آخرین اخبار
خانه » مقالات » تلویزیون سامسونگ مدل Samsung Smart TV 48H6490

تلویزیون سامسونگ مدل Samsung Smart TV 48H6490

تلویزیون سامسونگ مـدل Samsung Smart TV 48H6490
product 3836 1403506805 91008 تلویزیون سامسونگ مدل Samsung Smart TV 48H6490
خرید تلویزیون سامسونگ

هر ساله تولید کنندگان تلویزیون‌ها در مناطق مختلف مدل ‌های متنوع تولیدی را باز آفرینی می‌کنند با حذف ایراد ها اشکال‌های شایع تلاش می‌کنند تا سالی تازه را برای هر از خط تولید های بعضا قدیمی فراهم آورند، یکی از این تولید کنندگان که جزو بزرگ‌ترین‌ها به شمار می‌رود اصالتی کره ای دارد ولی این روزها با تکنولوژی پیشرفته و تمام گیر خود در عرصه های مختلف تکنولوژی سهم وسیع ای از بازار لوازم الکترونیکی جهان را در دست دارد. این روزها تولید کنندگان صفحات نمایش در همه جهان تکنولوژی‌های تازه را برای رسیدن به آمار بیشتری از فروش در می‌نوردند و در این بین یکی از تازه‌ترین رویداد های عکس ی ۴K است که این روزها کم کم در حال برداشتن قدم‌های اولیه است و جهشی عظیم برای تبدیل شدن به خط مشی تولید کنندگان مختلف، اما بزرگ‌ترین نقطه ضعف تلویزیون‌های ۴K ممکن است همان نقطه قوتشان باشد، تلویزیون‌هایی آنقدر خوب که شما برای پخش فیلم دیدنی وبقیه محتوای دلخواه به دردسر خواهید افتاد، مدت‌ها نیاز است تا ساختار های موجود در کشور های مختلف اصلاح شوند و امکان تماشای برنامه های تلویزیونی به صورت ۴K فراهم شود، سینما گران به سمت ساخت ساز با وسائل آلات گران قیمت ۴K روی خوش نشان دهند روزی فرا رسد که بتوان به سهولت از این محتوا مصرف کرد ولی به نظر می‌رسد تا آن روز مسیری بسیار پر فراز نشیب در راه است. این در حالی است که در حال حاضر شبکه سه سیمای کشورمان فقط شبکه همه ی کشور است که اخیرا شروع به پخش برنامه ها به صورت HD کرده است، حال تصور بکنید برای رسیدن به تصویر Full HD بعد تبدیل آن به تصویر ی چهار مساوی خوبتر چه راه وسیع ای در پیش روی ماست.
ممکن است به همین دلیل باشد که هنوز صفحات نمایش کریستال مایع که به وسیله نور LED روشن می‌شود تمام گیرترین نوع تلویزیون در جهان به شمار می‌رود. در بازار های مختلف این روزها اکثرا با نام تلویزیون‌های LED از آن‌ها یاد می‌کنیم. این تلویزیون‌ها در این روزها یکی از منطقی‌ترین مورد های موجود به شمار می‌رود. شما به سهولت می‌توانید با تعرفه کردی عادی کار به تهیه یک تلویزیون LED بکنید که قادر باشد عکس های را با کیفیت Full HD به نمایش بگذارد. آنچه در ادامه به آن می‌پردازیم یکی از تازه‌ترین تولیدات سامسونگ است که زیر مجموعه سری ۶ سامسونگ است شباهت‌های بسیاری با تلویزیون سال قبل سامسونگ F6450 دارد.

طراحی ساخت

بدون در نظر گرفتن هزینه یا برتری‌هایی که این روزها دیگر در حال تمام گیر شدن می باشند بی شک طراحی یکی از اولین پارامترهایی است که به آن تذکر می‌کنیم طراحی است .سامسونگ در H6490 هوشمندانه حس یکپارچه بودن را به شما القا می‌کند در نگاه اول متذکر دو تکه بودن پایه آن نخواهید شد. قاب در تمام ضلع‌ها یکسان است برخلاف مدل ‌های گران قیمت نیز خانواده محل قرار گیری لوگو هیچ تغییر فرمی در قاب ایجاد نکرده است. حس و حال طراحی این مد ناخودآگاه شما را به یاد طراحی فوق‌العاده جذاب سری ۷ سال قدیم می‌اندازد، با این فرق که در این محصول شما ماکت آسان تری از آن را خواهید دید که مورد آسان تری برای خرید به شمار می‌روند.

