود و بعد از اتمام تزریق در این وهله پکر در عمق ۲ متری بسته می‌شود و نهایتاً بعد از تزریق در این وهله پکر سرچاهی بسته می‌شود و عملیات تزریق به اتمام می‌رسد. در صورتیکه نشتی دوغاب از سطح میکروپایل های جانبی مشاهده شود عملیات تزریق متوقف می گردد

۳-۳-۱٫معین ات تزریق :

۱- فشار تزریق :فشار تزریق در مراحل مختلف تزریق، در اعماق مختلف، تحت تاثیر جنس زمین شرایط ژئوتکنیکی می تواند متغیر باشد. حداکثر فشار تزریق به ۱۰ اتمسفر محدود می گردد.

۲- میزان سیمان مصرفی :باتوجه به شرایط ژئوتکنیکی میزان باربری طراحی ریزشمع ها، میزان سیمان برآوردی معادل هر مترطول میکروپایل تا ۱۰۰ کیلوگرم می تواند باشد. اما باتوجه به این امر که باید تزریق تا فشار ۱۰ اتمسفر ادامه یابد، لذا ممکن است میزان سیمان از برآورد اولیه بیشتر گردد.

۳- نسبت آب به سیمان :نسبـت آب به سیمان در دوغــاب تـزریـق مـورد استفـــاده، بیـن ۵/۰ تا ۵/۱ در شرایط عادی نسبت آب به سیمان دوغاب در شرایط دیگر از ۶۷/۰ تا ۱ می تواند متغیر باشد. قابل ذکر است که نسبت دوغاب در هر بخش به پیشنهاد پیمانکار تایید دستگاه نظارت تعیین می گردد.

۴- نوع سیمان مصرفی :نوع سیمان مصرفی در ملات تزریق سیمان از نوع سیمان پرتلند تیپ دو و یا سیمان تیپ پنج با توجه به شرایط شیمیایی محل مورد نظر تعیین می گردد.

۵- آب مصرفی :آبی که در تهیه دوغاب تزریق بکارمی‌رود، باید تمیز صاف بوده دارای کلیه شرایط لازم جهت آب مصرفی در تهیه بتن باشد. آب مصرفی بایستی عاری از هر نوع ماده‌ای از قبیل اسیدها، قلیا‌ها، مواد قندی، نمک‌ها مواد آلی که منجربه ایجاد آسیب ‌ به بتن می شود، باشد. آب مورد مصرف در تهیه دوغاب تزریق باید دارای ذرات جامد معلق کمتر از ۲/۰ درصد، مواد محلول کمتر از ۵/۳ درصد، درصد کلر کمتر از ۱ درصد، درصد سولفات کمتر از ۳/۰ و درصد قلیایی کمتر از ۰۶/۰ باشد. در حالت کلی آب قابل شرب جهت تهیه دوغاب مناسب می‌باشد.

۳-۴- تسلیح نصب فلنج

در صورت اجرای میکروپایل به منظور باربری، جاگذاری آرماتور تسلیح در داخل لوله میکروپایل و نصب فلنج ضروری می‌باشد. بدیهی است که آرماتور تسلیح می‌بایست قبل از گیرش سیمان، در داخل گمانه نصب شود. فلنج که به منظور ایجاد اتصال کامل بین میکروپایل بتن فونداسیون همچنین جلوگیری از برش پانچ سر میکروپایل در داخل بتن پی بکار می‌رود، می‌بایست در آخرین وهله به آرماتور تسلیح میکروپایل جوش شود .

۴ – آزمایشات بارگذاری

به طور کلی با توجه به کارکرد در نظر گرفته شده جهت میکروپایل و جهت اطمینان از فرض های طراحی صورت گرفته ، آزمایشهای مختلفی می توان انجام داد. این آزمایشها عبارتند از :

