آخرین اخبار
خانه » مقالات » نکات طلایی در کرایه کردن آپارتمان

نکات طلایی در کرایه کردن آپارتمان

نکات مهم در کرایه کردن آپارتمان
2 نکات طلایی در کرایه کردن آپارتمان
آپارتمان مبله

وقتی حرف از اجاره مسکن به بین می‌آید بدون تردید به توان مالی مستاجر فکر می‌کنیم و شرایط را متناسب با جیب او در ذهنمان ترسیم خواهیم کرد.گرچه این شرایط اکنون در جامعه ما به‌دلیل گرانی بیش از میزان اجاره بها در شهرهای بزرگ بمخصوص پایتخت درست نیست و قدرت گزینش را از مستاجران گرفته است اما بازهم در این بازار مکاره می‌توان به درصدی از خواسته‌های خود فکر کنیم گزینه‌های مناسب را در نظر بگیریم.

اگر بخواهیم از مسکن بهتر برای اجاره سخن بگوییم طبق عرف قدیم و به قول مشهور باید اول نظر بانوی خانواده را جویا شویم نظر وی را ملاک بگیریم، چون طبق همین سنت وی قرار است در این منزل مدت بسیاری از روز را طی نماید ؛ پس آسایش آرامش وی در خانواده اثر مثبت خواهد داشت. ولی امروزه تمام چیز تفاوت کرده و بیشتر بانوان همپای مردان خارج از منزل به اقتصاد خانواده یاری می کنند پس بعد از موضوع توان مالی می توان نظر کل خانواده را در این باره مورد ارزیابی قرار داد و با توجه به تمام شرایط بهترین مورد را گزینش کرد.

به عقیده جامعه خوش نشین بهترین ملک، خانه ای است که مالک در آن ساکن نباشد، چون می توان مفهوم واقعی آزادی را در آن دریافت. به هر حال چنانچه قصد جابه جایی دارید و محدوده مورد نظر را با تذکر به بودجه و اما فاصله محل کارتان تا آن را درنظر گرفته اید، فهرستی از مسائل یاد شده برای هر ملک را که بازدید می بکنید در نظر بگیرید و زمان بازدید ملک برای مسائل یاد شده نمره ای بین تا چهار در نظر بگیرید سرانجام با در نظر گرفتن امتیازات بهترین مناسب ترین مورد را گزینش بکنید .

به یاد داشته باشید که با برنامه ریزی دقیق تعیین مناسب برای جابه جایی بدون هیچ استرس و عجله می توانید به دنبال خواسته های خود متناسب با شرایط باشید و منزل مناسب را اجاره بکنید :

۱ – همواره سعی بکنید منزلی را انتخاب بکنید که بازدید شما، تخلیه شده باشد. با اینروش می توانید علاوه بر اطمینان از تعیین اسباب کشی خود به واسطه خالی بودن منزل بعدی، از تمام اشکالات خانه آگاه شوید؛ چون وقتی این منزل مستاجر دارد اسباب و اثاثیه،این امکان را از شما خواهد گرفت.

۲ – به ایمنی ساختمان بهتر توجه بکنید . شرایط آسانسور، پله فرار و استحکام ساختمان (ضد زلزله بودن) را تحلیل بکنید .

۳ – قبل از عقد قرارداد، محله ای که ملک مورد نظر در آن واقع شده را تحلیل بکنید . شرایط مختلف مثل شلوغی خدمات عمومی آن را مدنظر داشته باشید.

۴ – در اوقات مختلف روز سری به منزل مورد نظر بزنید تا علاوه بر ترافیک شلوغی مسیر منزل گزینش ی از شلوغی داخل منزل و وضع همسایه ها مطلع شوید.

۵ – از همسایه ها در مورد مالک خانه آینده و اخلاق وی پرس جو بکنید .

۶ – با توجه به گران شدن حامل های سوخت سعی بکنید منزلی گزینش بکنید که دارای کنتورهای مجزای گاز، آب برق باشد.