تیز نبودن چهار گوشه قاب را می‌توان سعی هوشمندانه سامسونگ برای فاصله گرفتن از طراحی خشک جدی رایج در تلویزیون‌ها است. نوع نگاه سامسونگ به پایه این تلویزیون در خور توجه است، برای چه که بیننده را در ابتدا اغوا می‌کند ولی در اصل پایه ای دو تکه است؛ پارت ی که ابتدا به تلویزیون وصل می‌شود شبیه نیم دایره ای ناقص است که یکپارچه از پلاستیک خشک ساخته شده امکان اتصال پایه ضربدری نقره‌فام را فراهم می‌کند و به سطح ارتباط فوق‌العاده زیاد پایه با میز تلویزیون هیچ استرس ‌ای نخواهید داشت؛ هرچند که این مدل جزئی از بین رده های Full HD، هوشمند و سه بعدی بازار است ولی باید اقرار کرد که سامسونگ بیش از آنچه بعضی از تولید کنندگان برای پایه صرف می‌کنند تلاش کرده است. ممکن است نتوان طراحی H6490 را با نمونه های گران قیمت تولید شده بوسیله سامسونگ مقایسه کرد جهت چه که قطر تلویزیون جایی بین خوب معمولی است از حرکت‌های عجیب سامسونگ برای کم کردن ضخامت بدنه خبری نیست. اما باریک شدن قاب دور تصویر و رنگ سیه‌فام آن بسیار شایان تذکر است. این تیره بودن به شما این حس را القا می‌کند که تصویر عمق دارد اتفاقی رایج در بین تمام تولید کنندگان است. در کنار این دو عنصر، سطح قابل دید بدنه تماما از پلاستیک براق ساخته شده در زیبا یی آن تأثیر به سزایی دارد. این قاب سیاه زمانی که به لبه ها می‌رسد توسط لایه ای شیشه مانند در برگرفته می‌شود تا به سطح پلاستیکی بدنه در پشت برسد. هرچند باید اضافه کنیم که راهکار های زیست محیطی سبب شده سامسونگ به جای مصرف از رنگ‌های پاششی از فناوری تزریق دوگانه استفاده نماید و در نتیجه از ترکیبات آلی فرار (VOC) در روند ساخت تولید هیچ استفاده‌ای نشده است. علاوه بر این، نتیجه کار تا ۹۰% قابل بازیافت است. تصور می‌کنیم تا سال‌های متمادی از این مزیت لذت ببرید.

در پشت این قاب زیبا ، شما در سمت راست خود محل نصب کابل برق دستگاه را خواهید دید در سمت چپ، در میانه بالایی محل تمام اتصالات H6490است که سطحی متمایز دارد مربعی است که در کناره تمام سطح آن درگاه های زیاد این محصول قرار گرفته است. در کل شما چهار ورودی HDMI و سه درگاه USB 2.0 به انضمام ورودی‌های کامپوزیت کامپوننت خواهید داشت؛ در کنار این‌ها ورودی کابل شبکه قرار دارد خروجی ولوم اپتیک، خروجی صدا دربعضی برای بیشتر کردن برد ریموت کنترل که در ادامه به آن خواهیم پرداخت. سه درگاه USB در کنار قرار گرفته‌اند برخلاف ال‌جی که حتی در مد ‌های گران قیمت، شما حرفی در مورد جزئیات و جریان برق نمی‌بینید در این محصول خواهید دید که هر سه آن‌ها USB 2.0 بوده، یکی از این سه درگاه ۱٫۰A و دو درگاه دیگر۰٫۵A می‌باشند که بدین معناست که شما به راحتی می‌توانید هارد را فقط به یکی از این درگاه ها متصل بکنید . محل قرار گیری ورودی‌های HDMI نیز بعد از درگاه های USB در کناره سطح است به جز یکی که در سطح مربع شکل جا گرفته است. از این نظر می‌توان این تلویزیون را نسبت به سال قدیم بی تغییر دانست به جز این که سطح بیرونی پشت دستگاه نسبت به سال قدیم تغییرات بسیاری کرده است زیبا تر به نظر می‌رسد. لازم به ذکر است که درگاه آسان ای که سبب اضافه شدن محور دریافت فرکانس ریموت کنترل می شود در این روزها فقط برای سامسونگ جذاب به نظر می رسد وبقیه تولید کنندگان به خود زحمت نداده اند تا در بسته بندی تلویزیون خود نسبت به قرار دادن چنین قطعه ای کاری انجام دهند. در این مـدل شما نسل نو این گیرنده را خواهید دید که از طراحی خوب ی برخوردار است ولی طراحی آن نسبت به قدیم تغییر خاصی نداشته است.
دکمه چند جهته سامسونگ هنوز از گران قیمت‌ترین سری‌های تولیدی تا بین رده های عادی هیچ تغییری نکرده است و اهرمی با قابلیت حرکت به چهار سمت است که با فشردن به سمت داخل انتخاب و تایید می‌کند. به نظر می‌رسد هرچند که این دکمه هنوز کاربری ویِژگزینشه خود را دارد اما به زودی باید شاهد تغییر مخصوص این در این رویکرد سامسونگ باشیم
بیرون از جعبه