۴- ۱- آزمایش بارگذاری فشاری

میکروپایل هایی که حداقل ۲۸ روز از تزریق آنها قدیم باشد، به صورت فشاری با مصرف از جک بارگذاری، بارگذاری می گردند. این آزمایش با استفاده از تیر بارگذاری صورت می‌گیرد. با تذکر به معین ات فنی و نقشه‌های اجرایی میکروپایل ها بارگذاری در دو مورد از آزمایش ها، تا رسیدن به بار طراحی در یک مورد تا رسیدن به بـار نهایی صورت می‌گیرد.روش اجرای کلیه آزمایش های اشاره شده، همموسیقی استاندارد ASTM-D1143 خواهد‌بود. در این آزمایش ها باید بعد از انجام بارگذاری، منحنی بارگذاری نشست ترسیم گردد. در حین انجام آزمایش نیز میکروپایل تا رسیدن به بار آزمایشی باید بطور کامل قابلیت تحمل بارهای اعمال شده را داشته ‌باشد نشانی از گسیختگی یا تغییر مکان بیشتر از میزان استاندارد از خود نشان ندهد.در این آزمایش، بارگذاری بهشیوه پله ای تا رسیدن به بار آزمایشی و باربرداری تا بار صفر بوسیله جک بارگذاری انجام می گیرد. بارگذاری در پله های ۳ تنی انجام می پذیرد و در هر وهله بار به مدت ۵ دقیقه بر روی میکروپایل قرار می گیرد. قرائت نشست های حاصل از هر پله بارگذاری در سه وهله صورت می پذیرد.بعد از انجام عملیات بارگذاری، نوبت به انجام عملیات باربرداری می رسد. باربرداری نیز مانند بارگذاری بهروش پله ای و در پله های ۳ تنی صورت می گیرد. در هر وهله از باربرداری نیز تغییر مکان ها بوسیله گیج های اندازه گیری تغییرمکان در سه نقطه مونیتور می شوند .

۴- ۲- آزمایش بارگذاری کششی

این آزمایش یا به صورت مستقل یا بوسیله میکروپایل های بکار رفته به عنوان عکس العمل تیر تکیه گاهی در آزمایش فشاری انجام شود. نتیجه این آزمایش بررسی رفتار پایداری ی و تغییرشکل پذیری کششی ریزشمع می باشد.

۴- ۳- آزمایش بارگذاری جانبی

این آزمایش جهت ارزیابی رفتار جانبی میکروپایل ها انجام می گردد. در این آزمایش اکثرا از ۲ ریزشمع کنار نیز استفاده می شود.

۵ – مبانی محاسباتی میکروپایل

در شرایطی که میکروپایل ها با هدف تحکیم بهسازی بستر پی سازه‌ها مورد مصرف قرار می‌گیرند، محاسبات فنی میکروپایل ها مشابه با محاسبات فنی شمع‌های متداول است.

۵- ۱- کنترل باربری

به طور کلی باربری در ۳ بخش زیر مورد ارزیابی قرار می گیرد:

الف: کنترل باربری سازه ای میکروپایل : در طرح سازه‌ای، ظرفیت باربری المانهای میکروپایل مشتمل بر جدار فولادی، آرماتور تسلیح دوغاب سیمان محاسبه می‌شود که این ظرفیت باید با ضریب اطمینان مناسبی، بالاتر از بار وارده به میکروپایل باشد.

ب: کنترل باربری ژئوتکنیکی میکروپایل : در طرح ژئوتکنیکی، پایداری اصطکاکی جداره ریزشمع با خاک اطراف محاسبه می‌گردد که باید این پایداری اصطکاکی با ضریب اطمینان مناسبی، بالاتر از بار وارده باشد تا امکان جدایی میکروپایل از خاک قبل از وقوع تسلیم عوامل مسلح کننده میسر نگردد.

ج: کنترل برش سوراخ کننده : باتوجه به این امر که میکروپایل ها دارای بار متمرکز زیاد قطر کوچـــک بوده برش سوراخ کننده با توجـه به سربارهای وارده محتمل می‌باشد کنترل مقــاومت در مساوی برش سوراخ کننده که منتهی به ارائه طرح فلنج مناسب می‌گردد ، انجام می‌شود.

