آخرین اخبار
خانه » تفریحی » بیوگرافی بازیکنان Paolo Maldini

بیوگرافی بازیکنان Paolo Maldini

ائولو مالدینی (به ایتالیایی: Paolo Maldini) (زاده: ۲۶ ژوئن ۱۹۶۸ در میلان) مدافع سابق تیم ملی ایتالیا و تیم میلان است.
Paolo Maldini biographya com 1 بیوگرافی بازیکنان Paolo Maldini

نام کامل : Paolo Cesare Maldini
زادروز : ۲۶ ژوئن ۱۹۶۸
زادگاه : میلان، ایتالیا
قد : ۱٫۸۶ متر (۶ فوت ۱ اینچ)
پست : مدافع
zirmizi.net

زندگی

مالدینی اولین بازی خود را لبـاس میلان در تاریخ ۲۰ ژانویه ۱۹۸۵ در دیدار تیم اودنیزه انجام داد. او بعد از انجام بیش از ۹۰۰ بازی با لبـاس میلان، سرانجام در سن ۴۱ سالگی در دیدار با تیم فیورنتینا در تاریخ ۳۱ مِه سال ۲۰۰۹ ، از جهان ی فوتبال خداحافظی کرد. او در وقت خداحافظی از فوتبال، ۲۵ سال وفاداری بـه باشگاه میلان و بالای سر بردن ۲۶ جام مختلف از عبارت : ۵ عنوان قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا، ۷ قهرمانی در سری آ، ۱ قهرمانی در جام حذفی ایتالیا، ۴ قهرمانی در سوپرجام اروپا و ۲ قهرمانی در جام بین قاره‌ای از اسطوره های میلان و جزء پر افتخارترین فوتبالیست های تاریخ فوتبال جهان محسوب می شود .

مالدینی ۱۲۶ گیم برای تیم ملی ایتالیا انجام داد. او در ۴ دوره حضور در جام جهان ی و ۳ دوره یورو هرگز نتوانست جامی را بالای سر ببرد. فقط افتخارات ملی او، نایب قهرمانی در جام جهان ی ۱۹۹۴ ، سومی در جام جهان ی ۱۹۹۰ و نایب قهرمانی در یورو ۲۰۰۰ است . او در جام های جهان ی ۱۹۹۰ و ۱۹۹۴ در تیم ستاره های جام جای گرفت. همین طور در سال ۱۹۹۴، مالدینی، از طرف مجله فوتبال “ورد ساکر” بـه عنوان بازیکن سال انتخاب شد. او اولین مدافعی بود که بـه این افتخار دست پیدا کرد.

کودکی

من و همسرم فرزندان بسیاری داشتیم که از قضا همگی بسیار شلوغ و پر سر و صدا بودند. در این بین پائولو آن چشـم های براق چیز دیگری بود. او هر وسیله ای برای توپ می تهیه و وسایل خانه راه گریزی نداشتند. کنترل این جمع یاغی بسیار دشوار بود. فقط چیز پائولو را آرام می کرد : یکشنبه عصر و برنامه فوتبال ایتالیا.

زمان فوتبال

عضویت در میلان

او در سپتامبر ۱۹۷۸ و در سن ده سالگی خوب بـه گذراندن آزمایش تست ی باشگاه میلان شد و عضویت تیم میلان در آمد. او تا پیش از عضویت در میلان، هوادار یوونتوس و شیفته‌ی بازی روبرتو بتگا بود.

با عضویت او در میلان، تمام از نفوذ چزاره مالدینی حرف می کردند. مردم اعتقاد داشتند که پائولو مالدینی بـه واسطه نفوذ پدر به عضویت میلان در آمده‌است و این خاطر در زمین به او توهین می‌کردند.

اولین حضور در زمین

او در هفده سالگی بـه دعوت نیلس لیدهولم سر مربی وقت آث میلان، به تیم بزرگسالان پیوست .اولین بازی اش را در تاریخ ۲۰ ژانویه ۱۹۸۵ مساوی اودینزه انجام داد. در آن گیم پائولو جانشین باستینی مصدوم شد، گیم که نتیجه ی بر خاتمه یافت.

مالدینی در مورد آن بازی می گوید:

« اضطراب بسیاری داشتم، ولی لیدهولم مرا در آغوش گرفت و گفت، همیشه این فکر کن که این فقط یک بازی در مقیاس بزرگتر است.»

وی در طول فصل ۱۹۸۵-۱۹۸۴ یک گیم در لیگ ایتالیا انجام داد.

زمان بازنشستگی

پائولو در فصل ۸۶-۱۹۸۵ بازیکن ثابت میلان شد. از آن زمان در بیشتر مواقع عنوان مدافع چپ و برخی مواقع به عنوان مدافع وسط گیم کرده است. اسکودتوی فصل ۸۸-۱۹۸۷ اولین عنوانی بود که او با باشگاهش بـه دست آورد. او از ارکان تیم فصل ۹۲-۱۹۹۱ میلان بود که در سری آ بدون شکست اسطوره شد. او در کنار فرانکو بارزی، مائورو تاسوتی و کاستاکورتا نیرومندترین خط دفاعی اروپا(مشهور بـه شکست ناپذیران) را در اوایل دهه ۹۰ شکل داده بودند. بعد از بازنشستگی بازری، مالدینی زوج موفق ی با الساندرو نستا در قلب دفاع میلان ایجاد کرد.

کلمات کلیدی:
بیوگرافی,زندگینامه,بیوگرافی بازیگران,بیوگرافی افراد مشهور,بیوگرافی بازیکنان,بیوگرافی جدید,زندگینامه جدید,زندگینامه افراد مشهور,زندگینامه جدید ۹۳

سوپروب close
خرید بک لینک