آخرین اخبار
خانه » مقالات » قواعد و اصول طراحی سایت

قواعد و اصول طراحی سایت

قواعد و اصول طراحی سایت
webin 111 قواعد و اصول طراحی سایت
سئو

برای اینکه بتوانید ترافیک سایت را افزایش داده کسب کار را رونق بخشید باید این نکات را در طراحی وب سایت خود رعایت بکنید . پس به نکات زیر دقت کرده و قبل از صرف نرخ برای رفع مسائل بعد از طراحی سایت، آن ها را در فرآیند طراحی وب سایت پیاده بکنید تا هم در زمان و در زمان صرفه جویی کرده باشید.

اصول طراحی سایت
گرافیک
۱) در این مورد باید بگوییم که “کوچک فکر بکنید ” یعنی حدود ۱۰ تا ۱۲ کیلو بایت برای هر عکس . سعی بکنید در طراحی وب سایت خود از عکس های کم اندازه و کوچک استفاده بکنید تا سرعت لود شدن صفحه پایین نیاید. عکس های بزرگ، یکی از اصلی ترین دلایل پایین آمدن سرعت لود شدن صفحه است. سرعت پایین لود شدن صفحه، یعنی هدر دادن زمان بازدیدکننده، که مسلماً هر بازدیدکننده ای می خواهد در کوتاه ترین وقت ممکن به آن چه نیاز دارد دست پیدا نماید . پس نتیجه آن ترک وب وبسایت شما بوسیله بازدید کننده خواهد بود.

۲) همواره از گرافیک هایی مصرف بکنید که با محتوای شما تناسب و همموسیقی ی داشته باشد. از تصاویر و گرافیک هایی مصرف بکنید که به متون، محتوا، مطالب و زمینه کاری شما ارتباط باشد. تصاویر گرافیک های طراحی شده، از عناصری هستند که طراحی سایت شما را تشکیل می دهند و می توانند محتوای شما را به خوب ی شرح داده به نمایش در بیاورند، که این به تفهیم درک خوب محتوا و مطالب داخل سایت، بسیار یاری می نماید .

۳) از عکس های متحرک، چشـم ک زن و متغیر مصرف نکنید. و یا تا میزان امکان از آنها بسیار کم استفاده بکنید . مطالعات متعددی که در سال های اخیر انجام شده، نشان می دهد که عکس های چشم ک زن در طراحی وب سایت برای بازدیدکنندگان آزار دهنده و مزاحم می باشند . در واقع طبق مطالعاتی که رو یک گروه از مرورگرها انجام شد، مشاهده شد که بسیاری از آنها برای این که بتوانند بقیه مطالب و محتوای داخل وبسایت را بخوانند، به طور اتوماتیک و فیزیکی از نشان دادن یا حتی باز کردن این عکس های موجود در طراحی سایت، صرف نظر می کنند.
فونت
۴) در طراحی وب سایت برای هدینگ ها از فونت Serif و برای متون داخل سایت از Sans-Serif استفاده بکنید . فونت های Sans-Serif برای مطالعه متون در صفحات اینترنت بسیار آسان تر از فونت های دیگر هستند .

۵) اندازه فونت ها را محدود بکنید . یکی از بهترین راه ها برای این که نشان دهید که طراحی سایت شما بسیار ابتدایی انجام شده، آن است که اندازه فونت های متون داخل وبسایت را مکرراً عوض بکنید . اما این غیر ممکن نیست، شما می توانید از هزاران اندازه فونت مصرف بکنید . ولی استفاده از ۲ یا حداکثر ۳ سایز مختلف فونت و محدود کردن اندازه متون وبسایت به آن سایز ها، خواندن مطالب وب سایت را آسوده تر طراحی وب وبسایت شما را پیشرفته تر نشان می دهد.
تبلیغات
۶) بر روی تبلیغات داخل سایت تعداد آن ها کنترل داشته باشید. بازدیدکنندگان شما برای دیدن تبلیغات به وبسایت شما نمی آیند. آن ها برای محتوای وب سایت شما می آیند. چنانچه تبلیغات داخل وبسایت همه محتوا را بپوشاند، بازدیدکنندگان بدون تلف کردن وقت، از سایت شما خارج می شوند. اما بسیار با اهمیت است که از وب سایت خود کسب درآمد بکنید ، ولی چنانچه تبلیغات بیش از میزان وبسایت شما، بازدیدکنندگان را از آن دور نماید ، شما پول را هم از دست خواهید داد.

۷) همان گونه که با عکس های داخل وب سایت برخورد می بکنید ، با تبلیغات برخورد بکنید .

همه تبلیغات داخل وب سایت را کوچک، بدون چشم ک زدن یا تحرک قرار دهید و تبلیغاتی را در سایت قرار دهید که با محتوای شما ارتباط باشد. این که می توانید در داخل سایت تبلیغات بکنید ، کاملاً واضح روشن است. ولی به این معنا نیست که قطعا ً باید در طراحی وب سایت خود، تبلیغ قرار دهید. فقط در صورتی که محتوای شما برای بازدیدکنندگان خوانندگان جذاب باشد و با چیزی که آن ها می خواهند رابطه داشته باشد، آن گاه بر روی تبلیغات کلیک خواهند کرد.
خوانندگان را در نظر داشته باشید
۸) صفحات وب سایت خود را در مرورگرهای مفرق امتحان بکنید . طراحی سایتی که فقط بر روی مدرن ترین مرورگر کار کرده به نمایش در آید، آزار دهنده خواهد بود. زیرا هر کسی نمی تواند وب وبسایت شما را مشاهده نماید . این به شدت ترافیک وبسایت شما را کم شدن می دهد و بازدیدکنندگان را دفع خواهد کرد. طراحی وب سایت خود را طوری انجام دهید که عموم مردم بتوانند آن را ببینند.

۹) محتوایی بنویسید که مردم و بازار هدف شما می خواهد. مگر این که قصد بر این داشته باشید که وب وب سایت را برای خودتان طراحی بکنید ، چنانچه به این گونه است، پس برای چه آن را در اینترنت منتشر می بکنید ؟ از متناسب بودن محتوای وبسایت با نیاز های خوانندگان و بازدیدکنندگان، اطمینان حاصل بکنید . چیزی بنویسید که آن ها قصد خواندن آن را داشته باشند.

سوپروب close
خرید بک لینک