۵- ۲- کنترل نشست

بهترین معیار برای تخمین نشست میکروپایل مصرف از نتایج آزمایش بارگذاری می باشد . در صورت نبود اطلاعات کافی می توان از تئوری های الاستیک یا تحکیم نظیر شمع های معم اما مصرف نمود. بررسی میکروپایل با برنامه هایی مثل safe انجام می شود. در این نرم افزار ها میکروپایل ها به صورت یک فنر با سختی معادل جایگزین می گردد پس در برنامه مناسب مورد آنالیز قرار می گیرد.در حال حاضر دستورالعمل ارائه شده توسط (U.S.FHWA) بعنوان مرجع قابل قبول و مورد استفاده طراحـان پیمانکاران اجرای میکروپایل می‌باشد.

۶ – مقایسه با سایر روشهای بهسازی خاک

با تذکر به وضعیت لایه‌بندی خاک تحت‌الارضی میزان بار وارده در زیر پی و تعداد طبقات ساختمان در پروژه حاضر، مناسب‌ترین روشها جهت حل مشکل ظرفیت باربری نشست کاهش پتانسیل روانگرایی، استفاده از پی عمیق نظیر شمع میکروپایل و یا مصرف از شیوه های تراکمی نظیر تراکم دینامیکی یا تراکم ارتعاشی- جایـگزینی می‌باشد. میکروپایل در مقایسه با سایر شیوه های بهسازی خاک دارای ویژگیهای بارزی می‌باشد که در ذیل به صورت فهرست‌وار به آنها اشاره می‌گردد.

الف: بعد اقتصادی : باتوجه به این امر که اجرای میکروپایل مبتنی بر مصرف از اندازه کم مصالح مشتمل بر فولاد و سیمان، هزینه‌های پائین تجهیز کارگاه و نیز اندازه بالای کار نیروی آدم ی در زمان کوتاه می‌باشد،شیوه میکروپایل در مقایسه با سایر راههای بهسازی نظیر اجرای شمع بتنی فولادی، تثبیت با سیمان، اجرای ستونهای شنی، تراکم دینامیکی و غیره که مبتنی بر مصرف از اندازه زیاد مصالح و یا بکارگیری ماشین‌آلات سنگین گران‌قیمت می‌باشند، اقتصادی‌تر است.

ب: بعد اجرایی : ماشین‌آلات اجــرای میکروپایل در مقایسه با ماشین‌آلات اجـــرایی سایر روشها دارای ابعاد و حــجم کمتری می‌باشد لذا علاوه برآنکه دارای قابلیت حمل و جابجایی آسان در کارگاه می‌باشد، امکان اجرای عملیات در چند جبهه کاری مختلف بدون تداخل کاری را فراهم می‌نماید.با توجه به ابعاد کوچک بدنه میکروپایل، قطر ناچیز حفاری همچنین کوبش میکروپایل با انرژی کم، میزان لرزش سایر اثرات جانبی بر روی سازه‌های مجاور در مقایسه با سایرروش ها نظیر اجرای شمع، به حداقل ممکن کاهش می‌یابد.یکی از برترین ویژگیهای میکــروپایل قابلیت اجرای زیاد آسان در شرایط وجود آب زیرزمینی است. در مناطقی که سطح آب زیرزمینی بالا بوده و حفاری ‌های قطر بزرگ جهت اجرای شمع‌های بتنی نیازمند پایدارســازی دیواره چاهک ها و تخلیه آب زیرزمینی و … می‌باشد، اجرای میکروپایل از سطح زمین تزریق دوغــاب سیمان از داخل آن ، با سرعت زیاد انجام پذیرفته و بعلت چگالی ویسکــوزیته بیشتر دوغاب سیـمان ، آب حفره‌ای در تاثیر فشار دوغاب سیمان تخلیه و با دوغاب سیمان جایگزین می‌گردد.

