آخرین اخبار
خانه » مقالات » تحلیل گوشی htc one m8

تحلیل گوشی htc one m8

d823b0d7 1cd3 43e4 851f 8c4bf02b7c40 تحليل گوشي htc one m8
موبایل htc one m8

آزمایش GPU جایی بود که بهترین نتایج از HTC One (M8) حاصل شده‌اند در اکثرا معیارها بالاترین نمرات به دست آمد- پس این یکی از قدرتمندترین دستگاه‌های گیم است.

معیارهای وب حوزه دیگری برای نشان دادن قابلیت‌های HTC One (M8) بودند. نمره BrowserMark 2 بهترین نمره‌ای بود که تابه حال روی یک وسائل Android به دست آمده بود؛ در حالی که نتایج SunSpider شبیه بقیه دستگاه‌های پیشرفته Android بود.

به طور کلی، HTC One (M8) عملکردی شبیه حالت مورد انتظار برای دستگاهی در این رده می‌باشد. با تذکر به اینکه Snapdragon 801 تنها ظهور رسانی ناچیزی روی Snapdragon 800 است، ولی می‌تواند بازدهی GPU را بصورتی که اعداد پیش گفته نشان میدهند، اصلاح بخشد.

در کارکرد حقیقی، ما کار با M8 را تجربه بسیار سریع سیال یافتیم. و چیزی کمتر از این را هم انتظار نداشتیم.

HTC Zoe

HTC Sense 6 دربرگیرنده Zoe بعنوان یک ویژگی چندرسانه ای مستقل است، که مستلزم آنست شما ی که می‌خواهید برای اولین بار از آن مصرف بکنید ، در حساب HTC خودتان ثبت نام بکنید . فیلم دیدنی ها عکس‌های گرفته شده به طور اتوماتیک در محفظه هایلایت فیلم دیدنی Zoe ذخیره سازی می‌شوند.

تهیه Zoe ساده است. شما صرفاً باید عکس‌های موجود را گزینش بکنید آن‌ها را با ترتیبی که تمایل دارید، بازآرایی نمایید. اگر شما بخواهید بسیار خلاقانه عمل بکنید ، می‌توانید از تم ها ترک های صوتی مصرف نمایید. بعد از انتها ویرایش، به راحتی خواهید توانست Zoeها را به اشتراک بگذارید.

همین طور Zoe به شما امکان می‌دهد که با دوست ها خودتان روی پروژه مشترک همکاری بکنید . شما درخواست خود را می‌فرستید محتویات رسانه ای خود را در یک Zoe یکسان قرار می‌دهید.

دوربین همچنان در رزولوشن است ۴MP گیر کرده است، اما دامنه‌ای از ویژگی‌های دارد

HTC One (M8) دارای دوربینی شبیه سال قدیم است؛ که مبتنی بر یک سنسور ۱/۳″ ۴MP با لنز F/2.0 دارای پهنای ۲۸ میلی‌متر می‌باشد. سنسور دارای نسبت صفحه (نسبت تصویر ) ۱۶:۹ است خروجی آن حداکثر ۲۶۸۸ x 1520 پیکسل می‌باشد، درحالی‌که انتقال به نسبت عکس متداول ۴:۳، می‌تواند رزولوشن ماکزیمم را تا ۲۰۴۸ x 1520 (کمی بالاتر از ۳MP) محدود نماید .

گرفتن عکس‌های شخصی (selfies) توسط به‌راحتی انجام می‌شوند. دوربین جلو دارای سنسور ۵MP به همراه لنز دارای زاویه باز F2.0 است. این مسئله باعث می‌شود که HTC One (M8) در موقعیتی عجیب قرار گیرد که اولین گوشی هوشمندی باشد که رزولوشن دوربین جلوی آن بیشتر از دوربین عقب است. این موضوع نشانه است از ارزش عکس‌های شخصی در حاضر. بعلاوه، نه تنها شما یک حالت عکس‌برداری اختصاصی Selfie را در اینترفیس کاربری دوربین در اختیار دارید، بلکه همین طور به راحتی می‌توانید از طریق یک بار لمس عمودی صفحه، به دوربین جلو منتقل شوید.

بااین‌حال دوربین اصلی HTC One (M8) همراه است و یک دوربین دوم در پشت گوشی، که به شما امکان اضافه کردن افکت های با کیفیتی مثل محو نمودن پس‌زمینه ((faux bokeh یا زوم مجدد روی عکس‌ها بعد از گرفتن آن‌ها را می‌دهد. می‌توان همچنین با آن عکس‌های ۳D-مانندی را با یکی لایه عمق اضافی گرفت که وقت ی که گوشی را خم می‌کنید، به بهتر ی معین است (نمای اختلاف زاویه دید).

