آخرین اخبار
خانه » مقالات » seo چیست؟ نقد سئو وب سایت و مفاهیم آن

seo چیست؟ نقد سئو وب سایت و مفاهیم آن

سئو چیست؟ نقد seo وب سایت و مفاهیم آن

سئو چیست؟ ممکن است وجود چنین مقاله ای در سایت، آن هم بعد از نوشتن چندین مقاله مختلف در زمینه seo کمی عجیب بـه نظر برسد. واقعیت این است که من همواره در برخورد مدیران وبسایت های مختلف متوجه می شوم که حتی افرادی که بـه صورت پیشرفته در وب کار می کنند هنوز ماهیت سئو آشنایی کافی را ندارند و این موضوع بسیار تاسف برانگیز است. در این مقاله سعی میکنم سئو سایت و مفاهیم آن را نقد کنم و به نکات با اهمیت در زمینه seo اشاره کنم.

سئو و بهینه سازی سایت

%name seo چیست؟ نقد  سئو   وب سایت و مفاهیم آنچقدر ارزش
دارد؟” src=”http://www.rezashirazi.com/uploadFiles/what-is-seo.jpg” style=”height:300px; width:265px” />

سئو چیست؟

سئو به معنای تکنیکهایی است که با مصرف از آنها می توان رتبه وب سایت مورد نظر را در نتایج گوگل وبقیه موتورهای جستجو اصلاح داد. در حال حاضر متخصصین seo از بالاترین درآمد در بین انواع متخصصین در رشته IT برخوردار می باشند .

ارزش سئو در چیست؟

مهمترین ویژگی که seo دارد، هدایت بازدید کننده هدفمند وبسایت شما بـه صورت رایگان است. کمتر شیوه بازاریابی اینترنتی بـه صورت رایگان را پیدا خواهید کرد که افرادی را به سمت سایت شما هدایت نماید که قصد خرید کالا و خدمات سایت شما را دارند. گوگل نه فقط چنین کاری انجام می دهد بلکه آنها را زمانی که سایت شما هدایت می نماید که در وهله تصمیم گیری برای خرید هستند و پس بازدهی سئو بیشتر از تمام روش های تبلیغاتی دیگر است.

فرآیند کارهایی که باید در زمینه سئو انجام شود به چه صورت است؟

فرآیندهایی که باید در زمینه بهینه سازی انجام شود از زمانی طراحی گرافیک و چیدمان وب سایت شروع می شود ، شیوه کد نویسی و معماری سایت ادامه پیدا می نماید و با تولید محتوای مفید و مناسب تکمیل می شود. قطعا تولید محتوای مناسب بخش مهمی از بهینه سازی است و بعد از این وهله کار بر روی عوامل خارجی می تواند موفق یت یک وبسایت را تضمین نماید ، از عبارت این عوامل می توان بـه افزایش سرعت لود شدن سایت، قدمت سایت، کار در شبکه های اجتماعی و… اشاره کرد. پس سئو به تمام جوانب وب سایت مربوط است.

چه افرادی باید seo را یاد بگیرند؟

فرآیند کارهای سئو به این صورت است که تمام اجزا یک وب وب سایت باید با در نظر گرفتن ارزش ی که در زمینه بهینه سازی و تقابل با مخاطب وب سایت دارند برنامه ریزی و پیاده سازی شوند. بخش اعظمی از سئو به نوع طراحی وبسایت بر می گردد و بخش دیگر آن به روش تولید محتوا و عوامل خارجی. در واقع برای موفق یت سایت در سئو حتی گرافیست سایت خوب است اصول آن آشنایی لازم را داشته باشد، چه برسد بـه افرادی که میخواهند در وبسایت محتوا قرار دهند.

برخلاف تصور seo علمی نیست که مختص به طراحان وبسایت و یا متخصصین seo باشد و آشنایی در میزان کم برای تمام افرادی که یک وب وب سایت درگیر هستند لازم است.

فرق بین seo ، seo وب سایت و ارتقا وبسایت چیست؟

در زبان انگلیسی عبارات ی وجود دارند که در زبان فارسی چند جمله معادل دارند و با چند کلمه مختلف ترجمه شده اند. جذاب اینجاست که بعد از مدتی هر کدام از این عبارات ترجمه شده در فارسی معنای مختلفی خود میگیرند! در واقع عبارات بهینه سازی ، سئو سایت و ارتقا سایت همگی معادل جمله SEO بـه انگلیسی هستند که مخفف Search Engine Optimization است.

اما اگر شما با یک انگلیسی زبان حرف بزنید و SEO را سئو تلفظ بکنید هرگز متذکر نخواهد شد که منظور شما چیست، زیرا در واقع تلفظ درست SEO جمله اس ای او است . پس کلمه seo در هیج جای جهان به گوش فعالان و متخصصان این زمینه آشنا نیست!

آیا سئو وبسایت کار ی است که بعد از مدتی خاتمه می یابد؟

خیر، سئو یک کار دائمی و دراز مدت است. در طول زمان الگوریتم های گوگــل تغییر می نماید ، وضعیت رقبای شما مفرق می شود و نیازهای شما تغییر می نماید . پس سئو یک بخش مهم و دراز مدت در هر سایت انلاین است.

اولین قدم برای یادگیری seo چیست؟

در اولین وهله پیشنهاد میکنم مقالات مختلف موجود در اینترنت و کتابهایی که در این زمینه منتشر شده است را مطالعه بکنید . همواره سعی بکنید بـه صورت علمی مورد نگاه بکنید و ساختار موتورهای جستجو و عواملی که در رتبه بندی دخیل می باشند را به بهتر ی و دید منطقی یاد بگیرید. بعد از این وهله انجام تست ات علمی بر روی وبسایت های آزمایش ی و همین طور راه اندازی وبسایت و اصلاح وضعیت آن می توانید به صورت عملی با جهان ی بهینه سازی درگیر شوید.

نتیجه گیری

برخلاف تصور بسیاری از افراد بهینه سازی نه آنقدر آسان است که هر شخصی به راحتی بتواند آن را یاد بگیرد و نه آنقدر سخت است که تنها برنامه نویس پیشرفته از پس آن بر بیاید. سئو حاوی نکات بسیار آسان ای است که در عین آسانی بسیار پر ارزش هستند ، نکات آسان ای که دانستن آنها ارزش بسیار بسیاری دارد.

برخلاف تصور افراد فعال در اینترنت سئو راز نیست دانستن آن بتوانید تمام کار بکنید، seo علم شیرینی است که نکات پنهان بسیار بسیاری در خود دارد. امیدوارم در این مقاله توانسته باشم جواب مناسبی بـه پرسش
seo چیست؟ بدهم و شما را تا حدودی با seo آشنا کنم.

سوپروب close
خرید بک لینک