آخرین اخبار
خانه » مقالات » بک‌ لینک چیست؟

بک‌ لینک چیست؟

بک‌ لینک دقیقا چیست؟

seo بک‌ لینک  چیست؟

بعد از گذشت مدتها از به وجود آمدن تعاریفی همچون بک‌لینک{ و چیزهای دیگر در سئو٬ کمتر در وب فارسی به معنای دقیق آنها توجه کرده ‌ایم{ و برخی اوقات آنها را با چیزهای دیگر غلط گرفته‌ایم. یکی از این مفاهیم٬ بک‌لینک است که در حال حاضر تعریف آن در بین مدیران سایت‌ها{ و ممکن است برخی مشاورین seo کمی با آنچه که در واقع یت هست فرق دارد.

در ابتدا٬ بد نیست نبعضی به نتیجه گوگل در مورد جست‌وجوی What is a backlink نبعضی بیاندازیم:

google definition of backlink بک‌ لینک  چیست؟

ویکی‌پدیا٬ منبع تعاریفی که گـوگل در نتایج جست‌وجوی خود نشان می‌دهد است. ویرایشگران ویکی‌پدیا می‌گونید که

بک‌لینک لینک خروجی از صفحه به صفحه دیگر است. هرچه بک‌لینک به وبسایت شما روانه شود٬ سایتتان محبوب‌تر خواهد بود.

به نظر من٬ بک‌لینک یعنی لینک‌هایی که یک وبسایت دیگر به سایت شما می‌دهد{ و یا شما با استراتژی‌های خاصی که برخی از آنها را در بخش لینک بیلدینگ آدم ین می‌توانید ببینید٬ می‌گیرید. اکنون این بک‌لینک ها می‌توانند از سایت‌های مرتبط{ و غیرمرتبط باشند{ و یا تاثیر مثبتی بر روی سایتتان داشته باشند{ و یا حتی باعث افت رتبه آن شوند.

بک‌لینک های بهتر و بد

چه بک‌لینک هایی مفید هستند ؟

در کلام٬ بک‌لینک هایی که به صورت طبیعی بوسیله نویسنده/مدیر وب سایت به وبسایت شما با متن{ و جمله مرتبط به سایت شما ایجاد شده باشند بک‌لینک بهتر نامیده می‌شود. این بک‌لینک ها نباید از سایت‌های اسپم بیایند٬ نباید تعداد لینک‌های خروجی آن وب سایت بسیار زیاد باشد٬ نباید از سایتی با اعتبار بسیار پایین که شبیه اسپم است بیاید٬ نباید سایت لینک دهنده  با وب سایت شما از نظر رابطه مساله ی بسیار غریبه باشد{ و فاکتورهای دیگری که مهم‌ترین آنها مسائل ذکر شده بود.

چه بک‌لینک هایی ضرردار هستند ؟

مگر می‌شود که لینکی ضرردار باشد؟ بله. هر روز بسیاری از سایت‌های اسپم به جهان می‌آیند{ و با دریافت{ و ایجاد لینک‌های غیرطبیعی{ و اسپم به نتایج بالای گوگل می‌آیند{ و پس پنالایز می‌شوند! بک‌لینک‌های ضرردار آنهایی هستند که از سایت‌های غیرمرتبط می باشند ٬ دارای تعداد لینک‌های خروجی بسیار زیادند٬ از سایت‌هایی با IPهایی که اسپم شناخته شده‌اند هستند ٬‌  Anchor text شما را بسیار تکرار کرده ‌ اند{ و خودشان تولید محتوا نمی‌کنند.

backlink power factors بک‌ لینک  چیست؟

چه چیزهایی در کیفیت لینک تاثیر گذار هستند ؟

Anchor text: انکر تکست٬ همان متن یا عبارتی است که به یک صفحه دیگر لینک می‌شود. اکنون چگونه اثر می‌گذارد؟ وقتی با عبارتی مرتبط با صفحه‌ای که می‌خواهید به آن لینک بدهید٬ انگار یک سیگنال به گـوگل فرستاده‌اید که این انکرتکست با این صفحه مرتبط است{ و گوگــل می‌تواند رتبه آن کلمه را با توجه به دیگر فاکتورها افزایش دهد.

Domain Authority: این فاکتور توسط کمپانی Moz به وجود آمده است. سن دامنه٬ تعداد لینک‌های ورودی٬ کیفیت لینک‌ها٬ کار وبسایت در شبکه‌های اجتماعی{ و .. در افزایش یا کاهش این فاکتور دخیل هستند . این امتیاز می‌تواند در معین کردن کیفیت لینک دخیل باشد.

Page Authority: اعتبار صفحه شبیه Domain athority توسط شرکت Moz ارائه می‌شود که در مورد لینک‌های ورودی٬ کیفیت آنها{ و اعتبار کلی همان صفحه معین می‌شود.

دریافت لینک از سایت‌های کشورتان: اگر سایتی با زبان فارسی دارید٬ خوبتر است لینک‌هایی که می‌گیرید از سایت‌هایی باشند که دارای دامنه .ir هستند . چون شانس شما را برای دریافت رتبه بالاتری در نتایج جست{ و جوی ایران ارتقا می‌دهند. اما ممکن است باعث ارتقا رتبه شما در نتایج جست‌وجوی بین‌المللی نشوند.

لیست سایتهای رنک بالا:
فیلم,نرم افزار,نمونه سوال,سایت رنک بالا,مدل لباس,مقالات,عکس,علمی,کارتون,کلیپ,موزیک,آزمون,مستند,دانلود,دانلود,کلیپ,موزیک,مقالات,سایت رنک بالا,نمونه سوال,نرم افزار,مستند,کارتون,عکس,فیلم,علمی,آزمون,مدل لباس,نمونه سوال,سایت رنک بالا,کارتون,عکس,مدل لباس,دانلود,نرم افزار,کلیپ,موزیک

سوپروب close
خرید بک لینک