متأسفانه، پایداری عکس جالب اپتیک مشاهده شده در HTC One اصلی، با حالت دو دوربین HTC One (M8) همین طور ندارد. بدین‌ترتیب، این گوشی عکاسی تنها متکی است بر پایدار سازی دیجیتالی عکس. با این حال، HTC ادعا می‌کند که این بخش‌ها مانند OIS سال قدیم ، بهتر عمل می‌کند.روش پایدار سازی نو عکس زیبا به واسطه نسل نو تراشه پردازش عکس جالب HTC با نام HTC ImageChip 2 امکان‌پذیر شده است؛ که نه‌فقط برای پایدار سازی عکس، بلکه همچنین برای اطمینان از این مطلب که شما عکس‌های واضح تری را با نویز کمتر و کیفیت کلی بالاتر می‌گیرید، مورد مصرف قرار گرفته است.

این دوربین دارای یک سیـستم جدید زوم اتوماتیک (autofocus) است که امکان عملکرد سریع‌تری را فراهم می‌کند. همین طور HTC One (M8) دارای یک فلش Dual LED است که از نوع طراحی شده است (و خود آن‌ها آن را Smart Flash می‌نامند). شبیه چیزی که در iPhone 5s مصرف شد، در اینجا دو LED با رنگ‌های مفرق داریم (یک رنگ گرم یک رنگ سرد). سیسـتم دوربین می‌تواند نور صحنه را به واسطه ادغام و انطباق دمای (رنگ نور) خروجی نور ترکیبی دو LED آنالیز نماید ، و یک نور طبیعی را برای عکس‌های شما در نظر بگیرد.

یکی از راهکارهای جدید مبتنی بر شتاب سنج آن است که به شما امکان داده شده که دوربین را به طور مستقیم حتی زمانی که گوشی در حالت آماده به کار (standby) قرار گرفته است، روشن بکنید . وقتی که صفحه خاموش است گوشی در جهت‌گیری landscape قرار دارد، فشردن یکی از دکمه‌های صدا می‌تواند دوربین را فعال نماید .

تمام این مسائل فوق‌العاده به نظر می‌رسند، اما ما نمی‌توانیم نارضایتی خودمان را از دوربین ابتدایی ۴MP پنهان کنیم.

در سال قدیم HTC این امیدواری را پدید آورد که از پیکسل ها بزرگ‌تری روی سنسور ۴MP برای جبران رزولوشن پایین استفاده کنند ، و بدون تذکر به اینکه سال قدیم آن‌ها به چه چیز فکر می‌کنند، باید بگوییم که این آپشن در اینجا از بین رفته است. دوربین های رقبا بسیار جلوتر هستند . سنسور های با کیفیت ۱۶MP و ۲۰MP عکس‌های بسیار دقیق‌تری را می‌گیرند که حتی بهترین سنسور ۴MP نیز نمی‌تواند بگیرد، همچنین گاهی از آن‌ها، به گونه‌ای هوشمندانه از pixel binning برای افزایش بیشتر کیفیت استفاده می‌کنند. در واقع ، پیکسل های بزرگ‌تر به‌معنای سطح نویز پایین‌تر می باشند و اکثرا ٌ ً دامنه دینامیک بهتری را پدید می‌آورند. با این حال گوشی های عکاسی مدرن کاملاً توانسته‌اند با سطح نویز کنار بیایند و بهترین حالت‌های HDR به بهتر ی ویژگی ها ی دامنه دینامیک سنسور HTC One را پشت سر می‌گذارند.

دوربین rangefinder ثانویه کمی پر زرق‌وبرق به نظر می‌رسد. هرچند که مطمئن هستیم کار آن بهتر ست، اما faux bokeh ایجاد شده توسط گوشی چندان رضایت‌بخش نیست. آن را نمی‌توان چندان خوب از گوشی های عکس‌برداری دانست که دارای پیکربندی تک-دوربین هستند . همین طور ، گوشی های عکس‌برداری سونی نیز از مدت‌ها پیش قابلیت گرفتن عکس‌های استیریوسکوپی را با دوربین منفرد داشته‌اند هم‌هم اکنون تمام گوشی های Nokia، Samsung و LG امکان زوم مجدد گزینشی بعد از گرفتن عکس جالب را به دست می‌دهند. پس ما چندان مطمئن نیستیم که به‌کارگیری OIS ارزشمند بوده است.

سوپروب close
خرید بک لینک