آخرین اخبار
خانه » مقالات » چرا باید انگلیسی یاد بگیریم؟

چرا باید انگلیسی یاد بگیریم؟

جهت چه باید انگلیسی یاد بگیریم؟

study internet چرا  بايد انگلیسی ياد بگيريم؟
خرید هندزفری جبرا اصلی
آموزش زبان های خارجی
خرید نرم افزار های مهندسی

شاید یادگیری زبان انگلیسی مهمترین گام در ارتقاء کیفیت زندگی شما باشد.
آیا هیچ فکر کرده ‌اید که دسترسی به اطلاعاتی که دیگران از آن بی‌بهره‌اند، چقدر می‌تواند جالب باشد؟ یا حرف کردن با افراد جالبی که دیگران نمی‌توانند با آنها رابطه برقرار کنند؟ یا تحت تأثیر قرار دادن اطرافیانتان هر موقع که دهانتان را باز می‌کنید؟ و یا پشت سر گذاشتن دیگران با جهش‌های بزرگی که در شغل‌تان برمی‌دارید؟

شما می‌توانید به همه‌ اینها برسید، چنانچه بهتر انگلیسی حرف کنید.

دسترسی به اطلاعات
شما به چه چیزی علاقمند هستید؟ علوم؟ موسیقی؟ کامپیوتر؟ سلامت ی؟ تجارت؟ ورزش؟ رسانه‌های امروز – از قبیل اینترنت، تلویزیون و مطبوعات – دسترسی تقریباً نامحدودی را به اطلاعات پیرامون موضوعات مورد علاقه‌تان فراهم کرده است. فراموش نکنید که ما در عصر اطلاعات زندگی می‌کنیم.

فقط یک مساله وجود دارد: بیشتر این اطلاعات به زبان انگلیسی است.

در اینجا چند مثال از اطلاعاتی که چنانچه انگلیسی بلد باشید می‌توانید از آنها مصرف کنید، بیان می‌شود:

بیشتر صفحات وب. بیش از یک میلیارد (۱٫۰۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰) صفحه اطلاعات در اینترنت وجود دارد! این شگفت‌انگیز است که تنها با یاد گرفتن یک زبان، به خیل عظیمی از اطلاعات در پهنه اینترنت دسترسی پیدا می‌کنید.

کتابها – در هر موضوعی، از همه جهان . شما می‌توانید کتابهایی با نویسندگان آمریکایی یا بریتانیایی بخوانید، و نیز کتابهای ترجمه شده از زبانهای دیگر. به هر موضوعی که علاقمند باشید، می‌توانید چیزی به انگلیسی در مورد آن پیدا کنید.

مطبوعات. تنها مجله‌ها روزنامه‌های انگلیسی زبان هستند که به راحتی در هر کجای جهان یافت می‌شوند. شما برای پیدا کردن مجله‌هایی مانند تایم نیوزویک مجبور نیستید خیلی زمان صرف کنید.

علوم. زبان انگلیسی کلیـد دنیـای علم و فن‌آوری است. حـدود ۹۵% مقـالات علمی منتشر شده، به زبان انگلیسی است کـه تنها حدود ۵۰% از آنها مربوط بـه کشورهای انگلیسی‌زبان (مانند آمریکا انگلستان) می‌باشد.

گزارشات خبری. شبکه‌های تلویزیونی بین‌المللی از عبارت BBC و CNN را در نظر بگیرید. آنها خبرها را زیاد سریع‌تر حرفه‌ای‌تر منتشر می‌کنند. در هر کجای دنیا شما می‌توانید به آنها دسترسی داشته باشید.

گفتگو با دیگران
انگلیسی را می‌توان «زبان گفتگو» نامید. چرا؟ چون به نظر می‌رسد تمام مردم جهان پذیرفته‌اند که برای گفتگو رابطه با یکدیگر از زبان انگلیسی استفاده کنند.
حدود یک و نیم میلیارد (۱٫۵۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰) نفر در جهان می‌توانند به انگلیسی حرف کنند. یک میلیارد نفر دیگر مشغول فراگیری آن هستند .
تقریباً تمام کنفرانسها و مسابقات بین‌المللی به زبان انگلیسی برگزار می‌شود. به عنوان مثال رقابتهای المپیک جام جهان ی فوتبال را در نظر بگیرید.
سیاستمداران کشورهای مختلف از زبان انگلیسی برای برقراری رابطه با یکدیگر مصرف می‌کنند. انگلیسی، زبـان اصلی سازمانهایی از قبیـل سازمـان ملل متـحد (UN)، نـاتـو (NATO) و… می‌باشد.

