آخرین اخبار
خانه » مقالات » مقایسه نسل گذشته و نو تویوتا کمری

مقایسه نسل گذشته و نو تویوتا کمری

مقایسه نسل گذشته و نو تویوتا کمری
%name مقایسه نسل گذشته و نو تویوتا کمری
لوازم یدکی خودرو

یکی از کالاها پرفروش شرکت تویوتا در جهان به خصوص در بازار آمریکا، تویوتا کمری است که یک سدان خانوادگی مبوسیله می باشد. این خودرو دارای دوام بالا و استهلاک پایین است که در اکثرا محصولات تویوتا به چشـم می خورد.

کمری جدید از نظر طراحی به کلی دگرگون شده است و نسبت به نسل قدیمی کمی جادارتر شده است. استفاده سوخت هم کاهش یافته از نظر سطح تکنولوژی ارتقاء یافته است. چنانچه بین انتخاب مـدل جدید یا قدیمی تویوتا کمری مردد هستید، با ما همراه باشید تا ممکن است بتوانید راحت تر تصمیم بگیرید.

مصرف سوخت

نسل کمری نیز مانند نسل قبلی، دارای موتورهای چهار سیلندر خطی، موتور قوی تر شش سیلندر خورجینی و موتور هیبریدی می باشد. در مـدل نو ، هر سه نوع موتور دچار تغییر گردیده اند که این امر کاهش مصرف سوخت را در پی داشته است. سال قدیم ، تویوتا کمری در تمام تیپ ها با موتور ۲٫۵ لیتری چهارسیلندری وارد بازار شد که قادر بود ۱۶۹ اسب بخار نیرو تولید نماید . ولی در تیپ SE این میزان به ۱۷۹ اسب بخار می رسید. معدل مصرف این پیشرانه حدود ۱۱ لیتر به ازای هر صد کیلومتر است.

در کمری ۲۰۱۲ ، موتور چهار سیلندر ۲٫۵ لیتری قادر است تا ۱۷۸ اسب بخار نیرو تولید نماید معدل مصرف ترکیبی آن حدود ۱۰ لیتر در هر صد کیلومتر می باشد که اما میزان آلایندگی آن صفر است. موتور شش سیلندر ۳٫۵ لیتری با قدرت ۲۶۸ اسب بخار در نسل قبلی، در هر صد کیلومتر ۱۲ لیتر بنزین مصرف می کرد که این رقم در موتور نو به ۱۱ لیتر رسیده است.

ایمنی

تمام کمری های مجهز به کیسه هوای جانبی سرنشینان عقب و کیسه هوای مقابل زانوی سرنشینان جلو می باشند که در کل مجموع کیسه های هوا در نسل به ۱۰ عدد افزایش یافته است که در نسل قبلی ۷ عدد بودند. سیستم ترمز هوشمند و سامانه حفاظت از گردن هم در کمری نو ضریب ایمنی را به میزان قابل تذکر ی افزایش داده است. سیستم نو ایمنی که در کمری ۲۰۱۲ به کار رفته چندین سال پیش در مرسدس بنز کلاس S مصرف شده بود، سیستم Safety Connect است که اپراتورها به طور دائم موقعیت و وضعیت خودرو را چک کرده در صورت ظهور تصادف باز شدن کیسه های هوا، نیروهای امدادی را به صحنه حادثه اعزام می کنند.

سیستم هشدار نقاط کور به جمع امکانات رفاهی کمری نو می پیوندد و هم چنین تیپ های SE و XLE مجهز به دوربین دنده عقب می باشند. نسل قبلی کمری نتوانست در آزمایش تصادفات نتیجه مطلوبی بدست آورد در برخورد از پشت حفاظت از جان سرنشینان عقب عملکرد ضعیفی از نشان داد و در برخود از جلو نیز فقط ۲ ستاره ایمنی کسب کرد. بر خلاف نسل قبلی نسل نو کمری بالاترین میزان ایمنی را در تست تصادفات ازان خود کرد و توانست از موسسه NHTSA پنج ستاره ایمنی دریافت نماید .

ارزش مبلغ پرداختی

برای کمری ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۱، بسته به تیپ و میزان کارکرد خودرو، باید مبلغی بین ۱۲,۵۰۰ الی ۲۶,۰۰۰ دلار بپردازید. ولی قیمت کمری ۲۰۱۲ نسل نو از ۲۲,۸۱۵ دلار شروع می شود در بالاترین سطح تجهیزات، به ۳۴,۵۸۰ دلار می رسد.

مقایسه نسل گذشته و تویوتا کمری

اصولاً خرید یک خودروی نو تر با امکانات کم تر معقول تر از خرید ماشین قدیمی با امکانات بیش تر است. حال این که خودروی نو دارای قیمت پایین تری هم باشد. اما این مورد در کشور ما صدق نمی کند و خودروی قدیمی کیفیتی به مراتب بالاتر از خودروی دارد!

تکنولوژی

وقت ی یک خودرو از نو طراحی می شود، اصولاً مجهز به تکنولوژی روز می شود. کمری ۲۰۱۲ از این قاعده مستثنا نیست امکاناتی از قبیل پورت USB ،iPod و تکنولوژی توقف هوشمند مجهز می باشد. اما در مـدل های هیبریدی، این خودرو مجهز به سیستم EV Drive مجهز است که کنترل خودرو را در مسافت های کوتاه سرعت کم تر از ۲۵ مایل بر ساعت، بر عهده می گیرد. سیـستم هشدار نقاط کور، بلوتوث، رهیاب سیستم صوتی JBL نیز از دیگر امکانات رفاهی کمری نو است. در خاتمه باید گفت که با خرید کمری کارکرده سالم، مبلغ قابل توجه کم تری هزینه بکنید ولی این را در نظر داشته باشید که کمری دارای معدل استفاده سوخت کم تر ایمنی بالاتری است که در دراز مدت قطعاً به نفع شما خواهد بود. حال گزینش با شماست.

سوپروب close
خرید بک لینک