۷ – اگر سیـستم گرما ی برودتی منزل مورد نظر شما اختصاصی باشد، خوبتر است، چون می توانید مدیریت آن را خودتان به عهده بگیرید.
۸ – چنانچه منزل مورد نظر شما آپارت مانی تک وامیزانی است، بیشتر طرفدار آن شوید چون آسایش خواهید داشت.

۹ – خدمات عمومی و دسترسی ملک مورد نظرتان به محل کار یا مدرسه فرزندان از اولویت های اصلی شما باشد.

۱۰ – سعی بکنید منزلی که نورگیر مناسبی دارد، انتخاب بکنید تا روحیه بهتر ی داشته باشید هم به اقتصاد خانواده کمک کنید.

۱۱ – واحدهایی که اتاقک آسانسورشان داخل واحد مسکونی طراحی شده را هرگز گزینش نکنید؛ چون صوت بالا پایین رفتن آسانسور بسیار ناآسان کننده و مخل آسایش است.

۱۲ – سعی بکنید سالن منزل مورد نظر به طور کامل مربع باشد تا بتوانید به بهترین شکل لوازم منزل را در آن بچینید.

۱۳ – آشپزخانه منزل را بهتر نقد بکنید . تعداد کابینت و روش قرار گرفتن گاز، یخچال ماشین لباس شویی ظرفشویی را بهتر در ذهن خودتان ترسیم بکنید و از جا شدن آنها اطمینان حاصل بکنید .

۱۴ – به نورگیر بودن آشپزخانه خوب دقت بکنید ، چون این مورد باعث پاکیزگی این محیط خواهد شد.

۱۵ – به شیوه قرار گرفتن سرویس بهداشتی منزل بسیار حساس باشید.بهترین شکل این است که این سرویس ها از دید عمومی دور باشند.

۱۶ – دقت بکنید منزل مورد نظر شما از بزرگراه پمپ بنزین یا گاز ایستگاه های توزیع برق فاصله داشته باشد.

۱۷ – ترجیحا منزلی را انتخاب بکنید که بالکن داشته باشد. این مساله در بزرگ تر نشان دادن منزل بسیار تاثیرگذار است.

۱۸- وجود سیستم اطفای حریق را در منزل جدی بگیرید.

۱۹- بهترین پوشش برای دیوارهای منزل، رنگ روغن و کاغذ دیواری قابل شستشوست، پس دقت بکنید تا در آینده برای پاکیزگی منزل خود بسیاری خرج نکنید.

۲۰ – وجود کفشوی داخل آشپزخانه را جدی بگیرید. این مساله از امتیازات ساختمان شما خواهد بود.

۲۱ – معایب اقطعا لی منزل را قبل از عقدقرارداد، شناسایی کرده و در پایین قرارداد اجاره قید بکنید تا بعد از تخلیه منزل موجر مدعی مسئولیت شما در مورد آن نشود.

۲۲ – هرقدر منزل شما از نویی فاصله گرفته باشد، خوبتر است؛ چراکه اجاره منزل نوبا هزینه ودردسرهای زیاد واما تعرفه اضافی بابت آسیب های وارده به ساختمان وتجهیزات آن همراه است.

۲۳ – زمان عقد قرارداد قطعا اصل سند شناسنامه مالک راشخصا رویت بکنید تا مالکیت وی اثبات شده باشد.
۲۴ – پیش از عقدقرارداد جای پارکینگ خود را در حضـور مالک معین و از ادعای دیگر واحدها نسبت به آن اطمینان حاصل بکنید .

۲۵ – کمدهای دیواری منزل را وارسی بکنید . این امر از نظر جاداری و هم از نظرخرابی پنهان داخل کمد ارزش دارد.

۲۶ – دقت بکنید کف سرویس های بهداشتی منزل معیوب نباشد.

۲۷ – مد نظر داشته باشید چنانچه تاسیسات منزل را با وسواس تحلیل نکنید، رفع کلیه عیوبی که بعد به چشـم تان برسد به عهده شما خواهدبود.