چنانچه شما بتوانید به انگلیسی حرف کنید، قادر خواهید بود:

با مردمان همه جهان رابطه برقرار کنید. مثلاً می‌توانید عقاید و نظراتتان را در گروه‌های تبادل نظر اینترنتی بیان کنید. به افراد مورد علاقه‌تان ایمیل ارسال کنید و در مورد زندگی و فرهنگشان اطلاعات کسب کنید.

راحت‌تر مسافرت کنید. به هر کجا که سفر می‌کنید می‌توانید با دیگران رابطه برقرار کنید – انگلیسی در بیش از ۱۰۰ کشور جهان مورد استفاده قرار می‌گیرد. می‌توانید آدرس بپرسید، با افراد مکالمه کنید، یا… یاری بخواهید. کسی چه می‌داند، شاید روزی زبان انگلیسی جان شما را نجات دهد!

پیشرفتهای شغلی
چنانچه خواهان شغل خوب ی در زمینه‌های تجاری علمی هستید، از پشت میز کارتان بلند شوید و همین هم اکنون به فراگیری انگلیسی مشغول شوید!

دانستن انگلیسی به شما مجوز می‌دهد که:
جمله «مسلط به زبان انگلیسی» را در رزومه (=خلاصه شرح حال سوابق) درج کنید. بدین ترتیب شانس را برای بدست آوردن شغل بهتر و کسب درآمد بیشتر، افزایش می‌دهید.
دانش فنی را افزایش دهید. انگلیسی زبان فن‌آوری است، به ویژه فن‌‌آوریهای تراز بالایی مانند علوم کامپیوتر، ژنتیک پزشکی. اگر می‌خواهید در مورد این علوم بررسی کنید، اقطعا لاً مجبور خواهید شد از منابع انگلیسی استفاده کنید.
یک تاجر بین‌المللی باشید. ایـن زیاد واضح اسـت. تجـارت بین‌المللی فقط بـا زبان انگلیسی میسر می‌شود. یادتان باشد که در دهکده جهان ی به سر می‌برید. بناجهت ن چنانچه می‌خواهید نقشی ایفا کنید، باید انگلیسی بلد باشید – تا بتوانید با تجار دیگر رابطه داشته باشید، در کنفرانس‌ها همایش‌ها مجموعه کنید، روزنامه‌ها و مجلات تجاری بخوانید و….
دانشجو محقق بهتری باشید. می‌توانید با پژوهشگران کشورهای دیگر مکاتبه کنید. در همایشهای بین‌المللی کمپانی کنید با بررسی مجلات کتب، از یافته‌های جدید علمی با شوید.

یاد گرفتن انگلیسی آسان است
انگلیسی نه تنها مفیدترین زبان دنیاست، بلکه یکی از آسان‌ترین زبانها برای یادگیری و استفاده محسوب می‌شود:
الفبای ساده – هیچ نماد یا نشانه خاصی از قبیل ä یا é وجود ندارد.
حالت جمع آسان – فقط کافی است یک s (یا es) به انتهای یک اسم اضافه شود. (one car, two cars)
کوتاهی کلمات – اکثرا کلمات اصلی کوتاه هستند : run, work, big, go, man و…. کلمات زیاد ‌تر هم معمولا کوتاه می‌شوند: fridge=refrigerator, os=operating system.
انگلیسی تمام جا یافت می‌شود: دسترسی به تلویزیون، موسیقی، وب‌سایتها و مجلات انگلیسی زبان زیاد آسان است. شما مجبور نخواهید بود تنها از چند کتاب خسته‌کننده راهنمای ی مصرف کنید. می‌توانید همزمان هم انگلیسی بیاموزید هم از آن مصرف کنید. بدیهی است که بدین ترتیب اشتیاق شما برای یادگیری افزایش می‌یابد.

سوپروب close
خرید بک لینک