آخرین اخبار
خانه » مقالات » نگهداری رنگ خودرو در فصل زمستان

نگهداری رنگ خودرو در فصل زمستان

مراقبت رنگ اتومبیل در فصل زمستان
0.140674001386059341 parsnaz ir نگهداری رنگ خودرو در فصل زمستان
نکات ابتدایی مراقبت خودرو ۲

با تغییر فصل به تبع آن تغییر آب هوا به خصوص در زمستان مساله نگهداری از بدنه خودرو و رنگ موضوعی با اهمیت به شمار می آید چرا که در بسیاری از بارندگی ها در این فصل رنگ خودرو با آسیب های جدی روبه رو می شود.

به اعتقاد بسیاری از متخصصین دارندگان خودرو باید در فصل سرما بیش از هر فصل دیگری از سال از رنگ و بدنه خودرو مراقبت کنند چرا که عوامل محیطی در این فصل علت مهمی در خرابی رنگ خودروها محسوب می شود. به عنوان مثال این متخصصین پیشنهاد می کنند که در فصل سرما خودرو را به طور مرتب بشویید؛

چراکه چنانچه خودرو به صورت مرتب شسته نشود، موادی مانند حشرات و فضولات پرندگان رنگ خودرو را خراب کرده لک بر جای می گذارند، ولی در فصل زمستان، قطعات کرومی ممکن است بعد از رانندگی در جاده هایی که نمک بر آنها پاشیده شده بیشتر علت خرابی رنگ شود؛ پس در این شرایط چنانچه خودرو شسته نشود، رنگ به خوردگی آسیب ببینند.

همچنین وقت ی که خودرو تمیز است، تمام رطوبت سریع خشک، ولی ی که کثیف است، رطوبت در نواحی کثیف جمع شده باعث خوردگی می شود. گاهی وقتها اوقات از آب با فشار استفاده بکنید زیرا می تواند کثیفی هایی که به سختی به بدنه خودرو چسبیده اند را بردارد.

فقط دقت بکنید خیلی آن را نزدیک به بدنه نگیرید چون ممکن است رنگ بدنه را بلند نماید . تمام جاهایی که ممکن است کثیفی نمک در آن جمع شود را بشویید؛ برای مثال، داخل گلگیرها، زیر سپرها و غیره تمام توده نمک را که به فرآیند خوردگی سرعت می بخشد، بشویید.

مطمئن شوید که تمام کثیفی از شیشه جلو برداشته شده است. نمکی که روی شیشه جلو باقی می ماند، توسط تیغه های برف پاک کن گرفته شده و وقت ی که برف پاکن ها عمل می کنند به شیشه خش می اندازند. به طور منظم برگ ها و بقیه خس و خاشاکی که در زیر شیشه جلو یا کانال های آب در زیر در موتور خودرو و صندوق عقب جمع می شوند را تمیز بکنید .

چون برگ ها جاری شدن آب را مسدود کرده رطوبت را در جمع می کنند و باعث تزود فرآیند خوردگی ایجاد بوی نم در داخل خودرو می شوند. ولی طی ماه های قدیم پدیده ای با نام باران اسیدی در جنوب کشور حادثه آفرین شده و بسیاری از هموطنانمان را راهی بیمارستان کرده است بد نیست که در مورد اثر این نوع باران ها در رنگ خودرو مسائل ی را به اطلاع دارندگان خودرو برسانیم.

اکثرا قطراتی که روی خودرو می نشیند بعد از مدتی خشک می شود ما به آن توجه نمی کنیم، باقیمانده باران اسیدی است. وقتی باران یا برف می بارد، آلودگی های محیطی نظیر اسید سولفوریک اسید نیتریک که توسط کارخانه ها، اگزوز کامیون ها خودروهای سواری ایجاد می شود را به دام می اندازد روی خودرو می نشاند که اما این پدیده موقع نشستن قطرات شبنم زمان صبح صادق است.

آلاینده ها به دلیل سنگینی در انتهای قطره قرار می گیرند به طور مستقیم با سطح رنگ در ارتباط هستند . بر تاثیر تابش نور خورشید، آب تبخیر و اسید غلیظ شده و باعث رد و اثر (Etching) روی لایه شفاف می شود که تاثیر آن روی سطح رنگ باقی می ماند.

به همین دلیل متخصصین به طور جدی پیشنهاد می کنند که بعد از بارش باران یا برف خودرو را در اولین فرصت بشویید. اما شستن خودرو فصل سرد و گرم ندارد و شستن اصولی متعلق به هر دوره فصلی است.

در این مورد بسیاری از مردم خودرویشان را با مایع ظرفشویی می شویند که باعث تخریب قطعات لاستیکی، پلاستیکی رنگ می شود. دانستن این نکته ضروری است که مایع ظرفشویی برای پاک کردن چربی روغن ساخته شده است و این مواد به راحتی واکس محافظ رنگ را لخته می کنند و رطوبت موجود در قطعات لاستیکی پلاستیکی را از بین می برند.

به اعتقاد متخصصین مواد شوینده خود باید قدری قلیایی باشد تا مواد اسیدی سطح جاده را که روی خودرو نشسته اند، خنثی نماید ، همین طور از روان کنندگی بهتر برای حفاظت لایه شفاف از خط خش و اثرات مارپیچی برخوردار باشد. نکته دیگر اینکه عاری از موادی باشد که بعد از خشک شدن روی خودرو اثر می گذارند

سوپروب close
خرید بک لینک