آخرین اخبار
خانه » مقالات » سرور مجازی چیست؟ و برای چه کسانی مفید است؟

سرور مجازی چیست؟ و برای چه کسانی مفید است؟

VPS چیست؟ و برای چه افرادی نیاز است؟

web hosting 1 سرور مجازي چیست؟ و برای چه كساني مفید است؟
خرید هاست دانلود
خرید هاست
خرید هاست

“ارائه سرورهای اختصاصی مجازی VPS”… قطعا به این عبارت در تبلیغات شرکـت ‌های ارائه دهنده خدمات میزبانی وب خیلی برخورد کرده ‌اید و ممکن است برایتان سوال پیش آمده باشد که سرور مجازی چیست؟ تفاوت آن با دیگر سرویس‌های میزبانی وب چیست؟ VPS به درد کار من میخورد نیازهای من را برطرف می نماید یا نه؟ در این پست قصد دارم VPS را به بیانی آسان توضیح دهم و تحلیل فنی روش راه اندازی آن را موکول میکنیم به پست‌های آینده.

سرور اختصاصی مجازی چیست؟

وی پی اس یا همان سرور خصوصی مجازی “Virtual Private Server” نوعی میزبانی وب است و شیوه‌ای است که در آن سرور واحد به چند قسمت تقسیم شده و هر سری به عنوان سرور مجازی می‌تواند مانند سرور اختصاصی عمل نماید .سرور مجازی اساسا ترکیبی است از سرورهای میزبانی اختصاصی (Dedicated)و سرورهای میزبانی اشتراکی (Shared).ویژگی‌های بهتر سرور مجازی باعث شده تا بتواند جایگزین بسیار ایده‌آل با قیمت ارزانتر برای اهدافی که سرورهای میزبانی مشترک برای آن‌ها مناسب نیستند و سرورهای اختصاصی و مجزا تعرفه ‌های سنگینی را به دنبال دارد باشد.

در VPS به مدد تکنولوژی مجازی سازی (virtualization) برنامه ی هر سری می تواند به طور کاملا مستقل سیستم علت را داشته و آن را اجرا نماید مستقلا ریبوت نماید .
برای راه اندازی این نوع سرورها روی سرور فیزیکی hypervisor اجرا می شود و به سیـستم علت ‌های متعدد اجازه اجرا شدن بر روی رایانه میزبان را میدهد.در اینده به طور مفصل به نحوه عملکرد VPS خواهیم پرداخت.

سرور مجازی اختصاصی برای چه افرادی میتواند مفید باشد؟

سرور اختصاصی مجازی برای صاحبان وبسایت‌هایی که به منابع بیشتر و قابل اطمینان‌تر نیاز دارند و یا به ترافیک احتیاج دارند و قصد دارند تا سایت و یا کسب و کار خود را گسترش داده به تجارت الکترونیک بپردازند انتخاب ی ایده آل است.VPS با در اختیار گذاشتن قابلیت استفاده از سیـستم علت ‌های مجزا مستقل و شخصی سازی‌ها میتواند برای صاحبان کسب کار امنیت بالاتری به ارمغان بیاورد.

از ویژگی ها ی دیگر وی‌پی‌اس میتوان به مسائل زیر اشاره کرد:
پهنای باند بالا:

در سرورهای اختصاصی Dedicated و اشتراکی اگر قصد دارید ترافیک زیادتری برای وبسایت خود در اختیار داشته باشید باید برای آن بهای زیادتری بپردازید مدیران سایت‌های پرطرفدار دائما با استرس تمام شدن پهنای باند افزایش هزینه ‌ها روبرو هستند .سرورهای اختصاصی مجازی پهنای باند بالایی را برای شما فراهم می نماید و استرس ‌های شما را برطرف می نماید .چنانچه وبسایت شما در وبسایت‌های بزرگ اشتراک گذاری مانند Digg دیگر سرویس‌های اشتراک گذاری پر بازدید لینک شود سایت شما بر روی یک سرور اشتراکی میزبانی می‌شود قطعا با مساله مواجه خواهید شد پهنای باند شما سریع مصرف می شود سایت ممکن است از دسترس خارج شود.اما در میزبانی‌های سرور اختصاصی مجازی با در نظر گرفته شدن حافظه رزرو شده برای مواقع مورد نیاز استفاده‌ غیر قابل پیش‌بینی در مواقع بحرانی مانند مواقعی که ترافیک وبسایت بسیار بالاست این استرس بر طرف می شود .
ایمیل سرور اختصاصی:

شما با داشتن VPS به ایمیل سرور که که تنها مختص به دامنه شما است و فقط ایمیل‌های از دامنه شما را هندل می نماید دسترسی دارید این به شما کنترل بیشتر میدهد کارایی را افزایش میدهد و امنیت زیادتری را فراهم می نماید .
دسترسی ریشه (root) و SSH:

VPS به شما یک سفارشی سازی سطح سرور ارائه می نماید که قبلا به دلایل امنیتی تنها به وسیله سرور اختصاصی Dedicated میتوانستید ان را در اختیار داشته باشید.علاوه بر آن می توانید با خط فرمان دسترسی ریشه را در اختیار داشته باشید و به عنوان کاربر ریشه به سرور لاگین بکنید .
امنیت:

با سرور مجازی اختصاصی از یک مجموعه بهتر که توسط فایروال امن شده است کنترل جامعی در اختیار خواهید داشت و میتوانید شخصی سازی‌اش بکنید و نیازتان را برطرف بکنید .برای مثال شما میتوانید دسترسی به محیط‌های حساس مانند کنترل پنل را برای آدرس‌های آی‌پی ویِژگزینشه محدود بکنید .

سوپروب close
خرید بک لینک