آخرین اخبار
خانه » مقالات » wimax ایرانسل

wimax ایرانسل

wimax ایرانسل
mobinnet wimax pocket modem wimax ایرانسل
منبع

کشورما با داشتن جمعیتی جوان و صنعتی روبه رشد، از عبارت کشورهای در حال گسترش به شمار می رود که به دلیل نقش با اهمیت ارتباطات در توسعه، برنامه‌ریزی منسجم جهت حرکت به سمت گسترش همه‌جانبه ارتباطات پهن باند‌ در کشور را به امری ضروری بدل می‌سازد. در تابستان ۸۶، سازمان تنظیم مقررات اعلام کرد که در حال مطالعات اولیه جهت صدور مجوز وایمکس در کشور است. بعد از اتمام مطالعات اولیه، تهیه متن پروانه، اسناد مزایده و تصویب این امر در کمیسیون تنظیم مقررات، انجام روال قانونی برای برگ‍زاری مزایده و واگذاری مجوز، در دستور کار قرار گرفتو سرانجام در هشتم تیرماه ۸۷، با انتشار متن پروانه رسماً فراخوان خرید اسناد مزایده از طرف سازمان تنظیم مقررات انجام شد؛ هم‌هم اکنون ، بعد از انجام مراحل برگزاری مزایده، اپراتورهای ارائه دهنده این سرویس در همه استانهای کشور معین شده پروانه کار آنها صادر شده است.
در راستای گسترش سهم بازار گسترش محصولات خدمات، شرکت خدمات ارتباطی ایرانسل، برنده مناداستان ارائه این خدمات شده در تاریخ ١٠ اسفند ١٣٨٧ موفق به دریافت پروانه کار گردید.
تا کنون ایرانسل این خدمات را در اکثر شهرهای استان‌های آذربایجان شرقی، اصفهان، البرز، تهران، خراسان رضوی، خوزستان و فارس ارائه کرده است.

در فاز بعد خدمات تلفن اینترنتی (VoIP) به کاربران خانگی تجاری نیز ارائه می گردد.
قابل ذکر است که ایرانسل قابلیت ارائه سرویس وایمکس با استانداردهای d e را داراست، که در حال حاضر فقط استاندارد d یا وایمکس ثابت را به مشتریان ارائه خواهد داد. استفاده از استاندارد ثابت مستلزم بی حرکت بودن مودم در دریافت و ارسال امواج است.

از ویژگی ها برتری های سرویس وایمکس ایرانسل می توان به مسائل زیر اشاره کرد:

– پوشش خوب شبکه در اکثر شهرهای استان‌های آذربایجان شرقی، اصفهان، البرز، تهران، خراسان رضوی، خوزستان و فارس
– پهنای باند بین ۱۲۸ کیلو بیت تا ۲ مگا بیت در ثانیه بر طبق نوع درخواست مشتری
– ثبت نام آسان
– پشتیبانی نصب و راه اندازی مودم های وایمکس
– تنوع در نحوه پرداخت هزینه ها
– امکان استفاده همزمان چند کاربر از یک مودم، بدون کاهش سرعت نیاز به تقسیم پهنای باند
– امکان مصرف از چندین مودم برای حساب پرداخت متمرکز
– بازپرداخت مبلغ خرید در صورت عدم رضایت مشترک
– عدم تداخل امواج و امنیت بالای شبکه
– یکپارچگی مودم، فرستنده و گیرنده رادیویی در اندازه بسیار کوچک قابل حمل
– ایجاد زیرتهیه های ضروری جهت گسترش شبکه انتقال داده ها برای برقراری رابطه بین هزاران دستگاه پایانه فروش و خودپرداز
– گسترش ظرفیت تجارت الکترونیک
– عدم نیاز به کابل کشی خطوط تلفن
– نرخ های اندک توسعه نگهداری

روش های پرداخت هزینه اشتراک وایمکس ایرانسل:

۱. پرداخت اینترنتی
برای مصرف از سامانه پرداخت اینترنتی لازم است وارد سیـستم کنترل حساب اینترنتی (e-Care) شوید و بعد از کلیک بر مورد «پرداخت ها»، به پارت «پرداخت صورت حساب/ پرداخت اینترنتی» مراجعه بکنید .

۲. خرید کارت شارژ بارگذاری اینترنتی
برای بارگذاری کارت شارژ ضروری است وارد سیسـتم کنترل حساب اینترنتی (e-Care) شوید بعد از کلیک بر مورد «پرداخت ها»، به سری «شارژ مجدد» مراجعه بکنید .

٣. خرید کارت شارژ و بارگذاری از طریق سیم کارت ایرانسل
برای پرداخت از این طریق، بعد از خرید کارت شارژ ایرانسل، کد دستوری زیر را از خط ایرانسل شماره گیری نمایید:
لطفا مد نظر داشته باشید این سرویس تنها برای آن دسته از کاربران وایمکس قابل مصرف می‌باشد که در وقت پر کردن فرم ثبت نام، در پارت « تلفن همراه » شماره تلفن همراه ایرانسل را وارد کرده اند؛ پس کاربرانی که از تلفن های همراهبقیه اپراتورها استفاده می کنند یا شماره تلفن همراه ایرانسل را در زمان ثبت نام ارائه نکرده اند، امکان مصرف از این سرویس را نخواهند داشت. این افراد می‌توانند برای تعویض شماره تلفن همراه اعلامی در پرونده وایمکس خود، به سری خدمات مشترکین در کنترل حساب اینترنتی مراجعه نمایند با کلیک بر مورد تغییر اطلاعات کاربر، شماره تلفن همراه خود را تغییر دهند.

۴. مراجعه حضوری به شعب بانک

پرداخت باید با در دست داشتن «شناسه پرداخت»، طبق اطلاعات بانکی روبرو صورت گیرد: بانک ملت به شماره حساب ٩۶/۴۴۴۴۴۰ و یا بانک تجارت به شماره حساب ۲۱۰۴۴۷

سوپروب close
خرید بک لینک