چیزی که در شروع خوشایند به نظر خواهد رسید احترامی است که بعد از باز کردن بسته بندی محصول متذکر آن خواهید شد. در ابتدا شما پارت میانی پایه و دو جعبه را خواهید دید که یکی محتوی چهار عینک است جعبه بعدی حامل ریموت کنترل جادویی، باتری، تقویت کننده IR پد ویژه پاک کردن صفحه خواهد بود. بسته بندی لوازم ارائه شده برای تلویزیون به این شکل اتفاقی است که سامسونگ به آن تذکر مخصوص ای دارد و این بار با استفاده از بسته بندی های قابل بازیافت، محبوب تر از قدیم به نظر می رسد. این روزها تولید کنندگان زیادتری نسبت به این گونه بسته بندی علاقه نشان داده اند که از مهمترین آن ها می توان به ال جی اشاره کرد که در تلویزیون های بسیار پیشرفته اش دنباله رو راه سامسونگ به شکلی تازه است.

چهار عینک موجود در این بسته طبق سنت همیشگی سامسونگ، مجهز تکنولوژی سه بعدی نوع Active است. این عینک‌ها مد ی به نام SSG-5150GB هستند . از نظر کیفیت نمی‌توان تمایزی بین آن‌ها و مدل سال قدیم ‌ی SSG-5100GB قائل شد. در کل کیفیت نمایش ۳D نه بسیار محسوس، ولی به صورت ملایم نسبت به مدل قبلی پیشرفت داشته است. هرچند که هنوز به علت بعضی محدودیت‌ها طراحی کلی آن در عین جذابیت کمی پیچیده است ولی سامسونگ هیچ تلاش ی برای اصلاح ظاهر آن نداشته است.

ممکن است نکته ای که در ابتدا باید به آن اشاره کنیم هوشمند بودن این تلویزیون است. سامسونگ تلاش دارد تا با هاب هوشمند خود، پنج محیط گسترش داده شده و رابط‌های کاربری طراحی شده تأثیری هر چه بیش‌تر در تلویزیون‌های هوشمند داشته باشد. این هاب تمام آنچه از تماشای تلویزیون داریم را عوض می‌کند. به شما مجوز جستجو و دسترسی به محتوای بصری قابل توجه ی را می‌دهد آن هم با دسترسی سریع به پیشنهاد های بی شمار لحظه ای برای تماشا، دسترسی به برنامه های قابل مصرف در تلویزیون‌های هوشمند و در کنار آن، شما می‌توانید مجموعه و یا فیلم جالب و موسیقی مورد علاقه را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید. چنانچه این‌ها کافی نیست، می‌توانید هر آنچه که عکس موزیک فیلـم دارید را بین گوشی موبایل ، رایانه شخصی، لپ تاب، تبلت، دوربین عکاسی … جا به جا بکنید . این که بتوانید با تلویزیون خود از وضعیت آب و هوا با خـبر شوید و یا صبح در کنار اخبار صبحگاهی، ترافیک تهران را چک بکنید قابلیت کار آمدی است و روز به روز به تعداد برنامه های قابل مصرف به زبان فارسی اضافه می‌شود. شما از طریق اینترنت Wi-Fi و یا به وسیله کابل LAN می‌توانید تلویزیون را به اینترنت وصل بکنید از امکانات هوشمند آن لذت ببرید. هر چند که وجود فناوری انحصاری AllShare در آن به شما کمک می‌کند تا به آسانی با اتصالبقیه لوازمی که در پیش گفته شد محتوای مورد نیاز را در تلویزیون مصرف بکنید .

