آخرین اخبار
خانه » مقالات » لاغری بر حسب مشخصات هورمونی (۲)

لاغری بر حسب مشخصات هورمونی (۲)

لاغری بر حسب مشخصات هورمونی (۲)
242195929658018618578220934277741210 لاغری بر حسب مشخصات هورمونی (2)
ideal-clinic.ir

هر بیماری یا اختلالات هورمونی می‌تواند منشأ چاقی اضافه‌وزن باشد. به همین دلیل ضروری است که در دوره‌ی یائسگی، مصرف قرص‌های ضد بارداری یا بلوغ تغذیه‌ی سالمی در پیش بگیرید و قطعا ً ورزش بکنید .

در پارت اول این مقاله گفتیم که آدم به دلیل عوامل متعددی از پرخوری گرفته تا عوامل ژنتیکی، اختلال در سوخت ساز بدن، سبک زندگی مدرن، میزان خواب عوامل دیگر در معرض چاقی اضافه‌وزن قرار می‌گیرد. گفتیم که علاوه بر این‌ها عوامل هورمونی هم در وزن افراد دخیل است مانند انسولین، لپتین همچنین هورمون اضطراب . معین ه‌ی هر کدام از این سه علت را تحلیل کردیم رژیم‌های مناسب برای هر طیف را توصیه دادیم. در بخش پایانی این مقاله پیشنهاد ‌هایی داریم برای افرادی که می‌خواهند با این رژیم وزن کم کنند اما لبنیات رفیق ندارند، میلی به میل کردن صبحانه ندارند همین طور برای افرادی که باید بیش از ۱۰ کیلو وزن کم کنند، دچار مشکلات هورمونی هستند و ایده‌آل‌گرا بوده و یا تصور می‌کنند قرص‌های لاغری معجزه می‌کند. لطفاً ادامه‌ی مطلب را از دست ندهید.

چنانچه میانه‌ی خوب ی با لبنیات ندارید چه باید بکنید؟

شما تنها نیستید. اکثر مردم با مسائل ی مانند عدم تحمل لاکتوز شیر مواجه هستند و نمی‌توانند به درستی شیر مصرف کنند یا اینکه لبنیات را رفیق ندارند یا به بهانه‌ی چرب بودن لب به آن نمی‌زنند. در رژیم مربوط به شاخصه‌های هورمونی این امکان برای افرادی که لبنیات رفیق ندارند وجود دارد که به جای شیر گاو از شیر یا آشامیدن ی سویا مصرف کنند. چنانچه هیچ‌کدام را رفیق ندارید می‌توانید از شیر بادام استفاده بکنید . اگر میلی به هیچ‌کدام ندارید می‌توانید از مصرف آن‌ها صرفه نظر بکنید به شرط اینکه حواستان به کمبودهای اقطعا لی بدنتان باشد. برای جبران پروتئین بدن می‌توانید به مصرف ماهی، حبوبات هر از بعضی وقتها گوشت قرمز (بدون سری ‌های چرب آن) روی بیاورید. می‌توانید کلسیم بدنتان را با مصرف میوه‌های روغنی، پرتقال، چغندر پخته‌شده، غلات صبحانه، سالاد همین طور آب معدنی تامین بکنید .
در خصوص لاغری، هیچ، تاکید می‌کنیم هیچ داروی معجزه‌گری وجود ندارد. پس قول تبلیغات را نخورید. فروش بسیار از این داروها در کشورهای اروپایی غربی ممنوع است

چنانچه لب به صبحانه نمی‌زنید چه باید بکنید؟

زمانی که تصمیم داشته باشید که با رژیم منطبق با هورمون‌ها وزن کم بکنید نباید از صبحانه صرفه نظر بکنید اگر چه ضروری است این وعده را سبک و متناسب میل بکنید . این رژیم منوی پیشنهاد ی مناسب برای وعده‌ی صبحانه شما دارد:

یک فنجان چای یا قهوه به اضافه‌ی یک واحد میوه یا یک پیاله ماست یا یک برش نان میزان کمی کره. این جیره‌ی غذایی را کم‌کم به تدریج اضافه بکنید تا جایی که عادت صرف‌نظر کردن از صبحانه را به کلی ترک بکنید . برای اصلاح و افزایش عملکرد متابولیسم، بدن ما نیاز به انرژی همیشگی دارد. زمانی که بدن انرژی کم می‌آورد به ذخایر خود دست‌درازی می‌کند پس تلاش می‌کند جبران مافات کرده و هر آنچه برداشت کرده است را ذخیره نماید در این کار نیز زیاده‌روی می‌کند. در نتیجه شما بدون اینکه غذای بسیاری میل کرده باشید چاق می‌شود؛ یعنی زمانی که بدن صبح‌ها انرژی لازم را برای رفع نیازهای خود دریافت نکند به میزان بیشتری کالری وعده‌های دیگر را ذخیره می‌کند. اگر می‌خواهید با این رژیم و یا هر رژیم دیگر لاغر خوش‌اعضا شوید وعده‌ی صبحانه را به هیچ عنوان حذف نکنید.