۲۸ ـ قبل از به انتها رسیدن مدت اجاره منزل کنونی خود، تکلیف ماندن یا جابه جا شدن را با مالک منزل معین بکنید . با اینراهنمای می توانید سرحوصله فرصت بهترین مورد را گزینش بکنید ؛ اما با این نحوه می توانید به دریافت پول ودیعه خود در وقت مقرر امیدوار باشید مورد های دیگر را به آماده نبودن مبلغ دیعه نزد موجرتان از دست نخواهید داد.

۲۹ ـ با توجه به تعداد نفرهای خانواده و فضای مورد نیاز خودتان، منزل آینده را انتخاب بکنید .

۳۰ ـ ترجیحا سعی بکنید از طریق روزنامه و بدون واسطه منزل آینده خود را انتخاب بکنید ، چون بسیاری از آگهی ها مربوط به اجاره ملک را مستاجران کنونی آنها به روزنامه داده اند؛ چرا که آنها می خواهند برای جابه جایی هرچه سریع ترشان، مستاجری برای موجر خود پیدا کنند و مبلغ ودیعه نزد مالک را هرچه سریع تر بگیرند و دنبال سرنوشت خود بروند، پس به اطلاعیه های روزنامه امیدوار باشید.

۳۱ ـ خیلی به دنبال املاک نوساز نباشید، چون علاوه بر گران تر بودن آنها، در اکثر مسائل چون مالک آن برای تامین پول خرید خود؛ آن را اجاره داده، سال آینده مجبور به ترک این منزل خواهید بود. طبق ارزیابی ها، خانه های سه تا ده ساله می تواند مورد بهتر ی برای شما باشد.

۳۲ ـ در محله های بومی با تذکر به نیاز خودتان دنبال خانه باشید.

۳۳ ـ به امکانات منزل توجه بکنید ، چون هرکدام از آنها برای شما در آینده تعرفه ساز خواهد بود، پس آنچه را نیاز دارید، گزینش بکنید . به عنوان مثال آسری مانی که دارای امکانات استخر یا سرایدار است بدون تردید هزینه ساز خواهد بود.

۳۴ ـ سعی بکنید تا میزان امکان آسری مان مورد نظرتان را رهن بکنید ،هرچند اکنون بیشتر مالکان به دنبال دریافت اجاره هستند ، ولی چنانچه فرصت دارید باحوصله به دنبال خانه باشید. چون گاهی موجران به دنبال رهن دادن منزل خود می باشند .

۳۵ ـ به دنبال اجاره منزل مسکونی در موقعیت های اداری نباشید که بدون دلیل هزینه بیشتر پرداخت می بکنید .

۳۶ ـ از میزان شارژ ماهیانه منزل مورد نظر بهتر آگاه شوید، چون ممکن است بدون دلیل هزینه بکنید .

۳۷ ـ به تعداد پنجره ها و ارتفاع آنها نسبت به منزل کنونی خود بهتر دقت بکنید تا مجبور به تعرفه کردن برای خریدن پرده نباشید.

۳۸ ـ تعداد لوسترها و چراغ های مورد نیازتان منزل نو را بهتر در نظر بگیرید تا اضافه هزینه نکنید.

۳۹ ـ هرگز سراغ خانه های قدیمی نروید، چون نرخ نگهداری بسیاری برایتان خواهد داشت. همان گونه که می دانید بعضی مواقع تعرفه نگهداری به عهده مستاجر خواهد بود، اما در برخی مسائل دیگر که مالک متعهد شده با این عبارت مواجه خواهید شد که مالک می گوید شما تعرفه بکنید بعد از اجاره کم بکنید .

۴۰ – قرارداد اجاره خود را قطعا در بنگاه یا دفاتر اسناد رسمی منعقد بکنید و از تعرفه آن نترسید. چون این تعرفه مانند بیمه ای است که جلوی بسیاری از مسائل آینده و ببرای حین تخلیه منزل را خواهد گرفت.

سوپروب close
خرید بک لینک