عکس

این بار هم سامسونگ تلاش کرده تا در نسل هوشمند تازه خود، کیفیت تصویر بهتری داشته باشد می‌توان گفت در اولین برخورد شما را نسبت به این نکته امیدوار می‌کند. نور دهی در این تلویزیون از کناره‌هاست. رنگ سیاه که یکی از مهم‌ترین عوامل تعیین کننده کنتراست عکس ی است در این صفحه نمایش قابل قبول است یکی از محصولات فوق العاده تازه وارد بازار است که با فناوری نور دهی از کناره ها طراحی تولید شده است. قابلیت دیگری که در این تلویزیون قابل توجه است وجود پردازنده دو هسته ایست که در پردازش‌های شبکه هوشمند سامسونگ ایفای نقش می‌کند همین‌طور عملکرد سریع‌تر تلویزیون را در پی دارد. می‌توان فارغ از سرعت پردازش هوشمند یا عملکرد های دستوری این تلویزیون سامسونگ از آن انتظار پخش عکس های زود را نیز داشت، یکی از بهترین نمونه های این عکس های زود را می‌توان عکس های ورزشی دانست که در آن سرعت حرکت خیلی است و یکی از معیار های سنجش تلویزیون‌ها است. این تلویزیون Full HD است و توانایی پخش عکس های سه بعدی را نیز دارا است. به وسیله دو عینک ارائه شده به همراه این محصول قادرید به تماشای فیلـم ‌های سه بعدی بنشینید. هرچند که وجود فناوری میکرو دیمینگ نیز کمک شایانی به اصلاح عکس می‌کند. علاوه بر تنظیمات عادی که اکثرا در تلویزیون‌های بین رده وجود دارد شما می‌توانید به تنظیمات پیش رفته تری نیز دست پیدا خواهید کرد. تنظیمات پیشرفته تر حاوی وایت بالانس، گاما، تنظیمات رنگ مشکی و Auto Motion می‌شوند. در تست انجام شده‌ی تلویزیون با کیلومتر Klein 10، برنامه CalMan 5، بعد از یک کالیبراسیون ساده، نتایج خوب ی بدست آمد. عمق رنگ مشکی این تلویزیون نسبت به سال قدیم بیشتر است، شما سرعت فریم سازی بالاتری را در این تلویزیون مشاهده خواهید کرد و در وقت نمایش عکس های تیره مشاهده رنگی به جز سیاه به مراتب کمتر از سال قدیم است.

بر خلاف مد مشابه سال قدیم بیشینه روشنایی سامسونگ به مراتب اصلاح پیدا کرده است. نسبت کنتراست ارائه شده نیز فاصله با سال قدیم دارد و تمام این ها نشانگر تلاش سامسونگ برای رسیدن به اهمیت ی بهتر در ارائه تلویزیون های خانگی است. کیفیت رنگ‌ها هم، بسیار خوب نه شگفت آور هستند .رنگ‌های قرمز، سبز و آبی نسبتا نزدیک به نقطه‌ی آرمانی خود هستند . ولی میزان ی غلیظ هستند در نهایت می توان گفت که همه تلویزین های تولید شده بوسیله شرکت های مختلف به کالیبراسیون احتیاج پیدا خواهند کرد.در کل می توان گفت رنگ ها از اشباع بهتر ی برخوردارند و می توانید انتظارات بیشتری از این تلویزیون داشته باشید.
صوت تولید شده با توان ۲۰ وات کاملا نسبت به اندازه تلویزیون مناسب است و شما را نسبت به مصرف از بلندگو مجزا کم نیاز می‌نماید. استفاده از کدگذاری صدا بر طبق DTS یکی از نقاط پررنگ صدا در این تلویزیون به حساب می آید. شما با خیال آسودی تری می توانید به تماشای فیلم جذاب های بلو ری بنشینید و لذت را تجربه بکنید .