بیماری ‌های هورمونی ارتقا وزن

هر بیماری یا اختلالات هورمونی می‌تواند منشأ چاقی اضافه‌وزن باشد. به همین ضروری است که در دوره‌ی یائسگی، استفاده قرص‌های ضد بارداری یا بلوغ تغذیه‌ی سالمی در پیش بگیرید قطعا ً ورزش بکنید . به عقیده‌ی متخصصان در حدود ۱۰ درصد مسائل ، چاقی از اختلالات هورمونی ویِژگزینشه ناشی می‌شود. بهتر است تیروئیدتان را مورد نقد قرار دهید اگر مشکلی داشت به خصوص در صورت کم کاری تیروئید به فکر اصلاح باشید. زمانی که تیروئید به درستی عمل نکنید عملکرد تمام اعضای بدن دچار اختلال شده کند پیش می‌رود. دلیل اقطعا لی دیگر که باید مورد نقد قرار بگیرد «سندروم کوشینگ» است. این سندرم نوعی اختلال هورمونی در غده ها فوق کلیوی است که با چاقی، فشارخون بالا و میزان کورتیزول بالا شناخته می‌شود. در نتیجه چنانچه در خصوص ابتلا به این سندروم شک دارید قطعا ً به پزشک مراجعه کرده وضعیتتان را نقد بکنید .
چنانچه مجبورید بیش از ۱۰ کیلوگرم وزن کم بکنید

افرادی که می‌خواهند بیش از ۱۰ کیلوگرم وزن کم کنند می‌توانند رژیم هورمونی را با مدت زیاد تری در پیش بگیرند یعنی تا دو ماه. اما خوب است با پزشک مشورت بکنید . اساس این رژیم برای افرادی که می‌خواهند یک تا دو کیلو یا حتی بیش از ۱۰ کیلو کم کنند یکی است فقط مدت وقت پیروی از آن تفاوت می‌کند. مد نظر داشته باشید در هیچ صورتی تن به رژیم‌های سخت و طاقت‌فرسا ندهید به خاطر اینکه پیروی از این رژیم‌های سخت در زیاد مدت سخت است اقطعا ل اینکه دچار شکست ناامیدی شوید بیشتر است؛ یعنی اینکه وسط کار کم بیاورید بدون اینکه به نتیجه‌ی دلخواهتان برسید رژیم را رها بکنید . در نتیجه چیزی جز سرخوردگی عایدتان نشود.

کمال‌گرایی را کنار بگذارید

حواستان به شمارش غیرارادی کالری‌ها یا مصرف غذاهای تکراری خسته کننده باشد. در رژیم لاغری متناسب با شاخصه‌های هورمونی نیازی به این کارها نیست. شمارش کالری‌ها عدم رعایت تنوع غذایی شما را به عذاب وجدان و خستگی دل‌زدگی از غذا می‌کشاند. در این رژیم خبری از دیکتاتوری غذایی که این روزها مد شده است نیست. در عوض ضروری است اگر در وعده‌ای به مهمانی یا هر دیگر رژیمتان را رعایت نکرده ‌اید به فکر جبران آن در وعده‌های بعدی باشید.

امان از قرص‌های معجزه گر تبلیغاتی

در خصوص لاغری، هیچ، تاکید می‌کنیم هیچ داروی معجزه‌گری وجود ندارد. پس قول تبلیغات را نخورید. فروش بسیار از این داروها در کشورهای اروپایی غربی ممنوع است. با وجود اینکه قرص Alli موفق یت‌های بسیاری کسب کرده است (فروش این دارو تنها برای افرادی که شاخص توده‌ی بدنی بالای ۲۸ دارند آزاد است) اما باز مسائل منع مصرف دارد و عوارض جانبی بسیاری مانند مشکلات گوارشی، بی‌اختیاری ادراری خون‌دماغ شدن را به جا گذاشته است. متخصصان در خصوص مصرف از داروهای مواجهه ‌کننده با هورمون‌های تیروئیدی برای لاغری هشدار می‌دهد. به خاطر اینکه این داروهای هورمونی باعث از بین رفتن عضلات شده و ایجاد خستگی می‌کنند. در نتیجه مصرف آن‌ها توصیه نمی‌شود.

سوپروب close
خرید بک لینک