ج: بعد فنی : میکروپایل از یکسو با دارا بودن عناصر تسلیح حاوی جدار ضخیم فولادی و آرماتور تسلیح، قابلیت انتقال و پخش بار به لایه‌های مقاوم زیرین و نیز کنترل نشست به دلیل سختی بالای فولاد تسلیح عمقی خاک را دارد و از سوی دیگر بدلیل تزریق دوغاب سیمان، معین ات مکانیکی خاک، نظیر سختی، تراکم پذیری، ظرفیت باربری، ضریب اصطکاک چسبندگی غیره را اصلاح می‌بخشد. لذا میکروپایل در مقایسه با سایر روشها مانند حفاری و تزریق، تثبیت خاک با سیمان و یا آهک، تراکم دینامیکی، مصرف از زمین مصنوع‌ها (ژئوسنتتیک) که صرفاً خصوصیات مکانیکی خاک را تغییر می‌دهند و یا استفاده از شمع که صرفاً به عنوان عنصر باربر عمل می‌کند، بدلیل عملکرد مرکب (مصرف از عناصر باربر اصلاح خاک) دارای برتری می‌باشد. لازم به ذکر است، بعلت تزریق دوغاب سیمان و افزایش چشم گیر چسبندگی جدار میکروپایل به توده خاک اصلاح معین ات رفتاری خاک، استفاده از میکروپایل با قطر کم با عمق نفوذ کمتر نسبت به شمع‌های بتنی فولادی قطور و عمیق، قابلیت تامین باربری ضروری و کنترل نشست پی را خواهد داشت. همچنین بایستی تذکر نمود که عملیات کوبش میکروپایل ها باعث انتقال انرژی جنبشی و ارتعاشی به توده خاک گردیده منجر به تحکیم و تراکم توده خاکی اطراف میکروپایل خواهد شد. این امر به خصوص در خاکهای دانه‌ای مشهودتر می‌باشد. همچنین در شرایطی که به علت وجود لایه‌های متراکم زیرسطحی (نظیر آنچه در پروژه حاضر وجود دارد)، کوبش شمعهای قطور مشکل یا غیر ممکن می‌باشد، کوبش میکروپایل با قطر کوچک می‌تواند بهترین راه حل باشد.

د: تضمین کیفیت عملکرد : انجام تست بارگذاری میکروپایل با راههای ساده و ارزان یکی از مزایای بسیار بزرگ این نحوه در مقایسه با شیوه های دیگر نظیر اجرای شمعهای قطور بتنی فولادی یا ستونهای شنی می‌باشد. با تذکر به باربری کمتر میکروپایل ها نسبت به شمعهای قطور عمیق، انجام آزمایش بارگذاری با مصرف از جکهای سبک، با تامین نیروی عکس العمل تکیه‌گاهی کافی، با دقت بالا و به سادگی امکان‌پذیر خواهد بود. با استفاده از نتایج آزمایش بارگذاری میکروپایل، امکان بررسی رفتار، میزان باربری، نشستهای الاستیک تغییر شکل های پسماند در حین بارگذاری وجود خواهد داشت. بدین ترتیب امکان ارزیـابی صحت و سقم فرضیات طراحی فراهم گردیده امکان تعدیل تغییر طرح، تعداد و چیدمان میکروپایل ها با تذکر به مشاهده رفتار واقعی میزان باربری نهایی آنها در محل وجود خواهد داشت.

۷ – ماشین آلات و تجهیزات

۷- ۱- ماشین حفاری

دستگاه های حفاری میکروپایل به دوروش حفاری زمان ی (Rotary) یا حفاری زمان ی – ضربه ای (D.T.H) کار می کنند. این شرکـت از نحوه حفاری زمان ی – ضربه ای به دلیل سرعت بالا و کارایی مناسب نسب بهبقیه آموزش های حفاری بهره می گیرد.

۷- ۲- لوله کوب

لوله کوب های مورده استفاده در اجرای میکروپایل که به منظور هدایت استقرار لوله ها در داخل زمین مورد استفاده قرار می گیرند در مقایسه با شمع کوب های متداول بسیار کوچکتر به سهولت قابل حمل هستند .این شرکت از دستگاه لوله کوب ضربه ای مصرف می نماید .

۷- ۳- لوله مشبک

لوله های میکروپایل مشبک و از نوع مانسمان بدون درز هستند . قطر خارجی این لوله ها ۷۶ میلیمتر قطر داخلی آنها ۶۸ میلیمتر در قطعات دو متری می‌باشند. این لوله‌ها به وسیله بوشن جوش به یکدیگر متصل می‌شوند. هر لوله دارای ۸۰ سوراخ به قطر ۸ میلیمتر در هر مترطول می باشد. محیط داخلی لوله ها بایستی برقوزده‌ باشد تا در تزریق دوغاب اثرات منفی نداشته باشد.

سوپروب close
خرید بک لینک