ریموت کنترل هوشمند

همان گونه که پیش از این در مورد ریموت کنترل جادویی سری ۸ سامسونگ نوشتیم. واقعیت این است که سری هوشمند تلویزیون‌های LED سامسونگ، هیچ گاه روی ریموت کنترل بهتر را به خود ندیده بودند. از ریموت کنترل زشت QWERTY سری D8000 بگیرید تا ریموت کنترل لمسی نه چندان جواب گوی ES8000 بعد از آن یکی از ریموت کنترل‌های هوشمند خوش تهیه سامسونگ برای سری F8000 اما این بار سامسونگ بعد از تهیه ریموت کنترل نسبتا خوب خود که در سری‌های هوشمند ارائه شد دست به تغییری بزرگ زده است. این شرکت با تذکر به ارزش خاصی که رقبا برای طراحی قائل بودند دست به تغییر زد ریموت کنترلی که در آن به شدت روح تازه ای از طراحی می‌تپد را روانه بازار کرده است.
بر روی H6490 ریموت کنترلی کاملا نوین را همراه کرده است. ریموت کنترلی مجهز به تاچ پد، که علی ر همچنان برخی ایرادهایی که می‌توان از آن گرفت، به نظر بهترین ریموتی است که تا به حال همراه یک تلویزیون هوشمند دیده‌ایم. نمی‌خواهیم طرفداری کنیم، ولی به نظرمان می‌رسد که اگر شرکت اپل قرار بود تلویزیونی طراحی نماید ، از همان نخست با خودش بر روی طرح بهتر از ریموت کنترل کنار می‌آمد تا مانند سامسونگ از این شاخه به آن شاخه نپرد.
ریموت کنترل زیبا و خوش دست است. جالب، با تاچ پدی کوچک که دکمه های به نسبت‌های مختلف اندازه در بالا پایین آن قرار گرفته‌اند. جواب گویی آن عالی ست حرکت در منوها با آن بسیار نرم صورت می‌گیرد. برای کلیک کردن، باید تاچ پد را فشار دهید تا مانند دکمه عمل نماید . با این حال اگر کلیک لمسی وجود داشت نیز بهتر بود. در کل عملکرد آن نسبت به ریموت کنترل مـدل قبلی بسیار خوب شده است. سامسونگ به این نتیجه رسیده است که نبود برخی دکمه ها نقطه ضعف بزرگی برای این ریموت کنترل هوشمند محسوب می‌شود در نتیجه شما مورد های تازه ای را می‌بینید که در مـدل قبلی وجود نداشت از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به دکمه ای مستقیم برای دسترسی به صفحه نمایش اصلی اشاره کرد چهار دکمه کنترل گر که فرامین اصلی را برای پخش فیلم دیدنی موسیقی در اختیار کاربر قرار می‌دهد.
اما این ریموت کنترل به نظر نقاط ضعفی دارد. دکمه‌هایی که روی آن قرار گرفته‌اند بسیار عملکرد خوب ی دارند با نور پس زمینه روشن می‌شوند. با این حال به نظر می‌رسد که از تعداد آن‌ها بسیار کاسته شده جای بعضی دکمه ها را خالی می‌دانیم. این باعث می‌شود که از سهولت کار کردن با آن کاسته گردد. برای مثال برای دسترسی به اعداد، باید نخست دکمه‌ی More را بفشرید پس وقت ی صفحه کلید عددی بر روی تلویزیون ظاهر شد، با مصرف از عمل Swipe مرتب بر روی اعداد مختلف بروید کلیک بکنید . بیشتر ریموت های قدیمی‌تر صفحه کلید عددی را بر روی داشتند. بسته به اینکه چقدر مصرف از آن‌ها به کارتان می‌آمده، می‌توانید دل‌تنگشان شوید. هرچند که وجود یک ریموت کنترل معمولی در کنار آن معقول به نظر می‌رسید ولی به نظر سامسونگ زیاد با ما هم عقیده نبوده و شما با خرید این تلویزیون تنها ریموت کنترل هوشمند در یافت می‌کنید.

جمع بندی

در کل می‌توان گفت که این محصول به عنوان یکی از تازه ترین تلویزیون های سامسونگ در کشور ما، در کنار قیمت مناسب و کیفیت تصویر قابل قبول گزینش ی رفیق داشتنی دارای قابلیت‌های زیاد است که تلویزیون شما را به وسیله هاب هوشمند خود تبدیل به وسائل ی کامل برای انتخاب دسترسی به محتوای دیجیتال کرده است که در اینترنت یا در شبکه خانگی شما با چند تنظیم آسان در دسترس خواهد بود. هرچند که چند نقطه ضعف دارد بیشینه روشنایی نمایشگر آن کمی کم است ممکن است به عادت سامسونگ غلظت رنگ ها بیش از میزان عادی است ولی کیفیت تصویر به نمایش در آمده جالب است و همچنین وجود نو ترین ریموت کنترل هوشمند سامسونگ سبب می شود تا این تلویزیون به انتخاب ی بالقوی بدل شود.

ویژگی ها :

استفاه از تازه ترین ریموت کنترل هوشمند سامسونگ
دارای عکس ی شفاف و زنده
دارای درگاه های ارتباطی با سیم و بدون سیم متنوع

سوپروب close
خرید بک لینک